Data: 19.09.2019 14:26

Autor: UltraMarynek

@Ijon_Tichy, jako, że usiłujesz stworzyć wokół siebie otoczkę oświeconego i religijnego człowieka (nie wierzę, że to piszę), który stoi w obronie praw człowieka odpowiedz na pytania które tylko zminusowałeś. A pytania wygladały mniej więcej tak:

Czy religia nie powinna być swiadomym i dobrowolnym wyborem, bez wpajania jej od niemowlęcia, ze wszystkimi nakazami, zakazami i karami? Czy nie powinno być tak, ze to czlowiek dojrzaly emocjonalnie i umyslowo powinien sam dokonać wyboru czy i w co chce wierzyć?

Czy tez uznajesz, ze dzieci trzeba indoktrynować jak najszybciej, gwalcac przy tym ich prawo do stanowienia o sobie i tym kim chca byc? Czy trzeba jak najwczesniej wpajac im z góry narzucaną moralność i zasady religijne strasząc wiecznym cierpieniem i programujac je na okreslone zachowania i poglady, nie wskazujac, ze sa inni ludzie z innymi pogladami, których nie należy się bać?

Czy wychowanie dziecka nierozerwalnie musi być związane z religią? Czy rodzice-ateiści są z góry skazani jako "marksiści kulturowi", a nie rozpatrujesz ich jako wolnych ludzi, dających wolność wyboru scieżki swoim dzieciom? Czy rodzina nie istnieje wedlug ciebie bez religii, a wszyscy którzy sa poza religią i tworza szczesliwe zwiazki i rodziny sa ofiarami "marksizmu kulturowego" i "pozytecznymi idiotami"?

#religia #wolnosc #indoktrynacja #przemyslenia #pytania

Data: 18.06.2019 09:45

Autor: Ijon_Tichy

Pisałem z miesiąc temu, że kończy się mój zaplanowany czas "bezrobocia", który trwał od lutego i który wykorzystałem na budowę własnego domu. Właśnie zaczynam układać strop :) Wszystko, praktycznie od A do Z robię sam.

Od lipca idę do pracy. Mam już umowę na dwa miesiące (lipiec i sierpień) w dobrej i zaufanej firmie, w której zarobię przez ten czas około 9-10 tysięcy, choć praca jest dość ciężka i wymagająca. I tak się toczy swój głaz pod górę :)

#praca #lifechallenge #przygodazycia #wolnosc #dom #budowa #budownictwo #chwalesie