Zła praca – polska specjalność

Data: 27.12.2019 10:27

Autor: false_nine

rynekpracy.org

Bardzo sugestywnie ujął to Rafał Hirsh, który napisał, że „średni dochód wśród 10% najlepiej zarabiających Polaków w 2014 wynosił 10,6 euro za godzinę. Z kolei średni dochód wśród 10% najgorzej zarabiających Duńczyków to 17,1 euro za godzinę. Czyli najsłabiej zarabiający Duńczycy dostają średnio 61% więcej niż najlepiej zarabiający Polacy.”

#polska #rynekpracy #zarobki #panstwozdykty

Oferty pracy z podanymi zarobkami? Jest już ustawa nakazująca ujawnianie zarobków!

Data: 17.12.2019 18:23

Autor: false_nine

antyweb.pl

Jak donosi wczorajszy Money.pl, posłowie opozycji złożyli już gotowy projekt ustawy wprowadzającej obowiązek podawania przez potencjalnych pracodawców w ofertach pracy proponowanego wynagrodzenia. Projekt nie jest nowy, próbowano go uchwalać na wiosnę, zdobył nawet poparcie ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, ale nie został uchwalony przez zbliżające się wówczas wybory. Teraz temat wraca i jest spora szansa na jego przepchnięcie, a jego zapisy mogłyby wejść w życie już 30 lipca 2020 roku.

#polska #praca #rynekpracy #zarobki #ofertypracy

Data: 10.12.2019 22:35

Autor: Lukmar

Musiałem w zeszłym tygodniu wpisać w grafik godziny do końca roku. Wychodzi na to, że przez pierwsze 3 miesiące od powrotu w październiku do pracy, zarobię 10k brutto, co w moim przypadku równa się netto, bo status studenta i zwolnienie z PIT poniżej 26 roku życia. Wychodzi ponad 3k na rękę miesięcznie. Myślę, że całkiem przyjemnie jak na pierwszą pracę w branży, nie mając jeszcze skończonych studiów.

BTW mam arkusz w excelu, w którym na bieżąco uzupełniam wydatki. Mogę wrzucić pod koniec miesiąca roczne podsumowanie, jeżeli kogoś interesuje na co wydaje kasę mieszkający z rodzicami warszawski studentas.

#praca #budownictwo #informatyka #warszawa #praca #zarobki no i wiadomo że z programistami 15k czy emigracją to nie ma co porównywać ale trochę takie #chwalesie