#USA - Pokrzywdzony przez pandemię użył broni. Sprzedawca zmuszał go do założenia maski.

Data: 05.08.2020 06:25

Autor: ziemianin

youtube.com

#USA #strzelanina #Koronawirus #Zagrozenia #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #policja #bron

USA: pokrzywdzony z powodu pandemii 35-letni Adam Z. strzelił bez obrażeń do sprzedawcy, który kazał mu założyć maseczkę. Doszło również do strzelaniny między mężczyzną, a policją.

#USA – Pokrzywdzony przez pandemię użył broni. Sprzedawca zmuszał go do założenia maski.

Adam Z. w piątek 31 lipca udał się do jednego sklepów w Bethlehem w Pensylwanii na północy Stanów Zjednoczonych. Po nakazie założenia maski miał wziąć dwa cygara i pójść do samochodu, z którego wyjął pistolet i oddał dwa strzały. Jeden w powietrze, drugi w stronę sprzedawcy, który nie doznał obrażeń.

35-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzień po użyciu broni, w swoim domu w Slatington. Podczas próby zatrzymania między mężczyzną, a policjantami wywiązała się strzelanina. Adam Z. postrzelił jednego z funkcjonariuszy. Sam także został ranny w nogę i pośladek. Aktualnie mężczyzna przebywa w szpitalu.

Jum Martin prawnik 35-latka oświadczył, że mężczyzna nie radzi sobie ze stanem pandemii. Kilka dni przed incydentem stracił pracę z powodu kryzysu wywołanego COVID-19. Dodatkowo sąd odebrał mu prawo do opieki nad dzieckiem.

Kropką nad “i” miało być zachowanie sprzedawcy w stosunku do klienta, który następnie użył broni.

Stan pandemii przyczynił się do tragedii wielu ludzi. Ludzie są coraz bardziej świadomi sytuacji jaka ma miejsce na skalę globalną. Im większy przymus tym większy opór rodzi się w każdym zakątku świata. Osobista krzywda mężczyzny mogła mieć wpływ na jego zachowanie i nieuzasadnione użycie broni.

W wyniku strzelaniny narażonych na utratę życia lub zdrowia było siedmiu policjantów. Z tego powodu Adam Z. usłyszy siedem zarzutów usiłowania zabójstwa, usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia wobec rannego policjanta, a także zarzuty napaści, usiłowanie zabójstwa sklepikarza, rabunek i przestępstwo z nieuzasadnionym użyciem broni.

Jesteś użytkownikiem WhatsAppa? Inwigilacja przez służby specjalne!

Data: 29.07.2020 11:53

Autor: ziemianin

dw.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #Ciekawostki #Zagrozenia #WhatsApp #komunika #cyberbezpieczenstwo #niemcy #inwigilacja #BKA #Bundeskriminalamt

Według doniesień niemieckich mediów Federalne Biuro Policji Kryminalnej (BKA) ma metodę odczytu zaszyfrowanej komunikacji komunikatora WhatsApp.

Jesteś użytkownikiem WhatsAppa? Inwigilacja przez służby specjalne!

Użytkownicy WhatsAppa powinni o tym wiedzieć, że służby specjalne przechwytują dane.

Jest duże prawdopodobieństwo, że ta sytuacja ma miejsce w innych krajach. Nie mówiąc już amerykańskich agencjach mających pod kontrolą przejmowanie kopii bezpieczeństwa zdjęć i rozmów tekstowych raz na dobę. Użytkownicy WhatsAppa myślą, że korzystają z szyfrowanej komunikacji. Tak samo jest w przypadku Messengera i WeChata.

Śledczy z Niemiec najwyraźniej skorzystali z możliwości połączenia aplikacji z przeglądarką internetową na komputerze. Dzięki tej funkcji cała zawartość usługi czatu z aplikacji WhatsApp jest odzwierciedlana w oknie przeglądarki.

Mimo przeszkody dla takiego łącza służby nie mają większego problemu. Aby połączyć WhatsApp z przeglądarką lub wersją aplikacji na komputery, użytkownik musi zeskanować kod QR na ekranie komputera za pomocą aplikacji WhatsApp na smartfonie. Oznacza to, że telefon jest odblokowany. Użytkownik może również skonfigurować ochronę rozpoznawania twarzy, aby otworzyć WhatsApp.

Niemieckie stacje WDR i BR poinformowały, że są dowody procedury inwigilacji ze strony BKA, bo wykazały to dokumenty ze wstępnego dochodzenia Prokuratora Generalnego przeciwko podejrzanemu o terroryzm Magomed-Ali C. W Niemczech potwierdzono, że BKA ma metodę, która umożliwia zrozumienie krótkich wiadomości tekstowych, wideo, obrazów i wiadomości głosowych z konta WhatsApp w czasie rzeczywistym. Inne służby radzą sobie przy pomocy podobnych sposobów lub specjalistycznego oprogramowania, które dosłownie “czyta” wszystko!

W Niemczech na żądanie mediów służba BKA oświadczyła, że “generalnie nie udostępnia żadnych publicznych informacji na temat technicznych lub operacyjnych umiejętności śledczych”, aby nie zagrażać możliwościom Federalnego Urzędu Kryminalnego.

Tajemnicą pozostaje oprogramowanie, które również w Polsce pomaga śledczym, często nawet bez zezwolenia prokuratury na inwigilację użytkowników.

Uchronisz się przed tego typu inwigilacją, jeśli usuniesz informacje online zaraz po przesłaniu lub całe czaty, nie czekaj na kopie bezpieczeństwa – kasuj zbędne pliki i teksty. Nie pozwalaj na dostęp WhatsAppa bez wifi, bo masz czas na skasowanie danych. Można też zmienić komunikator chociaż trzeba wiedzieć, że wszystkie są i tak inwigilowane. Bezpieczniejszą metodą komunikacji może być czat twórców, którzy utrzymują go na prywatnym serwerze.

ID2020 cyfrowa tożsamość podstawowym prawem człowieka?

Data: 23.05.2020 23:04

Autor: ziemianin

id2020.org

#Accenture #BillGates #Cyfrowatozsamosc #GaviTheVaccine #ID2020 #Microsoft #RockefellerFoundations #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #Pieniadze #Polityka #Skandale #Zagrozenia

ID2020 Alliance od 2016 r. opowiada się za cyfrową tożsamością jako podstawowym prawem człowieka. Będącą z nami od życia aż do co śmierci. Twórcy opierają się na art. 6 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka: “każdy ma prawo do uznania wszędzie jako osoba przed prawem”. ID2020 ma być tym uznaniem. Niezbędny do korzystania z podstawowych usług zdrowotnych, finansowych, bankowych. Przechowa dane zdrowotne, zawodowe i edukacyjne. Ma zapewnić równość płci. Umożliwi globalny rozwój.

ID2020 cyfrowa tożsamość podstawowym prawem człowieka?

ID2020 obsługuje programy tożsamości cyfrowej, które zarówno bezpośrednio wpłyną na jakość życia, jak i generują potrzebne dowody na to, w jaki sposób maksymalizuje potencjał cyfrowego ID dla wszystkich.

Sojusznicy ID2020 Alliance

Według twórców żaden rząd, firma, agencja samodzielnie nie osiągnie globalnej identyfikacji cyfrowej. Powstał więc sojusz. Dzięki współpracy osiągnie plan cyfrowej tożsamości dla całego globu.

Do sojuszu ID2020 Alliance dołączyli:

Accenture, Gavi The Vaccine Alliance, Rockeffeler Foundations, Microsoft, Ideo.org

Czy ktoś z najbogatszej grupy świata, znanej od lat bierze pod uwagę, że taka technologia powinna być dostępna tylko dla chętnych? Oczywiście, że nie. Wciąż na siłę, płacąc potężne pieniądze chcą ingerować w nasze zdrowie i życie. W imię naszego dobra i bezpieczeństwa. Upozorowali sobie prawo do bycia naszymi władcami.