Data: 01.07.2020 22:27

Autor: bananaplugs

!!UWAGA BĘDZIE MIĘSO!!

Ja pierdole kurwa. Nawet tutaj jest zasrane tą walką. "A DUDA TO" "A TRZASKOWSKI TAMTO". W szczególności na nagrodę propagandysty miesiąca zasługuje @kisiel. Kurwa stary, MY WIEMY, nie musisz spamować co kilka godzin co Duda/Kaczyński/Maowiecki mówili o Konfie. Nie zmieni to naszego zdania ani o Dudzie, ani o Trzaskowskim, na kogo zagłosujemy, o ile w ogóle zagłosujemy. Cała nasza formacja polega na odrzuceniu syfu PiS i PO, więc naprawdę w chuju mamy oczywistą propagandę idącą z obu stron, którą świadomie lub nie – siejesz.

To weź sobie zczarnolistuj #polityka

Nie, bo ogólnie to chce wiedzieć co się dzieje. Ale jak nty raz czytam o tym co ktorychś z 2 kandydatów powiedział X miesięcy temu, to się boje że podczas srania któryś wyskoczy z kanalizacji i mi odbyt wyliże.

Na razie @kisiel idzie na czarną.

@lisq przepraszam za formę, ale po prostu kurwa nie mogę. I tak, wiem, jeszcze półtora tygodnia + jakiś czas po na opadnięcie emocji. Postaram się bardziej nad sobą panować.

#polityka #wybory #politicospam

Czy Duda zatańczy kazaczoka?

Data: 01.07.2020 20:44

Autor: kisiel

mysl-polska.pl

Niewykluczone, że w najbliższym czasie Andrzej Duda okaże się narodowcem z krwi kości, najtwardszym konserwatystą i oczywistym gospodarczym liberałem. Czegóż bowiem nie robi się dla utrzymania władzy.

Tymczasem mamy przed sobą drugą turę. Czas wielkich nawróceń i miłości. Powód do satysfakcji będą mieć zwłaszcza wyborcy Konfederacji, przed którymi Andrzej Duda zatańczy nawet kazaczoka w „ruskich onucach”. Z pewnością wolałby poloneza czy mazurka, ale nie po to Jarosław Kaczyński zrobił go prezydentem, by teraz „strzelał focha”. Gra idzie o wielką stawkę i tutaj żartów nie ma.

#polityka #polska #bekazpisu #duda #wybory #wyboryprezydenckie2020

Andrzej Duda dostał 57 min. Pozostali kandydaci razem wzięci: 21 minut. TVP szaleje . . .

Data: 01.07.2020 17:25

Autor: ziemianin

rpo.gov.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #wybory #wyboryprezydenckie2020 #polska #tvp #polityka

Jakość informacji przekazywanych obywatelom w związku z kampanią przekłada się bezpośrednio nie tylko na realizację konstytucyjnego prawa do pozyskiwania informacji (art. 54 i art. 61 Konstytucji), ale także na czynne prawo wyborcze ogółu obywateli (art. 62 Konstytucji) oraz bierne prawo wyborcze kandydatów w zakresie równości ich szans.

Andrzej Duda dostał 57 min. Pozostali kandydaci razem wzięci: 21 minut. TVP szaleje . . .

Jak wynika z informacji dziennikarzy, w dniu wyborów 28 czerwca 2020 r., między godz. 21:00 a północą prezydent Andrzej Duda otrzymał w sumie 56 minut czasu antenowego u nadawcy publicznego. Po ogłoszeniu zwycięzcy pierwszej tury, natychmiast połączono się ze sztabem Andrzeja Dudy i wyemitowano cały wiec urzędującego prezydenta. Natomiast pozostali kandydaci otrzymali odpowiednio: Rafał Trzaskowski – 8 minut; Szymon Hołownia – 5 minut; Krzysztof Bosak – 2 minuty; Robert Biedroń – 3 minuty; Władysław Kosiniak-Kamysz – 3 minuty.

Czas antenowy poświęcony Prezydentowi Andrzejowi Dudzie (56 minut) był zatem dwukrotnie większy od łącznego czasu antenowego przeznaczonego dla wszystkich pozostałych kandydatów łącznie (21 minut)

Data: 01.07.2020 16:11

Autor: Monte

„Wybór Trzaskowskiego w drugiej turze jest nie do zaakceptowania” – konferencja prasowa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zorganizowało konferencję prasową przed siedzibą Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Jest to reakcja na niedawne, pochlebne wypowiedzi Borysa Budki na temat uczestników Marszu Niepodległości. W konferencji wzięli udział Robert Bąkiewicz, Tomasz Kalinowski oraz Damian Kita.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – Robert Bąkiewicz, ocenił, że w ostatnich dniach Borys Budka diametralnie zmienił zdanie na temat Marszu Niepodległości i jego uczestników, których od teraz nazywa patriotami, a sam marsz patriotycznym.

„Mamy apel do naszych sympatyków, do patriotów w całej Polsce: nie dajcie się nabrać na te fałszywe umizgi. Przypominamy, jak w latach 2010-2015 policja nas gazowała, pałowała, przywożono „antifiarzy”- terrorystów z Niemiec tylko po to, żeby nas bić. To była walka z patriotyzmem” – powiedział prezes MN.

Przypomnijmy, że w poniedziałek w telewizji Polsat News, Budka powiedział: „Należy odróżnić środowiska skrajne, które niestety 11 listopada dopuszczały się w mojej ocenie czynów przestępczych. To były bardzo małe grupy osób, których później zachowanie rzutowało na cały Marsz Niepodległości.”

Bąkiewicz, pytany o rekomendację na II turę wyborów dla sympatyków Marszu Niepodległości, odpowiedział, iż „nie można głosować na osoby, które ze środowiskiem patriotycznym, czy w ogóle z myślą patriotyczną, narodową, propolską nie są związane. Taką osobą na pewno jest pan Rafał Trzaskowski. Wielokrotnie umizgiwał się do środowisk politycznych w Niemczech, wielokrotnie bardziej cenił Brukselę, niż Warszawę, to jego środowisko donosiło na Polskę w Brukseli. Na takich ludzi, na takiego prezydenta Polska nie może sobie pozwolić” – oświadczył prezes Marszu Niepodległości.

Bąkiewicz zastrzegł również, że jego środowisko bardzo krytycznie ocenia obydwie kandydatury, ale – jak podkreślił – „uważamy, że wybór mniejszego zła, wskazując na Andrzeja Dudę, jest przymusem”. Po chwili dodał, że Stowarzyszenie rozważyłoby nawet poparcie urzędującego prezydenta w przypadku gwarancji przegłosowania ustawy dotyczącej ochrony życia poczętego, tzw. ustawy „Anty 447” czy też wypowiedzenia deklaracji stambulskiej.

Wiceprezes MN – Tomasz Kalinowski ocenił, że PO liczy na krótką pamięć wyborców i celowo stosuje socjotechnikę obliczoną na poparcie patriotów w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kalinowski przytoczył tweet Borysa Budki z 11 listopada 2018 roku, w którym szef Platformy napisał, że „trzeba być skończonym idiotą, by 100 lat niepodległości świętować pod sztandarami zdelegalizowanej przed wojną organizacji wspólnie z nacjonalistami z innych krajów, i jeszcze nazywać ich przyjaciółmi”.

Wiceszef Marszu Niepodległości wspomniał również o szokujących doniesieniach medialnych dotyczących przekazywania milionów złotych przez Rafała Trzaskowskiego na finansowanie lewicowych organizacji, które prowadzą szkolenia z tzw. taktyki miejskiej. „Co oznacza termin „taktyka miejska” wszyscy mieliśmy nieprzyjemność przekonać się w 2011 roku, kiedy media, wspierające dziś kandydaturę obecnego prezydenta Warszawy, zapraszały zaprawione w burdach ulicznych organizacje z Niemiec by bić uczestników Marszu Niepodległości” – stwierdził.

/Media Narodowe/

https://www.magnapolonia.org/wybor-trzaskowskiego-w-drugiej-turze-jest-nie-do-zaakceptowania-konferencja-prasowa-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci

#medianarodowe #marszniepodleglosci #polityka #wybory

Zwolenniczka Trzaskowskiego o Konfederacji: Potem można zdelegalizować, teraz trzeba ich głosów

Data: 30.06.2020 17:34

Autor: Winstrol

niezalezna.pl

Rafał Trzaskowski robi wszystko, co może by przekonać do siebie wyborców, którzy w pierwszej turze oddali głos na innych kandydatów niż on i Andrzej Duda. Walka trwa również o głosy wyborców Konfederacji. I tu pojawiają się wiele mówiące komentarze zwolenników Trzaskowskiego.

#polityka #wybory #konfederacja #bekazlewactwa #bekazpodludzi

Budka dla Polsat News. Uczestnicy Marszu Niepodległości już nie są “skończonymi idiotami”

Data: 30.06.2020 14:01

Autor: tenji

stefczyk.info

Borys Budka w rozmowie z Polsat News odniósł się do kwestii Marszu Niepodległości, gdzie jego zdaniem “tylko niewielka grupka osób głosi na nim niedopuszczalne hasła”. Jeden z internautów wskazał na znaczącą zmianę narracji przewodniczącego PO i przypomniał o jego wcześniejszym poście na temat największej manifestacji narodowej w Polsce.

#polska #polityka #wybory #bekazlewactwa #bekazpo

Opozycja od 5 lat mówi o „końcu demokracji”, tymczasem OBWE wybory ocenia jako profesjonalne

Data: 30.06.2020 10:09

Autor: Winstrol

tysol.pl

Wybory prezydenckie w Polsce zostały przeprowadzone właściwie, pomimo wątpliwości prawnych, jednak kampania ucierpiała przez nietolerancję i stronniczość mediów publicznych – oceniło w poniedziałek Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE.

#polityka #wydarzenia #wybory #demokracja

PAMIĘTAMY "Polacy są robieni w konia przez lewicę, która wykorzystuje ludzi urwanych z choinki"

Data: 29.06.2020 18:58

Autor: kisiel

wmeritum.pl

Jakim prawem nawiązują w ogóle do tej ideologii? – pytał w Radiu WNET Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” zasugerował m.in., że siły polityczne Konfederacji nawiązują do takich haseł jak popieranie nazizmu, czy obrona Adolfa Hitlera. Wypowiedź publicysty wywołała oburzenie wśród przedstawicieli Konfederacji.

#polityka #polska #konfederacja #wybory #wyboryprezydenckie2020

Data: 29.06.2020 18:10

Autor: Dom_Perignon

Wiecie co mnie najbardziej śmieszy? Jeszcze tydzień temu mówili, że atak Dudy na lgbt go pogrąży. Klangor był wręcz niesamowity. Tymczasem z exit poll wynika, że taka akcja jeszcze bardziej wyśrubowała mu wynik a najbardziej po tyłku dostali ci ,którzy głosili tęczowe frazesy xD

.

#wybory

Data: 29.06.2020 17:58

Autor: xeerxees

#wybory #przemyslenia #konfederacja

Konfederacja jest 3 projektem politycznym w Polsce – to pokazały te wybory. Hołownia nie przetrwa do wyborów parlamentarnych jego nijakość i brak struktur nie pozwolą wystartować do sejmu. Promowanie Trzaskowskiego jako lidera platformy dobija natomiast lewicę – bo wszystkie neuropki na niego bd głosować w nadziei na przepchnięcie sodomickich postulatów, dobicie PSL również się zbliża. Może się okazać że na prawdę Konfederacja w kolejnej kadencji będzie języczkiem uwagi i niezbędnym koalicjantem do utworzenia rządu niezależnie od tego kto wygra wybory. Zresztą widać jak szybko w polityce zmienia się nastawienie Konfederacja znienawidzona przez wszystkie partie – dziś zarówno Duda jak i Trzaskowski słodzą wyborcom Konfy i chcą się układać.

Więźniowie to główny elektorat Trzaskowskiego. Ponad 50% poparcia.

Data: 29.06.2020 11:01

Autor: tenji

se.pl

W więzieniach Trzaskowski zdobywa ponad 50% głosów

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wybory-za-kratkami-jak-glosowali-odadzeni-w-areszcie-i-wiezniowie-z-wroclawia,wia5-3266-55599.html

https://pomorska.pl/wybory-2020-jak-glosowali-wiezniowie-z-zakladow-karnych-w-grudziadzu-sprawdzilismy/ar/c1-15052216

https://ddtorun.pl/pl/675_polityka/27500_tak-glosowali-w-wyborach-wiezniowie-z-torunskiego-aresztu-sledczego-zaskoczeni.html

#wybory #trzaskowski #trzaskowski2020

Data: 29.06.2020 10:58

Autor: lukasj

No niestety znów odbyło się w Polsce głosowanie przeciw PiS i przeciw PO. Standardowo – POPiS, jakbyśmy mieli conajmniej system dwupartyjny. Szkoda, wczoraj wieczorem byłem na grillu, rodzice znajomej mówili, że głosowali na trzaska, bo nikt inny by nie uzyskał dobrego wyniku, byle nie na PiS ( ͡° ʖ̯ ͡°). Polacy zamiast zagłosować za kimś, to głosują przeciwko komuś, pomijając zupełnie mniejszych kandydatów, by w końcu wprowadzić jakąś zmianę. I tym samym zgotowali wszystkim ten sam los – wybieraj między dżumą a cholerą, a raczej między komunizmem, a tęczowym komunizmem…

Bo niby kogo poprzeć?

Trzaskowski? Podziękuję – pokazał co odwala w warszawie i jakie ma zdanie o osobach z prawicy, oraz jak sobie nie radzi – zrzuty ścieków itd. Mało tego – każdy kto ma trochę oleju w głowie pamięta, co działo się za rządów PO. A i tak w tym teatrzyku będą się kłócili, a podpisze wszystkie ustawy pisu. Do tego dochodzi wsparcie tęczowej propagandy i finansowanie ich z naszych podatków.

Duda? Rozdawnictwo+, socjalizm+, inflacja+. Oszczędności będą nic nie warte. Do tego lizanie buta amerykanom. Propaganda TVP, pieniądze z podatków idą na propagandę i rozdawnictwo+.

Widać w sondażach exit poll jak głosowały poszczególne grupy wyborców – na dudę głosowali emeryci głównie. Wśród uczniów/studentów bosak miał 20% – to cieszy akurat ( ͡º ͜ʖ͡º). Cóż, mam 2 tygodnie – zastanowię się czy iść zagłosować na któregoś z nich, czy iść oddać głos nieważny, czy nie iść w ogóle. Natomiast mam nadzieje, że na następne wybory młodzi ludzie pokażą czerwone światło POPiSowi.

#wybory #wyboryprezydenckie2020

Data: 29.06.2020 09:25

Autor: Ijon_Tichy

Jest dokładnie tak jak przewidywałem. Różnice między exit poll a wynikami oficjalnymi.

Dudzie nagle rośnie poparcie, a Bosakowi spada, Czaszkoskiemu nieznacznie spada.

Wieczorem w rozmowie z rodziną takie wahania przewidywałem.

#wybory #polityka

Data: 29.06.2020 07:00

Autor: Pelikan

Panowie jak to jest, że o 21 zamykają lokale wyborcze, które następnie liczą głosy. I w tym samym czasie o 21 podają sondażowe wyniki wyborów? Po przeliczeniu głosów zmiany są minimalne. Aż tak dokładne są sondaże?

Żeby wystartować w wyborach potrzeba 100tys podpisów, to jakim cudem niektórzy otrzymują wynik 0,3%? Zakładając, że 25mln jest uprawnionych do głosowania, 60% z nich to 15mln, to 100tys podpisów wychodzi ok 1,5%. Chyba, że się pomyliłem, albo ludzie którzy dali swój podpis nagle zmienili kandydata przy urnie. A tutaj 0,3% daje 20000 osób.

Może tylko z pozoru wybieramy, a tak naprawdę wynik został ustalony już dawno?

#wybory

Data: 29.06.2020 00:32

Autor: bananaplugs

Oj oj oj, a cóż to takiego? Wielka debata na kogo wyborcy #konfederacja powinni głosować? No rzeczywiście, mamy wchuj wybór – wybór między jednym długopisem dla socjalistów a drugim tęczowym socjalistą. Chyba was ciutkę prądem popieściło – my już swoje powiedzieliśmy, teraz bijcie się w błocie między sobą, ku naszej uciesze (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#wybory

Data: 28.06.2020 23:03

Autor: tenji

Jak myślicie czy Kosiniak Kamysz i cale to PSL specjalnie niszczą swoja partie? Przecież jakby nie stal sie "pana lekkich obyczajów" dla POKO i nie darł japy o śmiercionośnych kopertach to pewnie PelO nie odmieniłoby kandydata i byliby w drugiej turze i mial duże szanse na wygrana tych wyborów.

#wybory #polityka #przemysleniazdupy

Data: 28.06.2020 21:29

Autor: Dom_Perignon

W studio wrealu24:

Michalkiewicz: " Nie wygrywa się wyborów robiąc z oponentów ruską agenturę"

Gadowski od razu skulił głowę.

Najlepiej chyba powiedział Sumliński : "Rozumiem konfederatów, którzy będą siedzieć w domu bo mają już dosyć tych ruskich onuc i obrażania. Rozumiem konfederatów, którzy zagłosują na Dudę, by nie wygrał Trzaskowski, Nie rozumiem konfedewratów, ktorzy zagłosują na Trzaskowskiego".

#wybory

Data: 28.06.2020 18:17

Autor: Dom_Perignon

Dzisiejszy wybór to wybór cywilizacyjny. Wybór między cywilizacją europejską, gdzie są poszanowane takie wartości jak wiara,tradycja, rodzina oraz cywilizacją unijną, gdzie takie dziwadła będą uczyć nasze dzieci jak się masturbować.

#wybory

Data: 28.06.2020 16:39

Autor: Ijon_Tichy

Głos oddany. Nie będę mówił na kogo, bo wiadomo.

Po głosowaniu poszedłem do carrefoura kupić sobie klapki, bo do ogrodu chodzę na bosaka. Serio, nie urządzam sobie żartów i szanuję ciszę wyborczą. Mogę wysłać zdjęcie stóp na tle trawy, aby potwierdzić, że pisze prawdę.

#wybory #ciszawyborcza

Data: 28.06.2020 13:12

Autor: lisq

z cyklu "klikbajtowe tytuły artykułów bez treści" plus bonusowo motyw #lgbt xd

" PKW podaje pierwsze informacje o frekwencji.

Wielu z pewnością się zadziwi"

Frekwencja (..) może być bardzo wysoka.

Wygląda na to, że frekwencja może być wysoka.

Frekwencja dość duża

Przewodniczący (…) poda w następnych godzinach.

Marciniak stwierdził (…) że frekwencja zapowiada się “dość duża”.

i chuj, PKW nie podała żadnej informacji. Specjalnie nie daję linka żebyście nie nabijali dziadom wejść. ha tfu na debili

#wybory

Data: 27.06.2020 21:04

Autor: lisq

Kochani, #moderacja przypomina że znajdujemy się w okresie #ciszawyborcza, w związku z czym

zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych jest zabronione

Było wystarczająco dużo czasu wczesniej na rozmowy o #wybory – wstrzymajcie się z tematem do poniedziałku.

Zwolennikom Dudy posłanka PO chciała wyłączyć głośnik. Przypadkowo dostała w twarz [WIDEO]

Data: 26.06.2020 10:12

Autor: Winstrol

wprawo.pl

Podczas jednego ze spotkań pojawiła się grupa przeciwników prezydenta Warszawy, jawnie wspierająca kandydaturę Andrzeja Dudy. Nie spodobało się to posłance Platformy Obywatelskiej Agnieszce Pomaskiej, która przeciwnikom „ambasadora LGBT” próbowała wyłączyć głośnik. Przez przypadek dostała po twarzy…

Dobre wideo (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

#polityka #wybory #bekazlewactwa #bekazpodludzi #heheszkipolityczne

Wyborcza niespodzianka?

Data: 25.06.2020 07:51

Autor: Graf_Spee

ewybory.eu

Portal ewyboru.eu właśnie podliczył 100% głosów ze swojej sondy ulicznej. Nie brak opinii, że w 2015 roku najdokładniej wskazali wynik wyborów, jak również w wyborach parlamentarnych z 2019 roku, lekko przeszacowując PiS. Może być ogromna niespodzianka. AD 36,94 vs RT 31,56.

#polska #wybory #polityka

Data: 24.06.2020 23:02

Autor: Ijon_Tichy

Ale jaja.

Na spotkaniu z Trumpem podczas podpisywania dokumentów Andrzej Duda siedział, a Donald Trump Stał. Można to potraktować jako przeprosiny ze strony amerykańskiej dyplomacji i Trumpa za zlekceważenie Dudy podczas jednej z poprzednich wizyt, gdy Duda w takich samych okolicznościach stał a Trump siedział.

To miło, choć wiadomo, że to tylko wzajemne przysługi przedwyborcze.

#polityka #duda #trump #wybory

Data: 24.06.2020 15:55

Autor: aborygo

Etymologia nazwisk kandydatów na Prezydenta RP 2020

Biedroń – nazwisko złożone z członów „bieda” i „ronić”, pochodzi od ronienia łez nad losem biednych. Łzy mogą być krokodyle, ale i tak popłyną, bo jak są biedni, to nie jest fajnie. A ma być fajnie.

Bosak – bez odzienia na stopie. Na bosaka się chodzi przez świat i głosuje, jak twierdzi znany podróżnik Wojciech Cejrowski.

Duda – etymologia nie jest do końca jasna, językoznawcy wskazują na dwa możliwe źródła. Jedną możliwością jest pochodzenie od instrumentu muzycznego, który jest dmuchany i gra, co mu się każe. Inni wskazują na powiedzonko: „Jak się nie obrócisz, zawsze Duda z przodu”.

Hołownia – skrócona wersja „chochołownia” pochodzącego od chochołów, w które walą zazwyczaj jego przeciwnicy. Nie jest to jednak wynik ich bezpośredniej niemerytoryczności tylko tego, że sam kandydat robi wszystko, żeby nie deklarować się jasno w niemal żadnej sprawie.

Jakubiak – rewanżysta, por. „Jakubiak Bogu, tak Bóg Kubie”. Nazwisko pochodzi od tego, że w zemście za homofobiczne wypowiedzi kandydata jego przeciwnicy dali mu zarobić, kupując jego produkty celem ich publicznego zniszczenia.

Kosiniak-Kamysz – kandydat przestrzegający, że każdy znajdzie w końcu zbyt trudnego dla siebie przeciwnika; przestroga zawarta jest w powiedzeniu „trafiła Kosiniak na Kamysz”.

Piotrowski – od Piotra, pierwszego biskupa Rzymu, papieża i najwyższego hierarchy religii, która mówi, że pierwsi będą ostatnimi. Kandydat wygra wybory, zdobywając najmniej głosów.

Tanajno – spolszczona, fonetyczna wersja angielskiego ciągu liczb 2-9-0 (two-nine-oh). Poszczególne liczby oznaczają po kolei: liczbę kandydatów tak samo dobrych jak on lub lepszych, liczbę kandydatów gorszych oraz procentową szansę zwycięstwa w wyborach.

Trzaskowski – nazwisko dźwiękonaśladowcze pochodzące od odgłosów pisowskich odbytów wywoływanych samym istnieniem i aktywnością przedwyborczą kandydata.

Witkowski Waldemar Włodzimierz – kandydat o nazwisku bez samodzielnej etymologii, inicjały wskazują na wyjątkową biegłość w Internecie.

Żółtek – kolokwialne określenie nacechowane pogardą maskującą zazdrość, pochodzi od programu kandydata, realizacja którego przyspieszyłaby wzrost gospodarczy kraju do poziomu co najmniej azjatyckich tygrysów.

#heheszkipolityczne #wybory #wyboryprezydenckie2020 #nazwiska

Różal: „Nigdy w wyborach udziału nie brałem. Teraz pójdę i zagłosuję na Bosaka”

Data: 24.06.2020 13:17

Autor: kisiel

nczas.com

– Ja nigdy w wyborach udziału nie brałem. Nie dlatego, że nie wypełniłem swojego obywatelskiego obowiązku. Jak nie miałem żadnego kandydata. Nie ufałem żadnemu z tych kandydatów – wyznał na swoim youtubowym kanale Marcin „Różal” Różalski. Jednak te wybory będą wyjątkowe. Po swój pakiet zgłosi się kick-boxer, specjalnie po to, żeby zagłosować na Krzysztofa Bosaka.

https://www.youtube.com/watch?v=dSI3yGszTx8

#polityka #polska #konfederacja #bosak2020 #bosak #wybory

Czas nazywac rzeczy po imieniu i nie tylko w kontekscie wyborow

Data: 24.06.2020 11:43

Autor: Winstrol

alaluna.pl

“W TVN24 ‘ekspert’ nazywa Biedronia chorym umysłowo. Powód? Nie poparł kandydata Platformy (tak, tego, z którym właśnie konkuruje w wyborach). Dziennikarz po serii obelg nie protestuje. Po chwili widzowie słyszą od niego, że wyborcy podobnie oceniają Biedronia. Wysokie standardy” – napisał Adrian Zandberg, kolega Biedronia z Lewicy.

Widac, ze lewactwo to stan umyslu nawet wsrod "elyty"… 乁(ツ)ㄏ ( ͡º ͜ʖ͡º)

#polityka #bekazlewactwa #wybory #wydarzenia #ciekawostki

Data: 23.06.2020 10:10

Autor: Ijon_Tichy

Na TVP pokazują właśnie sondaż, w którym Duda przegrywa w II turze z Hołownią (-‸ლ) A nawet z Kosiniakiem-Amiszem mają po 50% głosów…. Polsko… Qui Vadis….

Głosuję na Bosaka i jak nie cierpię Dudy i nie zagłosuję na niego, to zastanawia mnie to, jakie siano trzeba mieć we łbie, żeby głosować na kogoś takiego, jak Hołownia, Amisz, czy Czaszkowki….

#wybory #sondaz #quavadispolsko

Data: 22.06.2020 23:19

Autor: Thanos

UWAGA -- agitacja wyborcza :)

jak wszyscy dobrze wiemy, w naszym kraju nie głosuje się "za kimś", ale zawsze "przeciwko komuś". nim więc nastanie cisza wyborcza w nocy z piatku na sobote, zachecam wszystkich: idźcie na wybory (przynajmniej na pierwszą turę), i… glosujcie jak Wam sumienie podpowiada ( ͡º ͜ʖ͡º)

najbardziej mnie boli, że tak napawde ostateczna rozgrywka odbedzie sie miedzy RT a PAD-em. a jedni i drudzy byli (jako partia) juz u władzy i niejednokrotnie udowodnili, że można ich szczerze nienawidzić. tak samo kłamią, kradną, robią w *uja ludzi. szkoda, że Polacy maja krotka pamiec i moga wybierac co najwyzej mniejsze zło, które koniec końców zawsze okazuje sie tym wiekszym, hm.

przykre troche, no ale takie jest zycie :)

#wybory #przemyslenia #wyboryprezydenckie #wyboryprezydenckie2020

Nakleił karykaturę Dudy na swoim aucie. Zarzuty dla 46-latka

Data: 20.06.2020 11:17

Autor: czarna_mamba

rmf24.pl

Policjanci z Gdańska zatrzymali 46-letniego Sebastian P., który na swoim samochodzie nakleił m.in. karykaturę Andrzeja Dudy. Gdańszczanin usłyszał zarzut znieważenia prezydenta RP. Mężczyzna sfilmował moment zatrzymania i umieścił nagranie na swoim profilu w mediach społecznościowych.

zatrzymania i umieścił nagranie na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Do zdarzenia doszło w Gdańsku. 46-letni gdańszczanin poruszał się po ulicach miasta samochodem dostawczym, na którym umieścił baner z hasłem: "Wolę w szambie zanurkować, niż na Dudę zagłosować". Na aucie znajdowały się też napisy: "wyPAD","PiS STOP" oraz zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy siedzącego na tronie w biało-czerwonej czapce błazna.

O całej sytuacji poinformował policję jeden z mieszkańców miasta. Mężczyzna przyszedł na komisariat i zaprezentował mundurowym zdjęcia pojazdu.

Jak przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska, kierujący samochodem dostawczym 46-latek został zatrzymany w piątek po południu w okolicy al. Grunwaldzkiej.

Mężczyzna został doprowadzony na komisariat. Po zakończeniu przesłuchania usłyszał zarzut znieważenia prezydenta RP. Następnie został zwolniony. Zebrany materiał w tej sprawie przekażemy do prokuratury – wyjaśniła st. asp. Karina Kamińska.

Za publiczne znieważenie prezydenta RP grozi do trzech lat więzienia.

Z Sebastianem P. spotkała się w piątek wieczorem posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Nadgorliwość służb w tej sprawie to kolejny powód, by zakończyć trwanie tej władzy. Pan Sebastian otrzyma od nas pomoc prawną – napisała na Twitterze Pomaska.

#bekazpodludzi #wybory #polska

Worki za 5 mln zł. Wyborczy zakup poczty

Data: 17.06.2020 18:48

Autor: czarna_mamba

tvn24.pl

Za worki, które miały być wykorzystane podczas majowych wyborów korespondencyjnych, Poczta Polska zapłaciła ponad 5 mln zł. Chcieliśmy sprawdzić, dlaczego tyle. Usłyszeliśmy: – Tajemnica prawnie chroniona.

Jak ujawniliśmy w tvn24.pl, przygotowania do wyborów kosztowały Pocztę Polską 68 896 820 zł. Na taką kwotę opiewają faktury, które poczcie wystawiły cztery firmy zewnętrzne. Jedną z nich jest Maskpol, należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, specjalizujący się w produkcji sprzętu ochronnego dla żołnierzy. To między innymi kamizelki oraz hełmy. I właśnie Maskpol wystawił PP fakturę na 5 141 400 zł.

Kosztowny worek

Według naszych rozmówców, pocztowców pragnących zachować anonimowość, za tę kwotę Maskpol wyprodukował i dostarczył poczcie worki do przewozu kart wyborczych. – W sumie 44 tysiące sztuk. To oznacza, że jeden kosztował 116,85 złotego – mówią nasi rozmówcy.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie worki mogą być warte taką kwotę. Najpierw weryfikowaliśmy, czy kupowano je na potrzeby poprzednich wyborów. Takimi zakupami zajmują się gminy, które obsługują komisje wyborcze.

Gmina Warszawa przy okazji wyborów samorządowych kupiła 16 tysięcy worków. Wydała 12 tys. zł – czyli jeden worek kosztował około 70 groszy. – Kupiliśmy najtańsze, jutowe. Były nam potrzebne do przechowywania materiałów z komisji wyborczych. Może Poczta Polska potrzebowała lepszej jakości worków, do transportu pakietów wyborczych? – zastanawia się urzędnik warszawskiego ratusza zaangażowany w przygotowywanie wyborów.

#poczta #wybory #afera

Awantura o Czarnka. Na posiedzeniu sztabu koledzy z PiS krytykują posła za słowa o LGBT

Data: 17.06.2020 18:35

Autor: czarna_mamba

wiadomosci.wp.pl

Przemysław Czarnek z powodu swojej tyrady na temat osób LGBT stał się problemem w kampanii Andrzeja Dudy. Poseł PiS i zarazem członek sztabu wyborczego prezydenta dostał za to burę od kolegów.

"Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją!" – tak kilka dni temu Przemysław Czarnek w jednym z programów w telewizji publicznej określił osoby homoseksualne i transpłciowe. I wywołał skandal, przy okazji stając się wizerunkowym problemem dla obozu władzy.

Te słowa posła PiS – cytowane przez wszystkie media w Polsce – były przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy we wtorek. Wcześniej odcinać się od nich musieli czołowi politycy PiS – od wicepremierów, po szeregowych posłów (minister Jacek Sasin uznał je za "straszne").

Jak ustaliliśmy, Czarnek – który sam jest członkiem sztabu Dudy – musiał się tłumaczyć ze swojej tyrady na spotkaniu z kolegami z partii działającymi w kampanii prezydenta. Choć… wcale nie zamierzał.

– Przedstawiał siebie jako jedynego sprawiedliwego. Przekonywał, że realizuje kampanijną taktykę, a koledzy z PiS wbijają mu nóż w plecy – zdradza nasz informator. – Tylko że taktyka nie zakładała obrażania osób LGBT – dopowiada rozmówca WP.

Inny dodaje: – Jeśli jako członek sztabu stajesz się głównym tematem w Polsce i przykrywasz prezydenta, to znikasz. Więc Przemek został "zniknięty".

Kariera na kołku

Informacje o reprymendzie, jaką miał dostać Czarnek od sztabowców PiS, potwierdzamy w innych źródłach. Nikt nie zaprzecza: – Przemek przegrzał, to jest oczywiste. Chociaż nie dla niego – twierdzi ważny polityk Zjednoczonej Prawicy.

#bekazpisu #bekazpodludzi #polityka #wybory

Data: 16.06.2020 19:00

Autor: k1fl0w

Łącznie 379 tys. 514 osób zarejestrowało się, by wziąć udział w wyborach prezydenckich 2020 poza granicami Polski. To oficjalne dane z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i absolutny rekord. 337 tys. 893 z nich będzie głosować korespondencyjnie.

#polityka #wybory

Szury Trzaskowskiego niszczą plakat wyborczy Krzysztofa Bosaka.

Data: 13.06.2020 20:26

Autor: tenji

youtube.com

Art. 67. § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny ( do 5 000 tys. złotych ).

#polska #polityka #wybory #bekazlewactwa #bekazpo

Data: 11.06.2020 11:14

Autor: tonyy94

Nie oglądam propagandy tvpis ale wczoraj chyba podczas jakiegoś przemowienia obiło mi się o uszy że Duda zaczyna grac karta lbgt. Niezle tam musiało tapnac że nagle zrobił taki skret. Choc może poprostu zmienili kampanię pod Czaskowskiego. Jestem pewien, że PiS nie ruszałby tej sprawy gdyby nie musiał. Duda już udowodnił jaki z niego "konserwatysta" i że nie dotrzymuje obietnic vide choćby nawet obniżenie kwoty wolnej od podatku. Kontynuując jeśli mniejszości pójdą pod główny ogień to współczuję każdemu kto oberwie od pisowskiej propagandy, nawet jeśli się z nimi nie zgadzam. Nie jest łatwo być przeciwnikiem kogoś kto dysponuje tak ogromną machina do niszczenia opozycji. Żeby nie było, nie bronie konkurentów, bo wcale nie są lepsi, natomiast wiem że Kurvizja może posunąć się do wszystkiego. Mieliśmy przykład przed wyborami do parlamentu, gdy z konfederatów robiono ruskie onuce albo nie opublikowano sprostowań.

W każdym razie, jeżeli będzie druga tura i będzie to wybór między Duda a Czaskoskim, pomimo pisowskiej propagandy jestem skłonny oddać głos na Dude, jeżeli karta rodziny ma sprawić, że lgbt zniknie z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że nie lubię homoseksualistów bo nic do nich nie mam, ale dlatego że dla mnie to wybór między wartościami chrześcijańskimi i antychrześcijańskimki. No sorry ale musiałbym być ślepy żeby nie zauważyć że grupy z tych srodowisk nie podburzaja zasad katolickich. Widać to na wykopie, widać to na marszach, widać to u niektórych polityków. I nie mówcie, że wy nikogo nie atakujecie bo to nie prawda. Jesteście wspierani przez zagraniczne fundacje i korporacje tak, że zwykły obywatel nie jest w stanie się bronić, nawet jeżeli jest w wiekszosci. Porównałbym to do sytuacji na wykopie, gdzie można robić wszystko jak ma się za sobą przychylną moderację. Powiem tak, polityka to walka a na wojnie muszą być ofiary. A kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Środowisko lgbt jest mocno zaangażowane politycznie, chcą praw, muszę je sobie wywalczyc. Ale mnie zraziła ich walka, metody na wykopie mają podobne do tvpis, więc mi ich nie żal. Pójdzie głos na Dude jak zrobi coś z tych rzeczy:

– wypowie konwencję Stambulska

– koniec z propaganda antychrześcijańska

– zakończy finansowanie zza granicy organizacji ideologicznych

#polityka #wybory

Brwinów: Mówili, że zbierają podpisy dla Prezydenta Dudy, a zbierali dla Trzaskowskiego

Data: 07.06.2020 15:59

Autor: tenji

wpolityce.pl

Jak relacjonuje jeden z mieszkańców Brwinowa, wczoraj na targowisku przy ul. Grodziskiej ustawiono dwa stoliki, przy których zbierano podpisy przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jedna osoba zbierała podpisy dla Rafała Trzaskowskiego, a druga twierdziła, że zbiera podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy.

#polska #polityka #trzaskowski #duda #wybory #wybory2020

Data: 07.06.2020 12:42

Autor: Negan

Powinniśmy głosować na Kosiniaka, Bosaka lub Dudę. To tylko moja opinia. Jeśli nie chcesz, by w całej Polsce było jak na wykopie.

Byle nie dać nigdy szansy postępowemu lewactwu w Polsce. Biedroń – ultra lewactwo, Trzaskowski – popisał się już w Warszawie kartami lgbt i finansowaniem lewicowych bojówek, Hołownia – coś za mocno go TVN kocha.

#wybory #polityka

Putin "wiecznym prezydentem"? Głosowanie tuż po defiladzie

Data: 01.06.2020 20:04

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Ogólnokrajowe głosowanie w sprawie poprawek do konstytucji Rosji, które umożliwią Władimirowi Putinowi pozostanie na Kremlu do 2036 roku, odbędzie się 1 lipca br., czyli tydzień po rosyjskiej Paradzie Zwycięstwa.

O nowym terminie poinformował w poniedziałek osobiście Putin na naradzie z grupą roboczą, która przygotowywała poprawki do konstytucji. Propozycję głosowania 1 lipca wysunęła szefowa Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Ełła Pamfiłowa.

#rosja #putin #polityka #wybory

Afganistan: porozumienie zwaśnionych stron

Data: 17.05.2020 18:19

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Zwycięzca zeszłorocznych wyborów prezydenckich w Afganistanie, dotychczasowy szef państwa Aszraf Ghani i jego rywal premier Abdullah Abdullah, który zakwestionował wyniki głosowania i także ogłosił się prezydentem, podpisali w niedzielę umowę o podziale władzy.

„Umowa polityczna między prezydentem Ghanim, a dr Abdullahem właśnie została podpisana” – poinformował na Twitterze rzecznik Ghaniego, Sedik Sedikki.

#afganistan #wojna #wybory #polityka #azja

Data: 16.05.2020 12:41

Autor: Gwiazda_Poranna

Poważne pytanie przed wyborami.

Wielu z was to prawacy, pewnie kompromiracja to wasz wybór. Jak więc wiążecie fakty, że z jednej strony konfa do sejmu weszła na hasłach wolności gospodarczej i kapitalizmu, a kandydat konfy jest najbardziej socjalistycznym i lewackogospodarczym kandydatem w tych wyborach?

-popiera rozdawnictwo 500 plus i chce nawet rozszerzać ten program, https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1050421045482668032

-chce centralnie sterowanej gospodarki planowanej,

https://www.donald.pl/artykuly/PbUSmxoR/bosak-trzeba-nieco-spowolnic-tworzenie-nowych-miejsc-pracy

-chce podatków progresywnych,

https://www.donald.pl/artykuly/EVd5xdrC/bosak-jak-zandberg-uwazam-ze-podatki-powinny-byc-progresywne

-uważa że zakaz pracy w niedziele to forma kapitalizmu (obrazek niżej),

-poparł w sejmie dodatek dla emerytów zwany trzynastą emeryturą,

-wspólnie z kolegami ten kandydat opracował program wg którego chociażby rozbudowę podatków, w tym także od nieruchomości.

https://www.tvp.info/46839633/bosak-popelnil-wieksze-i-grozniejsze-przestepstwo-niz-pochwalanie-rabunku-i-kradziezy-mocne-slowa-korwinmikkego

Pomyślcie jaki byłby kwik, i jak by został zwyzywany od komuchów inny kandydat głoszący tak bardzo marksistowskie i komunistyczne postulaty.

#polityka #wybory #polska #pytanie

PO będzie miała dwójkę kandydatów? Kidawa-Błońska nie chce się wycofać

Data: 14.05.2020 07:59

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Nieoczekiwane problemy Platformy Obywatelskiej. Niewykluczone, że partia będzie miała dwoje kandydatów na prezydenta. Wczoraj portal wPolityce.pl ujawnił, ze w PO powstał plan wymiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego. Ale – jak pisze Wirtualna Polska – dotychczasowa kandydatka nie chce się wycofać.

#polska #polityka #wybory

Polityczny cyrk w Serbii

Data: 12.05.2020 18:49

Autor: Starszyoborowy

kresy24.pl

Serbscy politycy zarówno prorządowi jak i opozycji prowadzą konkurencyjne strajki głodowe dopóki ich sprzeczne żądania nie zostaną spełnione; podczas gdy zwolennicy każdej ze stron zbierają się pod budyniem parlamentu rozdzieleni kordonem policyjnym.

Polityczny komediodramat rozpoczął się wczoraj, gdy prezydent Aleksandar Vucić staną w obliczu możliwego bojkotu wyborów parlamentarnych i samorządowych przez opozycję. Prawicowy ruch Dveri, kierowany przez Bosko Obradovića, domaga się, aby wybory zaplanowane na 21 czerwca zostały przełożone na jesień ze względu na pandemię koronawirusa.

#polityka #wybory #serbia

Najnowszy sondaż wyborczy

Data: 11.05.2020 10:11

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#wybory

Zjednoczoną Prawicę, którą tworzą PiS, Porozumienie i Solidarna Polska, zagłosowałoby 37,7 proc, na Koalicję Obywatelską głos by oddało 15,6 proc. badanych, a na Koalicję Polską PSL-Kukiz'15 – 12,8 proc. Konfederacja, 8,7 proc. Lewica 8,2 proc. badanych.

Data: 27.04.2020 20:09

Autor: reflex1

No i to by było na tyle jeżeli chodzi o bunt niektórych samorządów w kwestii (nie) przekazywania danych wyborców Poczcie Polskiej.

Jak informuje Rzeczpospolita, państwowy operator już 22 kwietnia otrzymał za zgodą ministra cyfryzacji dane z rejestru PESEL potrzebne do przygotowania wyborów prezydenta – tę informację potwierdził resort cyfryzacji.

#polska #polityka #wybory

Najpierw obiecywał Obama, teraz obiecuje Biden. Jeśli wygra - uzna rzeź Ormian za ludobójstwo

Data: 27.04.2020 07:23

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Lewicowy kandydat na prezydenta Joe Biden obiecał, że w razie zwycięstwa formalnie uzna rzeź Ormian za ludobójstwo. Żaden z dotychczasowych prezydentów USA tego nie zrobił. – Fakty muszą być jasne i tak silne dla przyszłych pokoleń jak są dla tych, których wspomnienia naznaczone są tragedią. Obiecuję, że jeśli zostanę wybrany, to poprę rezolucję uznającą rzeź Ormian za ludobójstwo i sprawię, że uniwersalne prawa człowieka będą priorytetem mojej administracji – napisał na portalu Medium. Przed swoją pierwszą kadencją to samo obiecywał Barrack Obama. Obietnicy nie dotrzymał.

#usa #wybory #ormianie #ludobojstwo #polityka

Zaufana Trzecia Strona: Jak analizować akcje dezinformacji na przykładzie użytkowników portalu Wykop

Data: 25.04.2020 14:41

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ZaufanaTrzeciaStrona #badanie #dezinformacja

Od dawna wiadomo, że portale społecznościowe służą nie tylko do wymiany zdjęć i wspomnień ze znajomymi, lecz także do szybkiego udostępniania różnego rodzaju linków i informacji, które mogą zostać wykorzystane do manipulowania opinią społeczną.

Zaufana Trzecia Strona – Jak analizować akcje dezinformacji na przykładzie użytkowników portalu Wykop

Przykładów jest mnóstwo, jednak ten najgłośniejszy – ingerowanie Rosji w wybory w Ameryce – został dokładnie opisany w raporcie Muellera, a pewne propagandowe metody używane przez rosyjskich agentów zostały zdemaskowane. Ich główną bronią było kupowanie reklam wspierających pasującego im kandydata, tworzenie grup zrzeszających zwolenników oraz sianie dezinformacji – kreowanie stron zawierających materiały przychylne dla kandydata Republikanów oraz udostępnianie ich, a także ukrywanie niewygodnych informacji. Większość zadań była wykonywana automatycznie przez tzw. sieć botów, a głównymi wykorzystanymi mediami społecznościowymi były Facebook i Twitter.

W związku z wyborami w Polsce, które odbędą się niedługo, postanowiłem dokonać analizy znanego każdemu portalu społecznościowego wykop.pl. Wykop jest stale oskarżany o słabą moderację, pozwalanie na manipulowanie głosami czy propagowanie fake newsów. Według użytkowników niektóre ze znalezisk lub wpisów na Mikroblogu są cenzurowane oraz usuwane przez moderatorów, ponieważ nie są do końca poprawne politycznie, jednakże dostają mnóstwo wykopów (łapek w górę).

Przyjrzałem się znaleziskom z tagu #wybory (od grudnia 2019) oraz #polityka (od kwietnia), a także obserwującym je użytkownikom, którzy najczęściej zakopują znaleziska w wymienionych tagach. Dane zostały przedstawione w czytelny sposób. Szukałem różnych anomalii, które wskazywałyby na manipulowanie głosami oraz dużej liczby zakopów przez tych samych użytkowników, co implikowałoby używanie sieci botów, które nie dopuszczają do przebicia się niewygodnych znalezisk na stronę główną.

Zdobywanie danych . . . jeżeli zaciekawiło to pozostała treść na stronie źródła

Data: 24.04.2020 17:41

Autor: reflex1

Szybcy są.

Prokuratura Krajowa postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokurator Ewy Wrzosek. "Prokurator Wrzosek wszczęła śledztwo w sposób nieuzasadniony i z rażącym naruszeniem art. 303 Kodeksu postępowania karnego, nie przeprowadzając prawidłowo czynności sprawdzających"

"Prokuratura jako instytucja powołana do ścigania przestępstw i stania na straży praworządności nie bierze udziału w życiu politycznym. Prokuratorzy muszą być apolityczni i niezależni […]. Te fundamentalne dla niezależnej prokuratury zasady pani prokurator Ewa Wrzosek narusza w sposób rażący. Bierze udział w politycznych manifestacjach i inicjatywach oraz publicznie demonstruje swoje poglądy, naruszając powagę urzędu prokuratorskiego i zachowując się jak polityk w prokuratorskiej todze […]. Taki właśnie polityczny charakter i kontekst miała podjęta przez prokurator Wrzosek decyzja o wszczęciu śledztwa w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w okresie pandemii" – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

#polska #polityka #prawo #wybory

Data: 23.04.2020 21:32

Autor: reflex1

Mam namiary na dziennikarzy prawie wszystkich genewskich gazet. I na te bardziej na lewo i również te na prawo. Mam tez kontakt do telewizji francuskojęzycznej. Jutro się tym zajmę.

Dodatkowo jeżeli napiszę notkę prasową to kumpel obiecał rozesłać ze swojego maila do innych polityków. Ale to też nie dzisiaj bo po spotkaniu z nim jestem za bardzo w #lurkerjointclub żeby to sklecić.

#polityka #wybory #spoleczenstwoobywatelskie #wyboryprezydenckie2020 #szwajcaria

Data: 22.04.2020 21:29

Autor: reflex1

Wybory prezydenckie mają się odbyć również za granicą. W Szwajcarii przewidziany jest tylko jeden obwód, w ambasadzie RP w Bernie. Z tym ze nie koniecznie legalny wobec obowiązującego stanu wyjątkowego u Helwetów.

Dlatego właśnie skontaktowałem się z paroma genewskimi politykami, którzy to sprawdzą. Skontaktowałem się również z byłym polskim konsulem w Szwajcarii, który obecnie pracuje w „moim” związku zawodowym, ale kontakty pozostały (szczególnie te blisko tutejszego MSZ). Jutro mam też spotkanie z paroma znajomymi, którzy mogą dać mi namiary do dziennikarzy.

Zastanawiam się też nad nagłośnieniem tego we Francji poprzez maile do paru redakcji, ale tam nie mam żadnych kontaktów.

https://mobile.twitter.com/PLinSwitzerland/status/1252620249528184836

#szwajcaria #wybory #polityka #spoleczenstwoobywatelskie

Data: 16.04.2020 01:00

Autor: lachiarma

Uwaga, kiedyś już takie coś na ojrowybory robiłem, teraz jeszcze raz. A taki sobie ranking kandydatów na prezydenta RP, od najlepszego do najgorszego w formie wykreślanki czy jak to nazwać.

Można potraktować tę tabelkę jak się chce, albo że w ogóle to jest ranking preferencji wyborczych (np. Duda v Kosiniak i na kogo wolał(a)bym zagłosować), albo jakiś ranking ogólny (kto ma ładniejszą buzię, albo lepsze poglądy, albo jest bardziej ogarnięty, czy lepsze poglądy ma gospodarcze czy społeczne) albo w jakiejś naprawdę abstrakcyjnej i nawet groteskowej formie (który kandydat miałby największe szanse na przeżycie na bezludnej wyspie, albo z którym kandydatem wolał(a)bym iść na piwo)

Ja zapostuję swój w komentarzu, a tutaj przedstawiam szablon typu templatka, do wypełnienia w dowolnym edytorze graficznym, najszybciej i najprościej chyba w paincie ; ))

#polityka #wybory #prezydent #koronawirus #zabawa

Wybory korespondencyjne: PiS po trupach chce zostać przy władzy

Data: 09.04.2020 12:36

Autor: ziemianin

pap.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #rzad #polska #koronawirus #wybory #wyboryprezydenckie #pis

"Nie mamy danych, że wybory korespondencyjne są niebezpieczne dla życia i zdrowia. W połowie kwietnia będę przestawiać dane i rekomendacje, również po uzyskaniu analizy epidemicznej przygotowywanej przez głównego inspektora sanitarnego.

Wybory korespondencyjne: PiS po trupach chce zostać przy władzy

"Nie ma danych, że wybory korespondencyjne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia (…), w połowie kwietnia będę przedstawiał dane oraz stan epidemiczny w Polsce, co mam na dzień dzisiejszy" – powiedział. Minister dodał, że poprosił głównego inspektora sanitarnego o analizę bezpieczeństwa epidemicznego dotyczącą ryzyka wyborów korespondencyjnych. "Jak rekomendacje dostanę od pana Pinkasa (głównego inspektora sanitarnego), będę je państwu i panu premierowi przekazywał"


Komentarz: Robert brzoza

PiS na siłę chce przeprowadzić wybory.

Grają o dużą stawkę.

Coraz więcej Polaków będzie obwiniać PiS o wiele kłamstw. Polacy nie przejdą do porządku dziennego nad tym, że bezpodstawnie zamknęli ich w domach, że zabraniają wychodzić do lasów, parków, że szczują policją, wojskiem.

To jest przegięcie, to jest przekroczenie czerwonej bariery. Zamknęli gospodarkę, handel.

Po trupach, nie pytając naród o zgodę, będą dążyć do wyborów w maju.

Dlatego wymyślili wybory korespondencyjne.

Chwycą się wszystkiego, aby zostać przy władzy…

Popełniają olbrzymi błąd… jawnie walczą z narodem…

Data: 07.04.2020 09:05

Autor: drdpr

No to kaczor pozamiatał. Co o tym sądzicie?

https://gazetawroclawska.pl/wybory-korespondencyjne-beda-obowiazkowe-nie-oddasz-karty-3-lata-wiezienia/ar/c1-14903259

A teraz połączcie to z tym https://www.money.pl/gospodarka/poczta-polska-z-nowymi-uprawnieniami-bedzie-mogla-otwierac-koperty-i-skanowac-pisma-6496552624342657a.html

Nie mam wątpliwości kto wygra wybory, Putin to przy pokurczu amator.

#wybory

Data: 06.04.2020 21:27

Autor: xeerxees

#heheszki #wybory

wybory czas zacząć, wrzucajcie do urn głosy

duda – niebieski pojemnik – papier

kidawa – żółty – metale i tworzywa sztuczne

bosak – czarny – odpady mieszane

kosiniak-kamysz – zielony – szkło

biedroń – biodegradowalne

Gowin podał się do dymisji w związku z wyborami 10 maja

Data: 06.04.2020 12:22

Autor: Enviador

wiadomosci.onet.pl

Jarosław Gowin nie będzie już wicepremierem, ani ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. – Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy wprowadzenie poprawki z vacatio legis o trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji – powiedział w czasie konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Gowin.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-gowin-podal-sie-do-dymisji-szef-porozumienia-odchodzi-z-rzadu-pis/ypy5bjr

#wybory #koronawirus #polityka

Co dokładnie proponuje Gowin? W projekcie jest warunek: Andrzej Duda nie będzie kandydował

Data: 03.04.2020 14:16

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

„Nasz projekt zmiany konstytucji przewiduje wprowadzenie jednej, siedmioletniej kadencji prezydenta z równoczesnym rozstrzygnięciem polegającym na przedłużeniu kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata” – oznajmił lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Jak dodał zmiana zakłada też, że obecny prezydent nie będzie kandydował za dwa lata.

#pol #wybory

RMF FM: PiS chce głosowania tylko korespondencyjnego. Lokale wyborcze mają być zamknięte

Data: 02.04.2020 10:37

Autor: kisiel

wprost.pl

Z ustaleń RMF FM wynika, że Prawo i Sprawiedliwość ma nowy pomysł na przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja. Zgodnie ze złożoną poprawką, głosowanie miałoby się odbyć tylko korespondencyjnie, a wszystkie lokale wyborcze miałyby być zamknięte. Terlecki: Nie będzie lokali wyborczych

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #pis #wybory

Data: 31.03.2020 22:44

Autor: ZorD

Łańcuszek z Messengera

Wyciekły plany PIS z tajnego spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci.

Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było. Wiedza o tym planie powinna dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, przede wszystkim do polskich patriotów, więc jeśli możesz, to proszę prześlij tę wiadomość do jak największej ilości osób.

#wybory #pis #polityka #foliarze #teoriespiskowe

Data: 23.03.2020 09:01

Autor: Ijon_Tichy

Kaczor nie chce przesuwać terminów wyborów prezydenta. Najwyraźniej jakieś polityczne wyliczenia i kalkulacje w jaskini bazyliszka wskazują na to, że PiSowi najbardziej opłaca się zrobić wybory w terminie.

Można tylko się domyślać, ale być może PiSowscy troglodyci obawiają się, że z biegiem czasu epidemia będzie powodować coraz większe spustoszenie, a poparcie dla PiS będzie spadać wprostproporcjonalnie do postępującej zapaści społeczno-gospodarczej.

A przyglądając się tzw. "tarczy antykryzysowej" trudno jest się powstrzymać przed bluzgami na ten bandycki rząd, który z uśmiechem na buzi, patrząc nam w oczy wpycha nóż prosto w nasze serce. Kiedy ostrze noża już zanurzone jest w pełni, to PiS przekręca je dookoła własnej osi z rozszerzając oczy i szczerząc kły w sadystycznym grymasie.

Obudzimy się w zupełnie innej Polsce, w ogóle w innym świecie, kiedy COVID19 zostanie już opanowany.

#pis #koronawirus #polityka #wybory

Putin robi trik wyborczy, by rządzić. Jego kadencje będą... liczyły się od nowa

Data: 10.03.2020 15:15

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, opowiedziała się za poprawką o liczeniu od nowa kadencji prezydenckich Władimira Putina. Putin zgodził się na to, pod warunkiem, że decyzja ta zostanie zaakceptowana przez Sąd Konstytucyjny.

#rosja #wybory #putin

Zwyczajni Ludzi i Niezależne Osobistości zwyciężają w wyborach na Słowacji

Data: 01.03.2020 09:02

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Opozycyjny ruch Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości (OLaNO) Igora Matovicza wygrał sobotnie wybory parlamentarne na Słowacji, zdobywając 25,02 proc. głosów – wynika z opublikowanych dziś rano rezultatów z nieco ponad 99 proc. komisji wyborczych.

#wybory #slowacja #polityka

Biedroń z komunistami PZPR idzie do prezydentury. Co na to jego wyborcy?

Data: 20.02.2020 21:54

Autor: ziemianin

tvp.info

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #biedron #wesolki #komunisci #wybory #prezydent

"Komuniści znów przewodnią siłą narodu? To realne, dziś są najbardziej postępowi i europejscy.

Biedroń z komunistami PZPR idzie do prezydentury. Co na to jego wyborcy?

Robert Biedroń przemówił przed Pałacem Prezydenckim. Po jego bokach stanęli Włodzimierz Czarzasty i Stanisław Ciosek. Pierwszy z nich wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w 1983 r., drugi to stara gwardia, w przewodniej sile PRL od 1959 r. Obydwaj stali się światłymi europejskimi socjaldemokratami wraz z upadkiem PZPR w 1990 r." – pisze tvp.info.

Czy można poprzez fakt, że ma się odmienne przekonania seksualne, popierać taką osobę, jak Robert Biedroń?

Przecież nawet w grupach LGBT są inteligentni ludzie, którzy myślą i widzą realia. Pan Biedroń wiąże się z komunistami i zamierza wprowadzić ich do pałacu prezydenckiego. Nie wiem, czy ma poglądy komunistyczne, ale widać tutaj pomieszanie z poplątanym.

Jak można stawiać na osoby, które pielęgnowały system niesprawiedliwości społecznej?

Nie porównuję komunizmu, socjalizmu do kapitalizmu. To jedno i to samo, jedynie sposób realizacji odmienny.

Co z tego, że mieliśmy tysiące przedsiębiorstw państwowych, jak system komunistyczny zbankrutował. Dzięki temu, kapitaliści z żydowskiej finansjery, mogli przejąć wszystko, sprzedać, oddać innym, zniszczyć.

Widzę tutaj to samo źródło sponsoringu i Biedronia i całej lewicy. Stawiają na kilka koni, bo któryś może wygrać…

Data: 19.02.2020 18:50

Autor: reflex1

Trzeba spełnić obywatelski obowiązek i zagłosować.

Niestety jako że jeszcze nie mam paszportu z krzyżykiem to mogę głosować tylko na poziomie gminnym (co i tak jest rzadkością w innych kantonach), ale już projekt prawa o głosowaniu na poziomie kantonalnym jest już złożony w genewskim parlamencie (nawet miałem udział przy tym).

#szwajcaria #emigracja #wybory

Psalm kościelny ze słowami "On miłuje prawo i sprawiedliwość" w dniu wyborów prezydenckich

Data: 07.02.2020 09:06

Autor: kisiel

dzikikraj.interia.pl

Dokładnie w dniu wyborów prezydenckich, 10 maja, w kościołach będzie śpiewany psalm, w którym padają słowa: "On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski". Dokładnie tak samo było 21 października 2018 roku, gdy odbywały się wybory samorządowe.

Jak myślicie, czy to jest przypadek?

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #wybory

Wpadka Kidawy-Błońskiej - "Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce."

Data: 04.02.2020 18:04

Autor: MaX

dorzeczy.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska wypowiadała się dla stacji TVN. Kandydatka na prezydenta miała skomentować obecną sytuację w Polsce. Jednak z ust polityk padły zaskakujące słowa. – Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie – mówiła Kidawa-Błońska. – Jemu zależy tylko na Polsce – stwierdziła.

#debata #pis #po #polityka #wybory #4konserwy

Sondaż parlamentarny. PiS z dużą przewagą nad KO

Data: 27.01.2020 16:43

Autor: malcolm

tvp.info

#sejm #senat #wybory #sondaz

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec stycznia, na PiS zagłosowałoby 40,48 proc. wyborców, na Koalicję Obywatelską – 27,39 proc., a na Lewicę – 14,66 proc.Próg wyborczy przekroczyłyby również: Konfederacja (8,47 proc.) oraz PSL-Koalicja Polska (8,28 proc.).

Organizator kampanii Sandersa: Gułagi są potrzebne do „reedukacji”, aby nie być „pier$%# nazistą”

Data: 15.01.2020 14:53

Autor: Enviador

realclearpolitics.com

Organizator kampanii Bernie Sandersa ostrzegał przed masową przemocą jeżeli Sanders nie dostanie nominacji. Opowiadał się za stworzeniem gułagów do „reedukacji” znazyfikowanych osób…nie mamy zbyt wiele czasu na ocalenie cywilizacji" – mówił, w rozmowie nagranej ukrytą kamerą przez projekt Veritas.

Artykuł: LINK

Całe nagranie: LINK

#usa #bekazlewactwa #wybory #kultura #4konserwy #historia

Razem poparło Biedronia jako wspólnego kandydata Lewicy na prezydenta

Data: 07.01.2020 07:23

Autor: malcolm

tvp.info

#razem #biedron #lgbt #lewica #wybory

"Jeden z liderów Razem Adrian Zandberg ocenił, że Biedroń „to chłopak z małej miejscowości, który miał w życiu pod górkę, ale się nie poddał”.

– Jego biografia odbija doświadczenie milionów Polaków. "

Tu akurat zupełnie nie podzielam entuzjazmu Adriana Zandberga – myślę że miliony Polaków nie ma podobnych doświadczeń do Biedronia.

Kidawa Błońska, bezpoglądowy, bezideowy, o niewielkim IQ wytwór ciężkiej pracy stomatologa

Data: 16.12.2019 08:47

Autor: malcolm

tvp.info

#platformaobywatelska #wybory #prezydent

O wynikach prawyborów prezydenckich w PO wypowiedział się były poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński,:

„Małgorzata Kidawa Błońska, bezpoglądowy, bezideowy, o niewielkim IQ wytwór ciężkiej pracy stomatologa, fryzjera i stylistek nie ma mojego głosu – ta Pani powinna kury macać i krowy doić, jak już mówiłem w Sejmie…” – czytamy we wpisie polityka.

Data: 21.10.2019 21:22

Autor: reflex1

W Szwajcarii po wczorajszych wyborach partia Zielonych została 4 największą partią w sejmie (różnica z 3, to tylko jedno miejsce). Zyskała aż 17 miejsc. Wszystkie pozostałe partie potrafiły miejsca. Wyjątek stanowi druga partia ekologiczna Zieloni Liberałowie, która zyskała 9 miejsc.

W związku z tym pojawiają się opinie o zmianie tzw magicznej formuły, czyli klucza do obsadzenia miejsc w Radzie Związkowej (odpowiednik rządu). Przez ostatnie lata zawsze rada składała się z 2 członków UDC/SVP, 2 socjalistów, 2 liberalnych radykałów oraz 1 chrześcijańska demokracja.

Tylko nie wiadomo czy zabrać miejsce PDC (chrześcijańska demokracja), bo już nie są 4 siła, czy liberałom bo różnica między 3,4 i 5 siła to tylko kilka miejsc.

Drugim problemem jest niepisana zasada, ze raz wybrany członek rządu jest z automatu wybierany na następne kadencje, aż do momentu jego dymisji. Ale to raczej nie będzie aż tak wielkim problemem, bo tutaj politycy umieją się zachować i zrezygnować z tej funkcji. Parę lat temu był taki przypadek ze po objęciu miejsca przysługującemu UDC laska zmieniła partię, ale po wygaśnięciu mandatu sama złożyła rezygnacje oddając na nowo miejsce członkowi UDC.

Poniżej rozkład miejsc w sejmie z informacją ile na + i – każdej partii.

I sorki, ale wczoraj wkleiłem zła grafikę (przedstawiała sejm ostatniej kadencji).

#szwajcaria #swissinfo #wybory #polityka

Data: 20.10.2019 14:44

Autor: reflex1

W Szwajcarii odbywają się dzisiaj wyboru do parlamentu (200 do ichniego sejmu i 46 do senatu).

Na chwilę obecną wychodzi ze największymi przegranymi będą najwięksi wygrani poprzednich wyborów, czyli UDC/SVP (prawica anty UE i anty migrancka), a największymi wygranymi, Zieloni i Zieloni Liberałowie.

#szwajcaria #swissinfo #wybory #polityka

Komentarz Tygodnia: Jedenastu rewolwerowców!

Data: 17.10.2019 12:42

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #komentarztygodnia #polska #wybory

O wynikach wyborów i składzie nowego parlamentu, o niezbyt zadowolonej minie Jarosława Kaczyńskiego, o rocznicy śmierci Mirka Dzielskiego, o przyznaniu nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk, o sytuacji na północy Syrii i o udaniu się Kurdów pod skrzydła sojusznika, który im pozostał, o powrocie „tęczowych piątków” do szkół, o wyroku w sprawie afery Amber Gold, o niewyjaśnionej aferze SKOKu Wołomin, o odejściu ilustratora Bohdana Butenko.

Komentarz Tygodnia: Jedenastu rewolwerowców!

Jonny Daniels nadal będzie rządził?

Data: 16.10.2019 10:31

Autor: ziemianin

wrzodakz.neon24.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zydzi #polska #wybory #mosad #cia #jonnydaniels #447 #win

Ustawka wyborcza już się zakończyła, nadzorcy ustawili wybory pod siebie, weszli ci, których wskazali, a tzw. ,,wolnościowcy" dopuścili na swoje listy tych co będą razem z okupantem w jedną trąbę trąbili.

Jonny Daniels nadal będzie rządził?

Nic się nie zmienia po wyborach do sejmu. Większość ledwie, ledwie utrzymuje PIS, a więc dla dobra interesów NWO, będzie realizował wewnętrzną politykę rozdawnictwa przez najbliższe dwa lata, a w polityce zagranicznej, obronnej, ekonomicznej, energetycznej będzie realizował cele mossadu i cia.

Nadal przy boku rezydenta Dudy będzie urzędował J. Daniels, to samo co u boku ,,kaczelnika” premiera i OTR. To faktycznie kontynuacja rządów budowy z Polski – Polin, pomocną w tym względzie będą media takie jak: TVPIS, Karnowscy, Sakiewicze i RM. To one utrwalać będą zwierzchnią władzę krajanów Danielsa i Suchewycza nad niewolnikami z Polski w interesie światowej mafii finansowej.

Nie przeszkadzać im będą ani Lewica, ani KO, ani J.K.M, ani 5 ,,narodowców”. Jeżeli będzie spór, to będzie to spór o okruchy ze stołu, a nie o fundamentalne sprawy narodowe jak:

Katastrofalna opieka medyczna, która realizuje interesy światowych korporacji przemysłu farmaceutycznego, braku profilaktyki służby zdrowia, narzucone programy nauczania młodych lekarzy przez światowe koncerny farmaceutyczne, przepływ ogromnych kwot na budowę prywatnych klinik i prywatnych przychodni służby zdrowia z pieniędzy budżetowych.

Katastrofalna sytuacja polskich rolników, którzy w większości zadłużeni na są na ogromne kwoty w prywatnych bankach zagranicznych, które są w posiadaniu rolniczych ksiąg wieczystych zastawionych pod kredyt.

Tragiczna sytuacja związana z energetyką, która wymaga budowy pilnej nowych elektrowni oraz remontu i budowy nowych linii przesyłowych. Itp. Można dalej wymieniać inne działy gospodarki, które wymagają pilnych działań w interesie Polaków.

A co w zamian, będzie realizować J. Daniels i jego krajanie. Polska będzie nadal płacić mld $ na utrzymanie wojsk okupacyjnych w Polsce, będzie im płacić na okupację swoich rodaków, będzie budować za mld $ bazy wojskowe, będzie kupować za mld $ broń od okupanta na rzecz okupanta.

Podstępnie będzie realizowana ustawa ,,naszych przyjaciół” z usraela 447. Ba, realizacja będzie po cichu przyspieszona. Na ten cel jest co okraść, okradli Nas z tego, co nad ziemią, został warty bln zł. majątek ten pod ziemią i o to będzie jeszcze toczyła się walka ,,buldogów” pod dywanem. Polak ma być tylko dostarczycielem podatków, lichwy, no i ewentualnie ,,żołnierzem” gotowych do walki z wrogiem wskazanym przez Danielsa i jego rodaków z usraela, tak by ich interesów miał kto bronić i oddawać za ich interesy własne życie.

Niektórzy podniecają się tym, że obroni nas 5 posłów z RN. Przypominam, że w ustępującej kadencji sejmu ,,narodowców” było z 15 i co??? Ano nic, rozeszli się po różnych klubach za ,,chlebem”.

Nawet gdyby było ich z 40 takich jak np.; Bosak czy JKM to nic nie zmienia, ponieważ ich świadomość jest taka sama jak J. Danielsa, a więc jeszcze bardziej by to bolało, gdyby to ,,nasi” budowali przeciwko nam bazy wojskowe naszym okupantom, przeciwko nam, a tak buduje ten bazy za nasze podatki szpieg ,,kaczelnik” razem z Danielsem, a więc przybłędy ,,urządzają” nam dom, a więc łatwo z czasem będzie go zburzyć.

Wyborcy PiS to prostytutki? Krystyna Janda szokuje / szkaluje

Data: 16.10.2019 09:49

Autor: ziemianin

twitter.com

#codziennaprasowka #informacje #idioci #wiadomosci #wybory

Krystyna Janda, ostatnio słynąca najbardziej z krytycznych uwag wobec PiS, znowu szokuje. Tym razem porównała wyborców PiS-u do prostytutek.

Wyborcy PiS to prostytutki? Krystyna Janda szokuje / szkaluje

Krystyna Janda wrzuciła na swój profil na portalu społecznościowym Facebook grafikę z następującą treścią: „Na PiS głosowało 8 mln ludzi, po tym jak PiS rozdał 100 mld zł socjalu w postaci różnych plusów, czyli jeden głos kosztował 12500 zł. PiS rządzi 1428 dni czyli za jedną dobę PiS zapłacił 8 zł 75 gr. swojemu wyborcy”.

Trochę niżej znalazł się dodatkowy komentarz: „Firma Sedlak&Sedlak podaje, że za noc z prostytutką w Warszawie trzeba zapłacić średnio 2256 zł”. Komentarz na grafice opatrzony został fragmentem zdjęcia przedstawiającym nogi prostytutki. Jest to kolejna afera wywołana przez słynną zwolenniczkę totalnej, antypolskiej opozycji.

Teraz próbuje się to przedstawić jako… opinię Konfederacji. Tekst ten wrzucił tzw. „Obywatel D.C.” na Twitterze. Oczywistym jest, że jest to komentarz i grafika skandaliczna. Należy przekonywać do siebie wyborców PiS, przedstawiać swoje racje i program pozytywny, a nie kogokolwiek obrażać. Wzorem do naśladowania może tu być przekaz idący ze strony polityków Ruchu Narodowego. Idea, praca u podstaw, szacunek.

Tysiące nieważnych głosów. Wyborcy KO pomylili logo: „To ci wykształceni i nowocześni?” . . .

Data: 15.10.2019 08:08

Autor: ziemianin

medianarodowe.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polityka #polska #wybory #idioci

Tysiące nieważnych głosów. Wyborcy KO pomylili logo: „To ci wykształceni i nowocześni?” – pytają użytkownicy Twittera.

Wyborcy KO oddali tysiące nieważnych głosów. Jak donoszą z żalem liberalne media sympatycy Koalicji Obywatelskiej zamiast stawiać krzyżyk przy nazwisku kandydata to robili krzyżyk na logo partii.

Jak donosi z bólem i żalem wyborcza, tysiące głosów może być nieważnych bo różne ludki podobno chciały głosować na PO i zamiast stawiać krzyżyk przy nazwisku kandydata to robili krzyżyk na logo partii 😂😂😂 pic.twitter.com/yhvta5cyqj

— logiczny🇵🇱 (@logicznyX) 14 października 2019

Wyborcy KO nie potrafią wypełniać kart do głosowania – wszystkiemu winne okazało się być logo Koalicji Obywatelskiej. Internauci zmiażdżyli ich wyborców: „O tak…prawdziwe wyzwanie dla elektoratu z wyzszym wyksztalceniem z wielkich miast…”

„To ci wykształceni i nowocześni?” – pytają użytkownicy Twittera. Okazuje się, że postawienie krzyżyka przy nazwisku kandydata wcale nie jest takie proste, przynajmniej dla wyborców Barbary Zdrojewskiej.

Data: 14.10.2019 21:12

Autor: lachiarma

K15 z list PSL wprowadziło tylko 7 posłów na 30 wybranych z PSL więc…

Czy możemy dostać F (albo S) w czacie dla przykrej historii stoczenia się Pawła Kukiza z dumnego woJOWnika z systemem w potulną burą sukę PSLu?

#polityka #wybory

Data: 14.10.2019 18:09

Autor: Cpp17

Największym przegranym tych wyborów jest Michnik i jego propagandówka, którą – w nadziei na odzyskanie "prawdziwej demokracji" – rozdawał za darmo. A tu kicha. I to przy rekordowej frekwencji, więc nie można zwalić na brak mobilizacji. Teraz próbują jeszcze pompować "wielkie zwycięstwo opozycji w senacie", które de facto gówno im da, bo 1) niezależni się przykleją do PiSu, 2) nawet jeśli się nie przykleją, to co najwyżej będą mogli przesunąć ustawy PiSu o miesiąc i to pod warunkiem, że nikt nie wyjdzie do kibla. Ot, takie ich "zwycięstwo". #wybory #heheszki

Data: 14.10.2019 15:45

Autor: Lukmar

Ośrodek Przypierdalania Się Do Mówienia Rzeczy Wprost już zaciera rączki jak by tu zasiać troche paniki.

Post bez źródeł, za to pełen oskarżeń z palca i od połowy objętości skupiony na wyciąganiu kasy. OMZRiK w pigułce.

#polityka #wybory

Data: 14.10.2019 10:58

Autor: Macer

ciekawe ile procent zrobilaby mniejszosc niemiecka, gdyby mozna na nią glosowac xD

swoja droga, jakby Kukiz nie zdradzil i dolaczyl do końfederacji, to mieliby z 15%.

za to Platforma oberwala, podejrzewam, przylaczeniem zielonych.

#polityka #wybory

o kulwa, PSL narzeka ze panstwo zabiera za wiele XD

Data: 14.10.2019 08:44

Autor: Nietzsche

Nie, nie wyemigruję. Po prostu wyłączę politykę dzisiaj po oficjalnych wynikach i się wezmę za siebie. Trzeba zdobywać nowe kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie i generować pieniądze. Trzeba otwierać nowe biznesy, pracować od podstaw.

Wbrew politykom i ich pomysłom. Budując swój własny dobrobyt i majątek, budujesz Polskę.

#gospodarka #biznes #wybory

Data: 14.10.2019 02:26

Autor: Immortal_Emperor

Jeżeli jutro wstanę i się okaże że jakimś cudem Konfederacja nie wejdzie do sejmu, oświadczam że usuwam konto.

Wybory 2019 – wyniki late poll na godz. 2:25

Prawo i Sprawiedliwość – 43,6 procent

Koalicja Obywatelska – 27,4 procent

Lewica – 12,4 procent

PSL/Koalicja Polska – 9,1 procent

Konfederacja – 6,4 procent

#dobranoc #wybory

Data: 14.10.2019 00:01

Autor: Cpp17

Byłoby dobrze, żeby PiS miał większość w sejmie. Była koniunktura – było cacy. Koniunktura przeszła – "eksperci" wieszczą upadek. Jeśli do tego upadku dojdzie, za 4 lata Konfa dobije do 50% (trudne czasy sprzyjają nowościom / radykałom, vide: Hitler xD). Jeśli jednak rząd dobrze przejdzie przez "chude" czasy, to jedynym argumentem "anty-PiS" pozostanie już chyba tylko okrzyk "OTUA!".

Generalnie te cztery lata będą takim ostatecznym sprawdzianem, po którym będziemy mieli albo totalną rewolucję, albo system dwupartyjny (wielki PiS i marną opozycję w postaci koalicji wszystkiego ze wszystkim). #wybory #polityka

Data: 13.10.2019 21:48

Autor: kisiel

#wybory #polityka

Z tego co patrzyłem na TT, to karty wyborcze różnie wyglądały. Już zmierzam o co mi chodzi.

Na przykład w Warszawie było w I-szym rzędzie 5 komitetów wyborczych, gdzieś indziej cztery komitety, a u mnie 3 były w I-szym rzędzie na karcie, a trzy w drugim rzędzie. Od czego to zależało? Ktoś wie?

Data: 13.10.2019 21:04

Autor: arti

Oto wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS:

PiS 43,6 proc.

KO – 27,4 proc.

Lewica 11,9 proc.

PSL 9,6 proc.

Konfederacja 6,4 proc.

Wstępny podział mandatów:

PiS – 239

KO – 130

Lewica – 43

PSL – 34

Konfederacja – 13

Szacowana frekwencja w wyborach wg IPSOS to 61,1 proc.

#wybory #wybory2019