RMF FM: PiS chce głosowania tylko korespondencyjnego. Lokale wyborcze mają być zamknięte

Data: 02.04.2020 10:37

Autor: kisiel

wprost.pl

Z ustaleń RMF FM wynika, że Prawo i Sprawiedliwość ma nowy pomysł na przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja. Zgodnie ze złożoną poprawką, głosowanie miałoby się odbyć tylko korespondencyjnie, a wszystkie lokale wyborcze miałyby być zamknięte. Terlecki: Nie będzie lokali wyborczych

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #pis #wybory

Data: 31.03.2020 22:44

Autor: ZorD

Łańcuszek z Messengera

Wyciekły plany PIS z tajnego spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci.

Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było. Wiedza o tym planie powinna dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, przede wszystkim do polskich patriotów, więc jeśli możesz, to proszę prześlij tę wiadomość do jak największej ilości osób.

#wybory #pis #polityka #foliarze #teoriespiskowe

Data: 23.03.2020 09:01

Autor: Ijon_Tichy

Kaczor nie chce przesuwać terminów wyborów prezydenta. Najwyraźniej jakieś polityczne wyliczenia i kalkulacje w jaskini bazyliszka wskazują na to, że PiSowi najbardziej opłaca się zrobić wybory w terminie.

Można tylko się domyślać, ale być może PiSowscy troglodyci obawiają się, że z biegiem czasu epidemia będzie powodować coraz większe spustoszenie, a poparcie dla PiS będzie spadać wprostproporcjonalnie do postępującej zapaści społeczno-gospodarczej.

A przyglądając się tzw. "tarczy antykryzysowej" trudno jest się powstrzymać przed bluzgami na ten bandycki rząd, który z uśmiechem na buzi, patrząc nam w oczy wpycha nóż prosto w nasze serce. Kiedy ostrze noża już zanurzone jest w pełni, to PiS przekręca je dookoła własnej osi z rozszerzając oczy i szczerząc kły w sadystycznym grymasie.

Obudzimy się w zupełnie innej Polsce, w ogóle w innym świecie, kiedy COVID19 zostanie już opanowany.

#pis #koronawirus #polityka #wybory

Putin robi trik wyborczy, by rządzić. Jego kadencje będą... liczyły się od nowa

Data: 10.03.2020 15:15

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, opowiedziała się za poprawką o liczeniu od nowa kadencji prezydenckich Władimira Putina. Putin zgodził się na to, pod warunkiem, że decyzja ta zostanie zaakceptowana przez Sąd Konstytucyjny.

#rosja #wybory #putin

Zwyczajni Ludzi i Niezależne Osobistości zwyciężają w wyborach na Słowacji

Data: 01.03.2020 09:02

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Opozycyjny ruch Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości (OLaNO) Igora Matovicza wygrał sobotnie wybory parlamentarne na Słowacji, zdobywając 25,02 proc. głosów – wynika z opublikowanych dziś rano rezultatów z nieco ponad 99 proc. komisji wyborczych.

#wybory #slowacja #polityka

Data: 23.02.2020 18:18

Autor: Alojz

Całkiem przegapiłem fakt że dziś w Hamburgu wybory do miejscowego sejmiku.Jak się można było spodziewac, Alternatywa dla Niemiec według sondażu wśród głosujących, nieźle straciła. Według prognoz z godziny 18:00 ma 4,7% i 4,8%

Próg wyborczy 5,0%

Teraz jestem ciekawy, czy faktycznie stracili tyle na poparciu czy ludzie nie chcieli się przyznać że głosowali na AfD ?

Jestem ciekawy jak będą wyglądały realne wyniki głosowania

#wybory #wszystkooniemczech

Biedroń z komunistami PZPR idzie do prezydentury. Co na to jego wyborcy?

Data: 20.02.2020 21:54

Autor: ziemianin

tvp.info

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #biedron #wesolki #komunisci #wybory #prezydent

"Komuniści znów przewodnią siłą narodu? To realne, dziś są najbardziej postępowi i europejscy.

Biedroń z komunistami PZPR idzie do prezydentury. Co na to jego wyborcy?

Robert Biedroń przemówił przed Pałacem Prezydenckim. Po jego bokach stanęli Włodzimierz Czarzasty i Stanisław Ciosek. Pierwszy z nich wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w 1983 r., drugi to stara gwardia, w przewodniej sile PRL od 1959 r. Obydwaj stali się światłymi europejskimi socjaldemokratami wraz z upadkiem PZPR w 1990 r." – pisze tvp.info.

Czy można poprzez fakt, że ma się odmienne przekonania seksualne, popierać taką osobę, jak Robert Biedroń?

Przecież nawet w grupach LGBT są inteligentni ludzie, którzy myślą i widzą realia. Pan Biedroń wiąże się z komunistami i zamierza wprowadzić ich do pałacu prezydenckiego. Nie wiem, czy ma poglądy komunistyczne, ale widać tutaj pomieszanie z poplątanym.

Jak można stawiać na osoby, które pielęgnowały system niesprawiedliwości społecznej?

Nie porównuję komunizmu, socjalizmu do kapitalizmu. To jedno i to samo, jedynie sposób realizacji odmienny.

Co z tego, że mieliśmy tysiące przedsiębiorstw państwowych, jak system komunistyczny zbankrutował. Dzięki temu, kapitaliści z żydowskiej finansjery, mogli przejąć wszystko, sprzedać, oddać innym, zniszczyć.

Widzę tutaj to samo źródło sponsoringu i Biedronia i całej lewicy. Stawiają na kilka koni, bo któryś może wygrać…

Data: 19.02.2020 18:50

Autor: reflex1

Trzeba spełnić obywatelski obowiązek i zagłosować.

Niestety jako że jeszcze nie mam paszportu z krzyżykiem to mogę głosować tylko na poziomie gminnym (co i tak jest rzadkością w innych kantonach), ale już projekt prawa o głosowaniu na poziomie kantonalnym jest już złożony w genewskim parlamencie (nawet miałem udział przy tym).

#szwajcaria #emigracja #wybory

Psalm kościelny ze słowami "On miłuje prawo i sprawiedliwość" w dniu wyborów prezydenckich

Data: 07.02.2020 09:06

Autor: kisiel

dzikikraj.interia.pl

Dokładnie w dniu wyborów prezydenckich, 10 maja, w kościołach będzie śpiewany psalm, w którym padają słowa: "On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski". Dokładnie tak samo było 21 października 2018 roku, gdy odbywały się wybory samorządowe.

Jak myślicie, czy to jest przypadek?

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #wybory

Wpadka Kidawy-Błońskiej - "Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce."

Data: 04.02.2020 18:04

Autor: MaX

dorzeczy.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska wypowiadała się dla stacji TVN. Kandydatka na prezydenta miała skomentować obecną sytuację w Polsce. Jednak z ust polityk padły zaskakujące słowa. – Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie – mówiła Kidawa-Błońska. – Jemu zależy tylko na Polsce – stwierdziła.

#debata #pis #po #polityka #wybory #4konserwy

Sondaż parlamentarny. PiS z dużą przewagą nad KO

Data: 27.01.2020 16:43

Autor: malcolm

tvp.info

#sejm #senat #wybory #sondaz

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec stycznia, na PiS zagłosowałoby 40,48 proc. wyborców, na Koalicję Obywatelską – 27,39 proc., a na Lewicę – 14,66 proc.Próg wyborczy przekroczyłyby również: Konfederacja (8,47 proc.) oraz PSL-Koalicja Polska (8,28 proc.).

Organizator kampanii Sandersa: Gułagi są potrzebne do „reedukacji”, aby nie być „pier$%# nazistą”

Data: 15.01.2020 14:53

Autor: Enviador

realclearpolitics.com

Organizator kampanii Bernie Sandersa ostrzegał przed masową przemocą jeżeli Sanders nie dostanie nominacji. Opowiadał się za stworzeniem gułagów do „reedukacji” znazyfikowanych osób…nie mamy zbyt wiele czasu na ocalenie cywilizacji" – mówił, w rozmowie nagranej ukrytą kamerą przez projekt Veritas.

Artykuł: LINK

Całe nagranie: LINK

#usa #bekazlewactwa #wybory #kultura #4konserwy #historia

Razem poparło Biedronia jako wspólnego kandydata Lewicy na prezydenta

Data: 07.01.2020 07:23

Autor: malcolm

tvp.info

#razem #biedron #lgbt #lewica #wybory

"Jeden z liderów Razem Adrian Zandberg ocenił, że Biedroń „to chłopak z małej miejscowości, który miał w życiu pod górkę, ale się nie poddał”.

– Jego biografia odbija doświadczenie milionów Polaków. "

Tu akurat zupełnie nie podzielam entuzjazmu Adriana Zandberga – myślę że miliony Polaków nie ma podobnych doświadczeń do Biedronia.

Kidawa Błońska, bezpoglądowy, bezideowy, o niewielkim IQ wytwór ciężkiej pracy stomatologa

Data: 16.12.2019 08:47

Autor: malcolm

tvp.info

#platformaobywatelska #wybory #prezydent

O wynikach prawyborów prezydenckich w PO wypowiedział się były poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński,:

„Małgorzata Kidawa Błońska, bezpoglądowy, bezideowy, o niewielkim IQ wytwór ciężkiej pracy stomatologa, fryzjera i stylistek nie ma mojego głosu – ta Pani powinna kury macać i krowy doić, jak już mówiłem w Sejmie…” – czytamy we wpisie polityka.

Data: 21.10.2019 21:22

Autor: reflex1

W Szwajcarii po wczorajszych wyborach partia Zielonych została 4 największą partią w sejmie (różnica z 3, to tylko jedno miejsce). Zyskała aż 17 miejsc. Wszystkie pozostałe partie potrafiły miejsca. Wyjątek stanowi druga partia ekologiczna Zieloni Liberałowie, która zyskała 9 miejsc.

W związku z tym pojawiają się opinie o zmianie tzw magicznej formuły, czyli klucza do obsadzenia miejsc w Radzie Związkowej (odpowiednik rządu). Przez ostatnie lata zawsze rada składała się z 2 członków UDC/SVP, 2 socjalistów, 2 liberalnych radykałów oraz 1 chrześcijańska demokracja.

Tylko nie wiadomo czy zabrać miejsce PDC (chrześcijańska demokracja), bo już nie są 4 siła, czy liberałom bo różnica między 3,4 i 5 siła to tylko kilka miejsc.

Drugim problemem jest niepisana zasada, ze raz wybrany członek rządu jest z automatu wybierany na następne kadencje, aż do momentu jego dymisji. Ale to raczej nie będzie aż tak wielkim problemem, bo tutaj politycy umieją się zachować i zrezygnować z tej funkcji. Parę lat temu był taki przypadek ze po objęciu miejsca przysługującemu UDC laska zmieniła partię, ale po wygaśnięciu mandatu sama złożyła rezygnacje oddając na nowo miejsce członkowi UDC.

Poniżej rozkład miejsc w sejmie z informacją ile na + i – każdej partii.

I sorki, ale wczoraj wkleiłem zła grafikę (przedstawiała sejm ostatniej kadencji).

#szwajcaria #swissinfo #wybory #polityka

Data: 20.10.2019 14:44

Autor: reflex1

W Szwajcarii odbywają się dzisiaj wyboru do parlamentu (200 do ichniego sejmu i 46 do senatu).

Na chwilę obecną wychodzi ze największymi przegranymi będą najwięksi wygrani poprzednich wyborów, czyli UDC/SVP (prawica anty UE i anty migrancka), a największymi wygranymi, Zieloni i Zieloni Liberałowie.

#szwajcaria #swissinfo #wybory #polityka

Komentarz Tygodnia: Jedenastu rewolwerowców!

Data: 17.10.2019 12:42

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #komentarztygodnia #polska #wybory

O wynikach wyborów i składzie nowego parlamentu, o niezbyt zadowolonej minie Jarosława Kaczyńskiego, o rocznicy śmierci Mirka Dzielskiego, o przyznaniu nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk, o sytuacji na północy Syrii i o udaniu się Kurdów pod skrzydła sojusznika, który im pozostał, o powrocie „tęczowych piątków” do szkół, o wyroku w sprawie afery Amber Gold, o niewyjaśnionej aferze SKOKu Wołomin, o odejściu ilustratora Bohdana Butenko.

Komentarz Tygodnia: Jedenastu rewolwerowców!

Jonny Daniels nadal będzie rządził?

Data: 16.10.2019 10:31

Autor: ziemianin

wrzodakz.neon24.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zydzi #polska #wybory #mosad #cia #jonnydaniels #447 #win

Ustawka wyborcza już się zakończyła, nadzorcy ustawili wybory pod siebie, weszli ci, których wskazali, a tzw. ,,wolnościowcy" dopuścili na swoje listy tych co będą razem z okupantem w jedną trąbę trąbili.

Jonny Daniels nadal będzie rządził?

Nic się nie zmienia po wyborach do sejmu. Większość ledwie, ledwie utrzymuje PIS, a więc dla dobra interesów NWO, będzie realizował wewnętrzną politykę rozdawnictwa przez najbliższe dwa lata, a w polityce zagranicznej, obronnej, ekonomicznej, energetycznej będzie realizował cele mossadu i cia.

Nadal przy boku rezydenta Dudy będzie urzędował J. Daniels, to samo co u boku ,,kaczelnika” premiera i OTR. To faktycznie kontynuacja rządów budowy z Polski – Polin, pomocną w tym względzie będą media takie jak: TVPIS, Karnowscy, Sakiewicze i RM. To one utrwalać będą zwierzchnią władzę krajanów Danielsa i Suchewycza nad niewolnikami z Polski w interesie światowej mafii finansowej.

Nie przeszkadzać im będą ani Lewica, ani KO, ani J.K.M, ani 5 ,,narodowców”. Jeżeli będzie spór, to będzie to spór o okruchy ze stołu, a nie o fundamentalne sprawy narodowe jak:

Katastrofalna opieka medyczna, która realizuje interesy światowych korporacji przemysłu farmaceutycznego, braku profilaktyki służby zdrowia, narzucone programy nauczania młodych lekarzy przez światowe koncerny farmaceutyczne, przepływ ogromnych kwot na budowę prywatnych klinik i prywatnych przychodni służby zdrowia z pieniędzy budżetowych.

Katastrofalna sytuacja polskich rolników, którzy w większości zadłużeni na są na ogromne kwoty w prywatnych bankach zagranicznych, które są w posiadaniu rolniczych ksiąg wieczystych zastawionych pod kredyt.

Tragiczna sytuacja związana z energetyką, która wymaga budowy pilnej nowych elektrowni oraz remontu i budowy nowych linii przesyłowych. Itp. Można dalej wymieniać inne działy gospodarki, które wymagają pilnych działań w interesie Polaków.

A co w zamian, będzie realizować J. Daniels i jego krajanie. Polska będzie nadal płacić mld $ na utrzymanie wojsk okupacyjnych w Polsce, będzie im płacić na okupację swoich rodaków, będzie budować za mld $ bazy wojskowe, będzie kupować za mld $ broń od okupanta na rzecz okupanta.

Podstępnie będzie realizowana ustawa ,,naszych przyjaciół” z usraela 447. Ba, realizacja będzie po cichu przyspieszona. Na ten cel jest co okraść, okradli Nas z tego, co nad ziemią, został warty bln zł. majątek ten pod ziemią i o to będzie jeszcze toczyła się walka ,,buldogów” pod dywanem. Polak ma być tylko dostarczycielem podatków, lichwy, no i ewentualnie ,,żołnierzem” gotowych do walki z wrogiem wskazanym przez Danielsa i jego rodaków z usraela, tak by ich interesów miał kto bronić i oddawać za ich interesy własne życie.

Niektórzy podniecają się tym, że obroni nas 5 posłów z RN. Przypominam, że w ustępującej kadencji sejmu ,,narodowców” było z 15 i co??? Ano nic, rozeszli się po różnych klubach za ,,chlebem”.

Nawet gdyby było ich z 40 takich jak np.; Bosak czy JKM to nic nie zmienia, ponieważ ich świadomość jest taka sama jak J. Danielsa, a więc jeszcze bardziej by to bolało, gdyby to ,,nasi” budowali przeciwko nam bazy wojskowe naszym okupantom, przeciwko nam, a tak buduje ten bazy za nasze podatki szpieg ,,kaczelnik” razem z Danielsem, a więc przybłędy ,,urządzają” nam dom, a więc łatwo z czasem będzie go zburzyć.

Wyborcy PiS to prostytutki? Krystyna Janda szokuje / szkaluje

Data: 16.10.2019 09:49

Autor: ziemianin

twitter.com

#codziennaprasowka #informacje #idioci #wiadomosci #wybory

Krystyna Janda, ostatnio słynąca najbardziej z krytycznych uwag wobec PiS, znowu szokuje. Tym razem porównała wyborców PiS-u do prostytutek.

Wyborcy PiS to prostytutki? Krystyna Janda szokuje / szkaluje

Krystyna Janda wrzuciła na swój profil na portalu społecznościowym Facebook grafikę z następującą treścią: „Na PiS głosowało 8 mln ludzi, po tym jak PiS rozdał 100 mld zł socjalu w postaci różnych plusów, czyli jeden głos kosztował 12500 zł. PiS rządzi 1428 dni czyli za jedną dobę PiS zapłacił 8 zł 75 gr. swojemu wyborcy”.

Trochę niżej znalazł się dodatkowy komentarz: „Firma Sedlak&Sedlak podaje, że za noc z prostytutką w Warszawie trzeba zapłacić średnio 2256 zł”. Komentarz na grafice opatrzony został fragmentem zdjęcia przedstawiającym nogi prostytutki. Jest to kolejna afera wywołana przez słynną zwolenniczkę totalnej, antypolskiej opozycji.

Teraz próbuje się to przedstawić jako… opinię Konfederacji. Tekst ten wrzucił tzw. „Obywatel D.C.” na Twitterze. Oczywistym jest, że jest to komentarz i grafika skandaliczna. Należy przekonywać do siebie wyborców PiS, przedstawiać swoje racje i program pozytywny, a nie kogokolwiek obrażać. Wzorem do naśladowania może tu być przekaz idący ze strony polityków Ruchu Narodowego. Idea, praca u podstaw, szacunek.

Tysiące nieważnych głosów. Wyborcy KO pomylili logo: „To ci wykształceni i nowocześni?” . . .

Data: 15.10.2019 08:08

Autor: ziemianin

medianarodowe.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polityka #polska #wybory #idioci

Tysiące nieważnych głosów. Wyborcy KO pomylili logo: „To ci wykształceni i nowocześni?” – pytają użytkownicy Twittera.

Wyborcy KO oddali tysiące nieważnych głosów. Jak donoszą z żalem liberalne media sympatycy Koalicji Obywatelskiej zamiast stawiać krzyżyk przy nazwisku kandydata to robili krzyżyk na logo partii.

Jak donosi z bólem i żalem wyborcza, tysiące głosów może być nieważnych bo różne ludki podobno chciały głosować na PO i zamiast stawiać krzyżyk przy nazwisku kandydata to robili krzyżyk na logo partii 😂😂😂 pic.twitter.com/yhvta5cyqj

— logiczny🇵🇱 (@logicznyX) 14 października 2019

Wyborcy KO nie potrafią wypełniać kart do głosowania – wszystkiemu winne okazało się być logo Koalicji Obywatelskiej. Internauci zmiażdżyli ich wyborców: „O tak…prawdziwe wyzwanie dla elektoratu z wyzszym wyksztalceniem z wielkich miast…”

„To ci wykształceni i nowocześni?” – pytają użytkownicy Twittera. Okazuje się, że postawienie krzyżyka przy nazwisku kandydata wcale nie jest takie proste, przynajmniej dla wyborców Barbary Zdrojewskiej.

Data: 14.10.2019 21:12

Autor: lachiarma

K15 z list PSL wprowadziło tylko 7 posłów na 30 wybranych z PSL więc…

Czy możemy dostać F (albo S) w czacie dla przykrej historii stoczenia się Pawła Kukiza z dumnego woJOWnika z systemem w potulną burą sukę PSLu?

#polityka #wybory

Data: 14.10.2019 18:09

Autor: Cpp17

Największym przegranym tych wyborów jest Michnik i jego propagandówka, którą – w nadziei na odzyskanie "prawdziwej demokracji" – rozdawał za darmo. A tu kicha. I to przy rekordowej frekwencji, więc nie można zwalić na brak mobilizacji. Teraz próbują jeszcze pompować "wielkie zwycięstwo opozycji w senacie", które de facto gówno im da, bo 1) niezależni się przykleją do PiSu, 2) nawet jeśli się nie przykleją, to co najwyżej będą mogli przesunąć ustawy PiSu o miesiąc i to pod warunkiem, że nikt nie wyjdzie do kibla. Ot, takie ich "zwycięstwo". #wybory #heheszki

Data: 14.10.2019 15:45

Autor: Lukmar

Ośrodek Przypierdalania Się Do Mówienia Rzeczy Wprost już zaciera rączki jak by tu zasiać troche paniki.

Post bez źródeł, za to pełen oskarżeń z palca i od połowy objętości skupiony na wyciąganiu kasy. OMZRiK w pigułce.

#polityka #wybory

Data: 14.10.2019 10:58

Autor: Macer

ciekawe ile procent zrobilaby mniejszosc niemiecka, gdyby mozna na nią glosowac xD

swoja droga, jakby Kukiz nie zdradzil i dolaczyl do końfederacji, to mieliby z 15%.

za to Platforma oberwala, podejrzewam, przylaczeniem zielonych.

#polityka #wybory

o kulwa, PSL narzeka ze panstwo zabiera za wiele XD

Data: 14.10.2019 08:44

Autor: Nietzsche

Nie, nie wyemigruję. Po prostu wyłączę politykę dzisiaj po oficjalnych wynikach i się wezmę za siebie. Trzeba zdobywać nowe kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie i generować pieniądze. Trzeba otwierać nowe biznesy, pracować od podstaw.

Wbrew politykom i ich pomysłom. Budując swój własny dobrobyt i majątek, budujesz Polskę.

#gospodarka #biznes #wybory

Data: 14.10.2019 07:38

Autor: Alojz

Ta oglądałem te całe studia wyborcze,czytam w internecie tych wszystkich intelektualistów i dziennikarzy oświeconych i jakoś nie spotkałem się z ich strony, z samokrytyka jeśli chodzi o to że, oni nie zdołali przekonać wyborców do nie głosowania na PiS.

#wybory #oswiadczenie

Data: 14.10.2019 02:26

Autor: Immortal_Emperor

Jeżeli jutro wstanę i się okaże że jakimś cudem Konfederacja nie wejdzie do sejmu, oświadczam że usuwam konto.

Wybory 2019 – wyniki late poll na godz. 2:25

Prawo i Sprawiedliwość – 43,6 procent

Koalicja Obywatelska – 27,4 procent

Lewica – 12,4 procent

PSL/Koalicja Polska – 9,1 procent

Konfederacja – 6,4 procent

#dobranoc #wybory

Data: 14.10.2019 00:01

Autor: Cpp17

Byłoby dobrze, żeby PiS miał większość w sejmie. Była koniunktura – było cacy. Koniunktura przeszła – "eksperci" wieszczą upadek. Jeśli do tego upadku dojdzie, za 4 lata Konfa dobije do 50% (trudne czasy sprzyjają nowościom / radykałom, vide: Hitler xD). Jeśli jednak rząd dobrze przejdzie przez "chude" czasy, to jedynym argumentem "anty-PiS" pozostanie już chyba tylko okrzyk "OTUA!".

Generalnie te cztery lata będą takim ostatecznym sprawdzianem, po którym będziemy mieli albo totalną rewolucję, albo system dwupartyjny (wielki PiS i marną opozycję w postaci koalicji wszystkiego ze wszystkim). #wybory #polityka

Data: 13.10.2019 21:48

Autor: kisiel

#wybory #polityka

Z tego co patrzyłem na TT, to karty wyborcze różnie wyglądały. Już zmierzam o co mi chodzi.

Na przykład w Warszawie było w I-szym rzędzie 5 komitetów wyborczych, gdzieś indziej cztery komitety, a u mnie 3 były w I-szym rzędzie na karcie, a trzy w drugim rzędzie. Od czego to zależało? Ktoś wie?

Data: 13.10.2019 21:04

Autor: arti

Oto wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS:

PiS 43,6 proc.

KO – 27,4 proc.

Lewica 11,9 proc.

PSL 9,6 proc.

Konfederacja 6,4 proc.

Wstępny podział mandatów:

PiS – 239

KO – 130

Lewica – 43

PSL – 34

Konfederacja – 13

Szacowana frekwencja w wyborach wg IPSOS to 61,1 proc.

#wybory #wybory2019

Polska pod okupacją straciła 39% lekarzy, 33% nauczycieli i 30% naukowców . . .

Data: 13.10.2019 12:41

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #wybory #polityka #okupacja #polska

Przed wyborami warto pamiętać, by głosować na potomków elit, a nie katów. To minimum, które warto mieć z tyłu głowy, zwłaszcza, że w żadnym innym państwie Europy eliminacja elit nie była tak pieczołowicie realizowana, jak na terytorium Polski.

Polska pod okupacją straciła 39% lekarzy, 33% nauczycieli i 30% naukowców… [REFLEKSJA PRZED WYBORAMI]

"Z badań Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) wynika, że w latach 1939-1945 zginęło od 5,6 do 5,8 mln polskich obywateli. Uwzględniając fakt, że przed wrześniem 1939 roku II RP liczyła 35 mln obywateli, oznacza to, że w wyniku wojny i okupacji straty sięgnęły ok. 16-17 proc. populacji. Dla porównania – straty w ludności w innych państwach okupowanych podczas II wojny światowej były dużo mniejsze. Populacja Holandii zmniejszyła się o 2,2 proc., Francji – o 1,5 proc., a Belgii – o zaledwie 0,7 proc."

– czytamy na niewygodne.info.pl

"W wyniku celowych akcji eksterminacyjnych takich jak "Intelligenzaktion", "Akcja AB" czy zbrodnia katyńska w Polsce zginęło: 39 proc. lekarzy, 33 proc. nauczycieli szkół niższych szczebli, 30 proc. naukowców i wykładowców wyższych uczelni, 28 proc. księży i 26 proc. prawników"

– podsumowuje IPN.

Warto pamiętać, że po wojnie przesladowano także dzieci ofiar, a miejsxce elit zajmowały wszelkiej maści kanalie. Być może to przenośnia, a być może jest odrobina prawdy w tym, że dzisiaj dochodzi domkonfrontacji trzeciego pokolenia jednych i drugich…

Data: 13.10.2019 08:42

Autor: hellboy

Obywatelski obowiązek spełniony o 7:57 (już kilkadziesiąt kart było w urnie, może frekwencja nie będzie mała), więc teraz można się zabrać za dalsze, miłe spędzanie niedzieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS ktoś tu pisał, że lubi piwo Żywiec IPA, więc postanowiłem spróbować jak smakuje — Twoje zdrowie!

#wybory #pijzlurker i trochę #polityka jakby nie było

Data: 11.10.2019 23:11

Autor: Cpp17

Jeszcze nie ma ciszy wyborczej, więc tylko przypomnę, że Platforma była przy korycie z PSLem osiem lat i nie zrealizowała żadnych istotnych obietnic oprócz podwyższenia VATu, grabieży pieniędzy z OFE i Amber Gold. #wybory #polityka

Data: 11.10.2019 23:06

Autor: Nietzsche

Przed ciszą wyborczą – czy Australia to kraj demokratyczny? Otóż mają tam zakaz wieszania plakatów wyborczych i publikowania sondaży. Szedłem dziś do sklepu, całe miasto zasrane, morda na każdej latarni. Należałoby od razu wprowadzić zakaz, bo to marnowanie PUBLICZNYCH pieniędzy podchodzących z subwencji. W ogóle, te subwencje też należałoby odebrać. Chciał już to zrobić Tusk, ale PiS krzyczał, że demokrację zabierają. Tfu!

Jeszcze na odchodne przed ciszą – głosuj na konfederację, może nic nie zmienią, może się nie dostaną do sejmu, ale jeśli przejdą, odbiorą władzę kaczyzbawowi.

#polityka #wybory

Data: 11.10.2019 20:58

Autor: hellboy

Po raz pierwszy będę mógł powiedzieć, że te sondaże to jednak zawierają również mój głos -- jakieś dwie – trzy godziny temu dzwoniła Pani z Kantaru i pytała na kogo będę głosować (między innymi, bo o sporo innych rzeczy również pytała za jednym zamachem). Gdzieś tam na kilkunastoprocentowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) słupku Konfederacji będzie mój głos odłożony.

#polityka #konfederacja #wybory

Data: 11.10.2019 04:47

Autor: Cpp17

Gdy tylko przychodzi mówić o płacy minimalnej, natychmiast podnosi się argument, że nie można tego zrobić, bo wydajność pracy w Polsce jest na niskim poziomie z powodu słabo rozwiniętej automatyzacji. A to jest przecież postawienie sprawy na głowie!

Otóż automatyzacja jest niska, bo wciąż bardziej "opłaca się" zatrudnić Janusza niż zainwestować w robota. To właśnie wysokie koszty zatrudnienia wywierają presję na automatyzacje.

Łatwo można wyedukować, że prowadzi to również do zwiększenia bezrobocia. Niemniej jest to efekt przejściowy, a spora część obecnych "roboli" ma wystarczający potencjał intelektualny, aby się doszkolić i pracować przy maszynie.

Są też takie obszary działań, których zautomatyzować się nie da (np. fejsowanie produktów w Biedronce). Taka praca zawsze będzie potrzebna. Co zrobi pracodawca? Zwolnić nie może, więc podwyższy ceny swoich produktów – dołoży się do inflacji.

I teraz są różne prognozy, ile ona wyniesie, ale wszystkie są grubo przesadzone. Po pierwsze, pracodawca nie może sobie "odbić" zbyt dużo, bo mamy otwarte granice. Produkcja w Polsce może być droższa, ale musi być tańsza niż produkcja np. w Niemczech + import, bo inaczej biznes padnie.

Po drugie, takie właśnie najsłabsze januszexy bez planu na rozwój rzeczywiście padną, robiąc miejsce nowym, bardziej przedsiębiorczym, zaradnym Polakom. Dynamiczne firmy "zjedzą" ospałe, odbijając sobie koszty na efekcie skali (o ile nie zrobi się nam gdzieś monopol ofc., ale tu już czuwa państwo). Tym samym ponadprzeciętna inflacja ograniczy się właściwie tylko do usług "niereformowalnych", takich jak list polecony czy opłata za szalet miejski. Ale tego chyba nawet nie ma w koszyku inflacyjnym.

A zatem jak oceniam planowaną przez PiS podwyżkę płacy minimalnej? Generalnie dobrze. Ma to uzasadnienie i rację bytu, choć uważam, że 4k pod koniec przyszłej kadencji jest pewną przesadą – kiełbasą wyborczą. To powinna być kwota rzędu maks. 3500 – 3600 zł. Chodzi o to, żeby wywrzeć PRESJĘ i dać przedsiębiorcom czas na innowacje, a nie walić ich z półobrotu. Niemniej nie mam wszystkich wskaźników makroekonomicznych pod ręką ani nie jestem wybitnym ekspertem, być może te 4000 zł przy dobrych wiatrach jest możliwe.

W każdym razie nie wierzcie ślepo w to gadanie, że szybkie podwyższanie pensji minimalnej jest złe i zrujnuje gospodarkę. Nie zrujnuje, wręcz przeciwnie – w naszej sytuacji okazuje się, że może być to korzystne.

#pis #polityka #polska #wybory

Data: 10.10.2019 09:06

Autor: Alojz

Patrzę na tytuł ,patrzę na adres www, patrzę na tytuł patrzę na adres www..

"Wybory 2019. Najnowszy sondaż: Prawo i Sprawiedliwość gromi Koalicję Obywatelską, na podium Lewica"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,25291869,wybory-2019-najnowszy-sondaz-prawo-i-sprawiedliwosc-gromi.html

#wybory #sondaz

Data: 08.10.2019 20:59

Autor: Ijon_Tichy

A teraz podążajcie za mną:

Ludzie, którzy mają dzieci nie powinni mieć prawa głosu, gdyż będą głosować na politykę prorodzinną.

Ludzie, którzy nie chcą mieć dzieci, nie powinni mieć prawa głosu, bo będą głosować egoistycznie, nie uwzględniając potrzeb i wartości rodziny.

Nie powinni głosować ludzie 60+ bo zagłosują na PiS

Powinno zabronić się głosowania ludziom przed 30 rokiem życia, bo młodzież nie ma żadnego doświadczenia życiowego.

Wniosek – prawo głosu powinni mieć ludzie pomiędzy 30 a 60 rokiem życia, którzy nie mają dzieci, ale chcą je mieć, ale z jakiegoś powodu nie mogą. Wychodzi na to, że głosować powinni tylko pedały 乁(ツ)

#heheszki #polityka #wybory #glosowanie

Data: 07.10.2019 20:27

Autor: bananaplugs

Właśnie przeglądam sobie listę kandydatów do sejmu w okręgu Warszawskim. I jest tam pole, które można skrócić do "były ubek". I jest takich 2. Oczywiście że nie dziwi mnie, że są na listach Lewiz^H Lewicy. Tylko jakim prawem Ci ludzie mają jeszcze prawo uczestniczyć w życiu publicznym? Aha, obydwoje są pracownikami publicznych uczelni wyższych. I potem zdziwko że uczelnie produkują sojkomunistów

Jak to powiedział wiesz : W Polsce jak lesie kurwa.. nie, w Polsce jak chlewie obsranym gównem

#polityka #wybory

Data: 07.10.2019 04:19

Autor: Cpp17

Pamiętam to pieprzenie cztery lata temu, że jak PiS wygra wybory, to zamiast kasowników biletowych będą konfesjonały, że Radio Maryja będzie obowiązkowe a w ogóle to wszyscy już się pakowali i "wyjeżdżali z tego Ciemnogrodu". Pisali też "Tylko Kukiz!!!".

No, to teraz jest dokładnie to samo, tylko niektóre nazwy w tych "argumentach" się zmieniły. xD Mówili "pinindzy ni ma i nie będzie", redystrybuując podatki tylko wśród swoich, a teraz mówią o niegospodarności i ekstremalnej inflacji 2,9%, która po prostu zniszczy Polskę xD Bo myślą, że ludzie są tępi i nie potrafią sobie sprawdzić projekcji / pozostałych wskaźników makroekonomicznych. Zresztą, Ci z TVPiS myślą podobnie, robiąc nagonkę w drugą stronę. I tutaj z jednym się z Kurwinem trzeba zgodzić: w demokracji rządzą idioci, bo ich jest po prostu więcej.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że PiS ma coś, czego konkurenci nie mają: wiarygodność. To jedyna partia polityczna, która w 99% realizuje swoje postulaty (nie w 100%, bo kilka rzeczy im nie wyszło od razu – np. 500+ od pierwszego dziecka). Główni oponenci – KO – tej wiarygodności mają 0,5%. Jeszcze z Wałęsa na "czele". Hahaha! Tutaj nawet idioci widzą, że to oszuści i złodzieje, dlatego już nigdy nie wygrają z PiSem.

I bardzo dobrze, bo oni nie mają żadnego programu. Żadnego. Oni chcą tylko dorwać się do koryta. Teraz albo nigdy (a nigdy coraz bliżej) Ale też bardzo źle, bo rząd (każdy) powinien mieć jakąś konstruktywną opozycję… to zdrowe dla ustroju.

Ciekawe, jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby Bolek nie zatrzymał Olszewskiego.

#pis #polityka #wybory

Data: 03.10.2019 21:35

Autor: arti

Dzisiaj ze smutkiem wysłuchałem w radiu Wnet jak Michał Karnowski mówił o jednym z punktów programowych Konfederacji mianowicie o bonie edukacyjnym.

Stwierdził z przerażeniem w głosie, ze wtedy każdy rodzic mógł by wybierać szkołę dla swojego dziecka. Miałem, go za osobę bardziej przyzwoitą.

#polityka #wybory

Data: 03.10.2019 01:49

Autor: Cpp17

Przed każdymi wyborami powstają jakieś gównopartie, których jedynym celem jest podebranie elektoratu faworytom. Oczywiście gdy jakimś cudem takie twory przeskoczą próg, szybko są "wchłaniane" przez te większe.

Potraficie wymienić te partie? Palikoty, PJN, Nowoczesne… trochę tego było.

Potem uruchamiana jest cała maszyna propagandowa – kiedyś głównie telewizja (stąd TVPiS), teraz również Internet. Stare Wilki, Marynarze i inni agenci 50 gr za posta (nie mam listy pod ręką) biorą jakieś dane, "analizują" skwapliwie i wyciągają wnioski, że XXX to wina partii rządzącej. A tak na miesiąc przed wyborami to już w ogóle okazuje się, że Państwo polskie stoi nad przepaścią i zaraz wszystko runie jak w Grecji, tj. w ciągu dwóch lat (i tak od 30 lat się zawala już).

Przykłady manipulacyjnych nagłówków z pamięci:

"Tak źle jeszcze nie było! Spadek PKB o 1 punkt procentowy (oczywiście względem jakiegoś szczytu koniunkturalnego, którego nie było od kilkunastu lat)

"Hiperinflacja w sklepach! Polaków nie stać już nawet na pietruszkę (pomijanie tematu suszy i siły nabywczej)

"Kaczyński nie ma powodów do radości… oto najnowszy sondaż! (jakiś sondaż, który pokazuje, że w grupie wiekowej 5-8 lat największym zaufaniem cieszy się Korwin-Mikke).

Etc. Ludzie czytają nagłówki i myślą emocjami. Ogólnie, ta propaganda jest skuteczna, bo elektorat nie rozumie polityki. Nasze mózgi (zwłaszcza młode) lubią proste rozwiązania. W polityce niestety (w sprawach gospodarczych zwłaszcza) proste rozwiązania rzadko się sprawdzają.

Widzimy tylko wierzchołek góry lodowej. Ta "polityka" którą możemy obserwować, to tylko teatr. Może jakiś 1% ludzi wie mniej – więcej, co się naprawdę dzieje. Reszcie się tylko wydaje.

I wiem, że nie odkrywam tu żadnej Ameryki. To tylko taka luźna refleksja.

#wybory #pis #polityka #manipulacja #polska

Data: 01.10.2019 15:19

Autor: itsokay

Dzisiaj o 20.05 na TVP odbędzie się debata przedwyborcza, potrwa ok. 45 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W dyskusji udział wezmą:

PiS – Jacek Sasin

KO – Borys Budka

Lewica – Andrzej Rozenek

PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz

Konfederacja – Jacek Wilk

Debatę poprowadzi Michał Adamczyk, jeden z prezenterów „Wiadomości” TVP.

#wybory #polityka #tvp #tv

Data: 29.09.2019 18:51

Autor: Alojz

W Austrii odbyły się przedterminowe wybory do parlamentu.

Prawicowa partia ÖVP zdobyła około 5,5% głosów więcej niż w poprzednich wyborach, socjaldemokraci z SPÖ minus 5,0%

Czyli jest prawie pewne że starym/nowym kanclerzem Austrii będzie Sebastian Kurz.

Szkoda lewica ,może następnym razem się uda (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#austria #polityka #wybory

WTF? Kandydatka Koalicji Obywatelskiej szydzi z kombatantów na tle pomnika AK. Jej hasło brzmi. . .

Data: 22.09.2019 19:03

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #polityka #wybory

Wegetarianie ideologiczni, obrońcy zwierząt, pseudo-ekolodzy zawsze głośno mówią o tolerancji, pokoju, ahimsie i równie szyderczo oraz agresywnie atakują świat, z którym mają niewiele wspólnego. Tym razem kandydatka opozycji, Klaudia Jachira, dała popis chamstwa, wykorzystując wartości niepodległościowe i etos kombatancki.

WTF? Kandydatka Koalicji Obywatelskiej szydzi z kombatantów na tle pomnika AK. Jej hasło brzmi "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege"

Tu więcej na ten temat

"Organizacja kombatancka z Krakowa zaapelowała do sztabu Koalicji Obywatelskiej o skreślenie z listy wyborczej Klaudii Jachiry. Chodzi o wydźwięk zdjęcia, które blogerka zamieściła w mediach społecznościowych""Klaudia Jachira, blogerka znana z kontrowersyjnych wystąpień, również podczas piątkowego Strajku Klimatycznego wywołała kontrowersje. W mediach społecznościowych zamieściła zdjęcie sprzed pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w okolicach Sejmu, Na tle napisu "Bóg Honor Ojczyzna" widać kandydatkę KO do Sejmu z transparentem z hasłem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege""

Czy Grzegorz Schetyna wycofa kandydatkę do Sejmu parafrazującą Boga na bób…? Zapewne musiałby mieć honor, a ma być może tylko hummus.

Data: 18.09.2019 21:40

Autor: Alojz

W Niemczech członek komisji wyborczej dostaje od 20-60 euro za "dzień pracy" ,zależy od landu.

Co ciekawe, w Niemczech "zamykaja" lokale wyborcze o godzinie 18:00.

Wtedy rozpoczyna się liczenie głosów.Z tym " zamknięciem ", jest nie do końca tak jak w Polsce,do lokalu może wejść każdy i przyglądać się liczeniu głosów,oczywiście tak by nie utrudniać pracy komisji.Sam parę lat temu wszedłem tak z ulicy do lokalu, i przez chwilę obserwowałem jak liczą te głosy

#wybory #wszystkooniemczech

Data: 18.09.2019 14:15

Autor: Mandarlin

Bądź mądry, jak genialny paramedyk Zięba, głosuj na konfederację!

Nasz program to wolność od szczepionek, izolacja od lewackiej Unii, brak pozwolenia na morderczą sieć 5g, pakiet zakazów dla gejów, dalsze ułatwienia dla Kościoła, więcej turbonacjonalistów, oczyścimy szpitale niczym marsz z lewackich drzewek (z ludzi starych i kalekich – wprowadzając prywatną opiekę, czyli odpowiednie ceny), by na końcu rozdać broń wszystkim chętnym Sebom spod bloku (no to będzie bezpiecznie).

Jak dobrze pójdzie, to pomyślimy o parytetach dla polskich chłopców, żeby te p0lki nie wybierały więcej panów z zagranicy.

Dobry wpis z mirko, idealnie nada się tutaj, legowiska szurów.

Oryginał: https://www.wykop.pl/wpis/43930405/badz-madry-jak-paramedyk-zieba-glosuj-na-konfedera/

#konfederacja #wybory #korwin #neuropa #4konserwy #polityka

Czyżby lodowanie numetów PKW bylo ustawione?

Data: 17.09.2019 22:05

Autor: Severh

youtube.com

Przypadek? Okazuje się że nie 1 poseł a kilku miało wydrukowaną listę nr 2…

Dodatkowe źródła:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-09-11/piechota-podal-numer-listy-wyborczej-na-plakacie-pkw-rozlosuje-je-dopiero-w-piatek/?ref=aside_najnowsze

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-09-14/kolejne-banery-kandydatow-pis-na-ktorych-numer-listy-wydrukowano-przed-losowaniem/?fbclid

https://www.facebook.com/watch/?v=2554518504613629

#wybory #falszerstwo #polityka #polska #ator

Data: 14.09.2019 11:39

Autor: Anty_Anty

Idą wybory i zaczyna się akcja.

Pan z PSL zrobił sobie właśnie taki spot

https://youtu.be/kAGdOYn8gwc

Ludzie piszą że to żenada i wstyd, może i żenada ale kurcze chyba zapominają do kogo jest ten spot jest kierowany.

Ile razy to już było że żenada wchodziła na podium?

Wielkomiejscy koledzy oczywiście przy takich akacjach zamieniają się z ludzi wykształconych na troglodytów z pod budki z piwem, brakuje tylko hasła " yyyy panie inżynierze kochany, doktorze ty mój co mi kurwa pan będzie mówił, ja pracuje ja wiem, ja pije, wóda nerek nie tyka"

#wybory

PKW rozlosowała numery list wyborczych

Data: 13.09.2019 18:09

Autor: itsokay

rp.pl

Numery list w wyborach do Sejmu:

1 – KW Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL, Kukiz'15)

2 – KW Prawo i Sprawiedliwość (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie)

3 – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD, Wiosna, Razem)

4 – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (KORWiN, Ruch Narodowy)

5 – KKW Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni)

6 – KW Prawica

7 – KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów

8 – KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy

9 – KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca

#polityka #polska #wybory

W TVP3 Kraków odbyła się pierwsza debata przedwyborcza

Data: 09.09.2019 00:18

Autor: itsokay

krakow.tvp.pl

W studiu TVP3 Kraków odbyła się pierwsza debata kandydatów przed wyborami parlamentarnymi; jej tematem była polityka społeczna.

Udział wzięli: Konrad Berkowicz – kandydat KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

Józef Brynkus – poseł Kukiz’15, kandydat KW Polskie Stronnictwo Ludowe

Maciej Gdula – kandydat KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

Jagna Marczułajtis-Walczak – posłanka, kandydatka KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Urszula Rusecka – posłanka, kandydatka KW Prawo i Sprawiedliwość

#polska #wybory #tvp #polityka

Data: 04.09.2019 10:38

Autor: Alojz

W weekend w Niemczech, w dwóch landach odbyły się wybory.Jak pisałem, w obu Alternatywa dla Niemiec zajęła drugie miejsce.

Jedna statystyka, pokazała że i w Niemczech wyborcy są niepoważni. Wyborcy "die Linke" ,skrajną lewica, straciła najwięcej wyborców w landzie Saksonia na rzecz Alternatywy dla Niemiec ,to trochę tak, jakby w Polsce, wyborcy partii Palikota zaczęli głosować na Narodowców.

I jeszcze jedna statystyka , w okręgach wyborczych granicznego z polską miasta Görlitz AfD zdobyła od 35-38% głosów.


Mój tag o Niemczech, #wszystkooniemczech


#polityka #wybory

Data: 31.08.2019 09:11

Autor: Alojz

W Niemczech jutro w dwóch landach odbędą się wybory do " sejmiku wojewódzkiego "

AfD ma szansę przynajmniej w jednym landzie wygrać wybory.

Co nie wszystkim sie podoba, na przykład w Bundeswerze generał Reinhardt Zudrop podczas spotkania z żołnierzami ostro skrytykował tych żołnierzy którzy zamierzają głosować na Alternatywę dla Niemiec.

Teraz wyobraźmy sobie, że w Polsce jakiś generał w wojsku,krytykuje żołnierzy którzy np chcą głosować na PO czy Konfederację?!

Była by afera aż do Brukseli .. konstytucja!!


Trafiłeś na mój autorski tag #wszystkooniemczech


#wojsko #wybory #bundesweh

Od jabola do Opola. Kukiz jedynką PSL w okręgu opolskim.

Data: 06.08.2019 19:39

Autor: piotre94

agrolajt.pl

Stało się! PSL zaorał antysystemowy ruch Kukiz'15. Znany piosenkarz w wyniku trwających kilka tygodni konsultacji dogadał się w końcu z liderem ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. PSL może więc liczyć na przebojową piosenkę wyborczą i.. być może jeszcze kilku posłów od Pawła Kukiza. #polska #polityka #wybory #kukiz #psl #opole

Data: 18.07.2019 10:16

Autor: Anty_Anty

"Sold Gold" film od którego gazeta wyborcza dostaje świńskiego kwiku ponieważ powstaje w opozycji do filmu Vegi pt "Polityka".

Będziemy mieli ładny pojedynek filmów jak i "wojny wyborczej"

https://youtu.be/qrdwNL74yMY

Warto zwrócić jacy aktorzy biorą udział w obu produkcjach

https://www.filmweb.pl/film/Solid+Gold-2019-832200

https://www.filmweb.pl/film/Polityka-2019-833172

Premiery i wybory:

Polityka – premiera wrzesień

Solid Gold – premiera papiernik

Wybory parlamentarne – brak informacji, prawdopodobnie połowa października

#filmy #kino #polityka #wybory

Data: 08.06.2019 09:56

Autor: Lukmar

Heh, Jakubiak i Liroy założyli Federację. Nie ma Korwina, to nie ma i "ko(ń)" w nazwie (bo hehe kuce xd).

W zasadzie to dobry ruch. Korwin przydał się (albo i nie xd) w wyborach do europarlamentu, bo jednak więcej ludzi podziela jego poglądy w kwestiach unijnych, niż w państwowych. Teraz czas na wybory parlamentarne, więc odcinają się od oszołomstwa. Outstanding_move.meme. Szkoda tylko, że to i tak nie zadziała bo ludzie potrafią głosować tylko na pis albo po.

#polityka #federacja #konfederacja #wybory #liroy #jakubiak #korwin

Federacja Jakubiak-Liroy z założeniami programowymi. Kukiz wycofał się z porozumienia

Data: 08.06.2019 09:41

Autor: Lukmar

polsatnews.pl

Posłowie Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec podpisali w piątek wspólną deklarację dotyczącą założeń programowych, do których realizacji chcą dążyć. Na spotkaniu miał być obecny lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, który ostatecznie wycofał się z rozmów, zarzucając ich uczestnikom zmianę warunków gry.

#polityka #federacja #konfederacja #wybory #liroy #jakubiak #korwin

Robert Biedroń nie zrzeknie się mandatu do PE? Oszukał wyborców?!

Data: 06.06.2019 19:16

Autor: Graf_Spee

tokfm.pl

Robert Biedroń zapewniał przed wyborami do PE, że mandatu nie przyjmie lub z niego zrezygnuje. Krzysztof Śmiszek, jeden z liderów Wiosny, mówił w TOK FM, że decyzja co zrobi szef Wiosny zapadnie w ciągu najbliższych tygodni. Nie jest pewny nawet start Roberta Biedronia do sejmu RP!

#bekazlewactwa #polska #europa #wybory #polityka

Zdecydowane zwycięstwo prawicy w wyborach lokalnych w Grecji

Data: 03.06.2019 11:11

Autor: Starszyoborowy

tvp.info

Opozycyjna prawicowa Nowa Demokracja (ND) odniosła w niedzielę zdecydowane zwycięstwo w drugiej turze wyborów lokalnych i regionalnych w Grecji. Według prawie pełnych wyników ND zwyciężyła w 12 z 13 greckich regionów i w większości miast, w tym w Atenach i Salonikach.

#grecja #wybory #polityka

Data: 27.05.2019 19:41

Autor: Alojz

Dwa zakłady karne we Wrocławiu , pierwsze miejsce Koalicja Europejska, na którą głosowało ponad 58% skazanych

PiS 10%

**

Areszt Śledczy w Gdańsku:

KE 72,9%

PiS 9,5%

Kukiz'15 5,8%

Wiosna 5,0%

Konfederacja 4,5%


Poznan , areszt śledczy przy ul.Mlynskiej

Koalicja Europejska 174,

PiS 40 głosów

#wybory #polityka

Wybory: Dowody “w smartfonach” sprawdzano na oko, a nie przez kod QR

Data: 27.05.2019 18:16

Autor: cytrynkaa97

niebezpiecznik.pl

W tym roku na wybory zamiast dowodu osobistego można było wziąć smartfona. Dane wyświetlone w rządowej aplikacji można potwierdzać kodem QR, ale w większości lokali wyborczych urzędnicy tylko oglądali to co im wyświetlono na ekranie.Zdaniem wielu taki sposób sprawdzania tożsamości nie był wiarygodny

#polska #wybory #technologia #ciekawostki #mobywatel #niebezpiecznik

Data: 27.05.2019 14:44

Autor: Alojz

Są już wyniki z zakładów karnych? Jestem ciekawy czy po raz kolejny platforma obywatelska ( tym razem z kolegami ) zmiażdży tam PiS.

Ciekawe czy poprawią swój rekordowy wynik, gdy na Komorowskiego głosowało 84% osadzonych

#wybory #polityka

Data: 27.05.2019 11:35

Autor: lisq

#wybory #polityka

Jakby kogoś interesowało jedyne słuszne źródło informacji o wynikach wyborów

https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/wyniki/pl

a jakby kogoś interesowało od strony informatycznej jak w dobie REST, JSON i XML przesyłane są dane w państwowych serwisach: https://wybory.gov.pl/pe2019/m/okr.blob xD

Data: 27.05.2019 09:31

Autor: Alojz

Tu interaktywna mapa Niemiec, pokazująca w jakiej gminie. jaka partia wygrała wybory.

•Kolor niebieski

Alternatywa dla Niemiec

•Kolor zielony- Zieloni

•Czarna CDU ( partia Merkel)

•kolor czerwony SPD , socjal demokraci

https://wahltool.zdf.de/wahlkreise/e2019-05-26-EP-DE.html

#polityka #wszystkooniemczech

#wybory

Data: 27.05.2019 07:41

Autor: Alojz

Czytam po internetach te rozczarowania wynikami wyborów.A dlaczego ludzie mieli by głosować na Koalicję Europejska ?

Bo raczej to, że się nie lubi Kaczyńskiego i PiSu to za mało by wygrać

Programu też nie mają zgodnego jako koalicja , nawet nie byli wstanie dać jednolitych odpowiedzi dla latarnika wyborczego.

#wybory #polityka

Data: 26.05.2019 21:54

Autor: lachiarma

Najbardziej mnie w demokracji smuci tzw. casualowy wyborca. Od szkoły mu się mówi, że wybory to obywatelski obowiązek, coś tam o polityce słyszał, coś tam wie że są jakieś dwa wielkie ugrupowania i na nie głosuje albo na plakat wyborczy, który widział w drodze do lokalu wyborczego i później mamy takie wyniki, przez ludzi co nie wiedzą, ale się wypowiedzą.

Taka anegdotka z dzisiaj, bo mi się ktoś podzielił doświadczeniem wyborczym. Poszedł na wybory nawet mając kandydata już upatrzonego (z telewizji) i na karcie wyborczej nie mógł go znaleźć, mimo szukania uporczywego. Co się okazało jak sprawdziłem, ten kandydat… był z innego okręgu wyborczego. I w ferworze emocji i rozczarowania, skreślił byle kogo, nawet nie pamięta kogo i wrzucił kartę.

Im mniejsza frekwencja, tym lepiej, nie naganiajmy na wybory niezdecydowanych. Win-win będzie dla Polski i dla nich, jak zdecydują się na grilla zamiast wyborów.

#wybory

Data: 26.05.2019 21:17

Autor: Alojz

Tytuł z portalu Lisa

"PiS o włos wygrywa wybory do europarlamentu! Koalicja Europejska także z bardzo dużym poparciem"

Coś w rodzaju "Przegraliśmy mecz ale tylko jedną bramką "

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#wybory

Ministerstwo Cyfryzacji: na eurowybory bez dowodu osobistego, wystarczy aplikacja mObywatel

Data: 24.05.2019 21:30

Autor: Mimo

antyweb.pl

Już w najbliższą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego, oczywiście zachęcamy do wzięcia w nich udziału, jednocześnie możemy Was poinformować, że nie musicie się martwić, jeśli zapomnicie wziąć ze sobą dowód osobisty, ważne aby nie zapomnieć smartfona z aktywną aplikacją mObywatel, a smartfona rzadko kto zapomina.

#mobywatel #eurowybory #wybory #technologia

Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do PE

Data: 23.05.2019 12:52

Autor: Starszyoborowy

msn.com

W Holandii dziś rozpoczęło się głosowanie w wyborach do PE. Antyunijne i populistyczne Forum Demokratyczne (FvD), które zdobyło zaledwie 2 proc. głosów w wyborach krajowych w 2017 r., może uzyskać 15 proc., tyle samo co rządząca Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD).

#ue #polityka #wybory

Data: 22.05.2019 16:56

Autor: Alojz

Po roku od wyborów ,obywatele powinni mieć prawo odwołać sejm , jeżeli w drodze referendum wzięło by udział w głosowaniu, co najmniej tyłu obywateli, ilu wybrało sejm podczas wyborów.

Normalnąwiększością ,można by było odwołać sejm.

#polityka

#wybory

Data: 22.05.2019 16:37

Autor: FiligranowyGucio

Raz prozą, raz rymem – walczymy z propagandowym reżimem-Fb

Czasem dostaję różne trudne pytania, na przykład: ,,Jak żyć?" lub ,,Co począć?". Najtrudniejsze jednak brzmi: ,,Na kogo zagłosować…?"

Odpowiadam wtedy zgodnie ze swoim sumieniem, że nie potrafię jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, i że nie ma takiej partii czy ugrupowania, które mógłbym komuś polecić bez obawy, że za pół roku będę się musiał tego wstydzić. Przykro mi. Wiem, że jest wiele osób, dla których ten wybór jest banalnie łatwy, zazdroszczę im, ja nie mam jedynie problemu ze wskazaniem partii na które NIE głosować, a o które mi chodzi to wie każdy kto śledzi mój profil.

Ale dziś mnie olśniło. Zgubiłem już wszelkie opory. Zobaczyłem zdjęcia z konwencji Biedronia i będę głosował na ,,Wiosnę".

Oczywiście, możemy godzinami analizować programy poszczególnych partii, ważyć argumenty, kierować się wartościami patriotycznymi lub liberalnymi, przepuszczać obietnice polityków przez filtry ekonomiczne i światopoglądowe, decydować czy wolimy awanturniczych ale prawdomównych konserwatystów, czy uśmiechniętych ale zakłamanych zdrajców i agentów obcych państw.

I nagle dotarło do mnie, że to wszystko tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia.

Zobaczyłem zdjęcie wielkiego Franza Timmermansa, łapiącego wyborców na hotdogi, i zrozumiałem, że to TEGO właśnie szukam. Że tego podświadomie szuka każdy Polak.

Kawałka parówy w bułce, polanej sosem.

Czyż w końcu nie o to w życiu chodzi, żeby zapchać kichę…? Nawpierdalać się, beknąć, pierdnąć i jebnąć w kimę? Czy nie to jest istotą bytu…? Esencją egzystencji…?

Czy nie do tego właśnie zostaliśmy powołani przez Stwórcę…?

Przyjechał pańcio z Unii, założył rękawiczki i nakarmił głodnych Polaczków kawałkiem zmielonego mięcha. A do tego pięknie się z Robertem uśmiechali.

Głupi eurosceptycy i tak powiedzą, że to za mało…

A rękawiczki założył żeby go głodna Polska nie ugryzła podczas karmienia.

#heheszkipolityczne #wybory

Data: 20.05.2019 18:40

Autor: Pancake

Ma ktoś potwierdzoną listę europosłów którzy głosowali za acta? W necie tego dużo, ale większość mija się ze sobą – więc podejrzewam że propaganda jednych na drugich. Nie potrafię niestety odszukać tego głosowania na stronie euro parlamentu.

Pomóżcie głupszemu koledze, chcę wiedzieć na kogo nie głosować.

#polityka #acta2 #wybory

Data: 17.05.2019 15:29

Autor: Alojz

Tu sądaz wyborczy dla portalu wpolityce.pl

Wykonany między 10-15 mają

https://wpolityce.pl/m/polityka/446813-sondaz-dla-wpolitycepl-wyrazna-przewaga-zp-nad-ke-sprawdz

PiS wygrywa, dziękuję za uwagę :)

#wybory #polityka

Data: 17.05.2019 08:51

Autor: Ijon_Tichy

To zaczyna być bardzo, bardzo denerwujące.

Oto na TVP w końcu, po nie wiem jakim czasie, wspomniano coś na temat konfederacji. I oto okazuje się, że według przedstawianego sondażu konfederacja ma tylko 2% poparcia.

Ja nie wiem, ile poparcia realnie ma konfederacja. Jednak znamienne jest to, że TVP całkowicie ignoruje konfederację, tak, jakby ta partia nie istniała, a jesli już cokolwiek wspomina o konfederacji, to tylko w obrębie takiej narracji, że konfederacja nie cieszy się najmniejszym poparciem Polaków.

Żenada – TVPis jest obrzydliwe tak samo jak Wyborcz i jak TVN, czy radio zet.

#wybory #eurokolchoz #tvpis #pis #tv #konfederacja #manipulacja

Kontrowersyjne hasło na billboardach w Szwecji.

Data: 15.05.2019 19:20

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Hasło nacjonalistycznej partii Szwedzcy Demokraci (SD) w kampanii przed wyborami do PE wywołało debatę na temat udziału rządzących Szwecją socjaldemokratów w zajęciu Europy przez hitlerowskie Niemcy podczas II wojny światowej.

#szwecja #wybory

Data: 15.05.2019 16:18

Autor: Alojz

Sprawdziłem i na https://latarnikwyborczy.pl

Jak i na podobnej, niemieckiej stronie https://www.wahl-o-mat.de

Na kogo musiałbym zagłosować

Oto moje wyniki.

W Niemczech Alternatywa dla Niemiec , a na drugim miejscu, prawie taki sam wynik NPD ( skrajna prawica ) i wolni demokraci (FDP), takie resztki wolnościowców, wyborcy tej partii to przeważnie przedsiębiorcy i osoby z wyższym wykształceniem.

#wybory #polityka

Data: 09.05.2019 14:01

Autor: FiligranowyGucio

Nagroda Złotego Goebbelsa-Fb

Sąd Okręgowy w Warszawie właśnie nakazał stacji TVN wyemitowanie sprostowania za reportaż Fakty TVN, w którym pokazano wszystkie komitety wyborcze z pominięciem Konfederacji.

Co robi TVN? Prostuje? Przeprasza? Nie. TVN składa odwołanie. Zero wstydu. Zero przyzwoitości. Zero honoru. Zero poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności za miliony widzów, którzy w swojej ignorancji nadal uważają ten publicystyczny hollywood za program informacyjny.

Przypomnijmy szczegóły. Wtorek, 16 kwietnia, godzina 19:00. Rozpoczynają się Fakty TVN i reportaż o komitetach wyborczych. Prezenterka zapowiada materiał słowami: "kto oficjalnie już stoi na starcie w wyścigu do Parlamentu Europejskiego sprawdza Katarzyna Kolenda-Zaleska". Jak się okazało nie sprawdziła tak dokładnie i zupełnym przypadkiem pominęła jeden z nich – Konfederację.

Na ekranie pojawiły się logotypy "największych", a następnie pokazano listę kilku pozostałych. Ani w jednym, ani w drugim przypadku "Fakty" TVN nie pokazały Konfederacji. Komitet zapowiedział pozwanie stacji i zarzucił jej cenzurę.

"Cała prawda" w praktyce znów okazała się okrojona, a "Fakty" nazwą ironiczną. Reportaż z pominiętym komitetem przygotowała dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska, której słynna wypowiedź sprzed kilku lat powinna wyjaśnić aferę: "Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią".

#polityka #propaganda #tvn #wybory

NZG

źródło:

https://fakty.tvn24.pl/…/wybory-do-pe-komitetow-dwa-razy-wi…

Data: 08.05.2019 13:12

Autor: Alojz

Kolejny spot wyborczy z Niemczech.

Niestety nie ma napisów po angielsku ale warto zobaczyć.Die Partei postuluje w tym spocie by ludzie w ostatnich 18 latach swojego życia nie mogli głosować.Jak mówią na początku, w tych wyborach ma prawo głosu pięć miliona "ostatnich wyborców ", czyli tych którzy dokonają wyboru ale nie dożyją do następnych wyborów.

Jak w spocie mówią, takie osoby "dużo z tych osób jest za izolacja Europy lub mają szary system wartości "

Parę punktów z kampanii wyborczej "Die Partei "

-" to wina Putina " ten slogan powinien być uznany przez niemieckie sądu w przypadku gdy się zapomni zapłacić czynszu ,gdy się pociąg spóźnia lub uszkodzi się wyświetlacz w komórce

-Niemcy nie powinni przyjąć więcej uchodźców niz to robi morze wśród ziemne.

-Erdogan powinien zostać zwabiony do Niemiec i aresztowany.

https://youtu.be/q8HvDaTVAjo

#wybory #wszystkooniemczech

Wybory w cieniu korupcji i odbierania ziemi białym

Data: 07.05.2019 14:32

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Środowe wybory parlamentarne w RPA – szóste od czasu upadku apartheidu – przyniosą szóstą kolejną wygraną Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC). Zarazem, jak wskazują sondaże, będzie to najmniej przekonująca wygrana, co dowodzi, że zmiana ustroju nie rozwiązała wielu problemów.

#afryka #wybory

Data: 04.05.2019 17:02

Autor: Alojz

Jak sprawdzić na kogo głosować w wyborach do parlamentu europejskiego?

Na niemieckiej stronie

https://www.wahl-o-mat.de/europawahl2019/

Odpowiada się na 38 pytań ( Tak/Nie /Nie wiem )

Otrzymujesz wynik procentowo,do jakiej partii pasują twoje poglądu.Bez uprzedzeń,bez steortetypów , tylko fakty

#wybory

#wszystkooniemczech

Data: 23.04.2019 09:29

Autor: WodzNaczelny

#konfederacja czyli jak robić ludzi w konia, wystawiając cały czas to samo

Przeglądam od jakiegoś czasu lurkera, wypok, facebook i jestem wręcz zatrwożony faktem, jak Polacy dają się jebać w dupę.

Najgorsze, że młodzi śmieją się ze starych januszy głosujących na PiS/PO, a potem idą dokładnie ich śladem i głosują na tę samą mordę od 30-tu lat.

Korwin-w polityce od 1989, w Sejmie był tylko raz i to przy dobrych wiatrach, potem wprowadzono próg wyborczy i wypierdala się o niego sukcesywnie co wybory, byleby tylko zrobić atencję wokół siebie i łudzić młodziaków że "no pozostałe 29 lat się nie udało, ale JUSZ TEJ JESIENI…".

Braun-syn z rodzinki tradycyjnie trzymającej za pan brat z Ruskimi i będącej w reżimówce(jego ojciec siedzi na ciepłej posadce w TVP i nie wciskajcie mi kitu, że to nie zadecydowało o jego karierze filmowej), mający przyjaciół i robiący sobie zdjęcia pośród ruskiej agentury(np. Leonida Swidridowa, który zbiegł z Polski, a mimo tego Braun zgodził się na wywiad z nim i tyrał aż do Rosji, gdzie nawet tak niemrawe wywiady jak polski grzmią że wali smrodem ruskich onuc na kilometr od nich, a same opuszczenie Polski przez Swidridowa zbiegło się dziwnie z rozbiciem siatki wywiadowczej Ruskich w Polsce.

Od tego czasu Leonidek nie odwiedza naszego kraju mlekiem i miodem płynącego. Czyżby miał coś na sumieniu?( ͡º ͜ʖ͡º)

Krzysztof Bosak-facet który na bezczelnego chwali się, że w testach na orientację polityczną wychodzi mu faszyzm i jeszcze jest z tego kurwa dumny. Pomijam fakt, że wyskoczył sroce spod ogona i jest jebanym hipokrytą, bo jednego dnia ujada na Coca-Colę jako niepolską korporację która powinna być wywalona i zastąpiona przez jakiś polski odpowiednik, by następnego dnia stołować się w McDonald's-fast foodzie który właśnie podaje tę Colę, a korporacja CC jest udziałowcem McD.

Marek Jakubiak-zawodowy oficer LWP, potem dziwnym trafem dostał w swoje łapy podczas prywatyzacji sieć browarów, ot tak.

Na oficjalu wielki przedsiębiorca, chyba że zobaczysz jak lecą jego browary na łeb, na szyję, wtedy to już nie.

Wychwala PiS ponad niebiosa, wcześniej napierdalał na Korwina. Naraz ich wielki przyjaciel od zawsze.

Kaja Godek-propisowska działaczka prolife, szur jakich mało, pseudokatoliczka i to w wersji turbo z modem hipokryzja.ini, gdyż aborcja to w ogóle zakaz, in vitro zakaz, ale fakt że co najemniej 2-óch z koalicjantów napierdala na Boga i wiarę to spoko, nie ma problemu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

To jest ta "nowa siła polityczna"-stare dziady i proruskie dupowłazy xD

Nie ma programu(co jest dla mnie jakąś abominacją-jedne zjeby nie mają programu "bo im PiS zabierze", drugie "bo znacie, wicie, rozumicie", inne jeszcze "bo jesteśmy fajni nowocześni więc program zbędny bo to przeżytek"-nie znam zasad umowy ale mam ją podpisać "bo tak", demokracja kurwa jego mać) więc kuce sobie wybieraja co im pasuje z wypowiedzi liderow i uznaja ze to bedzie oficjalny program partii.

W takiej zbieraninie gdzie co drugi kandydat ma poglady przeciwne do swoich kolegów, która nie ma szans dostać się do sejmu, nie wspominając przetrwać po wyborach, to jedyna szansa żeby zgromadzić wystarczajaco planktonu żeby przejść przez próg wyborczy. No bo jak sie ma centryczno-socjalistyczny faszyzm Krzysia Bosaka do głosów "wolnościowców"(którzy wolnościowcami stali się tylko w nazwie, bo praktycznie chcą napierdalać pałami gejów i prywatyzować zagraniczne korpo, no wolność po chuju xD)?

Ogłoszenie programu w takiej sytuacji to opowiedzenie sie za jedną stroną = rozbicie ugrupowania = spadek liczby frajerów którzy są skłonni zagłosować= ani narodowcy ani "wolnościowcy" nie przechodzą progu.

I to dowodzi że im nie zależy na dobru kraju tylko na dorwaniu sie do koryta. To wszystko tylko do wyborów a poźniej się pożrą (bo trzeba bedzie w końcu stanąć po którejś stronie ideologicznej w czasie głosowań) i przejdą do większych partii za dobre miejsca na start w nastepnych wyborach lub wcisniecie swoich ludzi do spółek skarbu państwa, co pokaże definitywnie że wolność wolnością, ale jak syn Krulefski byłby w zarządzie, to niech sobie spółki państwowe będą ¯_(ツ)_/¯

A ostatnie co mnie najbardziej boli, gdyż to pokazuje definitywnie że młodzi dają się jebać w dupę, to fakt że ci ludzie startują pod mottem

Każdy jest kowalem swojego losu, jeśli ci się nie uda to jest to jedynie twoja wina, a nie czyjaś inna.

I co? I CHUJÓW STO XD

Każdą porażkę zwalają na wszystko, byleby nie przyznać nawet przed samym sobą, że odjebali błąd xD

A to służby winne że Kompromitacji nie ma w sondażach, a to media winne, bo nie ma ich w telewizji, a to dziennikarz winny, bo Godek nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, a to zły proces miesiączkowania małp przy laktacji pingwinów…

Wszystko byle nie powiedzieć "No w sumie jak tak od 30 lat walimy głową w mur to chyba coś jednak z nami nie tak jest".

A ludzie się na to łapią i łudzą że "no teraz to na pewno, idziemy po władzę!!!!!1111!!!!!11!1!"

Powiem wprost-będzie tak jak w 2015, Kompromitacja się nie dostanie, będzie masowy exodus ze struktur, a Krul będzie miał wyjebane, bo hajs ze subwencji się będzie zgadzał.

#wybory #polityka #wybory2019 #korwin #braun #winnicki #godek #jakubiak #gownowpis

Data: 14.04.2019 10:03

Autor: Judasz

… i tyle zostało z Gwiazdowskiego ;) W zasadzie liczy się tylko PIS, PO i Wiosna. To jest ciekawe, bo Gazeta.pl jednak jest w stanie wypromować swoją partię, która zdobywa te 7%, tak było z Nowoczesną, ale popadła w niełaskę.

Swoją drogą, jeszcze nie mamy wyborów parlamentarnych i być może PiS będzie dążył do większości konstytucyjnej.

Będzie musiał sięgnąć po nieznane dotychczas pokłady elektoratu, co być może się już dzieje. Do sejmu rusza nowy projekt ustawy, wprowadzający abolicję ZUS dla przedsiębiorców i likwidujący obowiązek składek za siebie. Niby jest to projekt rzecznika przedsiębiorców, ale w PiS nic nie dzieje się bez powodu.

#polityka #wybory

NIE dla „kiełbasy wyborczej” za 11 miliardów! Petycja przeciw „trzynastce”

Data: 04.04.2019 21:29

Autor: piotre94

klubjagiellonski.pl

Apelujemy do senatorów o głosowanie przeciwko ustawie o tzw. „trzynastce”! Pomysł wydania 11 miliardów złotych na ordynarną „kiełbasę wyborczą” jasno pokazuje, jakie są dzisiejsze priorytety Prawa i Sprawiedliwości. Wyborcze kalkulacje Jarosława Kaczyńskiego okazały się istotniejsze, niż plan modernizacji Polski Mateusza Morawieckiego. #polska #polityka #wybory

Michalkiewicz: Ukraina to dyrektoriat oligarchów. Prezydent to tylko notariusz

Data: 03.04.2019 21:25

Autor: piotre94

youtube.com

Pierwsza tura wyborów prezydenckich na Ukrainie już za nami. O fotel prezydenta powalczą dwie osoby – obecny prezydent Petro Poroszenko oraz Wołodymyr Zełenski. Ten fakt nie mógł zostać niezauważony przez najlepszy duet w Internecie. Rafał Otoka-Frąckiewicz i Stanisław Michalkiewicz wspólnie zastanowią się, co oznacza wybór Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy. Oczywiście, jak to bywa w przypadku mistrza Stanisława Michalkiewicza, dowiecie się, kto tak naprawdę rządzi na Ukrainie i kto za kim stoi. Czy komik może być dobrym prezydentem? Z czyjego polecenia startuje w wyborach? Co dalej z Julią Tymoszenko? Na te pytania odpowiedź poznacie w najnowszym odcinku "W podwójnym nelsonie". #polityka #wybory #ukraina #publicystyka #michalkiewicz