Data: 28.06.2020 07:22

Autor: Ijon_Tichy

Z mojego komentarza robię "wyznanie" i apel.

Ja mojego brata bardzo łagodnie i wyrozumiale przyjąłem, gdy dowiedziałem się, że jest gejem i zapewniłem go, że kocham go, bo jest moim bratem i nic tego nie zmienia (tak jest do tej pory), choć nie było to dla mnie miłą wiadomością, gdy dowiedziałem się o jego "przypadłości". Znam gejów, którzy realizowali swoje gejostwo w akceptowalny sposób i nic do nich nie mam. Wielu gejów wiedzie swój cichy żywot w sposób godny i z rigcz.

Za dzieciaka wiele razy biłem się za mojego brata, broniłem go i obiłem nie jeden ryj, jeśli mój brat został skrzywdzony i nie dałem tknąć i nie inaczej byłoby teraz, broniłbym go i nie pozwoliłbym nikomu skrzywdzić. Byłem raczej sympatycznym i lubianym nastolatkiem, ale kolegowałem się z największymi łotrami w szkole, więc zapewniałem ochronę mojemu bratu.

Jak się ujawnił, to myślałem początkowo, że jest po prostu gejem i zaakceptowałem to, ale po czasie okazało się, że jest zideologizowany i ma chore poglądy. Teraz niestety to on bardzo bezczelnie sobie poczyna z ideologią LGBT, wszczyna zboczone postulaty, czym wzbudza moją odrazę, bo uważam, że ma wyprany mózg ideologią. Mieszka 450 kilometrów ode mnie, więc rzadko ze sobą rozmawiamy.

Mi (i innym ludziom) nie przeszkadza "życie dla siebie" gejów, choć prywatnie wzbudza odrazę taka idea. To, co mnie uaktywnia do przeciwdziałania aktywistom LGBT, to tylko i wyłącznie inwazyjna aktywność ideologów LGBT i fakt, że służą oni rozmontowywaniu w świadomości społecznej norm kulturowych, służą uderzaniu w podstawowe idee, na których opiera się nasze społeczeństwo – idee rodziny jako źródła potomstwa, źródła socjalizacji pierwotnej, pierwszej edukacji dziecka.

Mój adwersarz pisze, że ci ludzie "żyją dla siebie"? To niech żyją dla siebie w swych domowych zaciszach, ale ŁAPY PRECZ od systemu edukacji i ŁAPY PRECZ od świętego prawa rodziców do kształtowania świadomości swoich dzieci, WARA z lansowaniem pedofilii WHO w szkołach, na której zależy bardzo LGBTowcom (którzy przecież z definicji nie mogą spłodzić wspólnego potomstwa!). WARA z wulgarnymi prowokacjami i pluciem na wszystko, co święte, WARA z włażeniem w butach w normę kulturową i konstytucję z surrealistycznymi postulatami nazwania związków homo "małżeństwem". Małżeństwo, jako źródło wspólnego potomstwa dwojga ludzi, cieszy się szczególną ochroną i prawami, bo jest podstawową komórką społeczną. Dlatego NIGDY nie wolno pozwolić na robienie z instytucji małżeństwa karykatury i surrealistycznego, bezpłodnego potworka, jakiego chcieliby LGBTowcy.

Siedźcie sobie w domu i tam realizujcie swoje "życie dla siebie". Powtórzę – nam nie przeszkadza wasze "życie dla siebie", tylko wasza inwazyjna aktywność. Ideologia LGBT jest wrogim systemem myśli!!! Jest działaniem w ramach 'teorii krytycznej", antykultury, rewolucji kulturowej, marksizmu kulturowego. Należy to zwalczać jak cholerę wszelkimi legalnymi środkami.

#antykultura #lgbt #marksizmkulturowy #teoriakrytyczna #wojnaidei #wyznanie #apel

Data: 24.06.2020 08:41

Autor: Ijon_Tichy

I jeszcze krótka wrzutka przed pracą.

Kobieta wg. chrześcijaństwa: źródło życia, matka, wychowawczyni, miłość, mądrość, piękno, estetyka, delikatność, opieka, troskliwość, będąca pod troską i opieką mężczyzny, zaopiekowana, kochana.


Kobieta wg. lewicy światopoglądowej – na załączonym obrazie…

Miłego dnia Lurki i Lurkecje ;)

#wojnaidei #marksizm #chrzescijanstwo

Data: 24.06.2020 07:38

Autor: Ijon_Tichy

@lachiarma, Czasami prześmiewczo, a czasem na poważnie krytykuję teorie o antropogenicznym globalnym ociepleniu, co wzbudza sprzeciw i ja szanuję to. Moi oponenci w dyskusji maja sporo dobrej woli i argumentów, więc miło jest mi zapoznawać się z ich punktem widzenia.

Wyjaśnię bardzo skrótowo, dlaczego tak bardzo krytykuję taką oto niebezpieczną ideę: "człowiek powoduje globalne ocieplenie i czeka nas z tego powodu wielki kataklizm, dlatego aby temu zapobiec trzeba zmienić cały świat, podporządkowywać wokół tej idei i przerabiać go pod ten konkretny plan…"

W tym krótkim poście nie będę udowadniać, że klimat się nie zmienia (bo się zmienia, tak jak zawsze się zmieniał), tylko krótko przedstawię podłoże mojego sprzeciwu (oraz sprzeciwu wielu innych ludzi, w tym wielu nie idących na kompromis naukowców).

Za propagandą wokół globalnego ocieplenia kryje się cała potężna machina zupełnie poważnej wojny gospodarczej, politycznej, która niesie ze sobą ciężkie konsekwencje w polityce światowej i przenosi ciężar dominacji na konkretne twory polityczne i siły gospodarcze KOSZTEM i ZE SZKODĄ słabszych, jak na przykład Polska i inne kraje. Prosty przykład: jeden z największych "przyjaciół" zielonej energii – Niemcy, propagatorzy pustych frazesów o emisji CO2 – otwierają kolejne elektrownie węglowe ( ͡º ͜ʖ͡º) Dobrze wiedzą, że im to popłaci, jeśli jednocześnie inne kraje będą obciążane limitami CO2, będą zamykać kopalnie i przechodzić na sprzedawaną i zdominowaną przez potentatów międzynarodowych zieloną energię.

Otóż aby ta polityka i inżynieria społeczna na skalę globalną była możliwa, cała ta idea jest do granic absurdu napompowana nadinterpretacją danych, do których dorabia się straszak ideologiczny, a odpowiednie finansowanie propagandy, dotowane z odpowiednich kieszeni i sił politycznych ustawia paradygmat myślenia, z którym ciężko się dyskutuje, ponieważ większość ludzi przyjmuje to myślenie tylko na podstawie wiary w autorytet (jeżeli napisane jest, że pan naukowiec tak powiedział, to musi być prawda ;)

Jest wielu badaczy, naukowców i intelektualistów, którzy krytykują tę ideę, ale odmawia im się pieniędzy, grantów, tytułów, wywiadów, artykułów prasie – wyklucza się ich, gdyż nie pasują do ideologii. To na prawdę tak wygląda w tym "poważnym świecie nauki" – tam też jest mnóstwo ideologicznego zacietrzewienia, brudnego szmalu i propagandy. Wielu też woli się nie odzywać i nie wychylać, aby spokojnie wieść swój żywot naukowca nie będąc wykluczanym poza nawias ustawiony przez dobrze dofinansowany paradygmat.

Uprzejmie przypominam, że każdy poważny ustrój ideologiczny ma swoje rzesze "nieomylnych naukowców", którzy się doktoryzują i profesorują nad ważnymi dla politycznych celów i ideologii tematami. W ZSRR na przykład propagowano i doktoryzowano się nad tzw. Łysenkizmem, który był uznany za fakty naukowe! W Hitlerowskich Niemczech lansowano też zupełnie na poważnie darwinizm społeczny i eugenikę itd. Spróbowałbyś wtedy negować te bzdury, to stałbyś się wyklętym, zaplutym i nieracjonalnym karłem antynaukowym.

Kolejną kwestią jest pogardzane przeze mnie, majaczące gdzieś w tle ideologiczne podłoże walki "o Matkę Ziemię", jak ruchy New Age, weganie, czy inni lewicujący eko-propagandyści, którzy z człowieka robią raka Ziemi i uważają, że należałoby wyrugować dużą część ludzkości z Ziemi. Kryje się za tym myślenie zbrodnicze, kłamstwa i antyludzkie bzdury, bo nie człowiek jest tutaj problemem. Ziemia bez problemu może kwitnąć życiem w harmonii ze znacznie większa liczbą ludności niż dziś. Jestem wrogiem ideologii mówiącej, że człowiek na Ziemi jest pasożytem, którego trzeba się pozbywać. A dokładnie taka idea bezustannie majaczy w kontekście "spowodowanego przez człowieka globalnego ocieplenia".

DW kolegi @reflex1

#globalneocieplenie #globalizacja #inzynieriaspoleczna #biznes #polityka #politykaspoleczna #wojnaidei

Data: 23.06.2020 07:55

Autor: Ijon_Tichy

Czołem wrogowie ludu! Wita was dumny, zapluty karzeł reakcji :) #pdk

Oto krótka, kulturoznawcza myśl z rana dotycząca walki z pomnikami i symbolami. Uważam, że to bardzo ważne spostrzeżenie, które odnosi się do bieżących wydarzeń. Coś mi jeszcze w tym łbie ze studiów zostało, więc postaram się przedstawić ciekawostkę w krótkiej i przystępnej formie.

Jedną z podstawowych rzeczy koniecznych do zachowania prawidłowego funkcjonowania grupy społecznej jest to, aby świadomość zbiorowa grupy społecznej była spójna, aby działała na podstawie w miarę jednolitego, spójnego systemu kulturowego – norm, etyki, systemu wartości, stosunku do prawa własności, stosunku do pojęć dobra, prawdy, piękna, zdrowia, dobrobytu. Itd., itp… Te wszystkie idee są zaklęte w symbolice i w taki sposób przede wszystkim przenikają do świadomości społecznej, gwarantując spójność systemu kulturowego. Śmiało można powiedzieć, że jednym z fundamentów spójności danego systemu kulturowego jest jego symbolika przenikająca bezustannie do świadomości zbiorowej.

Odniosę się do działań rozmaitych lewicowych bojówek na świecie. Od dawna obserwujemy intensywną walkę z symboliką i nośnikami symboli.

1) Dzieje się to poprzez obalanie materialnych symboli – jest to zawsze jaskrawym świadectwem każdej rewolucji – obalanie pomników, zrywanie flag, zrywanie tablic pamiątkowych, zmiana nazw ulic odnoszących się do bohaterów obalanego systemu, autorytetów, profanacja wszelkiej symboliki upadającego systemu.

2) Dzieje się to również już na poziomie symboli języka (język to symbolika w najczystszym znaczeniu), gdyż coraz częściej i coraz wyraźniej zabrania się ludziom używania zupełnie zwyczajnych słów, które nie pasują do marksistowskiej ideologii. Zastępuje się słowa nowomową, słowami atrapami, jak w socrealizmie.

Podstawową metodą jest zamykanie ust "wrogom ludu" i "zaplutym karłom reakcji". Dzieje się to poprzez cenzurę słów, szantaż emocjonalny i straszenie w przypadku użycia niechcianych przez rewolucjonistów słów. Sukcesywne usuwanie słów z użycia, zastępowanie słów nowomową.

Zamienia się słowa na inne, na przykład na cygana nie można mówić "cygan", bo te słowa rzekomo ich obrażają… (Nawiasem mówiąc – słowo "cygan" nabrało negatywnego brzmienia tylko ze względu na haniebny sposób postępowania cyganów, bo to ich sposób postępowania ich obraża, zaś słowo istniało "od zawsze').

Powyższe dwie przykładowe metody współistnieją z zakłamywaniem historii, zmianą narracji historycznej, wzbudzaniem dezorientacji poprzez propagowanie całego mnóstwa zakłamanych informacji dotyczących przeszłości i teraźniejszości….

Nie chce mi się robić gruntownego researchu, bo długich wpisów o tematyce kulturoznawczej prawie nikt nie czyta. Miłego dnia Lureksy.

#marksizm #rewolucjakulturowa #antykultura #kontrkultura #antifa #wojnaidei #kulturoznawstwo

Data: 16.06.2020 19:58

Autor: Ijon_Tichy

Trochę #chwalesie ale też trochę #zalesie bo w sumie to smutny opis chorej rzeczywistości pewnych środowisk… :/

Dzisiaj na fejsbuku mój brat gej wrzucił posta, w którym zawarty był apel jakiegoś związku powstańców warszawskich, czy coś w tym stylu, o nie dehumanizowanie osób LGBT. To taki rezonans kampanii wyborczej będący nawiązaniem do akcji z TVN, gdy Kolenda-Zalewska histerycznie wyrzuciła z programu człowieka za to, że użył sformułowania "ideologia LGBT".

Pozwoliłem sobie na delikatne wejście w polemikę z tezą owego posta, bardzo grzeczne i bez najmniejszego ataku. Momentalnie rzuciło się na mnie lobby LGBT, wyzwano mnie od najgorszych, po chamsku i agresywnie. A ja z typowym dla siebie spokojem i kulturą osobistą grzecznie odpowiadałem na ich wściekłe ataki. Post wzbogacił się o około 200 komentarzy, które niezbicie dowiodły, iż za osobami LGBT kryje się fundamentalistyczna ideologia, myślenie autorytarne, rewolucyjne, wściekle zideologizowane i nie znoszące odmiennego zdania.

Niestety post został usunięty. Żałuję, bo wymiana zdań była świadectwem tego, że mam rację. Generalnie wymiana zdań dowiodła, iż osoby LGBT są pełne jadowitej ideologii, chcą seksualizacji dzieci, odbierania praw rodzicom do decydowania o wychowaniu dzieci w zgodzie z własnym sumieniem, chcą kulturowego przewrotu i zmiany norm społecznych, że myślą rewolucyjnie i naprawdę są nowym proletariatem nowego marksizmu, choć nie zdają sobie z tego sprawy. Są pełni jadu i nienawiści do typowego Polaka, a nawet z pogardą i obrzydzeniem wyrażały się niektóre osoby o białym heteroseksualnym mężczyźnie, jako o synonimie faszyzmu i opresji xD lol…. Wykazali wyraźnie, że nie są zdolni do jakiejkolwiek rozmowy i są nastawieni na wojnę ideologiczną, stając na froncie agresywnej walki z normami społecznymi.

Porażające wypranie mózgu i zaprzęgnięcie tych biednych ludzi w wojnę ideologiczną antykultury. Ręce opadają….

#lgbtpedo #wojnaidei #bekazlewactwa #seksualizacja #stoppedofilii #marksizmkulturowy

Data: 14.06.2020 08:31

Autor: Ijon_Tichy

Black Lives bullshit – efekt marksizmu kulturowego.

Te zamieszki i absurdy surrealistycznego szaleństwa wokół black lives bullshit są ostrzeżeniem i świadectwem tego, że nie można NIGDY pozwolić na rozplenienie się ideologii nowej lewicy (marksizm) w postaci ideologii gender, LGBT, czy tzw. "dyskryminacji pozytywnej" ze strony innych mniejszości, bo oni po prostu pełnią rolę nowego proletariatu marksizmu kulturowego. Ich celem jest destrukcja normalności, rozpad tkanki społecznej, rewolucja kulturowa, a jak widać wyraźnie, również fizyczny terror.

Fizyczny terror jest bliski sercu każdego marksisty, ponieważ zideologizowane marksizmem bydło pełne jest nienawiści do norm społecznych i ludzi, którzy ich bronią. Marksistowskie bydło z radością wprowadziłoby terror i dyktaturę, gdyby tylko umożliwiłoby to realizację ich ideologii. Dokładnie tak samo jak proletariat za czasów rewolucji bolszewickiej, tak samo jest teraz – NIC się nie zmieniło w mentalności "człowieków sowieckich".

Używam określenia "bydło", ponieważ te otępione masy ludzkie są pożytecznymi idiotami równoległymi do tych mas proletariackich, którymi marksizm posłużył się w XX wieku w celu zaprowadzenia komunistycznego terroru na bazie Marksa, Engelsa, Lenina, Trockiego – wymordowania 96 milionów ludzi i zagłodzenia setek milionów, upadku gospodarki, kultury, ducha wielu narodów.; terroru, zniewolenia, ogłupienia.

Nowi marksiści reprezentują tę samą, chorą, diaboliczną ideologię.

#rewolucjakulturowa #blacklivesmatter #blacklivesbullshit #marksizmkulturowy #dyskryminacjapozytywna #lgbt #wojnaidei

Data: 13.06.2020 07:18

Autor: Ijon_Tichy

Dziś krótko, ale jakże wymownie!

Pojęcie na dziś: DIALEKTYKA – czyli o celowym generowaniu bezustannej walki przeciwieństw.

Za słownikiem języka polskiego: dialektyka 1. nauka ujmująca wszystkie zjawiska we wzajemnym powiązaniu, traktująca rozwój jako walkę wewnętrznych przeciwieństw.

Dialektyka jest podstawowym sposobem rozumowania, filozoficzną bazą MARKSIZMU. Stąd też wywiódł marksizm pojęcie walki klas (dawniej "uciemiężona" klasa robotnicza przeciw kapitalistycznym "krwiopijcom" i burżuazji), które w dzisiejszych czasach przybrało walkę "uciemiężonych" klas wszelkiego rodzaju, od LGBT, poprzez imigrantów, czarnych w gettach, aż do kobiet "uciemiężonych" przez fakt istnienia instytucji rodziny, a nawet (UWAGA! To tak zupełnie na serio) – "uciemiężonych" dzieci (SIC!), które muszą podlegać dominacji rodziców!

Te marksistowskie idee są wciąż żywe i mają się lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej! Manifest komunistyczny wyraża explicite to, co realizowane jest dziś przez lewicę polityczną, światopoglądową, filozoficzną i armię jej pożytecznych idiotów.

https://sjp.pl/dialektyka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Materializm_dialektyczny

#marksizmkulturowy #marksizm #walkaklas #wojnaidei

Data: 09.06.2020 09:52

Autor: Ijon_Tichy

Dostałem bana na reddit Polska, bo sprzeciwiając się tzw. "edukacji" seksualnej LGBT napisałem, że co prawda w "Manifeście komunistycznym" jest wyraźny postulat, by odebrać rodzicom prawo do wychowywania dzieci, ale w dzisiejszej Polsce rodzice mają święte prawo wychowywać swoje dzieci zgodnie z własnym sumieniem. Zostałem zminusowany i wyzwany od homofobów, więc sobie pofolgowałem i w dalszych komentarzach napisałem z obrzydzeniem o homoseksualizmie, a atakujące mnie środowisko określiłem mianem "LGBTPedo" xD

Żegnaj reddit…. 乁(ツ)

#wojnaidei #lgbtpedo #reddit #edukacjaseksualna #zboczency #lewackalogika #marksizmkulturowy #marksizm

Data: 09.06.2020 06:45

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Nawiązując do wpisu kolegi @LadacznicoOdporny https://www.lurker.pl/p/UbLszfiiS

Ten przykład pomoże mi wyjaśnić dlaczego cenię, szanuję Kościół katolicki, choć jestem protestantem. Profesor Bogusław Wolniewicz (ateista) mówił o sobie, że jest chrześcijaninem niewierzącym, bo doskonale rozumiał kluczową rolę chrześcijaństwa w dzisiejszym świecie.

Dziewczyna ze znaleziska walczy o aborcję na życzenie i myśli, że to jakaś wyższa sprawa, walka o ideę… Z jednej strony czuję satysfakcję, że wojująca aborcjonistka została aresztowana. Wolałbym jednak z nią porozmawiać i starać się z szacunkiem przemówić jej do rozumu. Ale chyba tylko samego siebie oszukuję…

Jestem głęboko, głęboko i szczerze zasmucony faktem, że tacy ludzie jak ta dziewczyna naprawdę wierzą, że toczą jakąś walkę o dobro. To kolejny z faktów ukazujących, jak zmanipulowano i zdemoralizowano całe pokolenia młodych. Proces demoralizacji niestety jest nie do odwrócenia, a więc żadnymi argumentami nie jesteśmy w stanie odwrócić skrzywionego sposobu myślenia całych mas ludzi. Jedyną metodą byłoby wychowanie kolejnego pokolenia. Ale to już się nie uda ze względu na fakt, iż pieniądze i większość narzędzi kształtujących nowe okolenia znajdują się w rękach ludzi złych i zepsutych, którzy świadomie dewastują moralność młodych ludzi.

Pozostaje zrobić wszystko, by wychować własne dzieci na ludzi myślących, zachowujących rozum i godność. Jednak w oderwaniu od zespolonego systemu światopoglądowego osadzonego w dużej grupie ludzi wyznających ten sam światopogląd jest to bardzo, ale to bardzo trudne. Dlatego tak ważne w procesie kształtowania człowieka jest jedność kulturowa.

Dlatego też chrześcijaństwo było od kilku dziesięcioleci głównym wrogiem kulturowym nowego marksizmu. I również dlatego tak ważne dla mnie jest chrześcijaństwo. Również dlatego cenię i szanuję Kościół Katolicki, choć jestem protestantem. Kościół Katolicki stanowi w Polsce główną barierę ochronną przed systemowym upadkiem moralnym, kulturowym i społecznym, jakiemu ulegają całe społeczeństwa zachodu.

Chrześcijaństwo w ogóle jest ostatnią ostoją normalności. Nawet w oderwaniu od wierzeń chrześcijańskich, z czysto praktycznego punktu widzenia, każdy rozumny człowiek powinien szanować i chronić chrześcijaństwo.

#chrzescijanstwi #aborcja #wojnaidei #upadekmoralny #marksizmkulturowy #walkapokolen #kulturoznawstwo #socjologia

Oto, co się dzieje, gdy Murzyn nie zostanie porzucony przez ojca. Brawo!

Data: 03.06.2020 05:38

Autor: Thanos

youtube.com

Szacunek dla tego Murzyna. Mądrze prawi. Dla mnie to on jest cały bialutki, jak pierwszy śnieg. A redaktor to gamoń nieziemski, skąd takich kretynów do TV biorą???

Fragment z ojcem => 04:05. Fun fact: 75% Czarnych wychowuje się bez ojca. Może, gdyby go mieli, inaczej by zostali wychowani. W materiale Czarny jegomość wyjaśnia także skąd się wziął taki stan rzeczy (jeszcze sto lat temu Czarne dziecko miało większe szansę wychowania się w pełnej rodzinie niż Białe). Stare, ale warte przypomnienia :)

#rasizm #usa #murzyn #wojnaidei

Data: 30.05.2020 04:46

Autor: Monte

Jest już rocznica ataków na @Ijon_Tichy to ja stanę w jego obronie. Myślę, że powinniśmy się uczyć od niego podejścia do dyskusji. Zawsze podchodzi do dyskusji ze spokojem i rozwagą, nie ważne jakie skrajne by miał poglądy on czy jego oponent.

Ja przywlokłem z wykopu największego raka, którego staram się pozbyć do dziś – czyli emocjonalnej manipulacji, jak się wkurwie to mi się to włącza, tak jak dzisiaj w dyskusji z @lisq jak ochłonąłem to zacząłem argumentować tak jak się powinno czyli sensownie i chyba nasza dyskusja wyglądała na jakimś poziomie.

Wyuczyłem się tego na wykopie do perfekcji, to nie wymaga żadnej wiedzy i stosują to wykopki szczególnie neuropa i najgorsze, że to działa.

Wiecie, ktoś ma inne spojrzenie na sprawę, to zamiast argumentacji, mówienie mu czemu się myli, to bazuje się na emocjach, szczególnie tak by osoba trzecia czytająca to podpalała, złapała emocje z tekstu i wyłączyła myślenie – i tu chodzi właśnie o te osobe czytającą by ją przekonać i by dała plusa Tobie (a później już samo leci, bo widzisz plusa dajesz plusa), no i robi się z tego mocny śmietnik z którego nic nie wynika i tworzą się jakies ideologiczne podziały i nikt nie próbuje nikogo zrozumieć, byle dojebać drugiej stronie – dlatego na wykopie jest takie szambo.

Ciężko na zawołanie mi przywołać jak to w praktyce wygląda, ale mniej wiecej tak:

Z lewej strony:

Ktoś chwali sobie tradycyjne życie i patriarchat to "lewak" w 90% odpisze, że kobiety są uciskane, są kurami domowymi i klasyczny argument, że są bite przez męża (nie wiem skąd to biorą ale za każdym razem przywołują ten argument), Ale argumentujący "lewak" bardzo dobrze wie, że tak nie jest i bardzo dobrze wie, że oponent chce zwykłej szczęśliwej rodziny, ale nie może pozwolić na przesunięcie okna overtona w prawo, więc jeździ emocjonalnie bo tak najszybciej i najłatwiej manipulować.

Z prawej strony:

Tutaj ciężko mi coś przytoczyć bo jednak prawica nie jest tak wyrachowana i emocjonalna jak lewa strona.

Bardzo dobrze to było widać z użytkownikiem @gwiazda_polarna gdy robił tu ideologiczny śmietnik, dokładnie znał zasady emocjonalnej gry i gdy próbowałem wymusić na nim dyskusje to obracał kota ogonem i dalej sprowadzał dyskusję do emocji, byle mi dojebać ale nogdy przekonać. Przykład z Tommie Lindh, opisałem sprawę (to ten 19 letni Szwed który uratował dziewczynę, lub próbował przed gwałtem i dostał kose od nachodzcy), to ten neuropek nazwał go patusem i narodowcem – przyklejał łatkę, którą neuropki budują od lat że każdy, komu jest bliski jego własny naród to bezzębny seba spod osiedla. Bardzo dobrze wiedział, że Tommie to chłopak, który chce dobrze dla Szwecji i kedt bohaterem ale jego ideologia nie pozwala mu na przesunięcie okna overtona w prawo.

Podsumowując, jeżeli mielibyśmy sprowadzać tu wykopków, trzeba narzucić jakiś standard dyskusji, by nie było tego emocjonalnego ścieku. A @Ijon_Tichy jest naprawdę świetny w dyskusji, tak samo @gruby333 .

#wojnaidei #wojnainformatyczna #lurker #neuropa #4konserwy #wykop

Data: 22.05.2020 08:54

Autor: Ijon_Tichy

~~POSTĘP~~

Marksizm a ludobójstwo – rzezie narodów wpisane w idee marksistowskie.

Jakże często środowiska "postępowców" rzucają swoje hasła – "przyszłość, zmiany, postęp!" Postępowo jest przesiąknięte marksistowskim rakiem ludzkości. Wszak od samych ojców założycieli tych właśnie idei, którymi żyje dzisiejsza lewica światopoglądowa, pochodzi powiedzenie: "Przyszła wojna światowa spowoduje, że z powierzchni ziemi znikną nie tylko reakcyjne klasy i dynastie, lecz całe reakcyjne narody. I będzie to postęp." – Karol Marks." oraz" Następna wojna światowa spowoduje zniknięcie z powierzchni ziemi całych narodów reakcyjnych. To także będzie postęp." – Fryderyk Engels.


~~ Znalazłem ten tekst w pliku na swoim e-mailu. Stworzyłem tekst kilka lat temu na podstawie czytanej książki i nie pamiętam skąd go mam, czy to fragmenty z książki H. Pająka, czy Krajskiego? Nie wiem, już nie pamiętam, dlatego czynię "plagiat" xD ~~


Zapraszam do lektury.

Marks i masoneria lluminatów, która jak już wiemy – zamówiła u niego „Manifest Komunistyczny" jako pierwowzór późniejszego „Mein Kampf" Hitlera, rozumieli przez wrzenie rewolucyjne ludobójczą rzeź narodów słowiańskich, bo zarówno Marks jak i Hitler mieli oczy zwrócone wyłącznie na wschód, jako poligon tych wojen. Tam właśnie, na wschodzie, mieszkała rasa niższa, ta właśnie „słowiańska hołota". Marks zapowiadał: Przyszła wojna światowa spowoduje, że z powierzchni ziemi znikną nie tylko reakcyjne klasy i dynastie, lecz całe reakcyjne narody. I będzie to postęp.

Cytujący tę wypowiedź Marksa, R. Wurmbrandt, słusznie dał swojej książce tytuł: „Marks i Szatan". Tak, był to od początku do końca plan szatański, antyludzki; Zło skondensowane do maksimum; paroksyzm nienawiści do chrześcijańskich gojów. Fryderyk Engels wtórował Marksowi posługując się tym samym zwrotem o „narodach reakcyjnych: Następna wojna światowa spowoduje zniknięcie z powierzchni ziemi całych narodów reakcyjnych. To także będzie postęp. Oczywiście nie będzie mogło się to dokonać bez zdeptania niektórych delikatnych kwiatów narodowych. Lecz bez gwałtu i bez braku litości nie da się w historii osiągnąć niczego.

H. Heine, przyjaciel Karola Marksa, znany jako poeta „niemiecki". Pisał on już w 1842 roku w piśmie „Franzosische Zustande"; w wizji, którą musielibyśmy uznać za wizjonerską, wręcz nadprzyrodzoną, gdybyśmy już nie wiedzieli, że Iluminat Heine po prostu ujawniał gotowy do realizacji plan rewolucji światowych na rzecz budowy Nowego Porządku Świata: Komunizm jeszcze nie ukazał się, ale przyjdzie potężny, władczy i bezinteresowny jak myśl; utożsami się z dyktaturą proletariatu. Będzie to pojedynek straszny. Czym się to zakończy? To wiedzą tylko bogowie… którzy znają przyszłość. My tylko wiemy, że komunizm będzie strasznym bohaterem, dla którego jest zarezerwowana rola magiczna choć przejściowa w tragedii modernej /modernistycznej – i tylko czeka na rozkaz, aby wejść na scenę. Stąd też nigdy nie spuścimy z oka tego aktora i kiedyś będziemy komentować sekretne próby, przez które przygotowuje się jego „debiut"… Wojna francusko – niemiecka będzie tylko pierwszym aktem wielkiego dramatu, drugim aktem będzie wojna europejska, a następnie rewolucja powszechna, wielki pojedynek między proletariatem i arystokracją, znikną narody i religie, pozostanie tylko jedna ojczyzna, jedna wiara, życie szczęśliwe na ziemi.

#marksizm #wojnaidei #ludobojstwo #nwo

Data: 21.05.2020 08:50

Autor: Ijon_Tichy

Zainspirowany jadowitymi atakami na Kościół Katolicki na lurkerze, przypomnę dziś jeszcze raz kwestię DŁUGIEGO MARSZU PRZEZ INSTYTUCJE To kolejne ważne zagadnienie dotyczące marksizmu kulturowego (antykultury).

DŁUGI MARSZ PRZEZ INSTYTUCJE

Długi marsz przez instytucje – to teoria (i praktyka) przejęcia władzy w planowanych strukturach zjednoczonej Europy opracowana przez włoskiego komunistę, Antonio Gramsciego. – prof. Jacek Bartyzel.

Gramsci stwierdził, że najzagorzalszym przeciwnikiem komunizmu i jego dominacji na świecie jest chrześcijaństwo, a szczególnie religia katolicka. Antonio Gramsci uznał, że marksizm zwycięży tylko i wyłącznie dzięki dominacji kulturowej. O ideologii decyduje oprócz polityki także kultura. Zwycięstwo na tym obszarze pozwoli wychować sobie „nowych” ludzi i zapewni komunistom władzę polityczną, tak potrzebną do przejęcia kontroli nad Europą.

Antonio Gramsci postulował zniszczenie fundamentów ówczesnej kultury europejskiej – nauki, kościołów, ośrodków władzy i kultury, co miało umożliwić zagospodarowanie powstałej próżni ideologią socjalistyczną prowadzącą m.in. do powstania jednego, centralnie sterowanego organizmu paneuropejskiego.

„Żeby ją osiągnąć, trzeba wybrać strategię „długiego marszu przez instytucje”: przejmować i przekształcać szkoły, uczelnie, czasopisma, gazety, teatr, kino, sztukę. Należy opanować ośrodki opiniotwórcze, by zmienić dominującą kulturę, a przede wszystkim wyrugować z niej wpływy chrześcijaństwa. Trzeba kształtować odpowiednio poglądy, trendy, mody, zwyczaje, sympatie, fascynacje. Uformowany w ten sposób nowy człowiek przyszłości sam, bez przymusu państwa, przyjmie komunistyczne postulaty za własne” – Antonio Gramsci

I efekty tej strategii udało się komunistom wprowadzić w życie. Trzeba im przyznać, że są niebywale uparci i wytrwali w walce o wprowadzanie swej iście diabelskiej ideologii.

Więcej na: https://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-10-00-ANTYKULTURA-MARSZ.html

DW: @Gwiazda_Poranna ( ͡º ͜ʖ͡º)

#komunizm #marksizmkulturowy #marksizm #wojnaidei #czerwonazaraza

Data: 18.05.2020 08:08

Autor: Ijon_Tichy

Przyjrzyjcie się najpierw dokładnie szczegółom załączonego obrazu – jest to parafraza rewolucji kulturowej (antykultury) w ramach nowego marksizmu ( #marksizmkulturowy ), który głównie realizowany jest w różnorodnej działalności szeroko rozumianej lewicy światopoglądowej.

List do Rzymian 1 – o zboczeńcach i ludziach rozmiłowanych w czynieniu zła.

Uważali się za mądrych, a stali się głupi. (…) Dlatego wydał ich Bóg na łup przynoszących hańbę namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając rzeczy przynoszące hańbę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; oni, którzy znają wyrok Boży, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, oni nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.

#biblia #wyrok #wojnaduchowa #wojnaidei #moralnosc #lgbt

Data: 12.05.2020 08:14

Autor: Ijon_Tichy

Cześć. Od tej pory ANI JEDNEGO KROKU W TYŁ!

Już nigdy nie ustąpię pola nikomu z LGBT. Stosują oni obrzydliwą taktykę, typową dla antykultury (marksizmu kulturowego).

Kiedyś, stosunkowo niedawno temu, byłem osobą bardzo wyrozumiałą dla środowiska LGBT. Co prawda uważałem to środowisko za pełne problemów i wypaczeń, jednak starałem się w relacjach bezpośrednich być delikatny, nikogo nie urazić, starałem się podchodzić bardzo dyplomatycznie do tych osób. Na przykład taki nieszczęsny Miltonek, czy Melonek cieszył się moim zrozumieniem i współczuciem na Lurkerze. W realu natomiast mój rodzony brat jest gejem i również starałem się go nie urazić, żyć w przyjaznych relacjach. Taka postawa była błędem.

Okazuje się, że LGBT jest przesiąknięte pełną nienawiści ideologią mającą na celu bezustanne drążenie, psucie i erozję całego systemu społecznego. Zrozumiałem w końcu, że moja dyplomatyczna postawa niewłaściwa, gdyż generalnie to środowisko jest skrajnie nietolerancyjne (prześladujące) dla osób, które nie uznają ich celów i dalekosiężnych postulatów. Są to środowiska, które wzbudzają jazgot i wrzeszczą o tolerancji, ale jest to obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda. Kłamliwie krzyczą o nietolerancji, a sami ą pełni nietolerancji. Krzyczą kłamliwie o nienawiści a są pełni nienawiści, krzyczą o tym, że się ich obraża, a sami obrażają większość, krzyczą o swoich wydumanych, absurdalnych prawach, a z premedytacją drwią z ważnych praw i wartości, które są podporą kulturową i wartością dla całego społeczeństwa.

Jeżeli ktoś nie zgadza się z ich postulatami, jeżeli ktoś ma odmienny pogląd od nich, to natychmiast jest przez LGBT prześladowany, dyskryminowany, zamyka się jakąkolwiek merytoryczną dyskusję, a zalewa się nienawiścią każdego, kto nie zgadza się z paradygmatem LGBT. Szczuje się zorganizowanymi bojówkami propagandowymi na forach typu facebook, używa się fundacji lewackich do prześladowania, stosuje się publiczny lincz i atmosferę nienawiści w stosunku do przeciwnika oraz zamyka się drogę do rozmowy poprzez szantaże równego rodzaju, doniesienia, zgłoszenia, blokady kont itd. Z roku na rok społeczeństwo jest coraz bardziej i bardziej zaszczuwane cenzurą i nienawiścią ze strony LGBT.

Oczywiście nie zamierzam nikogo obrażać, czy kierować nienawiści do kogokolwiek. Nie mniej już nigdy nie ustąpię pola środowisku LGBT w dyskusjach, gdyż oni nie mają na celu jakiejkolwiek polemiki. Dla tego środowiska istnieje tylko jeden cel – "zniszczyć zastany porządek kulturowy, moralny, a potem już jakoś będzie". W tej idei są oni pełni wewnętrznej nienawiści. Naprawdę szczerej nienawiści do podstaw naszego systemu kulturowego. Jest to nienawiść całkowicie nieracjonalna, ideologicznie podsycana przez propagandę antykultury (marksizmu kulturowego). Wszelka rozmowa na temat obiektywnej rzeczywistości nie ma najmniejszego sensu. Nie istnieje żadne pole do dyskusji. Jedyną metodą interakcji ze środowiskiem LGBT jest otwarte przeciwstawianie się im poprzez śmiałe mówienie prawdy, protest, blokady, donosy, zgłoszenia. Należy zastosować wszytko, co legalne.

#lgbt #marksizmkulturowy #antykultura #wojnaidei

Data: 29.02.2020 01:27

Autor: Ijon_Tichy

Z inspiracji kolegi @Monte

TEORIA KRYTYCZNA (opracowana przez tzw. szkołę frankfurcką) zakłada sukcesywny, wytrwale realizowany i zaplanowany na długie lata demontaż tradycyjnej kultury białego człowieka (i trwa co najmniej od lat 60-tych) i wszystkiego co przyczynia się do solidnej spójności świadomości zbiorowej. Najistotniejsze przemiany społeczne, które obserwujemy od lat 60-tych, nie są spontaniczne, lecz są realizowane pod okiem specjalistów od inżynierii społecznej, a na nasze nieszczęście tak się złożyło, że jest to elita do gruntu opanowana ideologią marksistowską. Wypływającą z ignorancji naiwnością są twierdzenia wielu nieświadomych ludzi, iż gwałtowne przemiany obyczajowe, kulturowe czasów współczesnych, to "dojrzewanie ludzkości" – jest wręcz przeciwnie.

Dostrzegamy więc wręcz obsesyjny, bezustanny atak na kulturę nie tylko na poziomie jawnych, kontrkulturowych manifestacji tych pół zwierząt z organizacji typu femen, antifa, czy agresywnego LGBT, lecz posuwa się antykultura znacznie dalej, podstępem, aż do poziomu zbiorowej świadomości, dokonując demontażu idei, dekonstrukcji symboliki, alegorii, znaczeń słów, frazeologii, pomieszania kontekstów i odwrócenia znaczeń (postmodernizm), kultu brzydoty i kiczu, kultu bezsensu oraz płycizny i prymitywizmu niemal we wszystkim co trafia do mas ludzkich. Aż do szoku i wulgarnej prowokacji, jak na przykład przedstawianie przez Netflix Chrystusa jako pederastę włóczącego się w towarzystwie zapijaczonych, wulgarnych meneli apostołów. Są to zabiegi prymitywne, ale jakże skuteczne!

Istotą TEORII KRYTYCZNEJ jest po prostu o podważanie wszystkiego co ważne i niosące wartości w tradycyjnej kulturze. Tej barbarzyńskiej negacji dokonuje się wszelkimi, nawet najbardziej ordynarnymi metodami, jak zbezczeszczenie, głupawe obśmiewanie, wprowadzenie jak największego chaosu i pomieszania. A wszytko po to, aby zbiorowość ludzka nie umiała się odnaleźć w zamęcie i pomieszaniu idei, aby ludzie byli w tym wszystkim pogubieni, zdezorientowani, aby przestali dostrzegać wartość jakiejkolwiek idei, aby jak najbardziej ograniczyć im możliwość do koherentnego rozumowania, aby pozostali bez sensownej, opartej na zdrowym rozsądku opinii i światopoglądu. Ażeby świadomość zbiorowa nie była spójna, aby ludzie nie byli zdolni do tego, by jako zbiorowość oprzeć się na jakiejś potężnej, wspólnej idei, która mogłaby stanowić układ immunologiczny przeciwko wprowadzanemu krok po kroku marksizmowi.

Zauważcie proszę, jak doskonale jest to skoordynowane z innymi zabiegami mającymi na celu rozmontowywanie kulturowe – masowe sprowadzanie imigrantów, prowadzeni polityki, mającej na celu jak największą migrację ludów wewnątrz Europy, ale także spoza kontynentu. Tworzenie podziałów społecznych poprzez sztuczne powoływanie do istnienia kolejnych klas społecznych, nowego proletariatu w postaci pożytecznych idiotów z LGBT, feminazistek, eko-frajerów, imigrantów i innych.

Analizując przekształcenia społeczne na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, konkluzja jest jednoznaczna – to oczywiste, że mamy do czynienia z działaniem przemyślanym i realizowanym przez ideologię marksistowską, która kolejno zdominowała najpierw ośrodki akademickie zajmujące się naukami społecznymi, a następnie wychowała w ideologii marksizmu "elity" mediów, polityków, tzw. "artystów" i ludzi zajmujących się szeroko rozumianymi naukami społecznymi. Te "elity" od lat 60-tych przejęły władzę i kontrolę w sztafecie pokoleń, doprowadzając krok po kroku do zmian, które (bardzo szczątkowo) opisałem powyżej. Za symboliczny początek antykulturowej rewolucji nowego marksizmu uznaje się tzw. "rewolucję seksualną" w roku 1968, choć ideologiczny grunt pod tę zaplanowaną operację był przygotowywany przez lewicowy think tank już od kilku dekad.

Polecam stronę https://www.historiasztuki.com.pl/

#antykultura #marksizmkulturowy #lewica #wojnaidei

Data: 19.01.2020 13:50

Autor: Ijon_Tichy

INŻYNIERIA SPOŁECZNA – SYNDROM VAIANY

Nowy proletariat, nowa klasa społeczna w procesie rewolucji – bunt pokoleniowy.

Spójrzcie, jak doskonale wpisuje się polityka ekologiczna w globalistyczną narrację. Spójrzcie jak zaprzęga się w kierat rewolucyjnej ideologii dzieci, jako nową klasę społeczną i jak harmonizuje to z budowaniem antyautorytarnych postaw w rodzinie i w społeczeństwie (czysty marksizm!), jak młodzież buntowana jest przeciw starszemu pokoleniu w całości, wraz z jego wyznacznikami i normami kulturowymi. Jak młodsze pokolenie staje się kolejną grupą proletariatu nowej rewolucji.

To jest kolejny etap rewolucji kulturowej, w którym zaznacza się konieczność już nie tylko krytyki ("teoria krytyczna') lecz totalna negacja i odmowa starszemu pokoleniu przynania moralnego prawa do decydowania o teraźniejszości i wpływania na przyszłość. To mokry sen i marzenie Marksa, wyrażone bodaj – o ile pamięć mnie nie myli – w 2 rozdziale manifestu komunistycznego. Marksizm domaga się odrzucenia w całości starego systemu wraz ze starszym pokoleniem, buduje się całkiem nową świadomość zbiorową i nową aksjologię również przy wykorzystaniu ideologii tego eko oszołomstwa. Choć oczywiście nie tylko tą metodą.

Tego oczywiście nie przemyślała jakaś upośledzona dziewczynka ze Szwecji, ani autorzy Vaiany, ani Viki Gabor ze swoim rewolucyjnym hymnem dla dzieci, lecz ludzie potężni, majętni, majacy kontrolę nad wszystkim, co kluczowe w zarządzaniu tym światem. To są rzeczywiste mózgi rewolucji kulturowej, autorzy inżynierii społecznej, mający szeroki, intensywny wpływ na ludzkie postawy i świadomość zbiorową.

#rewolucjakulturowa #marksizmkulturowy #nwo #wojnaidei #globalizm #ekologia #gretathunberg

Data: 10.01.2020 19:03

Autor: Ijon_Tichy

Skandal: Postępowanie dyscyplinarne przeciwko profesor za wykłady o rodzinie. Wiedza naukowa sprzeczna jest bowiem z ideologią nowego marksizmu.

Zarzuty wobec pani profesor są oczywiście absurdalne.

Prof. Ewa Budzyńska prowadziła zajęcia pt. „Międzypokoleniowe więzi w rodzinach światowych”. Ich celem było zapoznanie uczestników z rodziną jako elementem struktury społecznej oraz przedstawienie jakie formy przyjmowała ona na przestrzeni wieków w zależności od kształtującej ją kultury lub religii. W czasie zajęć studenci poznawali odmienności kulturowe rodzin wyznawców chrześcijaństwa, judaizmu, islamu czy hinduizmu. Po zajęciach dotyczących rodziny w kontekście nauki chrześcijańskiej grupa studentów złożyła do władz uczelni skargę na prof. Ewę Budzyńską. Zarzucali jej narzucanie słuchaczom „ideologii anti-choice, poglądów homofobicznych, antysemityzmu, dyskryminacji wyznaniowej, informacji niezgodnych ze współczesną wiedzą naukową oraz promowanie poglądów radykalno-katolickich”.

Tym, co wzburzyło protestujących, było nazwanie człowieka w prenatalnej fazie rozwoju „dzieckiem” oraz pokazywanie modeli różnych faz rozwoju płodowego dziecka. Krytyka dotyczyła także zaprezentowania badań wskazujących na negatywny wpływ posyłania dzieci do żłobków na ich rozwój, a przede wszystkim samego zreferowania przez wykładowcę definicji rodziny jako podstawowej i naturalnej komórki społeczeństwa opartej o związek kobiety i mężczyzny. Nie do przyjęcia okazało się także zaprezentowanie publikowanych w prasie naukowej wyników badań na temat skutków wychowywania dzieci przez osoby pozostające w relacjach homoseksualnych. Skarga dotyczyła także krytycznego stosunku wykładowcy do eutanazji i jej rzekomego „antysemityzmu”.

(…) „Nie można wymagać od wykładowcy, aby pominął w toku prowadzonych przez siebie zajęć treści istotne z punktu widzenia omawianego tematu. Z pewnością treści wykładu nie można także dostosowywać do przekonań słuchaczy. Nie można również żądać, aby wykładowca zaniechał wyrażania uzasadnionych naukowo wątpliwości lub zastrzeżeń wobec prezentowanych zjawisk. Co więcej, takie oczekiwanie byłoby bezprawną cenzurą konstytucyjnie gwarantowanej wolności akademickiej z oczywistą szkodą dla kształtowania umiejętności krytycznej analizy stereotypów, w tym stereotypów budzących niechęć wobec chrześcijaństwa” – zaznacza mec. Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Reszta artykułu: https://www.magnapolonia.org/skandal-postepowanie-dyscyplinarne-przeciwko-profesor-za-wyklady-o-rodzinie/?fbclid=IwAR1GT_P7BbWddutAn6AIj5sKSqmLZ7EVjHjrDoCNsbPGysAhj5wAN0P1URU

#marksizmkulturowy #rewolucjakulturowa #lgbt #lewactwo #kulturoznawstwo #wojnaidei

Data: 05.01.2020 00:04

Autor: Ijon_Tichy

Prof. Andrzej Nowak: "ekologizm odbiera ludziom rozum".

W rozmowie z "Kurierem Wnet" profesor przestrzegał przed zgubnymi konsekwencjami „ekologizmu” . Według naukowca to przepis na „samobójstwo ludzkości”:

– Prostą konsekwencją tej ideologii jest ogłoszenie, że człowiek powinien jak najprędzej zniknąć z planety Ziemia jako jej niszczyciel, jako ten, który tworzy ów straszliwy, węglowy ślad, zabójczy dla naszej planety. I stąd powtarzające się coraz częściej manifestacje kobiet, które ogłaszają, że nie będą mieć dzieci, nawet nie dlatego, że jest im to wygodne, bo to je jakoś upokarza czy narzuca im pewną rolę sprzeczną z ideologią gender, która pozwala tę rolę swobodnie wybierać… tylko dlatego, że chcą chronić matkę Ziemię przed kolejnymi ludźmi. Prawda? I dlatego dzieci mieć nie będą – podkreślił.

https://m.telewizjarepublika.pl/mocne-slowa-prof-nowaka-ekologizm-odbiera-ludziom-rozum,89475.html

#ekologizm #depopulacja #gretathunberg #wojnaidei #nwo

Data: 04.01.2020 07:47

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukrecje.

Odnośnie oburzenia na ludzi, którzy kwestionują narastającą panikę wokół globalnego ocieplenia. Żaden z myślących sceptyków nie zaprzecza zmianom klimatycznym. One przecież miały miejsce wiele razy w dziejach Ziemi. Całym sercem jesteśmy za tym, by dbać o przyrodę, troszczyć się o nią, ograniczać zatrucie środowiska, szczególnie przez wojsko, wielki przemysł, transport itd.

Naszej krytyce poddajemy natomiast cyniczne, polityczne i biznesowe wykorzystywanie tego procesu, straszenie Armagedonem klimatycznym, tworzenie wokół tego coraz bardziej totalitarnej ideologii, naciąganie pod nią faktów i nadinterpretacje, coraz wyraźniejsze budowanie w świadomości zbiorowej odczucia, jakby zwykli ludzie byli pasożytami, robactwem na tej planecie, a dzieje się to poprzez użycie wręcz namolnej, wszędobylskiej i żenującej propagandy (jak np. Greta, Vaiana, Viki Gabor itd.) oraz wiele innych negatywnych zachowań eko ideologów.

Wielu ludzi po prostu zauważa tutaj jaskrawą rozgrywkę globalistycznej polityki. Podobnie jak wielu innych ludzi mam awersję do manipulacji i propagandy i zawsze reaguję buntem na takie zagrywki. Generalnie idea globalnego ocieplenia stała się narzędziem ukierunkowania międzynarodowego tłumu, przechwytywania bezwładności przemian społecznych dla osiągania celów polityki globalnej. Kiedyś stosowano różne ideologie do skoncentrowania uwagi całych narodów wokół wspólnego celu np. rozmaite religie, wielkie ideologie, kulty, wspólny wróg, wspólne zagrożenie. Dziś, pośród innych narzędzi socjotechniki, stosuje się zawoalowany kult Gai, czyli (parafrazując) "kult zagrożonej przez ludzkie robactwo planety matki".

Ileż to niewyobrażalnie potężnych, politycznych i biznesowych planów można zrealizować przy wykorzystaniu tej ideologii! Planów na skalę historii ludzkości. Wstydem i marnotrawstwem byłoby jej nie wykorzystać. Naiwnością byłoby mniemać, że z tą troską i jednoczeniem się ludzkości wokół Gai, to tak na serio i wale nie jest to narzędziem globalistycznej bandyterki.

Oczywiście, że jest to w skrajnie cyniczny sposób wykorzystywane przez największych zbrodniarzy na tej planecie. Gdyby nie mieli kultu "zarażonej ludzkim robactwem planety Gai", to by wymyślili cokolwiek innego (np. kosmitów) i wpoiliby to masom ludzkim tak samo konsekwentnie realizowaną propagandą, wszak mają wszelkie narzędzia propagandowe, by osiągnąć taki cwany cel.

#globalneocieplenie #globalneoglupienie #nwo #wojnaidei

Data: 01.01.2020 13:02

Autor: Ijon_Tichy

A to ciekawe. W sumie każdy myślący człowiek wie, że tzw. "pozytywna dyskryminacja" już od dawna robi swoją makiaweliczną robotę dla rewolucji kulturowej. Ale rzadko zdarza się, że ktoś w tamtym towarzystwie mówi o tym jawnie.


Dorota Gawryluk, szefowa informacji i publicystyki Telewizji Polsat, otwarcie mówi o dyskryminowaniu osób wierzących w środowisku dziennikarskim.

Jej zdaniem zarzuty o „skręt w prawo” pojawiają się z uwagi na jej konserwatywny światopogląd. – To dlatego, że mam odwagę mówić, że jestem wierząca. Z tym wielu „kolegów” miało największy problem. Dlaczego? Jeśli ktoś wierzy w Boga i o tym mówi, to według nich nie powinien piastować żadnych funkcji publicznych. Tak był zarzut. Zawsze będzie niezgoda na to, że stanowisko dostał ktoś spoza „ich” środowiska. Ktoś o innym sposobie myślenia. To stygmatyzowanie – uważa.

#dyskryminacjapozytywna #wojnaidei #marksizmkulturowy #chrzescijanstwo

https://www.magnapolonia.org/dorota-gawryluk-z-polsatu-otwarcie-mowi-o-dyskryminowaniu-osob-wierzacych-w-srodowisku-dziennikarskim/?fbclid=IwAR2vVwfV5tFSDwogHdgLERd7usk5MTDx1uN66kE5LcjKu8IlZscs3D9vLUs

Data: 31.12.2019 16:19

Autor: Ijon_Tichy

Drogie Lurki i Lukierki.

Nierzadko spotykam się z pytaniem: "dlaczego twierdzisz, że gender/LGBT jest ideologią?" Dlatego wrzucam jeden ze swoich komentarzy, który być może pomoże niektórym w uzasadnieniu takiego twierdzenia. Napisany na szybko, na poczekaniu, ale myślę, że ma jakąś wartość.

Gebder/LGBT jest ideologią, a ta ideologia ma w założeniu m.in. (wszystkiego nie wymienię, tak na poczekaniu):

– zanegowanie rzeczywistości biologicznej poprzez twierdzenia takie, jak te o istnieniu 68 (plus) płci i wymuszanie przemocą oraz represjami różnego rodzaju (m.in. ostracyzm, wykluczenie, zniewagi, represje sądowe) tego, by nie głosić poglądów sprzecznych z tym uwłaczającym zdrowemu rozsądkowi absurdem.

– totalitarne narzucenie swojego poglądu na sprawy płciowości i seksualności na całą resztę społeczeństwa, przemocą słowną, propagandową a nierzadko nawet fizyczną oraz licznymi przejawami nienawiści względem osób niewyznających ich ideologii.

– Ponieważ dzieci są nieświadome i nie mogą decydować o sobie w sprawach seksu, LGBT wielki wysiłek wkłada też we wręcz jawną pedofilię, jaką jest żądanie "nauczania" dzieci w żłobkach, przedszkolach o seksie, zachęcanie do masturbacji, stymulowanie w tę stronę oraz łączenie tego z wpajaniem innych elementów ideologii gender/LGBT. Co gwałci nie tylko niewinną psychikę dzieci, ale jest też złamaniem podstawowego prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci.

Mógłbym wymieniać dalej. Tak czy inaczej, gołym okiem widać, że LGBT jest ideologią i walczy ideologicznie. Nie wspomnę o roli jaką pełni pośród innych frakcji nowoczesnego proletariatu w walce kulturowej, jaką założył kulturowy marksizm, wywodzący się głównie ze szkoły frankfurckiej. A tutaj zaczyna się już wręcz monstrualna ideologia, ze wszystkimi jej znamionami.

#lgbt #gender #ideologia #marksizmkulturowy #wojnaidei

Data: 30.12.2019 19:12

Autor: Ijon_Tichy

Małe zwycięstwo normalności nad szaleństwem nowego marksizmu.


Drukarz z Łodzi został skazany za to, że odmówił wydrukowania materiałów LGBT, powołując się na to, że wykonanie takiej usługi jest sprzeczne z jego sumieniem i wartościami.

Sąd w Łodzi wznowił postępowanie na korzyść drukarza, uchylił wcześniejsze orzeczenia i umorzył postępowanie. Drukarz z Łodzi jest zatem niewinny – informuje portal wpolityce.pl.

#marksizmkulturowy #lgbtpedo #wojnaidei

https://www.magnapolonia.org/drukarz-z-lodzi-uniewinniony-sad-umorzyl-postepowanie-ws-odmowy-druku-materialow-lgbt/?fbclid=IwAR1M0GuRfutQMFiQDNHEcyNTpt7FQBoE35-fPfU9EJgpmHiU4trFo-3F9Zc

Data: 30.12.2019 09:18

Autor: Ijon_Tichy

Witam Lurki i Lukierki.

Znaj swego wroga! W ramach prezentowania zagadnień dotyczących marksizmu kulturowego pisałem już o takich pojęciach jak: "szkoła frankfurcka", "długi marsz przez instytucje", "dyskryminacja pozytywna". Dziś przedstawię bliżej jeszcze jedną z idei przedstawionych przez komunistę Antonio Gramsciego. Współczesny proletariat rewolucji komunistycznej w dużej mierze naprawdę głęboko wierzy w słuszność neomarksistowskich idei. W mojej niedawnej rozmowie z neomarksistowskimi komunistami wyszło, że zupełnie nie razi ich ani totalitarny duch marksizmu, ani fakt, że marksizm doprowadził do wymordowania prawie 100 milionów ludzi w kilkadziesiąt lat, ani nawet amoralne absurdy w postaci bandyckiego, złodziejskiego socjalizmu, łamaniu wszelkich moralnych ograniczeń w kwestii seksualnej, podziału płci, czy oderwane od obiektywnej rzeczywistości pomysły genderyzmu, ideologicznych absurdów LGBT+ itd. Co tylko jest częścią rewolucji kulturowej, to natychmiast jest wg. nich usprawiedliwione moralnie, bo jest częścią idei, częścią rewolucji, częścią budowanej mozolnie wieży Babel – "nowego, lepszego świata". Nic do nich nie przemawia, ponieważ żyją oni głęboko zaaplikowanym, wręcz mesjanistycznym MITEM, który stoi jak totem w centrum ich światopoglądu. Wokół tego MITU oscyluje ich ideologiczne zacietrzewienie i zdolność do poświęcenia nawet racjonalnego rozumu, byleby tylko trzymać się IDEI.


"NOWOCZESNY KSIĄŻĘ" – mesjasz marksizmu. Mitologia marksizmu kulturowego. Słowo o zaplanowanym ogłupianiu mas ludzkich cynicznym mitem o "nowym, lepszym świecie".

Jak pisze profesor Jacek Bartyzel, w carskiej Rosji rewolucję można było przeprowadzić metodami bolszewickim, istniało tam bowiem silnie rozbudowane społeczeństwo polityczne. Lenin, tworząc koncepcję musiał wziąć to pod uwagę i oprzeć swoją strategię na koncepcji wojny manewrowej, zmierzającej do bezpośredniego, siłowego przejęcia władzy politycznej.

Na Zachodzie natomiast społeczeństwo obywatelskie jest rozbudowane, złożone i odporne – jak system okopów w nowoczesnej wojnie, który nawet w razie przerwania frontu na jakimś odcinku, pozwala dalej prowadzić skuteczne działania obronne. System Kulturowy jest systemem immunologicznym społeczeństwa.

Gramsci zauważył, że w tej sytuacji trzeba zastosować wojnę pozycyjną, pozwalającą przezwyciężyć opór systemu obronnego. Polega to na wdzieraniu się w poszczególne odcinki systemu okopów i fortyfikacji, czyli w jego instytucje polityczne, oświatowe, religijne, w prasę, wydawnictwa i radio, zdobywając jeden okop po drugim, a do jeszcze niezdobytych wprowadzając ducha rozłamu – stąd opisywana wcześniej idea "długiego marszu przez instytucje (jest też bardzo ważne pojęcie "teorii krytycznej", ale o tym szerzej będzie w innym wpisie).

Ta „bierna” rewolucja, o ile ma przejść w uwieńczoną sukcesem wojnę pozycyjną, musi mieć swoje kierownictwo, będące kontaminacją działających jako blok historyczny dwóch skoordynowanych sił:

1) naciskającej „z dołu” siły „mas” (dziś są to masy lewackie, marksiści, oraz np. LGBT, feministki, aborcjonistki, mniejszości etniczne i kulturowe itd.)

2) wdzierającej się „z góry” do instytucji metapolitycznych inteligencji komunistycznej. Kluczowe zadanie koordynacji owych sił przypada komunistycznej Partii, którą Gramsci nazywa NOWOCZESNYM KSIĘCIEM.

"masy służą (…) po prostu jako masy «operacyjne» i zdobywa się je za pomocą haseł moralnych, bodźców sentymentalnych i mesjanistycznych mitów w oczekiwaniu na legendarną erę, kiedy to wszystkie obecne sprzeczności i niedole zostaną automatycznie rozwiązane i naprawione”; oraz drugiej elitarnej, składającej się z elity kulturalnej. Ów drugi oddział zostaje określony jako „intelektualny sztab główny partii organicznej”, który „działa jako samoistna siła kierownicza”.

Gramsci pisze: „NOWOCZESNY KSIĄŻĘ powinien być w znacznej mierze poświęcony sprawie reformy intelektualnej i moralnej – a więc sprawie religii i poglądu na świat. (…). Książę zajmuje w ludzkiej świadomości miejsce bóstwa czy kategorycznego imperatywu, staje się podstawą nowoczesnego laicyzmu oraz pełnej laicyzacji całego życia i wszystkich stosunków obyczajowych”.

Należy jeszcze powiedzieć, jaki jest najważniejszy, śmiertelny wróg Nowoczesnego Księcia, a przeto główny cel biernej rewolucji kierowanej przez intelektualny sztab rewolucyjnej elity intelektualnej. Wrogiem tym jest religia, a celem – totalna laicyzacja społeczeństwa, zaś zdolność do przeprowadzenia tego dzieła jest nawet kryterium moralnej wartości wszelkiego czynu, co usprawiedliwia także samoubóstwienie NOWOCZESNEGO KSIĘCIA (Partii).

Idea budowania "nowego, lepszego świata" staje się mesjanistycznym mitem, celem ponad celami, wbrew wszystkiemu i na przekór wszystkiemu. Puste hasła "równości, braterstwa, sprawiedliwości społecznej, wolności", są oczywiście cynicznym kłamstwem, ale "nowy proletariat" nie wie o tym i wierzy w to pustosłowie rewolucji. Proletariat rewolucji kulturowej WIERZY w mit i poświęca mu swoje życie. NOWOCZESNY KSIĄŻĘ jest zaś bogiem ich świata, nawet jeśli nie zawsze są świadomi jego obecności, on czuwa. Partia czuwa.


W oparciu o: https://teologiapolityczna.pl/prof-jacek-bartyzel-szkola-frankfurcka-antonio-gramsci-i-nowa-lewica#_ftn7

#marksizmkulturowy #rewolucjakulturowa #wojnaidei #lewactwo

Data: 28.12.2019 11:34

Autor: Ijon_Tichy

Greta Thunberg – upośledzona pacynka ośmiornicy ośmiornic – stwierdziła, że globalne ocieplenie jest winą patriarchatu xD prawie spadłem z krzesła, jak usłyszałem ten neomarksistowski bełkot.

Czy któryś z ludzi wierzących w lewicowe idee ma wątpliwości co do politycznego wykorzystywania tej dziewczyny przez międzynarodówkę komunistyczną?

https://dorzeczy.pl/swiat/122320/greta-thunberg-kryzys-klimatyczny-stworzyl-patriarchalizm.html

#greta #lewactwo #marksizmkulturowy #wojnaidei

Data: 23.12.2019 17:46

Autor: Ijon_Tichy

Chorwaci mówią stanowcze NIE dyktatowi LGBT.

"Wiele opracowań naukowych pokazuje, że dzieci wychowywane w środowisku homoseksualnym są bardziej podatne na problemy emocjonalne, depresję, myśli samobójcze, samookaleczanie, złe zachowanie, gorsze wyniki w nauce etc. Wśród par homoseksualnych wystarczająco często występują przypadki wykorzystywania seksualnego, gdzie problemy emocjonalne i seksualne frustracje odbijają się na niewinnych dzieciach.

Dlatego też, niezwykle szkodliwe dla dziecka jest przekazanie go w drapieżne ręce homoseksualistów. Zamiast tego powinno otrzymać możliwość rozwoju we właściwym otoczeniu ojca, matki, dziadków lub nawet samotnego rodzica".

#lgbtpedo #lgbt #marksizmkulturowy #wojnaidei #wiadomosci

https://www.magnapolonia.org/chorwaci-mowia-stanowcze-nie-dyktatowi-lgbt/?fbclid=IwAR0bXIDAFPGBhuKRfaqlvd5aaLEZ1h5rIHvlVTV1gR3MxMeeR6Guau0yJ5I

Data: 20.12.2019 15:26

Autor: Ijon_Tichy

Było dziś o kolejnym pojęciu z zakresu marksizmu kulturowego, czyli o tzw. "DYSKRYMINACJI POZYTYWNEJ". A oto jeden z przejawów tej dyskryminacji. Okazuje się bowiem, nauka biologii jest zbrodnią.

Wielka Brytania: Kobieta została wyrzucona z pracy za stwierdzenie, iż nie można zmienić płci biologicznej.

https://www.magnapolonia.org/wielka-brytania-kobieta-zostala-wyrzucona-z-pracy-za-stwierdzenie-iz-nie-mozna-zmienic-plci-biologicznej/?fbclid=IwAR15UeTalMuX_9po0WnJrqIIgkGNAoIN_2BPeszl_QZAe1o1sKmotKSjsyk

#marksizmkulturowy #wojnaidei #lewactwo

Data: 20.12.2019 13:06

Autor: Ijon_Tichy

Cześć. W ramach poznawania nowego marksizmu przerabialiśmy ostatnio pojęcia takie jak: "Szkoła frankfurcka" oraz "długi marsz przez instytucje". Dziś przedstawiam wam kolejne narzędzie marksistów kulturowych, które stanowi niezwykle ważną część rewolucji kulturowej.

DYSKRYMINACJA POZYTYWNA – czyli wywracanie świata do góry nogami.

Rozwarstwianie społeczeństwa na frakcje, jego skłócanie, dzielenie na klasy, budzenie konfliktów i kulturowe rozszczepianie – to świadomie i bezustannie realizowana przez kulturowych marksistów strategia. Np. migracja islamistów i innych obcych kulturowo ludów, budzenie ruchów mniejszościowych wszelkiego rodzaju, wspieranie finansowe i propagandowe rozmaitych kontr-kulturowych środowisk – to elementy marksistowskiej strategii w ramach "teorii krytycznej". Temu służy również DYSKRYMINACJA POZYTYWNA.


Pozytywna dyskryminacja rzekomo ma na celu „ułatwienie osobom pochodzącym z grup uważanych za upośledzone społecznie (czarni, mniejszości seksualne, kobiety) awans edukacyjny i cywilizacyjny przez stosowanie wobec nich osłabionych standardów wymagań w przypadkach rywalizacji o miejsca na uczelniach oraz w instytucjach publicznych". (A. Szahaj, E pluribus unum?: Dylematy wielokulturowości i politycznej poprawności, Kraków, Universitas: 2004, s. 155.)

Innymi słowy, grupy społeczne, mniejszości itp. nie są w stanie osiągnąć tych samych co reszta społeczeństwa wyników o własnych siłach, z powodu mniejszych zdolności w różnych dziedzinach. Wprowadza się więc dla nich przywileje, ułatwienia, parytety, specjalne dofinansowania oraz propagandowy front, itd. aby w zupełnie niesprawiedliwy sposób ułatwić im osiągnięcie wyników, których nie są wstanie osiągnąć same. Już samo to może budzić moralny konflikt, ale sprawa jest jeszcze bardziej poważna i niebezpieczna.

Tzw. dyskryminacja pozytywna wykorzystywana jest bowiem jako kolejny lewar podważający kulturowe normy, zaniżający poczucie wartości własnego systemu kulturowego. Grupą represjonowaną staje się bowiem ogół społeczeństwa i jego system kulturowy. Społeczeństwu każe się ustępować rozmaitym mniejszościom, jednocześnie propagandowo wmawia się społeczeństwu, że jest w jakiś sposób upośledzone i złe, jeśli nie chce tego robić.

Konieczność stawiania roszczeń mniejszości wyżej od praw i zasad większości służy rozmontowywaniu systemu kulturowego. Propaguje się intensywnie postawy oczerniające poczucie tożsamości kulturowej, norm kulturowych, poczucia przynależności narodowej. Generuje się wręcz ojkofobię, wstręt i nienawiść do własnego narodu, nieuzasadnione poczucie kompleksu, wstydu rasowego (""białą wina", "kompleks kolonialisty" itd.), wzgardzenie dziedzictwem kulturowym, historycznym. Odrywa się całe społeczeństwa i każdego człowieka indywidualnie od jego przynależności i tożsamości kulturowej. I robi się to m.in. za pośrednictwem narzędzia "dyskryminacji pozytywnej".


Na Uniwersytecie Dalhousie w Halifaxie (Kanada) poszukiwano pracowników „rasowo widocznych”, jasno wskazując, że biali nie mają tam szans na zatrudnienie. Ogłoszenie o pracę stacji telewizyjnej BBC, skierowano do wszystkich z wyjątkiem białych dziennikarzy. Feministki uznały, że tzw. „grid girls”, hostessy występujące podczas wyścigów F1 są ofiarami męskiej dominacji: uprzedmiotowienia ich ciał (nieważne, że kobiety te świadomie wybrały taki zawód) i doprowadziły do zwolnienia ich z pracy. Jednocześnie wiele z nich stoja twardo za uprzedmiotowieniem ciał kobiet w przemyśle porno oraz nie przeszkadza im pokazywanie feministek nago na ulicach, podczas ich demonstracji, albo parad środowisk LGBT. To tylko niewielka garść przykładów pokazujących działanie pozytywnej dyskryminacji.

Zabieg ten ostatecznie przerodził się we wpajanie ludziom, że to, co niegdyś uznawane było za niższe i gorsze, jest w swej naturalnej istocie wyższe i lepsze. „I tak niepełnosprawność fizyczna czy mentalna ma nieść ze sobą w sposób niejako automatyczny jakieś wyższe wartości, niedostępne jakoby osobom w pełni sprawnym, mniejszościowym grupom etnicznym czy społecznym, wcześniej pogardzanym, stygmatyzowanym czy marginalizowanym, zapewniać wyższość wynikającą z przeżytych wcześniej cierpień lub specyfiki ich kultury wobec kultury dotąd dominującej, osobom heteroseksualnym uświadamiać ich niższość wobec homoseksualistów i lesbijek wynikającą jakoby z braku pewnej wrażliwości czy też pewnego typu doświadczeń, itd”.

W oparciu o: https://publicystyczny.pl/neomarksistowska-walka-o-dominacje-cz-2/#_ftn9

#marksizm #marksizmkulturowy #wojnaidei #dyskryminacja #dyskryminacjapozytywna #socjotechnika #inzynieriaspoleczna

Data: 16.12.2019 07:35

Autor: Ijon_Tichy

Pacynka propagandowa eko-debili jest kreowana na zwykłą dziewczynę z poczuciem misji, co jest skrajną hipokryzją, wręcz żenującą do granic.

Teraz ludzie kreujący wizerunek Grety wrzucili kolejną ustawkę, ale na szczęście zostali szybko ośmieszeni.

Przepraszam za źródło:

https://www.tvn24.pl/greta-thunberg-opublikowala-zdjecie-z-niemieckiego-pociagu-koleje-odpowiedzialy,993563,s.html

#gretathunberg #ekodebile #zenada #wojnaidei

Data: 15.12.2019 09:08

Autor: Ijon_Tichy

Cześć. Zapraszam do zapoznania się z kolejnym zganieniem na temat nowego marksizmu.

DŁUGI MARSZ PRZEZ INSTYTUCJE

Długi marsz przez instytucje – to teoria (i praktyka) przejęcia władzy w planowanych strukturach zjednoczonej Europy opracowana przez włoskiego komunistę, Antonio Gramsciego. – prof. Jacek Bartyzel.

Gramsci stwierdził, że najzagorzalszym przeciwnikiem komunizmu i jego dominacji na świecie jest chrześcijaństwo, a szczególnie religia katolicka. Antonio Gramsci uznał, że marksizm zwycięży tylko i wyłącznie dzięki dominacji kulturowej. O ideologii decyduje oprócz polityki także kultura. Zwycięstwo na tym obszarze pozwoli wychować sobie „nowych” ludzi i zapewni komunistom władzę polityczną, tak potrzebną do przejęcia kontroli nad Europą.

Antonio Gramsci postulował zniszczenie fundamentów ówczesnej kultury europejskiej – nauki, kościołów, ośrodków władzy i kultury, co miało umożliwić zagospodarowanie powstałej próżni ideologią socjalistyczną prowadzącą m.in. do powstania jednego, centralnie sterowanego organizmu paneuropejskiego.

Żeby ją osiągnąć, trzeba wybrać strategię „długiego marszu przez instytucje”: przejmować i przekształcać szkoły, uczelnie, czasopisma, gazety, teatr, kino, sztukę. Należy opanować ośrodki opiniotwórcze, by zmienić dominującą kulturę, a przede wszystkim wyrugować z niej wpływy chrześcijaństwa. Trzeba kształtować odpowiednio poglądy, trendy, mody, zwyczaje, sympatie, fascynacje. Uformowany w ten sposób nowy człowiek przyszłości sam, bez przymusu państwa, przyjmie komunistyczne postulaty za własne” – Antonio Gramsci

I efekty tej strategii udało się komunistom wprowadzić w życie. Trzeba im przyznać, że są niebywale uparci i wytrwali w walce o wprowadzanie swej iście diabelskiej ideologii.


Więcej na: https://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-10-00-ANTYKULTURA-MARSZ.html

#komunizm #marksizmkulturowy #marksizm #wojnaidei

Data: 14.12.2019 07:33

Autor: Ijon_Tichy

Nowa lewica = marksizm. Najbardziej zakłamana i pełna hipokryzji ideologia, która opanowuje świat zachodu. Pomimo pustych haseł typu: "wolność, równość, wyzwolenie", za tą ideologią kryje się dokładnie coś przeciwnego, niż sugerują te hasła. To ideologia absurdów, zakłamania, zanegowania rzeczywistości i pojęć prawdy, dobra i piękna. A w ostatecznym rozrachunku, jest to system zniewolenia zakutych łbów ogłupionych mas, bez prawa do sprzeciwu,


Profesor J. Bartyzel.

Stworzenie ideologicznego paradygmatu Nowej Lewicy z naukowym „oprzyrządowaniem” zostało zrealizowane przez założoną po I wojnie światowej w Niemczech tzw. Szkołę Frankfurcką, której twórcami i głównymi przedstawicielami byli Max Horkheimer (1895-1973) i Theodor W. Adorno (1903-1969). Wprawdzie po upadku Republiki Weimarskiej i dojściu do władzy NSDAP szkoła została zamknięta, lecz jej twórcy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych, gdzie główną gwiazdą szkoły – wręcz duchowym guru rewolty studenckiej i rewolucji seksualnej lat 60. – stał się Herbert Marcuse (1898-1979).

Po II wojnie światowej natomiast część „frankfurtczyków” powróciła do Niemiec (zachodnich), otrzymując od amerykańskich władz okupacyjnych mandat do intelektualnej rekonstrukcji „niemieckiej świadomości” w paradygmacie «antyautorytaryzmu», uznanego – zgodnie z ich przekonaniami – za źródło „faszyzmu” (czyli – w Niemczech – narodowego socjalizmu). Główny przedstawiciel drugiego pokolenia szkoły – Jürgen Habermas (ur. 1929) – uzyskał wręcz status „nadwornego filozofa” Republiki Federalnej, czego skutkiem jest całkowite zdominowanie establishmentu uniwersyteckiego i kulturalnego przez jego wychowanków, skutecznie blokujących jakąkolwiek opozycję, co (znów paradoksalnie) pozostaje w niejakiej sprzeczności z naczelną ideą Habermasa, tj. swobodnego dyskursu w „społeczeństwie komunikacyjnym”, stających się zatem w istocie „nadzorcami dyskursu”.

Przedstawiciele Szkoły Frankfurckiej zaczęli kłaść nacisk na sferę ideologii, zauważając, że niekoniecznie sprzyjać musi ona trwałości istniejącego porządku społecznego, ale może też być wykorzystana przeciw niemu i tkwiącemu w nim społeczeństwu. Rozmaite formy świadomości i jej ekspresji w nauce, literaturze, sztuce itp. odzwierciedlają bowiem rozmaite aporie świata w danym momencie historycznym, toteż wskazują, chcąc nie chcąc, sposoby przeciwstawiania się tym aporiom, a nie tylko dostosowywania się do nich.

Wg nowych marksistów należy zatem wykorzystać tę „burzycielską” potencjalność form świadomości przejawiających się w twórczości naukowej, artystycznej, w ideach i poglądach, których cyrkulacja i popularyzacja dokonuje się w środkach przekazu społecznego, do prowadzenia systematycznej już i celowej krytyki kultury (burżuazyjnej), tak, aby dokonać w obszarze jej panowania „rewolucji w ideach”, która tę postać kultury pozwoli unicestwić i zastąpić ją inną, bez przeprowadzania rewolucji w dotychczasowym stylu, co jedynie odstrasza mieszczańskie społeczeństwo, podczas gdy chodzi o to, aby zmienić sposób myślenia i świat wartości ludzi.

Trzeba tu nadmienić koniecznie, że „frankfurtczycy” dostrzegli, że w społeczeństwach coraz bardziej sytego Zachodu nie ma już warunków niezbędnych do przeprowadzenia antykapitalistycznej rewolucji społeczno-politycznej i ekonomicznej typu bolszewickiego – proletariatu, jako że klasa robotnicza, uzyskująca stałą poprawę swojego położenia materialnego i warunków pracy sama podlega procesowi „zburżuazyjnienia” i staje się częścią świata konsumpcyjnego.

Zamiast bezklasowego społeczeństwa komunistycznego nowy marksizm staje się krytyką burżuazyjnej kultury; tę zmianę wyraża określenie będące podstawową samoidentyfikacją Szkoły, czyli Teoria Krytyczna.

Więcej na: https://teologiapolityczna.pl/prof-jacek-bartyzel-szkola-frankfurcka-antonio-gramsci-i-nowa-lewica

#marksizm #lewica #marksizmkulturowy #rakludzkosci #wojnaidei

Co się stało z Wojną Idei i jak można pomóc?

Data: 08.12.2019 13:09

Autor: Bing

youtube.com

Minął już grupo ponad tydzień od zniknięcia kanału, a YouTube odpowiada, że “nie mogą podać żadnych informacji”. Jeśli ktoś również chce się dowiedzieć co się stało z Wojną Idei to zapraszam do wzięcia udziału w nagłaśnianiu sprawy.

#wojnaidei

Data: 02.12.2019 20:33

Autor: Ijon_Tichy

Iran. Scena łamiąca serce: 13-letnia dziewczynka płacze przed więzieniem w Iranie, w którym przebywa jej tata skazany na śmierć za to, że nawrócił się na chrześcijaństwo.

https://www.youtube.com/watch?v=OJYjxIA6acU

"Boże, pomóż mi! Nie widziałem mojego taty od 4 lat. Boże, pozwól mi go zobaczyć. Nie mogę bez niego żyć. Nie zabijajcie mojego taty! Zabijcie mnie zamiast niego… ”, krzyczy bezradna dziewczyna.


Ze „Światowego Indeksu Prześladowań 2016” Organizacji "Open Doors" wynika, że chrześcijanie są najbrutalniej dyskryminowaną grupą religijną na świecie, głównie przez islamskich ekstremistów. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/przerazajaca-skala-przesladowan-chrzescijan-na-swiecie/jhp1fh

Spośród wyznawców wszystkich religii na świecie najbardziej prześladowani są chrześcijanie. Stanowią oni aż 80 proc. osób prześladowanych z powodu wyznawanej wiary. W niektórych regionach skala i charakter nękania przyjmują nawet postać ludobójstwa definiowanego w prawie międzynarodowym – podaje najnowszy raport wykonany na zlecenie brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Raport stwierdza, że „wysoki poziom prześladowań” miał miejsce w 50 krajach, dotykając około 245 milionów chrześcijan. To ponad 10 proc. światowej populacji chrześcijan, wynoszącej około 2,3 miliarda osób.

Read more: http://www.pch24.pl/az-80-proc--przesladowanych-na-swiecie-z-powodu-religii-to-chrzescijanie--brytyjski-minister--przez-polityczna-poprawnosc-zaspalismy,68069,i.html#ixzz66yo6co5g

#islam #przesladowanie #chrzescijanstwo #wojnaidei

Data: 28.11.2019 16:06

Autor: Ijon_Tichy

Wrzucam poniekąd duplikat, bo przetłumaczyłem sobie film, a materiał jest bardzo ciekawy. Pozdrowienia dla @HowardLovecraft

Koleś na szkoleniu dla pentagonu mówi o wpływaniu szczepionkami na zachowania ludzkie. Parafraza treści filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Ayxj5YoIyQA

– Najpierw koleś na filmie pokazuje wyniki badań, które wskazują na to, że istnieje wyraźne powiązanie pomiędzy aktywnością pewnego genu a skłonnościami do silnych uczuć religijnych, fanatyzmu.

– Następnie tłumaczy, że poprzez szczepienia można wpłynąć na aktywność tego genu eliminując, tłumiąc zachowania religijne.

– Potem pokazuje dwa skany mózgów dwóch różnych ludzi, którzy przeczytali religijny tekst. Osoba na górnym slajdzie jest silnie religijna i w jej mózgu uaktywnił się rejon mózgu, który odpowiada za odczucia głęboko religijne.

Osoba na dolnym slajdzie nie jest religijna i w jej mózgu uaktywniły się rejony mózgu odpowiedzialne za uczucie nieprzyjemności, obrzydzenia, wstrętu.

– Stwierdza następnie, że wykonywanie szczepień umożliwi zmianę religijnych fanatyków w "normalnych ludzi" – czyli w ludzi reagujących obrzydzeniem na treści religijne, co będzie miało wg. niego ogromny wpływ np. na społeczeństwa na Bliskim Wschodzie.

– Dodaje, że przeprowadzili już testy z wirusami przenoszonymi drogą oddechową, takie jak grypa i rinowirusy, gdyż uważają, iż "jest to zadowalający sposób, aby uzyskać wpływ na największą części populacji, bo większość ludzi zaraża się tymi wirusami. Jesteśmy przekonani, że będzie to bardzo skuteczne podejście".

– Na koniec mówi, że nazwa projektu, to FUN VACS – jest to skrót od "fanatics vaccinating" ponieważ chodzi o szczepienie na religijny fundamentalizm.

#wojnaidei #spisek #szczepienia #nop

Data: 19.11.2019 12:39

Autor: Ijon_Tichy

Człowiek na r/christianity pisze, że w pracy poprosili wszystkich, by napisali na karteczce, za co są w swoim życiu najbardziej wdzięczni. Koleś napisał to, co na obrazku i jego karteczka została usunięta, bo uznano ją za obraźliwą…

Tłumaczenie: "Jestem wdzięczny za Jezusa i Jego odkupienie".

W świecie szeroko rozumianego zachodu w ogóle wspominanie o swojej wierze publicznie coraz częściej jest penalizowane w różny sposób przez władze i instytucje oraz w ogóle elity wpływu. Kolejny z niezliczonych przykładów tego, jak pracuje się nad przemianami kulturowymi metodą cierpliwej obróbki skrawaniem.

https://www.reddit.com/r/Christianity/comments/dya6wi/my_job_asked_us_to_write_on_a_feather_they_would/

#dyskryminacja #marksizmkulturowy #lewackalogika #poprawnoscpolityczna #wojnaidei

Data: 17.11.2019 10:04

Autor: Ijon_Tichy

Rozdział XXV "Bańki informacyjne i kółka wzajemnej adoracji."

Zastanawiam się nad Lurkiem i nie da się nie zauważyć, że wśród nas dominuje prawicowy, konserwatywny duch, a ja bardzo chętnie rozmawiam z ludźmi o odmiennych poglądach i żałuję, że takich jest tutaj niewielu, bo są mile widziani (przynajmniej przeze mnie).

Przebywając od czasu do czasu na reddit zauważyłem, jak działa poprawność polityczna w tego typu portalach. Nie chodzi tutaj już tak bardzo o rolę moderacji, lecz o bilans plusów i minusów o nazwie "karma". subreddity o określonej tematyce na zasadzie doboru i eliminacji selekcjonują skład, w którym dominują zwolennicy jakiegoś poglądu, czy światopoglądu, i wszelkie odstępstwo jest karane minusami, które skutkują spadkiem karmy. Wielu ludzi wstrzymuje się przed wyrażaniem poglądów niezgodnych z konsensusem panującym w danym subreddicie, bo nie chce ryzykować powodzi minusów i fali krytyki.

W taki sposób powstają kółka wzajemnej adoracji i podtrzymywania się na duchu, zrzeszenia fanatyków jakiegoś światopoglądu. Taki cement dający poczucie komfortu psychicznego i utrudniający otwieranie się na odmienny pogląd na rzeczywistość.

Jako konserwatysta, patriota i człowiek wierzący w Boga uważam nawet ateistyczną światopoglądową lewicę antynarodową za grono ludzi, z którymi należy rozmawiać i można wymieniać się poglądami (pod warunkiem, że trzymają poziom dyskusji i nie wylewają szamba). Fajnie by było, gdyby Lurker był portalem pluralistycznym.

Tę refleksję kieruję jako uwagę do siebie, ale też do wszystkich osób rozsądnych – polecam, by nie atakować i nie mieć z gruntu jadowitego nastawienia dla osób, których światopogląd niekoniecznie nam się podoba.

#refleksja #lurker #swiatopoglad #lewica #prawica #wojnaidei

Data: 15.11.2019 10:26

Autor: Ijon_Tichy

Witam Lureczki.

Moim zdaniem dość mocny materiał na temat czekającej nas wszystkich przyszłości. Sztuczny, syntetyczny kraj o ludności liczącej 8 mln i wielkości małej igiełki, przecinka na mapie, ma decydujący pływ na poczynania najpotężniejszego supermocarstwa świata. Dzięki potężnym wpływom w bankach, gospodarce, mediach, instytucjach międzynarodowych steruje wydarzeniami, by w długodystansowej perspektywie osiągnąć swoje cele polityczne i – co bardzo ważne – religijne.

https://www.youtube.com/watch?v=DzQRsX1qb0c

#izrael #ciekawostki #polityka #wojnaidei #syjonizm #antychryst

Data: 14.11.2019 09:10

Autor: Ijon_Tichy

W związku z rzekomym planowaniem ataków bombowych przez Polaków na muzułmanów na r/polska wylał się szalony ściek lewackiej nienawiści na chrześcijaństwo. Wskazałem tym obłąkańcom, że chrześcijaństwo nie ma tu nic do rzeczy, Jezus nakazuje miłować bliźniego (nawet tych którzy nas nienawidzą), a Mahomet nakazuje mordować niewiernych, więc porównywanie Jezusa do Mahometa jest jak porównywanie owcy do wilka. Niestety wywołało to nerwową reakcje i dalszą wulgarną nienawiść.

Oto jak można ideologicznie zaślepić człowieka nienawiścią, w tym wypadku nienawiścią do chrześcijaństwa.

#lewackalogika #ideologia #wojnaidei

Data: 12.11.2019 10:24

Autor: Ijon_Tichy

Nowy proletariat a rewolucja kulturowa.

Żałuję, że mam tak mało czasu ostatnio, ale chętnie zrobiłbym materiał ukazujący fakty na temat tego, jakie środowiska pełnią rolę "nowego proletariatu" w walce ze społeczeństwem w trwającej "nowej rewolucji". Dziś zrobię tylko krótką zajawkę, tym bardziej, że długiego tekstu i tak prawie nikt by nie przeczytał.

Lewicowi ideolodzy, międzynarodówka komunistyczna zorganizowała się i wzięła na sposób w walce ze społeczeństwami narodowymi, konserwatywnymi, w celu przemodelowania kultury, mentalności ludzkiej i tą drogą sukcesywne rozmontowuje suwerenności państw i wprowadza swoje plany. Krótko mówiąc – przejmuje władzę i niszczy człowieczeństwo w masach ludzkich.

Robią to wielotorowo i nie ma tu miejsca, by opisać wszystko na raz, jednak nadmienię jeden z wymiarów tej wojny ideologicznej. Otóż środowiska takie jak m.in.: LGBT, feministyczne, antifa, anarchiści, fanatyczni eko-aktywiści, propagatorzy gender mainstreaming, środowiska wspierające migrację i mieszanie kultur i tym podobne środowiska lansowane i wykorzystywane przez obyczajową, światopoglądową i polityczną lewicę – te grupy pełnią rolę "NOWEGO PROLETARIATU" i są niezbędne do przeprowadzania REWOLUCJI KULTUROWEJ.

Te środowiska są w dużej mierze powoływane do życia i finansowane przez magnatów typu Rockefeller, Soros itd., a nawet przez międzynarodowe instytucje, a mają za zadanie drążenie w świadomości społecznej dziur, bezustanne podważanie norm kulturowych i krytykę zastanego ładu społecznego (teoria krytyczna, szkoła frankfurcka), negowanie pojęć dobra, prawdy, piękna, odwracanie ich znaczeń, słowem – dekonstrukcja i rozkład kultury oraz zastępowanie ich ideami rodem z MANIFESTU KOMUNISTYCZNEGO (stąd nazwa "marksizm kulturowy") i budowanie na jej nawozie nowego człowieka sowieckiego.

Polecam wywiad z Jurijem Bezmienowem, byłym agentem KGB, obnażającym nową strategię marksistów. Komentarz pod filmem: "Obejrzałem – wykład wydawał się trochę długaśny, ale moje zainteresowanie rosło z każdą chwilą. Pięknie i prosto przedstawiono tu jak zniszczyć kraj bez żadnej tradycyjnej agresji. I dotarło do mnie – o zgrozo – że to wszystko dzieje się teraz wokół. Jesteśmy w ciemniejszej dupie, za przeproszeniem, niż mi się zdawało. Oby więcej ludzi zobaczyło ten wykład!"

https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak

#marksizmkulturowy #wojnaidei #redpill #socjologia #kulturoznawstwo

Data: 09.11.2019 11:48

Autor: Ijon_Tichy

Cześć. Poruszę teraz wątek WALKI Z SYMBOLAMI.

Jest to zagadnienie bardzo istotne dla każdego, kto chce lepiej rozumieć przemiany społeczne w dzisiejszym świecie. Utwierdza w przekonaniu, że zmiany społeczne nie wynikają ze spontanicznego rozwoju kultury, "ewolucji kulturowej" społeczeństwa, lecz są raczej dokonywane przez środowiska zorganizowane wokół wspólnej idei, działające zgodnie z celem przemyślanym i zaplanowanym z góry, posiadające w swoich szeregach armię działaczy, społeczników, mas ludzkich "pożytecznych idiotów", którzy są wykonawcami planu.

Wrzuciłem ostatnio posta nawiązującego do usuwania chrześcijańskiej symboliki z przestrzeni publicznej. Z pewnością wielu ludzi skłonnych jest dziwić się na pozór irracjonalnie silnemu przywiązaniu do czegoś zupełnie abstrakcyjnego, do symboli w przestrzeni publicznej (a więc w świadomości zbiorowej), pomników, nazw ulic, a także symboli zakodowanych w języku.

Nie jedna osoba zapyta "po co te durne kłótnie o nazwę ulicy ku czci Łupaszki, albo armii radzieckiej? Co komu przeszkadza tęcza na placu Zbawiciela? Dlaczego według wielu krzyż powinien zniknąć z sali sejmowej? Dlaczego kłócimy się o słowa i ich znaczenia, dlaczego lewica tak bardzo walczy z nazwami odnoszącymi się do kultury historycznej, patriotycznej, antykomunistycznej, prochrześcijańskiej? Przecież to tylko słowa i symbole! Dlaczego to dla nich takie istotne?"

Ta walka nie jest zwykłą złośliwością, czy uporem fanatyków. To niezwykle ważne pole bitwy w dzisiejszej rozgrywce na arenie międzynarodowej, którą odczuwa się niemal na każdym kroku, jeśli uważnie obserwuje się debatę publiczną.

Otóż jak słusznie przypomina K. Karoń w książce pt. "Historia antykultury":

   "O skuteczności wychowania i trwałości kultury decydują nie tylko bezpośrednie interakcje społeczne, ale charakter wszechobecnej przestrzeni społecznej. Ta przestrzeń ma wymiar przede wszystkim symboliczny i obejmuje sposób funkcjonowania w niej społecznych autorytetów, a więc osób lub grup społecznych, które dzięki swoim cechom i osiągnięciom budzą społeczny szacunek, tworzą normy społeczne gwarantujące nagradzanie zachowań społecznie użytecznych i marginalizowanie zachowań aspołecznych, a także wymiar materialny , wypełniony materialnymi symbolami kultury. 

  W odróżnieniu od kultury rozumianej jako pewien materialny dorobek, kultura jako ludzka cecha jest czymś bardzo nietrwałym. Każdy człowiek musi być wychowywany do kultury od nowa. Od urodzenia. Nie ma jednak gwarancji ciągłości pokoleń, gdy cechy kulturowe mogą być przekazywane dzieciom przez rodziców. Dlatego kultura tworzy i gromadzi materialny dorobek jako swoją pamięć i wypełnia nim kulturową przestrzeń. Szczególne miejsce w tej przestrzeni zajmuje sztuka i jej dzieło..."

#antykultura #marksizmkulturowy #neomarksizm #wojnaidei #kulturoznawstwo #socjologia

Data: 31.10.2019 02:15

Autor: Widar

Kiedyś to była wolność każdy piał co chce i nikomu to nie przeszkadzało- najwyżej to olewał.

Teraz jest tylko uznaniowość i kto kogo pierwszy zgłosi= ile zgłoszeń= ban

Wojna o poprawność i "linię polityczną"

Świetny mechanizm- brawo Lurker.pl

Nie o taką wolność nic nie robiłem i wspierałem.

#lurker #demokracja #spolecznosc #wojnaidei

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

Gdzie leży prawda?

To żołnierze, czy zbrodniarze? To fajna nuta czy nie? Szwaby to gnoje dalej czy nie? Co stanowi granicę? Tradycje, Pamięć, Kultura czy wykształcenie|?

Data: 23.10.2019 19:21

Autor: Ijon_Tichy

Słuchałem dzisiaj wywiadu dr S. Krajskiego z jakimś kolesiem z zagranicy i panowie doszli nieśmiało (acz dość odważnie jak na ultra katolików) do wniosku, że papież Franciszek jest dla katolicyzmu szkodnikiem i antypapieżem, choć nie użyli tych słów. Mówili o tym, że papież działa jak dywersant, na szkodę kościoła, że dokonuje rozłamu itp.

To naprawdę znaczące i dające do myślenia. I niepokojące, choć nie jestem katolikiem i daleko mi do jego teologii. Katolicyzm jest bardzo ważny z kulturowego punktu widzenia. W kontekście przemian kulturowych na świecie słabnący KK, to słabnący "układ immunologiczny" społeczeństwa, szczególnie społeczeństwa polskiego.

#kosciolkatolicki #kulturoznawstwo #socjologia #wojnaidei

Data: 23.10.2019 18:30

Autor: Ijon_Tichy

Zniszczenie różnorodności jest nadrzędną ideą lewicy politycznej i światopoglądowej, a w ich ustach słowa typu "tolerancja" i "wolność" są skrajną przewrotnością, są ordynarną obłudą.

Warunkiem koniecznym przetrwania idei globalizmu i sukcesywnego powstawania ponadnarodowych sił, presji i wpływu, które coraz widoczniej idą w kierunku formowania się rządu ponadnarodowego, jest konieczność zwalczania odmienności poszczególnych krajów wraz z ich poczuciem tożsamości, świadomością zbiorową, tożsamością kulturową, wolnością światopoglądową! (SIC!) Tak przewrotnie wygląda idea walki z tożsamościami kulturowymi poszczególnych krajów w imię utopijnej wizji Jednego Światowego Państwa globalnego. To ważna wskazówka, by zrozumieć dlaczego konserwatyści, nacjonaliści, patrioci i ludzie walczący o swoją wolność stawiają temu opór. A opór jest konieczny tym bardziej, że stawiany jest on rewolucji przeprowadzanej zgodnie ze skrajnie komunistyczną wizją człowieczeństwa – czyli ideą antyludzką!

Oto w tle ujawnia się prosta idea, którą można ująć w następujące słowa "wszelkimi metodami zwalczamy inność, by wszyscy podlegali światu uszytemu po naszemu. Ktokolwiek będzie się sprzeciwiać, ten jest wrogiem ludu i wrogiem rewolucji (kulturowej)". Wszystko zmierza do idei superpaństwa ponadnarodowego. Ono MUSI wywierać presję, by wykorzeniać opór, sprzeciw i każdą odmienną wizję świata. Obłudnie i przewrotnie wmawia się ludziom, że walczy się o różnorodność, podczas gdy właśnie kluczowym działaniem jest wykorzenienie wszelkiej odmienności w imię idei nadrzędnej. Każdy kraj ma się wyzbyć tego, co go wyróżnia, ma wykorzenić swój kulturowy kod, zmieszać swoją ludność etnicznie i kulturowo i zanegować swoje poczucie tożsamości. Jedne z głównych metod działania – zdezawuować, skrytykować, podważyć, wyśmiać, odwrócić znaczenie, wykonać karykaturę normy, kicz, brzydotę, kłamstwo, lansować wszystko co stanowi KONTRKULTURĘ, co stoi w opozycji do normy.

NIE istnieje żadna prawda, żadne pojęcie dobra i zła, żadna kategoria piękna i normy – wszystko jest zakwestionowane. Celem jest uformowanie "człowieków" o świadomości sowieckiej. Ludzkość ma stanowić posłuszna, bezmyślna masa ludzka pod władzą ponadnarodowych instytucji. Wypisz wymaluj marzenie utopijnego komunizmu – Marks i Engels, manifest komunistyczny, manifest z Ventotene, ręka w rękę, jota w jotę – nic się nie zmieniło prócz metod działania.

Swoją drogą, wrażenie, iż "państwowość, to przeżytek" jest pozorem, mirażem dla eurocentrycznie patrzącego na świat marzyciela, wrażeniem, które uleci jak kamfora w pewnym momencie historii, dlatego życzę wam długiego życia, abyście to mogli obserwować. Myślenie kosmopolityczne jest romantycznym oderwaniem od rzeczywistości. Posiadanie własnego kraju wraz z wspólnotą kulturową, historyczną i instytucjami podtrzymującymi trwanie kraju, to warunek przetrwania autonomii nie tylko społeczeństwa, ale prawa do autonomii i wolności sumienia każdego indywidualnego człowieka.

@FiligranowyGucio dzięki za mema z manifestem z Ventotene – dobrze streszcza sens tego wszystkiego.

#marksizm #marksizmkulturowy #nwo #komunizm #wojnaidei

Data: 23.10.2019 13:14

Autor: Ijon_Tichy

@Lukmar, W kontekście kontrowersyjnego pomysłu części uczniów, by wszystkie dzieci przyszły do szkoły w spódniczkach piszesz: "Akcja w tej szkole była zainspirowana przez samorząd. Czyli ODDOLNIE" – to, że część nieświadomych spraw szerszych dzieci coś sobie wymyśla nie nadaje im cechy mądrości, racjonalności.

Dlaczego pomysł spotkał się z szeroką krytyką? Wielu ludzi jest mocno uwrażliwionych na tego typu działania i akcje i jest to świadectwem tego, że czują się regularnie i w wielu sferach konfrontowani z propagandą szeroko rozumianej "lewicy" światopoglądowej, obyczajowej. Jest to świadectwem tego, że taki atak realnie ma miejsce, choć lewica używa erystycznego uniku mówiąc: "macie obsesję, nic się nie dzieje".

Dlaczego się nie zgadzam z takim "wyrozumiałym" podejściem do tematu? Już byłem wyśmiewany przez byłych "ex Lurków", że z wykształcenia jestem kulturoznawcą, jednak czuję, że mogę powołać się na moje wykształcenie właśnie w takich dyskusjach.

Przede wszystkim należy dyskutowane przez nas zagadnienie rozpatrywać w takim oto, szerszym kontekście: od kilku lat trwa starcie się środowisk samozwańczo określonych jako "postępowe" z przyjętą ogólnie normą kulturową w naszym kraju (i nie tylko). Trwa ostra, ogólnospołeczna debata na temat ideologii gender, propagandy LGBT, wprowadzaniu jej do szkół, przedszkoli i przestrzeni publicznej. Regularnie dochodzi do rozmaitych prowokacji środowisk lewicowych, które polegają przede wszystkim na bezustannej krytyce, wyśmiewaniu, dezawuacji, a nawet profanacji.

Dla osoby zaznajomionej z tematem oczywistym jest to, że pośród różnych działań wywierających presję na świadomość i mentalność ludzką, również i seksualność człowieka oraz jego tożsamość płciowa stały się narzędziem socjotechniki używanej przez bardzo silny front ideologiczny szeroko rozumianej lewicy. To bardzo szerokie zagadnienie, którego nie da się ot tak zaprezentować w komentarzu, więc uprzejmie zakładam, ze czytający zaznajomiony jest z tematem tzw. "rewolucji kulturowej".

Stawianie odporu wszelkim przejawom rewolucji kulturowej nie jest bezrefleksyjnym przywiązaniem do tradycji, czy "zabetonowaniem w konserwatyzmie". Stawianie oporu wobec przemian wynika z głębokiej świadomości, iż toczy się ideologiczna walka o to, jak będzie wyglądać świat za kilkadziesiąt lat i kto będzie dzierżył władzę nad nami i naszymi potomkami, jak będzie wyglądać świat, rzeczywistość społeczna. Toczy się najprawdziwsza wojna kulturowa o to, czy moje dzieci i wnuki będą miały prawo wierzyć w to, w co chcą wierzyć, czy raczej będą musiały poddać się nowej ideologii dominującej, która docelowo, w pełnym rozkwicie staje się skrajnie anty wolnościowa, antyludzka, którą się brzydzę ja i wielu, wielu ludzi.

Rozmontowywanie systemu kulturowego jest bardzo inteligentnie przeprowadzane na wielu płaszczyznach. Ludzie niezaznajomieni z tematyką odruchowo wygardłowują prześmiewcze hasła o "teoriach spiskowych", podczas gdy nie ma tu ani tajemnicy, ani działań niejawnych. Po prostu działania podważające system kulturowy od kilku dekad narastają w politycznej konspiracji (jak każde nastawione na sukces działania polityczne), a realizowane są one wprost, na naszych oczach, bez konieczności ukrywania się przed spojrzeniami społeczeństwa.

Zwyczajnie naiwne jest twierdzenie, iż spontanicznym porywem ludu była tzw. rewolucja seksualna, powstawanie ruchów feminizmu kolejnych fali, LGBT, lansowanie genderyzmu, podważanie idei dobra, prawdy i piękna poprzez odwracanie ich znaczeń i wywracanie ich do góry nogami itp. Już dawno wyszło na jaw, iż są to działania przemyślane, inspirowane,i zaplanowane oraz finansowane przez (szeroko rozumiane) lewicowe środowiska polityków, "filozofów" i finansowych potentatów, którzy mają swój pomysł na wprowadzanie zmian społecznych na skalę globalną. Źródłem powoływania do życia, utrzymywania, planowanie i finansowania wielu organizacji z wymienionego wyżej klucza, są ludzie tacy jak Soros, Rockefeller oraz po prostu lewicowe środowiska.

@arti wołam do dyskusji.

#rewolucjaseksualna #rewolucjakulturowa #marksizmkulturowy #wojnaidei #gender #kontrowersje #konserwatyzm

Data: 17.10.2019 12:47

Autor: Ijon_Tichy

Przeprowadzano doświadczenia na normalnych zwierzętach i czyniono z nich osobniki trwale homoseksualne. Np. młode dzikie kaczorki hodowane w jednopłciowych grupach po 5-10 sztuk i nie mające w ciągu pierwszych 75 dni kontaktu z płcią przeciwną. Gdy się je wypuści do stawu z normalna populacją obupłciową owe samczyki tworzą miedzy sobą homoseksualne związki par. Zdarzało się np. że dwa samce gołębia, na których przeprowadzono tego typu badanie, tworzyły ze sobą związek par, łącznie ze wspólna budową gniazda i próba prokreacji, wysiadywaniu podrzuconych przez naukowców jaj i wychowywaniu młodych. Desmond Morris: "Ludzkie zoo".

Wołam @fallen i @Lukmar W oparciu o dzisiejsza dyskusję – zaoranie kolejnego argumentu lobby LGBTQPedo. Na początku mój komentarz, a poniżej bardzo ciekawe cytaty z książki pt.: "Ludzkie zoo" Desmonda Morrisa. Najpierw w o zachowaniach pseudo homoseksualnych u niektórych zwierząt, a potem o tym, ze homoseksualizm może być wpojony podobnie jak różne inne dewiacje powiązane z tożsamością, nie tylko z tożsamością płciową. Fajnie, jeśli przeczytacie do końca, bo w całokształcie moim zdaniem, to szach mat na argumentacji LGBTQPedo. Myślę, że naprawdę warto poświęcić te 5 minut.

Zachowania homoseksualne mają u naczelnych znamiona dominacji i oznaczania pozycji w stadzie np. u szympansów, gdzie nie doprowadzają nawet do orgazmu, a w ogóle u zwierząt nigdy nie prowadzą do utworzenia związku pary. Poza nielicznymi anomaliami – np. dwie gęsi samce wysiadujące plastikową butelkę zamiast jajka XD Psy – samce bzykajce się w odbyt na wiosnę, albo ocierające o nogę pana, to nie homoseksualizm, tylko zwykły mechaniczny orgazm, który nie jest w żaden sposób zmianą tożsamości płciowej psa xD

Zatem podnoszenie przez lobby LGBT tego tematu, że w przyrodzie występują zachowania homoseksualne, to gwałt na logice, bo przecież u zwierząt są to tylko mechaniczne czynności, które nie zmieniają naturalnej preferencji do poszukiwania osobnika płci przeciwnej i nie prowadzą to do tworzenia pary homoseksualnej u zwierząt. Samiec psa zawsze wybierze samicę, jeśli taka jest dostępna. jeżeli jednak w okresie rui nie ma możliwości kontaktu z samicą, to żeby spuścić z kija kopuluje z fotelem, drzewem, nogą pana, żółwiem, który uciekł z terrarium, albo z drugim samcem psa, jeśli taki się napatoczy.

------------------------------ Ludzkie zoo ------------------------------------

Seks może oddalić się od swojej pierwotnej funkcji i zostać przejęty przez sferę dominacji.

PREZENTOWANIE STATUSU ULEGŁOŚCI

– Samica szympansa prezentuje pośladki i się pochyla na znak uległości i gotowości do kopulacji. Samiec kopuluje z nią od tyłu wykonując ruchy biodrami. W sytuacjach konfliktowych samica robi podobną prezentację po prostu na znak uległości – jest to gest pokoju i funkcjonuje jako WSKAŹNIK JEJ STATUSU.

– Często bywa tak, ze samiec, na znak dominacji, wykonuje jedynie kilka pchnięć kopulacyjnych, bez normalnego aktu kopulacji, w celu zademonstrowania swojego dominującego statusu.

– Seks jako znamię statusu jest ważnym mechanizmem społecznym małp i pozwala uniknąć przelewu krwi.

– Seks pełni tak ważną role w regulowaniu statusów u szympansów, że nawet słaby samiec, który zagrożony jest przez silnego, na znak uległości zachowuje się jak pseudosamica – i często jest krótko penetrowany przez silnego samca na znak zdominowania. Taką samą sytuację można zaobserwować między dwiema samicami – słabsza „prezentuje się” i zostaje „pokryta” pchnięciami przez druga samicę, choć ta nie posiada penisa. Nawet młodociane małpy stosują ten rytuał, mimo swojej niedojrzałości seksualnej.

– kot czy kocica „witająca” pana ociera się o nogę ze sztywno uniesionym ogonem i unosi tylną cześć ciała. Gdy go pogłaszczemy zacznie się ocierać tylną częścią ciała o nasza rękę – jest to przejaw seksu jako znamienia statusu. Ma to swoje źródło w kocim przedkopulacyjnym ukazaniu sromu. Ale podobnie jak u małp zachowanie to uniezależniło się od funkcji czysto seksualnych i jest używane na zasygnalizowanie przyjaźni i uległości.

:・゚෴ ☆:・゚HOMOSEKSUALIZM WPOJONY [Czyli o tym, że brak odpowiedniego kontaktu z własnym gatunkiem w fazie „socjalizacji” doprowadza do tego, że nawet przedstawiciele totalnie stadnych gatunków są pozbawione zdolności życia w stadzie, kopulacji z przedstawicielami płci odmiennej a nawet z przedstawicielami własnego gatunku. To samo dotyczy człowieka].

Desmond Morris:

– Mamy 2 rodzaje doświadczeń: zwykłe, łatwo zacierające się w pamięci oraz traumatyczne, które kodują się mocno. Te zwykłe doświadczenia muszą się powtarzać wielokrotnie, alby były zapamiętane, ale te traumatyczne zapisują się od razu, zaś ich skutek jest nieproporcjonalny do doświadczenia (często przesadzony, np. nieuzasadniony lęk przed pływaniem spowodowany tym, że ktoś w dzieciństwie tonął i zapamiętał to bardzo traumatycznie).

A więc jednostka ludzka zdolna jest do specjalnego uczenia się: niewiarygodnie szybkiego, trwałego, nagłego i trudnego do zmodyfikowania – następuje w wyjątkowo ważnych chwilach.

FAŁSZYWE WPOJENIE

– Gdy młode samczyki jakiegoś gatunku są wychowywane przez przybranych rodziców innego gatunku, to często bywa, że próbują parzyć się z przedstawicielami przybranego, a nie własnego gatunku. Paw przebywający od wczesnego wieku wśród żółwi w wieku dorosłym próbował kopulować ze zdezorientowanymi gadami mimo obecności młodej samicy własnego gatunku. Podobnie zachowywały się synogarlice z chowu przy gołębiach. Przykładów potwierdzających tę regułę jest wiele.

– Ten mechanizm to fałszywe wpojenie. Występuje ono również w relacjach Ludzko-zwierzęcych. Przykłady można mnożyć: pies kopulujący z nogą swojego pana, gołąb z dłonią, osioł atakujący penisem rozpaczliwie uciekającego hodowcę itd.

– Szympans wychowany przez człowieka przez 10 lat przebywał w klatce z chętną i zdrową samicą, ale w ogóle nie był nią zainteresowany – po prostu traktował ją jako przedstawiciela innego gatunku. Wychowana przez człowieka mangusta dostała do klatki samca w celu rozrodu. Nie zidentyfikowała jako pobratymca i samca gotowego do rozrodu. Zamiast kopulacji zaatakowała go, zachowywała się bardzo agresywnie, ale po czasie zwierzęta wytworzyły pewien stabilny stan wzajemnej niezgody. Jednak samiec żył w stresie, a po niedługim czasie nabawił się choroby wrzodowej i zdechł. Samica wtedy dopiero odzyskała swoje dawne, pogodne usposobienie.

– Fałszywe wpojenie może być częściowe – podwójna osobowość w sferze seksualizmu. Zwierzę wychowywane przez człowieka w gronie innych przedstawicieli swojego gatunku może próbować parzyć się zarówno z człowiekiem, jak i ze zwierzętami swojego rodzaju.

– Brak odpowiedniego kontaktu z własnym gatunkiem w fazie „socjalizacji” doprowadza do tego, że nawet przedstawiciele totalnie stadnych gatunków są pozbawione zdolności życia w stadzie.

Dewiacje seksualne a fałszywe wpojenie

– Dla niektórych osób pierwsze doświadczenie seksualne może prowadzić do kalectwa psychicznego. Zamiast uzyskać wpojenie wizerunku jakiegoś konkretnego partnera, osoba taka rozwija w sobie obsesję związaną z jakimś przedmiotem znajdującym się w tym czasie w pobliżu.

– Przywiązanie do fetysza seksualnego najczęściej wytwarza się wtedy, gdy inicjacja seksualna następuje spontanicznie lub w samotności. Są to przeważnie ludzie młodzi, których pierwszy wytrysk nasienia, orgazm nastąpił bez udziału płci przeciwnej i bez zwykłych czynności wstępnych poprzedzających tworzenie się więzi pary. Jakiś szczególny przedmiotznajdujący się w pobliżu w trakcie wytrysku lub szczególne okoliczności, sytuacja, w jednej chwili nabierają bardzo istotnego i trwałego znaczenia seksualnego. To tak jakby cała siła wpojenia potrzebna do wykształcenia więzi pary przypadkowo skierowała się na jakiś martwy przedmiot, błyskawicznie przypisując mu główną rolę na resztę życia danej osoby.

– Taka osoba zazwyczaj się wstydzi i ukrywa swoją dewiację. Popada w izolację.

– Przywiązanie do fetysza przypomina zwykły proces uwarunkowania. Jest to proces przebiegający w szybkim tempie, wywołuje trwały efekt, jest niezwykle trudny do odwrócenia i pojawia się w okresie dużej wrażliwości. Podobnie jak fałszywe wpojenie wywołuje on obsesję na punkcie jakiegoś przedmiotu, który w nienormalny sposób łączy się z seksem, a zachowanie seksualne nie kieruje się na normalny z biologicznego punktu widzenia obiekt, jakim jest osoba płci przeciwnej. Podobnie jak kaczuszka podąża za balonem a nie za matką, tak fetyszysta chce współżyć z fetyszem a nie z partnerem.

HOMOSEKSUALIZM JEST FORMĄ FAŁSZYWEGO WPOJENIA

– Zjawisko jest złożone, a fałszywe wpojenie stanowi jego cześć.

– Zachowanie homoseksualne może powstawać na jeden z 4 sposobów:

1) W wyniku fałszywego wpojenia. Gdy najwcześniejsze doświadczenie seksualne jest związane z silnym przeżyciem z osobą tej samej płci. Wielu osobników obu płci w pewnym okresie prowadzi homoseksualne zachowania jako element ogólnych poszukiwań, nie wiąże się z tożsamością homoseksualną jest czymś wynikającym z ciekawości i zabawy, a nie preferencji. Nie ma to wielkiego znaczenia ogólnego i dotyczy dzieciństwa.

2) Drugą przyczyną może być nieprzyjemne zachowanie się osób płci przeciwnej wobec danej osoby. Chłopiec, którego dziewczyny przerażają swoim zachowaniem łatwiej może uznawać za atrakcyjniejsze osoby tej samej płci, to samo dotyczy dziewczynek.

3) Trzecim czynnikiem jest ocena roli spełnianej przez rodziców. Na przykład jeżeli chłopiec ma ojca zdominowanego przez matkę, jest przez to szczególnie skłonny do pomieszania i odwrócenia ról właściwych dla obydwu płci.

4) Jeżeli w danym środowisku nie ma w ogóle przedstawiciel płci przeciwnej, przedstawiciele tej samej płci zaczynają Stanowic jedyne obiekty kontaktów seksualnych. Za przykład mogą posłużyć więzienia, wojsko, statki, internaty, klasztory. Jeżeli homoseksualista jest pozbawiony płci przeciwnej przez lata, to może w końcu uzależnić się od tych wymuszonych wzorców seksualnych i trwać w nich nawet po powrocie do środowiska heteroseksualnego.

5) Przeprowadzano doświadczenia na normalnych zwierzętach i czyniono z nich osobniki trwale homoseksualne. Np. młode dzikie kaczorki hodowane w jednopłciowych grupach po 5-10 sztuk i nie mające w ciągu pierwszych 75 dni kontaktu z płcią przeciwną. Gdy się je wypuści do stawu z normalna populacją obupłciową owe samczyki tworzą miedzy sobą homoseksualne związki par. Zdarzało się np. że dwa samce gołębia, na których przeprowadzono tego typu badanie, tworzyły ze sobą związek par, łącznie ze wspólna budową gniazda i próba prokreacji, wysiadywaniu podrzuconych przez naukowców jaj i wychowywaniu młodych.

#nauka #zoologia #socjologia #homoniewiadomo #lgbtpedo #wojnaidei #homoseksualizm #marksizmkulturowy

Data: 30.09.2019 18:35

Autor: Ijon_Tichy

A propo skrzywienia LGBT+pedo, marszu w Lublinie (i nie tylko tam) możecie mi zarzucać, że takie mówienie, to "nie po chrześcijańsku" itp. Cóż. Daję upust swojemu obrzydzeniu do tego środowiska, bez krzty wyrzutów sumienia. Dziwadła budzą odrazę i gniew z wielu powodów, bo np. facet kończący w drugim facecie możne co najwyżej doprowadzić do sraczki i ewentualnie AIDS, rozmija się to całkowicie z ideą prokreacji i jest swego rodzaju makabryczną groteską. Ponadto zacytuję:

"Gówno nas obchodzą ich zboczenia – i słowo "gówno" nabiera tutaj szczególnego znaczenia, zważywszy na ich uwielbienie do wsadzania pindola w kiszkę stolcową, gdzie śmierdzi odchodami i są fekalia, bakterie i śluzy nieprzeznaczone do seksu.

Ps. Marsz był legalny, prawda. Homosie sami prowokują i prowokują na tych maszach, poniżając czyjąś wiarę i wartości, a potem się dziwią, że społeczeństwo ma ich dość. Poza tym budzą wyłącznie obrzydzenie i odrazę w każdym zdrowym człowieku, który nie ma mózgu wypranego zdemoralizowaną propagandą. Po co zatem wynurzają się z domów i wypełzają na ulicę ze swoimi odchyleniami od normy?"

#lgbt #zboczenia #wojnaidei

Data: 21.09.2019 13:37

Autor: Ijon_Tichy

Sokrates powiedział: Czym właściwie różni się człowiek oddany rozkoszom zmysłowym od nierozumnego zwierzęcia? Jeśli ktoś nie myśli o tym, aby dążyć do rzeczy najlepszych, lecz wszelkimi sposobami stara się czynić to tylko, co mu sprawia największą przyjemność, czym się różni naprawdę od najgłupszego bydlęcia? (Ksenofont, Wspomnienia, IV.5.11)

#hedonizm #pornografia #wojnaidei #aforyzmy

Data: 21.09.2019 13:19

Autor: Ijon_Tichy

Ted Bundy – krok po kroku skrzywiał się w stronę coraz większego upokarzania kobiety, dominacji, aż w końcu przemocy za sprawą pornografii. Stał się seryjnym mordercą gwałcicielem.

Polecam szczególnie osobom, które w dewiacji zabrnęły do etapu, w którym nie razi ich już zboczenie w postaci znęcania się nad kobietą i gwałt (nieważne czy prawdziwy, czy dla pieniędzy). Co będzie następne? Snuff movies? A może już jest?… Jesteście na "właściwym" kursie i ścieżce.

https://www.youtube.com/watch?v=_bseXIFht8o

#wojnaidei #zboczenie #porno

Obalenie ideologii gender - Harald Eia

Data: 20.09.2019 11:09

Autor: Ijon_Tichy

youtube.com

Norwegia – kraj o najwyższym wskaźniku równości płci na świecie, przeznaczający na kwestie genderowe ogromne środki z budżetu państwa – została przez Haralda Eię całkowicie obnażona w kwestii bezsensu swych działań. Rok po emisji siedmioodcinkowej serii dokumentalnej Haralde Eii, rząd norweski cofnął dotacje Nordyckiemu Instytutowi Informacji o Gender na uniwersytecie w Oslo…

#marksizm #gender #ideologia #wojnaidei #marksizmkulturowy

Data: 20.09.2019 01:19

Autor: Ijon_Tichy

Dobry wieczór nocne Lurki. Oto wpis będący reakcją na naiwnie prześmiewczą propagandę.

Przemiany społeczno-polityczne w Europie (i nie tylko) są wymuszane m.in. poprzez centralną legislację i szeroko zakrojoną propagandę oraz są żywcem wyjęte z idei Manifestu komunistycznego, to w pierwszej kolejności zachęcam do zapoznania się z Manifestem komunistycznym https://www.ce.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/4.-kapitalizm_marks_engels_manifest-komunistyczny.pdf , a pewne rzeczy staną się bardziej widoczne i zrozumiałe.

Następnie zachęcam osoby niezaznajomione z tematyką do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu nowego marksizmu. Temat jest bardzo obszerny, ale na dobry początek warto poszerzyć swoją wiedzę w przedstawionym poniżej, podstawowym zakresie. Na szybko wyszukałem u wujka google:

Szkoła frankfurcka, teoria krytyczna, nowa lewica:

– https://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-05-00-ANTYKULTURA-PODSTAWY-TEORIA-KRYTYCZNA.html

– https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_krytyczna

– https://teologiapolityczna.pl/prof-jacek-bartyzel-szkola-frankfurcka-antonio-gramsci-i-nowa-lewica

Manifest komunistyczny z Ventotene:

https://www.youtube.com/watch?v=W9vROz8VtI8

https://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Manifest_z_Ventotene

#neomarksizm #marksizm kulturowy #marksizm #komunizm #wojnaidei

Data: 19.09.2019 10:58

Autor: Ijon_Tichy

Z mojego komentarza czynię wpis na mirko, bo myślę, że temat wart jest przedstawienia szerszej opinii. Marksizm a rodzina i wychowanie dzieci

Karol Marx, Friedrich Engels, "Manifest Partii komunistycznej", str. 10 II – ploretariusze a komuniści, https://www.ce.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/4.-kapitalizm_marks_engels_manifest-komunistyczny.pdf

Cytat:

"Zniesienie rodziny! Nawet najskrajniejsi radykałowie oburzają się na ten haniebny zamiar komunistów. Na czym się opiera współczesna, burżuazyjna rodzina? Na kapitale, na prywatnym dorobku. W pełni rozwinięta rodzina istnieje tylko dla burżuazji; ale jej uzupełnieniem jest przymusowy brak rodziny u proletariuszy i publiczna prostytucja.Burżuazyjna rodzina zniknie naturalnie ze zniknięciem tego swego uzupełnienia, a jedno i drugie przestanie istnieć ze zniknięciem kapitału.Zarzucacie nam, że chcemy znieść wyzysk dzieci przez rodziców? Przyznajemy się do tej zbrodni" "A czy i o waszym wychowaniu nie decyduje społeczeństwo? Przez stosunki społeczne, w których się wasze wychowanie odbywa, przez mniej lub bardziej pośrednią czy bezpośrednią ingerencję społeczeństwa za pomocą szkoły itd.? Oddziaływanie społeczeństwa na wychowanie nie jest wynalazkiem komunistów; komuniści jedynie zmieniają charakter tego oddziaływania, wyrywają wychowanie spod wpływu klasy panującej."

Negacja instytucji rodziny i oderwanie procesu wychowywania dziecka od wpływu rodziców, to jedna z najważniejszych idei marksizmu.

Komunizm postuluje likwidację opresyjnej instytucji rodziny, jako źródła autorytarnej władzy rodziców nad dzieckiem i patriarchalnego ucisku mężczyzny nad kobietą. Rolę wychowawczą należy przekazać w jak największym stopniu państwu, społeczeństwu, instytucjom publicznym. Postuluje się wręcz likwidację instytucji małżeństwa, jako opresyjnej wobec kobiety, która uwiązana jest zależnością od męża i macierzyństwa – macierzyństwo ogranicza możliwość realizacji swojego człowieczeństwa przez kobietę (swoją drogą co za przewrotność myślenia i absurd!).

Pomysł był realizowany w sposób utopijny kilka razy, mi in w eksperymencie New Harmony (faktycznie istniejąca kiedyś, komunistyczna społeczność bez religii, bez własności prywatnej i instytucji małżeństwa) – radzę zapoznać się z tym tematem oraz z panem Robertem Owenem , który był pomysłodawcą i głównym realizatorem tego zdziczałego, komunistycznego projektu. Ta antyrodzinna, komunistyczna idea była wprowadzana w krajach komunistycznych na tyle na ile się udało, na ile zdążyli i w zróżnicowanych formach i nasileniu nadal jest realizowana w pewnej mierze w komunistycznych krajach.

Komunistyczną ideę realizowano też w kibucach, choć ich członkowie na ogół nie odwołują się bezpośrednio do marksizmu. "Główną zasadą był brak własności prywatnej, wspólnota całego majątku, wspólnota dzieci oraz całkowita równość kobiet i mężczyzn". "W kibucach negowano istnienie tradycyjnych ról płciowych. W praktyce odbywało się to przez maskowanie cech płciowych za pomocą luźnego ubrania, wykonywanie tradycyjnie męskich prac przez kobiety oraz unikanie np. stosowania makijażu. Ciąża i poród były traktowane jako jedyna, narzucona przez biologię, aktywność odróżniająca kobietę od mężczyzn. Jednak wychowanie dzieci – ze względu na wspólnotę – nie było postrzegane jako rola kobieca i w założeniu miało być realizowane przez wszystkich bez względu na płeć. Unikano indywidualizacji dzieci przez sformułowanie „mój syn” lub „moja córka”. Kobiety były zachęcane do karmienia każdego dziecka w jego okresie niemowlęcym, nie tylko urodzonego przez siebie[2]. Z tego samego względu usiłowano przekierować uczucia indywidualne – takie jak miłość między kobietą a mężczyzną czy miłość macierzyńską – na uczucia wobec wspólnoty. Indywidualizm był traktowany jako defekt moralny." https://pl.wikipedia.org/wiki/Kibuc

Komunizm "wydziera rodzicom prawo wychowywania dzieci jako wyłącznie należące do społeczności, tak że rodzice wychowywać je mogą tylko z jej polecenia i w jej imieniu". Ciekawie i przerażająco realizowane to jest w krajach, które stwarzają powierzchowny pozór demokracji, a są podszyte czysto marksistowskimi ideami, jak np. Szwecja: "Dziecko może się pozbyć 'opresyjnych i brutalnych' rodziców tylko za to, że ci podnoszą na nie głos. Państwo zachęca do donosicielstwa na własnych rodziców w bardziej przebiegły sposób, niż czynili to komuniści. Niszczy fundamentalne poczucie zaufania członków rodziny i uzależnia ludzi od państwa." Zachęca do przeczytania artykułu i obejrzenia filmu pt: "Szwecka teoria miłości" https://wpolityce.pl/kultura/339417-szwedzka-teoria-milosci-czyli-komuna-w-pigulce-oto-jak-socjalisci-zniszczyli-rodzine

#komunizm #marksizm #marksizmkulturowy #wojnaidei

Data: 17.09.2019 09:01

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Myślę, że warto jest przedstawić ten pogląd szerszej opinii.

Nie należy mylić papiestwa i jego polityki z prawdziwym, biblijnym chrześcijaństwem. Przecież każdy rozumny człowiek wie, że wojny w imię Boga są sprzeczne z przesłaniem Ewangelii i papiestwo w czasie tych bojów całkowicie skrzywiło całą ideę chrześcijaństwa, bo tak naprawdę byli to politycy, którzy myśleli politycznie, a Bóg, czy przesłanie Ewangelii nie miało dla nich znaczenia.

Powyższe nie zmienia faktu, że katolicyzm (jakikolwiek niezgodny w niektórych punktach z biblią) przyczynił się do rozwinięcia dobrodziejstwa cywilizacyjnego i kulturowego, którego jesteśmy beneficjentami do dziś. Gimboateusze dają się nabrać na zakłamany bełkot o tym, że katolicyzm to wieki ciemnoty. Tak? Doprawdy? Pod jego skrzydłami rozwinęła się cywilizacja, która na wieki zdominowała cały świat pod względem technicznym, militarnym, kulturowym – i trwa to do dziś.

Nie byłoby żadnej Europy (w sensie kulturowym), żadnego odporu najazdów, destrukcyjnych wpływów obcych naszej wizji świata, tych nieludzkich kultur, jak upadlający człowieka Islam, nie byłoby tego poziomu rozwoju technologii, gdyby nie cywilizacja łacińska, która rozwinęła się pod skrzydłami "przebrzydłego kościoła". I przyznaję to jako nie katolik. Po prostu uczciwie przytaczam fakty. Politycznie katolicyzm był dla ludów Europy gwarantem spójności, siły i bezpieczeństwa w wielu aspektach.

#katolicyzm #chrzescijanstwo #wojnaidei #gimboateusze #historia #cywilizacja #kulturoznawstwo

Data: 17.09.2019 07:45

Autor: Ijon_Tichy

Ofiary komunizmu:

65 milionów w Chinach, 

20 milionów w ZSSR,    

2 miliony w Kambodży,

2 miliony w Korei Północnej,

1,7 miliona w Afryce,  

1,5 miliona w Afganistanie,

1 milion w Europie Wschodniej (Blok wschodni),  

1 milion w Wietnamie

150 000 w Ameryce Łacińskiej (głównie na Kubie)

10 000 ofiar – międzynarodowy ruch komunistyczny i partie komunistyczne nie sprawujące władzy.  

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_ksi%C4%99ga_komunizmu#Szacowana_liczba_ofiar_komunizmu_wed%C5%82ug_autor%C3%B3w

#komunizm #marksizm #ideologia #wojnaidei #ludobojstwo #ciekawostkihistoryczne #historia

Data: 13.09.2019 04:08

Autor: Ijon_Tichy

"Nie możesz zmienić ich umysłów, nawet jeśli przedstawisz im prawdziwe informacje, nawet jeśli udowodnisz im, że białe jest białe, a czarne jest czarne, ciągle nie możesz zmienić podstaw ich percepcji i logiki zachowań. Innymi słowy, proces demoralizacji jest kompletny i nieodwracalny, Aby zmienić społeczeństwo, potrzeba kolejnych 20 czy 15 lat edukacji nowego pokolenia. Edukacji patriotów i ludzi myślących zdroworozsądkowo, którzy działaliby na rzecz społeczeństwa…"

Witam Lurki i Lukierki. Oto jeszcze jeden z wycinków frontu marksizmu kulturowego – jest to obraz modelowy, a rzeczywista realizacja w różnych krajach przebiega w różnych wariacjach. Myślę, że to pouczający wpis, więc zachęcam do zapoznania się z treścią. (Zagadnienie marksizmu kulturowego jest bardzo szerokie, więc będę wrzucać testy co jakiś czas porcjami).

Dziś przedstawiam wam Jurija Bezmienowa – Radzieckiego tajnego współpracownika, eksperta w dziedzinie technik dezinformacyjnych i dywersji ideologicznej (активные мероприятия). W 1970 zbiegłego do Kanady z Indii, gdzie pracował jako oficer prasowy ambasady radzieckiej w New Delhi.

Przekazywał USA wiele cennych informacji na temat działalności Związku Radzieckiego, a następnie Rosji w zakresie dezinformacji, przewrotu ideologicznego oraz technik wykorzystywanych do przejęcia kontroli nad kolejnym państwem. Swoje doświadczenia opisał w tekście pt. Love Letter to America. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jurij_Bezmienow

Bezmienow tłumaczy, że aby przejąć kontrolę nad danym terytorium należy przede wszystkim uderzyć w jego system wartości, normy kulturowe, światopogląd społeczeństwa, relacje społeczne i instytucje . Na dalszym etapie wprowadza się w powstałą pustkę nowy system wartości i wzorce kulturowe, wszczepiane skutecznie z zewnątrz (marksizm kulturowy). Modelowy przebieg operacji jest rozplanowany następująco:

 1. Demoralizacja (15-20 lat) – reedukacja jednego pokolenia. Umiejętna indoktrynacja społeczeństwa tak, aby – jak chciał Gramsci – z czasem samo podejmowało decyzje zgodne z oczekiwaniami wroga. Działania przeprowadzane są w trzech wiodących obszarach: idee (religia, edukacja, media, kultura), struktury państwowe i społeczne oraz życie rodzinne i społeczne. Chodzi o rozmiękczenie wiary, odebranie autorytetu kościołowi, obniżanie poziomu edukacji, wynaturzanie norm kulturowych, niszczenie życia społecznego, relacji międzyludzkich, zastępowanie tradycyjnych instytucji czy organizacji społecznych nowymi. Tworzenie i podtrzymywanie mechanizmu niezaspokojonych potrzeb. Wprowadzanie nowomowy, zastępowanie słów i idei za nimi się kryjących nowymi pojęciami.

 2. Destabilizacja (2-5 lat) – rozregulowanie relacji społecznych, instytucji i organizacji. Generowanie atmosfery walki, radykalizacja stosunków społecznych, podburzanie jednych przeciw drugim, rozwarstwianie i skłócanie społeczeństwa, dezawuacja, obśmiewanie i bezustanna krytyka tradycji i norm kulturowych (ważne zagadnienie – teoria krytyczna); budowanie atmosfery kłótni i społecznego rozłamu. Czarni przeciwko białym, geje przeciwko kościołowi, sekta smoleńska przeciwko sekcie pancernej brzozy itd. – wrogów można wymyślać w nieskończoność.

 3. Kryzys (kilka miesięcy) – sytuacja, w której organa państwa przestają właściwie funkcjonować. Pojawiają się samozwańczy eksperci, zazwyczaj ci sami, którzy na etapie demoralizacji wchodzili w struktury władzy i sterowali opinią publiczną. Bezmienow jako przyklap podaj Iran, gdzie nagle, jak spod ziemi, wyrosły komitety rewolucyjne w momencie, gdy nikt o żadnej rewolucji jeszcze nie słyszał. Komitety przejęły władzę sądowniczą, ustawodawczą i wykonawczą, a wszystko zostało złożone w rękach jednego, wskazanego człowieka.

 4. Normalizacja – Jeżeli poprzednie trzy etapy przebiegły pomyślnie, społeczeństwo traci zdolność konsolidacji, samodzielnego myślenia i gotowe jest akceptować wprowadzanie porządku na nowych warunkach. W skrajnym przypadku pozostają tylko dwa rozwiązania – wojna domowa lub inwazja.

Uwaga – lansowanie i wprowadzanie idei "społeczeństwa otwartego" (Karl Popper) jest warunkiem skutecznego przeprowadzania całej operacji.

Wg Bezmienowa proces demoralizacji społeczeństwa w USA przebiegł perfekcyjnie. Fragment wypowiedz Bezmienowai z 1984 r.: "W ciągu ostatnich 25 lat osiągnął taki poziom, że nawet towarzysz Andropow i jego eksperci w najśmielszych swoich oczekiwaniach nie marzyli o takim sukcesie. Większość tej pracy została wykonana przez Amerykanów Amerykanom. Stało się tak za sprawą braku moralnych standardów." Rezultatem jest wyedukowane w nowym kluczu pokolenie lat 60. zajmujące stanowiska w rządzie, służbie cywilnej, biznesie mediach i systemie edukacji. Pokolenie skażone rewolucją seksualną, z którego rugowano tradycyjne wartości i normy moralne, pojęcia dobra wspólnego, wyrzeczenia, ofiary, patriotyzmu, czy duchowego wzrostu.

Funkcje myślowe tak zindoktrynowanego, zepsutego społeczeństwa są tak zdegradowane, że wg. Bezmienowa wręcz niemożliwym jest przywrócenie im autonomii: "Nie możesz zmienić ich umysłów, nawet jeśli przedstawisz im prawdziwe informacje, nawet jeśli udowodnisz im, że białe jest białe, a czarne jest czarne, ciągle nie możesz zmienić podstaw ich percepcji i logiki zachowań. Innymi słowy, proces demoralizacji jest kompletny i nieodwracalny, Aby zmienić społeczeństwo, potrzeba kolejnych 20 czy 15 lat edukacji nowego pokolenia. Edukacji patriotów i ludzi myślących zdroworozsądkowo, którzy działaliby na rzecz społeczeństwa…"

W oparciu o: Marzena Nykiel: Pułapka gender.

#marksizmkulturowy #wojnaidei #komunizm #indoktrynacja #swiatopoglad #tajnesluzby

Data: 05.09.2019 19:48

Autor: Ijon_Tichy

Chciałem oficjalnie podziękować @UltraMarynek za to, że chyba jako jedyny z moich "fanów" potrafił unieść się ponad sztucznie pompowaną niezgodę, animozje i uprzedzenia, spojrzeć uczciwie i dać mi plus za mój dzisiejszy wpis o biblijnym spojrzeniu na sprawy seksu. Wyrazy szacunku. Pozdrawiam.

Ps. Przepraszam, że nie wszystkim odpisałem na wszystkie posty (niezależnie od ich jakości), gdyż ilość informacji była uderzająca, a ja mam swoje przydatne życie, żona, dzieci, praca i budowa domu (własnoręczna). Żadnej z tych rzeczy nie zaniedbałem dziś i starałem się nie zaniedbywać dyskusji, choć wiem, że ta jedna rzecz nie udała mi się w całkowicie zadowalający sposób.

#podziekowanie #ponadpodzialami #pozytywnezaskoczenie #gownowpis #wojnaidei

Wzruszony Mike Pence o swoim nawróceniu do Jezusa

Data: 02.09.2019 16:00

Autor: Ijon_Tichy

youtu.be

Mike Pence przemawia do absolwentów uczelni Liberty o swoim nawróceniu, pięknie wartości chrześcijańskich, zachęcie dla młodych i apelu o odwagę w obronie wiary. Mówi bowiem też o nienawiści od środowisk tzw. "liberalnych" kierowanej przeciw chrześcijaństwu w dzisiejszym świecie. Nienawiści, która skutkuje tym, że jest to najbardziej prześladowana religia na świecie, a liczne mordy można nazwać wręcz ludobójstwem dokonywanym na chrześcijanach.

#chrzescijanstwo #swiadectwo #informacje #wiata #dobro #wojnaidei

Data: 19.08.2019 06:30

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukrecje.

Wraz z dojrzewaniem i nabieraniem mądrości chrześcijanin coraz bardziej staje się człowiekiem pełnym cierpliwości, wytrwałości, łagodności, pokory, gościnności, wyrozumiałości. Staje się stabilny jak filar, podpora dla słabszych braci i sióstr. Chce żyć w zgodzie ze wszystkimi, oczywiście również z niewierzącymi i stara się zachowywać z nimi pokój o ile to od niego zależy. Emanuje z niego nie tylko szczere dobro, ale też stabilność i Boża mądrość.

Rzymian 12:9-18

"Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem. W miłości braterskiej nawzajem bądźcie sobie życzliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie. Nie opuszczajcie się w gorliwości. Bądźcie płomiennego ducha. Pełnijcie służbę Panu. Weselcie się nadzieją. W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie – wytrwali. Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności.

Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. Bądźcie między sobą jednomyślni. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych. Nikomu złem za zło nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wszystkim ludziom. Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi."

#biblia #chrzescijanstwo #dobro #wojnaidei

Data: 13.08.2019 12:57

Autor: Ijon_Tichy

Naprawdę mocny materiał na głównej i komentarze zainspirowały mnie do tego krótkiego wpisu.

UWAGA. Wiem, że będzie bardzo kontrowersyjnie.

Już w momencie, gdy zdecydujesz się uprawiać sex ZAWIERASZ UMOWĘ, A UMÓW SIĘ DOTRZYMUJE (pozdrawiam @arti. Ludzka godność wymaga tego, by umieć brać odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli nie umiesz ponosić odpowiedzialności, to nie zasługujesz na prawo do podejmowania czynności, które z definicji domagają się dojrzałości i odpowiedzialności.

Poza tym jakie to ordynarnie podłe, bzykać się z myślą, że w przypadku zajścia w ciążę, pfff…. najwyżej się usunie. Jest w tym coś obrzydliwie prymitywnego. To jest to prymitywne zło, które kojarzy mi się z Wołyniem i kobietami przeciętnymi na pół piłami do drewna. Wybaczcie skojarzenie, ale ci Ukraińcy myśleli podobnie. Podobnie prymitywnie odczłowieczyli Polaków, jak świadomi aborcjoniści uprawiając sex pozbawiają go znamion człowieczeństwa i ludzkiej godności.

#aborcja #wscieklosc #gniew #wojnaidei

Data: 10.08.2019 17:33

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurasy i Lurkaski. Jak już skończę wątki z kabałą i numerologią oraz ich powiązaniami z masonerią, to rozpocznę serię m.in. o programie "agenda 2030" (dokładnie "Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ, A/RES/70 /1: Agenda na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030".) i innych międzynarodowych dzialaniach mających na celu dewastację całych kręgów cywilizacyjnych w celu przejmowania kontroli globalnej nad ludzkością. Wiesz coś o tym prześmiewczy @kosmitolog u? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ps. Na YouTube są wykłady znanego kabalisty "wstęp do kabały', o ile nie usunęli. Tę wiedzę można (dla pełnego zrozumienia należy) uzupełnić bibliografią, którą opublikowałem w poprzednim wpisie. Krytyków zachęcam do uzupełnienia wiedzy, aby brzmieli nieco poważniej.

#kabala #masoneria #marksizmkulturowy #ONZ #wojnaidei #ogloszenie #globalizacja #agenda2030

Data: 29.07.2019 05:18

Autor: Ijon_Tichy

Recenzja – pan Leszek Żebrowski krótko opowiada o książce Krzysztofa Karonia pt.: "Historia antykultury". Ja również zakupiłem tę pozycję i właśnie kończę czytać. Serdecznie polecam ten tytuł każdemu, kto chce uzupełnić swoją wiedzę społeczną i lepiej rozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

https://www.dlapolski.pl/pochwala-krzysztofa-karonia?fbclid=IwAR32Cer8AdBPqMS87HzuI50cDnBAL8fGJnYsa6eW-YZeQm1GaiulQ-ouIU8

#karon #antykultura #ksiazki #socjologia #historia #komunizm #socjalizm #wojnaidei

Data: 28.07.2019 08:53

Autor: Ijon_Tichy

Cześć wszystkim. Oto garść wiedzy na temat religii i drzemiącej w człowieku psychologicznej potrzeby duchowości, religii.

Z pewnością wielu ludzi obruszy się na stwierdzenie, że religia jest wręcz nieunikniona, potrzebna i konieczna. Czy takie odruchowe, bezrefleksyjne odrzucenie tej myśli świadczy o racjonalnym podejściu do rzeczywistości? Z pewnością nie. Twierdzę, że postulat wojujących ateistów (antyteistów), by wykorzeniać potrzeby religijne z człowieka, świadczy (jeśli nie o złej woli), to po prostu o braku wiedzy społecznej, psychologicznej, a także o tym, że temat jest ideologicznie i emocjonalnie dewastowany w dyskusji. Domagać się bowiem, by ludzkość pozbyła się religii, to tyle, co starać się zmusić ją do tego, by amputowała zasadniczą część swojego człowieczeństwa i była skrojona na jedną, urojoną miarę – czy tego typu totalitarne zapędy nie brzmią złowieszczo znajomo?

Istnieje wiele wybitnych prac na ten temat. Ja zacytuję tylko niektóre.

Prof. Jerzy Vetulani, wybitny polski neurolog wprost wyraża pogląd, że religijność jest czymś dla człowieka naturalnym. Potrzeby religijne są nieodłączną, wręcz fundamentalną częścią człowieczeństwa. W pracy zbiorowej pt. Psychologia wierzeń religijnych (1990 r.) czytamy: „Wszystkie społeczeństwa ludzkie cechuje jakiś system wierzeń, dlatego należy przyjąć, że istnieją jakieś ważne determinanty tego zjawiska, stanowiące część genetycznego wyposażenia człowieka i aktywowane przez środowisko, w jakim on żyje.” Dlatego w każdym okresie istnienia gatunku ludzkiego, w każdym systemie kulturowym ludzkość tworzyła systemy religijne, które są odpowiedzią na drzemiące w nim immanentnie poczucie istnienia czegoś więcej, czegoś wymykającego się zmysłom.

Systemy religijne wynikają, z psychologicznej i społecznej potrzeby gatunku ludzkiego, odpowiadają na te potrzeby, a co za tym idzie są zjawiskiem koniecznym i pozytywnym. "To właśnie ten aspekt pozytywny sprawia, że u Niklasa Luhmanna – niemieckiego socjologa i teoretyka społecznego (ale także i u wielu innych naukowych badaczy i krytyków), pojawia się niepisana umowa o ochronie systemów religijnych, przed sięgającą ich podstawowych struktur krytyką." Funkcje religii (1977 r.).

Wierzenia pełnią w życiu człowieka funkcję orientującą i mają pozytywny wpływ na rozwój osobowości – jak mówi Kazimierz Jankowski, polski naukowiec i psychiatra wykładający na uniwersytecie w Kansas. Twierdzi on, że łatwo wykazać, iż wierzenia redukują niepokój, dodają otuchy, utrzymują spójność społeczną. Natomiast tzw. zwane 'racjonalne' oceny rzeczywistości nie stanowią skutecznego narzędzia adaptacyjno-poznawczego” – pisze Jankowski.

Ann i Barry Ulanov stwierdzają, iż religia roztacza ochronną kontrolę nad doświadczeniem, co pozwala mu się łączyć z całą resztą postrzeganej rzeczywistości i jednocześnie sama ją przenika. Religia zbliża do rzeczywistości poprzez swój dobroczynny dla umysłu wpływ , choćdrugiej strony źle podana religia, system wierzeń może oddzielić od rzeczywistości blokując doświadczenie psychiczne.

Również „drugi ojciec psychologii” – Carl Gustaw Jung – w przeciwieństwie do Freuda uważa religię za niezbędny składnik doświadczenia ludzkiego, sprawujący kontrolę nad podziemnym pulsującym obszarem myślenia nieukierunkowanego. Człowiek nie jest w stanie skutecznie nad sobą panować bez religii. Nie umie opanować bogactwa swojego życia wewnętrznego, szczególnie sfery podświadomości. Dlatego jung interpretuje termin „religia” dosłownie, odwołując się do jego etymologicznego znaczenia: religiare znaczy „wiązać powtórnie”. A z czym wiąże nas religia? Według junga, to religia skutecznie wiąże człowieka z bezpośrednim, indywidualnym doświadczeniem numenicznym i nadaje mu sensowne, uchwytne znaczenie.

Jung opracował teorię religii, wyrażającą jej nieuniknioność oraz dobroczynność dla ludzkiej psychiki. W swojej koncepcji indywidualizacji – procesu, w którym osobowość dąży do osiągnięcia pełni – Jung opisuje psychologiczny odpowiednik doświadczenia religijnego, kryjącego się za napomnieniami Jezusa. Jung przekłada przeżycie religijne na język psychologiczny: ego, stanowiące centrum świadomości jednostki, może realizować się tylko poddając się większemu autorytetowi jaźni, będącej centrum całej psychiki, zarówno świadomej, jak i nieświadomej.

Temat jest wręcz nie do wyczerpania, a ja podzieliłem się z wami tylko niektórymi wnioskami spośród wielu. Konkludując: dobrze podana religia jest czymś jak najbardziej potrzebnym i dobroczynnym zarówno dla człowieka, jak i dla całego społeczeństwa.

#nauka #socjologia #psychologia #religia #wiedza #wojnaidei #ateizmurojony

Data: 22.07.2019 07:51

Autor: Ijon_Tichy

Apostoł Paweł napisał do wierzących w Jezusa:

Niech grzech nie rządzi waszą śmiertelną naturą, abyście nie ulegali jej żądzom. Swego ciała, nawet w najdrobniejszej części, nie oddawajcie na służbę grzechu jako oręż nieprawości, ale jako żywi, wyrwani ze śmierci, podporządkujcie się Bogu i swoje ciało poświęćcie Mu na oręż sprawiedliwości.

List do Rzymian 6,12-13

#biblia #chrzescijanstwo #dobro #szlachetnosc #wojnaidei

Data: 14.07.2019 21:49

Autor: Ijon_Tichy

Dziś jeszcze zapraszam na dwuminutowy materiał w temacie socjotechniki na co dzień wykorzystywanej przez komunistów współczesnego świata.

W jaki sposób zmanipulować dowolne społeczeństwo, by zaakceptowało legalizację adopcji dzieci przez zboczeńców, albo pedofilii, kazirodztwa, zoofilii, nekrofilii lub wszelkiej innej chorej idei, która wydwałaby się nie do przjęcia? Ladies and gentleman! I proudly present you……

( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚ OKNO OVERTONA https://www.youtube.com/watch?v=fB4kj1KzBgo

To bardzo ciekawe zagadnienie przedstawione w zaledwie 2 minuty. Okno overtona jest narzedziem socjotechniki intensywnie wykorzystywanym przez komunistycznych (lewicowych) agentów wpływu, m.in. w kwestii zboczonych żądań ze strony środowiska LGBT zmierzających m.in. do adopcji przez nich dzieci, do legalizacji kazirodztwa i pedofilii (w Polsce) albo żądań niektórych zagranicznych lewicowców, by zalegalizować nekrofilię, pedofilęi i zoofilię w innych krajach postepackego "Zachodu".

#wojnaidei #socjotechnika #marksizmkulturowy #komunizm #lgbt #oknoovertona

Data: 14.07.2019 19:52

Autor: Ijon_Tichy

Lewicowe przemiany kulturowe, ta szalona destrukcja spójności całych narodów i w konsekwencji ich bezradność w krajach szeroko rozumianego "Zachodu", to efekt ZAPLANOWANEGO przez komunistów kilkadziesiąt lat temu, szeroko zorganizowanego, konsekwentnego działania na polu rozmaitych insytucji i nauk społecznych!

Słowa te kieruję do ludzi rozsądnych, którzy mają otwarte oczy i dobrą wolę – niezależnie od waszego światopoglądu. Już nie raz o tym pisałem, lecz myślę, że warto o tym przypominać.

Oto, na naszych oczach postępuje komunistyczna walka z kulturą łacińską i w ogóle z cywilizowanym światem, założonym przez białego człowieka. Walka z rodziną i poczuciem tożsamości społecznej, walka z wszelką normą i obyczajem jest częścią TEORII KRYTYCZNEJ opracowanej po wojnie przez think tank nowej komuny, czyli głównie przez socjologów, psychologów, filozofów i w ogóle przez przedstawicieli nauk społecznych z tzw. SZKOŁY FRANKFURCKIEJ.

Komunisci realizują swoje plany przy wykorzystaniu kilku głównych metod. Demoralizacja społeczeństwa i bezustanna dekonstrukcja kultury, są jednymi z głównych narzędzi, które służą ich celom. Przy wsparciu metody DŁUGIEGO MARSZU PRZEZ INSTYTUCJE, którą opracował i zalecał jeszcze przed wojną Antonio Gramsci, komuniści odnoszą nadzwyczajne sukcesy w dokonywaniu destrukcji mentalności czlowieka "Europy", że tak to ujmę i w ogóle pokrewnego nam, cywilizowanego świata.

W mocnym skrócie taka właśnie jest przyczyna kulturowej rozwałki i szaleństwa, jak to, które umotywowało ten wpis.

W przyszłości zamierzam dokładniej, po kolei opisać genezę problemu. Miałem to szczęście w nieszczęściu, że jestem absolwentem wydziału nauk społecznych UAM w Poznaniu i ten wstrętny temat znam gruntownie, od podszewki.

#komuna #komunawraca #marksizmkulturowy #teoriakrytyczna #lgbt #wojnaidei #totalnyatak #socjologia #naukispoleczne

Data: 01.07.2019 08:43

Autor: Ijon_Tichy

Trwa ostry atak LGBT. Ostatnio jakoś dziwnie to się nasila. Ta oślizła tematyka nie schodzi z tapety wszelkich mediów.

Właśnie słucham w radio dyskusji na ten temat i poseł Mieszkowski niemalże wprost wyrażał oburzenie, że (parafrazując) w Polsce jeszcze nie dajemy dzieciom w przedszkolach wibratorów o dmuchanych lalek do zabawy i zamiast bajek nie puszczamy im porno.

Ponadto stwierdził jako oczywistość, w mentorskim tonie doświadczonego wiarusa, nestora życia, że "pragnie poinformować, że płeć jest przede wszystkim kulturowa".

Jak w ogóle jest to możliwe, że taki niedorzeczny pogląd w ogóle przedarł się do opinii publicznej jako wiarygodny?! Znajduje poparcie i aprobatę snobów z różnych postępackich środowiskach.

Czy szympansy mają 63 płcie? A pawie? A surokatki, lwy, glonojady, żyrafy, czy JAKAKOLWIEK ISTOTA ŻYJĄCA dzieli się na kilkadziesiąt płci? Nie! Ale człowiek nagle staje się nieokreśloną masą chaotycznego bydła.

Sam pomysł jest wręcz komicznie szalony, jakbym czytał najbardziej zwariowane pomysły pisarzy science-fiction. A przecież dzieje się to na naszych oczach i jest elementem walki z tobą i mną, czytelniku.

Oczywiście, że są pewne niuanse zwyczajów i pozycji płci w różnych społeczeństwach, sposoby realizacji roli płci w kulturach różnią się w zależności od konfiguracji danej kultury, jednak w całościowym ujeciu są to kosmetyczne niuanse, które nie powinny nawet zbliżyć się do szalonego pomysłu marksistów. Niezmiennie człowiek, homo sapiens sapiens, jest istotą dwupłciową i wszelką cywilizacja i kultura wokół tego była i jest budowana.

Marksiści kulturowi chcą zaatakować to, co najbardziej istotne dla naszej kultury.

Marksiści wymyślili sobie rozmaite metody walki z kulturą dominującą, jedną z metod jest walka z heteronormatywniścią, która jest fundamentem, istotnym kodem naszej kultury.

#marksizmkulturowy ##wojna #wojnaidei #lgbt #homopropaganda #kulturoznawstwo

Data: 27.06.2019 10:19

Autor: Ijon_Tichy

Aniela Makrela w zeszłym tygodniu trzęsła się cała podczas spotkania z prezydentem Ukrainy. Później wykręcała się sianem, że to dlatego, iż zdążyła wypić "tylko 3 szklamki wody" wcześniej tego dnia. Oczywiście makrela kłamała i prawdopodobnie coś poważniejszego się z nią dzieje.

Oto dziś pani Anieli znowu trzęsły sie ręce w trakcie oficjalnego spotkania z prezydentem RFN.

https://www.tvn24.pl/niemcy-angela-merkel-drzala-trzesly-sie-dlonie-niemieckiej-kanclerz,948030,s.html (przepraszam za źródło).

Ps. Przy okazji nawiążę do mojego wczorajszego wpisu o marksiźmie kulturowym. Pani Aniela Makrela jest jedną z czołowych przedstawicielek i kontynuatorek tzw. pokolenia 68', czyli ekspancji masowych, intensywnych i zorganizowanych działań środowisk nowego marksizmu, które mają na celu stworzenie państwa totalitarnego, panującego nad ogłopionym społeczeństwem o mentalności sowieckiej – ogłupionej komunistycznej tłuszczy bezmyślnego ludu…

#niemcy #polityka #medycyna #wojnaidei #socjologia #historia #ciekawostki pozwalam też sobie podpiąć #wszystkooniemczech

Data: 26.06.2019 10:15

Autor: Ijon_Tichy

Materiał kolegi @monte zainspirował mnie do rfleksji o komunizmie XXI wieku, który od kilkudziesięciu lat wtłacza się w głowy z ogromnym sukcesem społeczeństwom zachodu. Zachęcam do zapoznania się z tekstem.

Ludzkość jest podatna na manipulację do tego stopnia, że można jej wmówić nawet takie rzeczy, które są zupełnie przeciwne zdrowemu rozsądkowi, naturze, są skrzywieniem, zboczeniem, dziwactwem, lub są wprost złe i skodliwe tak indywidualnie, jak i dla społeczeństwa. Taki człowiek będzie takich bzdur z całych sił bronił, bo będzie przekonany, że służy jakiemuś dobru….

Pamiętam pierwsze wykłądy z antropologii, z czasów studiów. Wykładowca tłumaczył nam, jak system kulturowy kształtuje i mocno determinuje ludzkie przekonania, wartości, a nawet poczucie estetyki. podawał przykłady i mówił m.in. o rdzennych indianach Ameryki Południowej. Nie pamiętam już czy o Majach, Inkach, czy Aztekach, ale to nieważne. Wśród tamtych ludzi za coś pięknego uchodził zez, skrzywienie oczu. Ludzie celowo wieszali zabawki nad noworodkami i niemowlakami w taki sposób, by dziecko musiało zezować, w nadziei, że oczy dziecka się skrzywią. Spowodowane to było tym, że zez uchodził za błogosławieństwo bogów….

System kulturowy można porównać do oprogramowania komputerowego – software, który obsługuje maszynę ludzką. System kulturowy, jaki mamy w sobie, jest zróżnicowany nawet w obrębie jednej kultury, ale mimo teogo jest na tyle zgrany, że się nie rozpada i może funkcjonować.

Jeżeli zatem ktoś ma na celu podbicie danego społeczeństwa bez użycia fizycznej siły, to stosuje zorganizowaną akcje rozszczepiania systemu kulturowego na kawałki. I TO WŁAŚNIE obserwujemy w postaci tzw. teorii krytycznej, opracowanej przez socjologów i filozofów tzw. "szkoły frankfurckiej" (choć nie tylko oni są think tankiem tej wojny).

Frankfurtczycy oraz ich kontynuatorzy sa siłą napędową nowego marksizmu, marksizmu kulturowego, którego celem jest dezintegracja kulturowa społeczeństw szeroko rozumianego zachodu. Społeczeństwa kulturowo rozwarstwione stają się bezwładną, niemogącą sie porozumieć i skonsolidować tłuszczą, która staje się nawozem historii, na którym rośnie komunizm. Obserwujemy to na własne oczy dziś.

Na rozwarstwianie i dezintegrację społeczeństwa składa się wiele czynników, działalności zorganizowanych we wspólnym ideologicznym celu i działających w synergii. Wymięnię tylko kilka, które każdy zna:

– sprowadzanie imigrantów z obcych nam systemów kulturowych;

– lansowanie działalności środowisk LGBT i przesuwanie granicy tolerancji ku afirmacji ich zachowań i uprzywilejowania;

– lansowanie feminizmu trzeciej fali, wraz z jego absurdalnymi postulatami;

– sukcesywne przesuwanie "okna Overtona" w rozmaitych kwestiach moralnych.

– rozhuśtywanie nastrojów spłecznych i skłócanie społeczeństwa po to, by nie mogło sie skonsolidować i ochronić przed wrogą sobie dominacją zewnętrzną.

– absolutna dominacja narracji krytykujacej tradycyjny system kulturowy – w filmach, muzyce, ogólnie w przemyśle rozrywkowym, w konkursach, imediach głównego nurtu;

– dyskryminacja konserwatyzmu w najbardziej opiniottwórczych narzędziach komunikacji i budowania narracji – m.in. w google, facebook itd. filtrowanie wiadomości, wyświetlanych treści, banowanie użytkowników, marginalizacja.

– ustawianie paradygmatu działań, który ma na celu ucinanie finansowania działalności naukowców, myślicieli, ogólnie ludzi i instytucji, które mają poglądy konserwatywne, chrześcijańskie, lub w jakikolwiek sposób kolidujące z nowym marksizmem.

Tego jest znacznie więcej. Wymieniłem tylko te czynniki, które – jak sądzę – są jaskrawe i widoczne dla kazdego rozumnego człowieka.

Zachęcam do bliższego zapoznania się z takimi terminami jak: Szkoła frankfurcka, teoria krytyczna, długi marsz prez instytucje, dyskurs zamiast prawdy, marksizm kulturowy.

Zachęcam do zapoznania się z postaciami takimi jak np. Altiero Spinelli, Teodor Adorno, Max Horkheimer, Herbert Marcuse, Antonio Gramsci, Erich Fromm, . Po bliższym zapoznaniu się z tymi osobnikami odkryłem czyste zło, kłamstwo, manipulację i traktowanie ludzkosci jak bydła, które należy ogłupić i opanować sowieckim totalitaryzmem.

Ten potężny think tank przez długie lata opracowywał i wrdażał plan zmian społecznych, bo komuniści zrozumieli, że nie ma lepszej metody na wprowadzenie komunizmu, jak tylko taka metoda, która wyraża się w sukcesywnej dezawuacji, wypieraniu i wykorzenieniu ze społeczeństwa wszystkiego, co tworzy jego mentalność opartą w tradycji.

Najgorsze jest to, że celem jest już pokazujący powoli swoje kły ustrój totalitarny i ludzkość w stanie otępienia, ubezwłasnowolnienia i intelektualnej próżni oraz zdziczenia moralnego. Ludzkość jako bydło.

#marksizm #marksizmkulturowy #wojnaidei #kultura #kulturoznawstwo #socjologia

Data: 12.06.2019 08:20

Autor: Ijon_Tichy

Ostatnio poleciałem dość mocno z krytyką Kościoła Katolickiego i niektórzy poczuli się urażeni. To nie jest tak, że ja KK uważam za zło. Jest wręcz przeciwnie. Cieszę się, że żyję w Polsce, kraju mocno przesiąkniętym katolicyzmem.

Jednak mam naprawdę mieszane uczucia co do katolicyzmu. Z jednej strony odrzucam ogromną część jego teologii, bo w oczywisty sposób jest sprzeczna z Biblią.

Z drugiej strony jednak doceniam ogromny, kulturowy wkład katolicyzmu w walkę o normalność w wojnie kulturowej z nowym marksizmem. Widzę niesprawiedliwość, jaka spotyka KK.

Nie da się nie zauważyć, że kościół katolicki jest znienawidzoną przez komunistów barierą przed rozpadem kulturowym, przed zboczeńcami, lewicowymi skrzywieńcami i w ogóle atakiem na kulturę i ład społeczny.

Okazjonalnie chętnie wspieram kościół katolicki w tej walce. Jednak w imię tej ważnej wojny kulturowej nie mogę pozostawać ślepy na rażące błędy, sprzeczne z tym, czego uczy Biblia.

Z jednej strony denerwuję się na wściekłe ataki lewicy na KK, a z drugiej nie umiem nie zauważać, że KK tkwi w teologicznym błędzie i to głęboko.

Nie zmienia to faktu, że wiem, że wśród Katolików jest całe mnóstwo szczerych ludzi, którzy oddają Bogu cześć najlepiej, jak tylko umieją i na pewno cieszą się uznaniem Boga. Nawet jeśli zostali nieświadomie nauczeni sprzecznych z Biblią rzeczy.

#kosciol #chrzescijanstwo #wojnaidei #marksizmkulturowy

Data: 04.06.2019 05:58

Autor: Ijon_Tichy

1 list do Koryntian, 1:26-31

"26. Dlatego przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu tam mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 28 i to, co nieszlachetnie urodzone według świata oraz wzgardzone, i to, co [w ogóle] nie jest, wyróżnił Bóg, by to, co jest, unicestwić, 29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga. 30 Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, 31 aby jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi."

#biblia #chrzescijanstwo #wojnaidei #worldchallenge #nauka #wiara

Data: 03.06.2019 09:32

Autor: Ijon_Tichy

Witam Lurki i Lukierki!

Zpozdrowieniami dla tych, którzy domagają się dowodów na istnienie Boga i wyśmiewają naukę o Jezusie Chrystusie :)

1 list do Koryntian, rozdz. 1:18-25

"18 Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. 19 Napisane jest bowiem:

Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę.

20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego świata? Czyż nie uczynił Bóg mądrości świata głupstwem?

21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawiać wierzących. 22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków – Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. 25 To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi."

#biblia #nauka #wiara #wojnaidei

Data: 18.05.2019 11:59

Autor: Ijon_Tichy

Sexedukacja – aby dzieci w wieku wczesnoszkolnym weszły gładko w pornografię i korzystały z seksu jak nawcześniej należy nimi manipulować, robić to w przemyślany i sprytny sposób, po kolei, rozpoczynając od podważania zasad, których uczą się w domu, poprzez kolejne przełamywanie zahamowań, aż do pornografii, masturbacji i przyjęcia nieograniczonej swobody seksualnej. Jest to zawoalowana pedofilia pod płaszczykiem "edukacji".

https://www.magnapolonia.org/seksedukatorka-o-pornografii-to-moze-byc-edukacyjne-i-inspirujace/?fbclid=IwAR1_IZ8qpYKqHPg0RE-0jppNDLYGPFcWxFwZPBsLLEVAphoxPrKiPJEqpe0

#sex #zboczency #wojnaidei #seksedukacja #marksizmkulturowy #rewolucjaseksualna

Data: 16.05.2019 08:33

Autor: Ijon_Tichy

Jak co niektórzy wiedzą, ostatnio krytykuję Kościół Katolicki za odstępstwo od Ewangelii i uwikłanie w pogaństwo. Nie mniej wkurza mnie gra ideologiiczna na masową skalę i manipulacje nastrojami społeczeństwa w postaci zorganizowanej nagonki na Katolików. Maczanie krzyża w moczu, tęcza na głowie obrazu matki boskiej na publicznym WC, do zażygania granie emocjami ludzi w kwestii pedofilii. Ogólne obrażanie katolików bez powodu. W związku z powyższym i modą na obrażanie wiary innych ludzi zamieszczam co następuje.

Art. 196 Kodeksu Karnego: „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

#marksizmkulturowy #wojnaidei #kosciolkatolicki

Data: 14.05.2019 15:36

Autor: lisq

#pogromlewakow #polityka #sex #szachmat #tv #wojnaidei

Jak obiecałem w komentarzu do posta, wideo z "Minęła dziewiąta".

Wołam opa: @Ijon_Tichy

oraz plusujących i komentujących tamten wpis

@Alojz, @Starszyoborowy, @Mariodrack, @Ragnarok, @raptor, @drewniany, @xyz, @Wolvi666, @MrHardy, @FiligranowyGucio, @LadacznicoOdporny, @AdJoywekshodavgejhyRavHup7Knat, @seosx, @Thanos, @Beowulf, @kosmitolog

Nagrywane imbryczkiem do herbaty po babci

https://www.youtube.com/watch?v=GjgxzZhi0qQ

Data: 14.05.2019 09:33

Autor: Ijon_Tichy

HAHAHA!

Klarenbach genialnie zajechał i ośmieszył panią z Nowoczesnej.eu na antenie xD

Była rozmowa o edukacji seksualnej i Klarenbach tak mistrzowsko obnażył głupotę lewicowych postępaków, że aż żałuję, że nie mam linka do tego fragmentu. Pani z Nowoczesnej tak się trzęsła z nerwów i zmieszania, że aż śmiesznie wyglądała xD zaczynała się denerwować, jąkać, plątać i chyba obrazi się na TVP xD

W skrócie, z pamięci: Klarenbach pyta Panią, dlaczego Nowoczesna.eu składa projekt ustawy o prokreacji, która ma na celu seksualizację małych dzieci. Pani z Nowoczesnej.eu mówi "dlaczego pan mówi 'seksualizacja' – niech pan poda definicję tego słowa" . Klarenbach poprosił wobec tego, by pani z Nowozcesnej.eu podała definicję prokreacji. Ta odpowiedziała, że "jest to najkrócej mówiąc rozmanażanie". Klarenbach powiedział, że to nie jest definicja i poprosił o wjaśnienie. Pani z Noweczesnej.eu zaczeła się czerwienić, wstydzić i unikać odpowiedzi, bo było to dla niej krępujące.

Szach mat – pani z Nowoczesnej właśnie pokazała, jak bardzo krępuje ja mówienie o sprawach tak intymnych jak seks i robienie dzieci. Jednocześnie walczy o wprowadzenie ustawy, która nakazuje uczenia o tym dzieci w wieku, w którym kompletnie nie są na to przygotowanie biologicznie i psychicznie.

=====

Następnie Klarenbach powiedział, że ustawa Nowoczesnej.eu zakłada seksualizację dzieci, uczenie działań znierzających do prokreacji – jak sama nazwa ustawy wskazuje – chodzi o tłumaczenie mechanizmów zmierzających do płodzenia dzieci. A następnie w tej samej ustawie mowa jest o prawie do nieograniczonego usuwania ciąży – czyli przerywania prokreacji. Czyli jest to moralna hipokryzja i po prostu SEKSUALIZACJA społeczeństwa.

Musielibyście widzieć roztrzęsienie i panikę pani z nowoczesnej. Piękna prezentacja hiporyzji lewicowego bełkotu i tego, że oni są świadomi tej hipokryzji, której nie umieją obronić w rozmowie z w miarę rozgarniętym człowiekiem.

Nie pochwalam propagandowej TVP, ale Klarenbachu – szapo ba! :)

#szachmat #pogromlewakow #sex #wojnaidei #polityka #tv

Jak rozmawiać z fanatykiem?

Data: 28.04.2019 14:23

Autor: Ijon_Tichy

youtu.be

Rozsądny materiał o tym, jak prowadzić konstruktywną rozmowę z fanatykami wszelkiej maści – prawakami, lewakami, feministkami, antyteistami, czy też fanatykami religijnymi itd. Myślę, że warto przyjąć zrównoważoną postawę, niezależnie od tego, co uważamy za PRAWDĘ.

#wojnaidei #swiatopoglad #protip

Data: 25.04.2019 11:22

Autor: Ijon_Tichy

Przeklejam swój komentarz, bo uważam, że warto poruszyć tę dyskusję.

Nie ma dowodów na celowe podpalenie katedry Notre Dame w Paryżu, lecz istnieje tylko takie podejrzenie. Ludzie którzy "ad hoc et ex nihilo" twierdzą z uporem, że to był tylko wypadek, są naiwni i przemawia przez nich przedmyślenie zaaplikowane im przez cenzurę i propagandę. Są podobnie fanatycznie zapatrzeni w stawioną z góry tezę (a może nawet jeszcze bardziej) jak ci, którzy z całkowitym przekonaniem krzyczą, iż ten nieszczęśliwy pożar był wynikiem celowego podpalenia.

Skąd biorą się kontrowersje, podejrzenia, a w końcu nawet oskarżenia? Przyjrzyjmy się ciekawym faktom, które są podstawą do wysuwania podejrzeń.

– Powszechnie waidomo, że we francji kościoły są likwidowane, niszczone, bezczeszczone i przerabiane na parki rozrywki, itp.

– W międzysczasie we francji w ciągu ostatnich 15 lat wybudowano ponad tysiąc meczetów.

– powszechnie wiadomym jest, że wyznawcy islamu gardzą francuskimi autochtonami i zapowiadają "dżichad łonami swoich kobiet". Pogarda i tłumiona nienawiść muzułmanów przejawia się licznymi aktami przemocy, która przejawia się różnorodnie – od słownych ataków, poprzez napastowanie i akty przemocy, wandalizm, aż po ataki terroryztyczne.

Przykładem jest atak na ludzi, którzy przebywali wewnątrz kościoła w miejscowości Saint-Étienne-du-Rouvray. W 2016 roku dwaj islamiści zabarykadowali się w budynku wraz z zakładnikami. Wśród nich był ksiądz Jacques Hamel, dwie zakonnice oraz jedno małżeństwo. Trzecia zakonnica zdołała uciec i powiadomić policję. Po 40 minutach udało się uwolnić zakładników, lecz ksiądz Hamel został zamordowany, zaś sprawcy zastrzeleni. Wydarzenie to wstrząsnęło tamtejszą społecznością. Od tego czasu policja zdołała udaremnić liczne ataki ze strony islamskich fanatyków na katedrę Notre-Dame w Paryżu. Na początku czerwca 2017 roku przed budynkiem zastrzelono muzułmanina, który z pomocą młotka próbował zabić policjanta. W kolejnym przypadku zatrzymano kobiety, które planowały atak na słynną katedrę.

– w czasie, gdy płonęła katedra Notre dame w Paryżu połonął też inny kościół, co skrzetnie zostało przemilczane przez wszystkie mainstreamowe media.

– był to okres Wielkiej Nocy, najważniejszego święta chrześcijan (podobny czas świadomie wybrali ISLAMSCY terroryści na Sri Lance).

– Niektóre źródła podają, iż codziennie dochodzi średnio do trzech profanacji świątyń we Francji.

– tylko od lutego zniszczono 11 kościołów we Francji,

JEST TO PROCES TRWAJĄCY BEZ PRZERWY OD LAT.

A OTO DANE SAMYCH TYLKO POŻARÓW KOŚCIOŁÓW WE FRANCJI Z 2018 r.

– 28 stycznia – pożar zniszczył szopkę w kościele św George w Saint-Georges-D'orques (Herault).

– 5 lutego – podpalenie kościoła Matki Bożej Pontorson (La Manche).

– 16 lutego – podpalenie kościoła w Saint-Roch w Nice (Alpes-Maritimes).

– 4 marca – podpalenia (10 ognisk pożaru) w Saint-Gildas kościoła Auray (Morbihan).

– Noc 25/26 marca – próba podpalenia katedry Notre-Dame Saint-Omer (Pas-de-Calais).

– 8 kwietnia – dwa ogniska pożaru w kościele Saint-Gervais-St.-Protais Langon (Gironde).

– 13 kwietnia – spalony budynek na terenie sanktuarium Notre-Dame-du-Chêne Vion (Sarthe).

– 20 kwietnia – podpalenie kościoła Notre-Dame-du-Bout-du-Pont w Villeneuve-sur-Lot (Lot-et-Garonne).

-16 maja – podpalenie konfesjonału w kaplicy Świętego Krzyża Lyon (Rhone)

-7 czerwca – podpalenie kościoła Matki Bożej Łaskawej de Revel (Haute-Garonne).

-9 czerwca – podpalenie w kościele Saint-Vaast Bethune (Pas-de-Calais).

-18, 19 czerwca – dwukrotne podpalenia w kościele Saint-Martin La Pommeraye (Maine-et-Loire).

-21 czerwca – kilka ognisk pożaru w kościele św Brygidy z Plappeville (Mozela).

-Noc 11/12 lipiec – spłonęło miejsce kultu "Oak Dziewicy" w Rannée (Ille-et-Vilaine).

-25 lipca – próba podpalenia w diecezjalnym Domu Saint-Pierre d'Orléans (Loiret).

-24 września – próba podpalenia katolickiej kaplicy w Grenoble (Isère).

-26 września – próba podpalenia kościoła Matki Bożej Wniebowziętej w Tour-du-Pin (Isere).

-25 października – podpalenie bramy do kaplicy Najświętszego Serca Sables d'Olonne (Vendée).

-28 października – podpalenie kościoła Saint-Jean-Baptiste w Saint-Jean-du-Bruel (Aveyron).

-28 listopada – podpalenie w kaplicy Najświętszego Serca Segré (Maine-et-Loire).

-30 grudnia – próba podpalenia kaplicy kościoła św Madeleine w Toulouse (Haute-Garonne).

Czy wobec tego samo stawianie podejrzeń (nie oskarżeń, lecz PODEJRZEŃ) podpalenia nie wydaje się racjonalnie uzasadnione?

https://natemat.pl/149221,tysiace-meczetow-w-calej-europie-kosztuja-miliony-euro-kto-stoi-za-ich-budowa

https://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/mapa-zniszczonych-kosciolow-we-francji-7195.html

http://www.fronda.pl/a/tak-upada-zachod-burzenie-kosciolow-niemcy-i-francja,107297.html

https://ndie.pl/zadaja-wybudowania-tysiecy-nowych-meczetow-we-francji/

https://nczas.com/2019/04/16/plaga-atakow-na-koscioly-we-francji-codziennie-dochodzi-do-profanacji-trzech-swiatyn-video/

#islam #notredame #francja #chrzescijanstwo #terroryzm #wojnaidei #wojnacywilizacji

Data: 25.04.2019 09:10

Autor: Ijon_Tichy

Czytam sobie właśnie Stanisława Michakiewicza "Niemcy, Żydzi i folksdojcze". To taki zbiór felietonów. Można tam znależć niezłe perełki. Pan Stanisław jest sprawnym szermierzem sarkazmu i ironii, którymi obnaża intelektualną próżnię w świecie szeroko rozumianego "obozu postępactwa, zdrady i zaprzaństwa". Polecam zapoznawczo ten oto fragment, który przed chwilą przepisałem z książki specjalnie dla was, moje Lurki i Lukierki :)

str. 86-88

"…wielu postepaków, u których tupet wyprzedza i to znacznie, wszystkie inne zalety, wyobraża sobie, że są odkrywcami, a przynajmniej prekursorami różnych zachowań i z tego tytułu spoglądają z wyższością, zwłaszcza na konserwatystów. Inna rzecz, że ze względu na to, iż w przypadku postępaków tupet wyprzedza i to znacznie, wszystkie inne zalety, swoich odkryć dokonują oni głównie w dziedzinie obyczajowej, bo jużci – ściągać majtki sobie albo swojemu kopulantowi jest znacznie łatwiej, niż, dajmy na to, wynaleźć elektryczność. Niestety i te odkrycia mają w większości, albo nawet w całości charakter wtórny. Weźmy na przykład takiego "Big Brothera", dzięki któremu zostało wypromowanych kilku wpływowych mężów stanu, nie mówiąc już o plejadzie gwiazd.

Cóż jednak przedstawia sobą to widowisko w porównaniu z wystepami bizantyjskiej cesarzowej Teodory? Prokopiusz z Cezarei w swojej "Historii sekretnej" pisze na przykład, że układała się nago na wznak na arenie, służba sypała jej na rozchylone krocze ziarna zboża, bodajże owsa, które nastepnie wyszczypywały stamtąd gęsi, specjalnie w tym celu tresowane. Wprawdzie wspomniane dzieło jest paszkwilem na cesarza Justyniana i Teodorę, ale nawet paszkwilanci coś tam wiedzieć muszą, więc w tym owsie jakieś ziarna prawdy musiały się znajdować. Z resztą nie chodzi tu o Teodorę, ani o Justyniana, bo znacznie bardziej reprezentatywną postacią, której jak dotąd nie przelicytował żaden postępak, jest rzymski cesarz Heliogabal. (…)

Kiedy został przez żołnierzy obwołany cesarzem (2018-222 n.e.) i przybył do Rzymu miał lat 14. Rządy sprawowała jego babka Maesa podczas gdy cesarz Heliogabal oddawał się rozpuście, o której dzisiejsi ludzie nie mają najmniejszego wyobrażenia tym bardziej, że zgodnie z syryjskim obyczajem, Heliogabal wplatał w nią motywy religijne, np. urzadził wesele bożka słońca Elagabala z fenicką boginią Astarte. W koncu wszyscy mieli go dosyć, zwłaszcza, że synekury przyznawał swoim seksualnym partnerom, więc zamordowali go żołnierze, wraz z jego matką.

Ekstrawagancje Heliogabala polegały nie tylko na sodomickich orgiach, ale również na przejażdżkach po Rzymie w rydwanie ciągnionym przez nagie dziewczyny. Czterokrotnie zawierał małżeństwa z kobietami, a jedno – z mężczyzną, woźnicą rydwanów. Chciał też zmienić sobie płeć, niczym stary komuch Bęgowski, ale stan ówczesnej medycyny na to nie pozwalał. Już z tego pobieżnego przeglądu wyczynów Haliogabala widać, że był on wynalazcą lub prekursorem zachowań, których autorstwo z powodów historycznej ignorancji przypisują sobie rozmaici postępakowie albo ich kopulantki, zażywając z tego tytułu reputacji intelektualistów i ideologów, oczywiście wśród takich samych wyszczekanych ignorantow, jak oni sami.

Nie jest to jednak najgorsze, tylko okoliczność, że usiłowania, by dorównać Heliogabalowi, stanowią dziś największą ambicję postępowych Europejsów, podczas gdy współcześni żołnierze nie są na tyle odważni, by położyć temu kres, bo jedyną ich ambicją jest przejście na wczesną emeryturę".

#michalkiewicz #felieton #konserwatyzm #lewica #wojnaidei

Data: 24.04.2019 05:30

Autor: Ijon_Tichy

Okno Overtona

Przy wykorzystaniu między innymi tego narzędzia inzynierii społecznej, narody cywilizacji łacińskiej (przede wszystkim, ale nie tylko) od kilkudziesięciu lat są celowo przekształcane kulturowo. Nowy marksizm, zwany marksizmem kulturowym wprowadzany jest takimi własnie m.in. metodami.

W każdym społeczeństwie istnieje tzw. okno możliwości politycznych, czyli perspektywa wykonania działań, mających doprowadzić do urzeczywistniania konkretnych myśli i poglądów, które wydają się nieakceptowalne dla społeczeństwa. Politycy są w stanie je nagłośnić i wdrożyć w życie w taki sposób, by nie byli oskarżani o zbytni radykalizm i ekstremizm. Idee stają się możliwe do wcielenia w życie nie w chwili, gdy politycy się do nich przekonują, ale wówczas, gdy większość społeczeństwa jest w stanie je zaakceptować.

Joseph P. Overton (1960-2003) wiceprezydent centrum analitycznego Mackinac Center for Public Policy, opracował model inżynierii społecznej zwany „Oknem Overtona”, który zakłada, że każdą ideę – nawet tę, która wydaje się absolutnie niemożliwa do wcielenia w życie – można zrealizować, jeżeli dobierze się odpowiednią strategię. Prawidłowe funkcjonowanie modelu zapewniają specjaliści w zakresie kształtowania opinii publicznej, a więc dziennikarze, naukowcy, specjaliści od PR, wykładowcy akademiccy, czy celebryci. Jedni działają świadomie, inni nie. Warunkiem wprowadzenia w życie pożądanej idei jest przejście przez społeczeństwo kilku etapów.

Prześledźmy jak Okno Overtona przesuwa się w przypadku pedofilii od momentu postrzegania tego tematu jako tabu, aż do legalizacji.

Etap 0 – Stan obecny. Pedofilia nie jest akceptowana przez społeczeństwo, a temat ten nie jest omawiany w mediach.

Etap 1 – Okno Overtona przesuwa się z „zabronione” na „zabronione, ale z zastrzeżeniami”. Temat zaczyna być omawiany na konferencjach, gdzie panuje opinia, że nie powinno być żadnego tabu w tym zakresie. Na spotkania zapraszani są ludzie ze świata nauki, najczęściej pseudonaukowcy, których twierdzenia i argumenty są cytowane przez media i wpływowych ludzi ze świata polityki. Powstają teorie, mówiące o korzyściach płynących z obniżenia wieku legalnego współżycia seksualnego. Aktywne grupy społeczne nalegają, by edukacje seksualną rozpocząć dużo wcześniej w szkołach, argumentując to ideą bezpiecznego seksu. W rzeczywistości może rosnąć zainteresowanie dzieci technikami seksualnymi, które będą chciały wypróbować. Tym sposobem pierwotnie nieakceptowalny przez społeczeństwo temat, zostaje poddany dyskusji publicznej.

Etap 2 – Temat pedofilii przechodzi do stadium akceptowalnego. Nadal cytowani są naukowcy, a do obiegu wkraczają eleganckie terminy określające nowy poziom pedofilii, jest ona traktowana jako nowa orientacja seksualna. Przytaczane są argumenty, mówiące o wcześniejszej dojrzałości seksualnej dzieci. Współżycie osoby dorosłej z osobą 13-letnią nie jest czymś złym w opinii społecznej.

Etap 3 – Okno zostaje przesunięte z „akceptowalnego” na „sensowne”, argumentując biologicznym uwarunkowaniem. Skoro dziewczynki są zdolne z biologicznego punktu widzenia zajść w ciążę po pierwszej miesiączce, to są także gotowe by aktywnie współżyć z dorosłym mężczyzną. Człowiek powinien mieć możliwość wyboru kiedy zaczyna współżycie. Czynnik psychologiczny oczywiście też jest brany pod uwagę, najnowsze badania amerykańskich naukowców potwierdzają tezę, że dzieci są gotowe psychicznie na współżycie, po wcześniejszym odbyciu zajęć z edukacji seksualnej.

Etap 4 – Nowy wymiar pedofilii zostaje spopularyzowany przez media, coraz więcej celebrytów opowiada historie popularnym brukowcom o swoich preferencjach odnośnie młodych osób. Toczy się także polemika na przykładzie osób historycznych i mitologicznych.

Etap 5 – Pedofilia z tematu popularnego w świecie mediów przechodzi do sfery legalizacji i umocnienia w polityce państwowej. Powstaje ustawa, na mocy której dozwolone jest współżycie seksualne dzieci od 13. roku życia. Coraz więcej publikacji naukowych udowadnia, że pedofilia jest czymś dobrym, świadczącym o nowoczesności i postępie społecznym, a rodzice nie powinni ograniczać dziecka w swoich wyborach.

========================================================================================

Twoja 13-letnia córka lub syn mogą już teraz legalnie współżyć z nastolatkami albo osobami dorosłymi.

Pedofilia, przechodząc na kolejne etapy przedstawione w modelu, nie jest prezentowana jako coś złego, nie sprowadza się do metody chwytania dzieci w piaskownicy i gwałcenia. Powstała nowa definicja pedofilii, nacechowana pozytywnie. Cały proces ma sprowokować młodych ludzi do większego zainteresowania tym tematem, by same chciały eksperymentować i nie miały żadnych ograniczeń w tym zakresie.

A teraz powróćmy do polskiej rzeczywistości. Obecnie pedofilia uznawana jest za chorobę, a jak wiadomo „choroba” jest pojęciem wartościującym, nacechowanym negatywnie. Zwolennicy kontaktów seksualnych z małoletnimi nie chcą by ten termin kojarzył się negatywnie, więc konieczne jest przyjęcie strategii, która zmieni sposób myślenia społeczeństwa, a więc aktywiści mają na celu stworzenie „nowego człowieka”, który będzie przejawiał podobne preferencje jak oni i nie będzie ograniczał swobody działania.

Ten model jest próbą zdefiniowania procesów kształtowania opinii społecznej, nie został wymyślony przez Josepha Overtona, a jedynie opisany. Oczywiście w Polsce i wielu innych krajach, gdzie oczywistością jest stosowanie najróżniejszych technik manipulacji, temat jest dość niewygodny. Nawet, gdyby model zwany „Oknem Overtona” został opisany w mediach o ogólnopolskim zasięgu, np. w wieczornym wydaniu Wiadomości, to nowa informacja rozeszłaby się bez echa, a większość skomentowałaby ją jednym słowem: „acha”, albo „znowu te teorie spiskowe”. Niestety, w Wiadomościach szukamy często potwierdzenia własnych przekonań, a nie nowych informacji.

W kraju, gdzie większość ludzi walczy o przetrwanie, pracę, lepszy byt, takie kwestie zostają odsunięte na margines. Nie drążymy tematu, bo nie mamy na to czasu, albo nam się nie chce. Interesujemy się sprawą, dopiero kiedy bezpośrednio zostaniemy nią dotknięci.

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Okno_Overtona

https://www.youtube.com/watch?v=qsbz7N8fJBY

https://www.salon24.pl/u/rk1/607872,homoseksualizm-jak-kanibalizm-okno-overtona

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/okno-overtona-2018-08

… i wiele innych u wujka google.

#wojnaidei #marksizm #manipulacja #massmedia #media #socjotechnika #psychologia

Data: 20.04.2019 11:04

Autor: Ijon_Tichy

"Socjaliści wpływają na politykę europejską od całych dziesięcioleci, w ciągu których, do spółki z Żydami, udało im się dokonać poważnej dewastacji łacińskiej przestrzeni cywilizacyjnej. W rezultacie Europa została pozbawiona cywilizacyjnych ideałów, które w dawnych wiekach umożliwiły jej cywiilizacyjną ekspansję na obszar całego świata. Dzisiaj pozbawiona tych ideałów Europa cofa się pod naporem obcych cywilizacji, bo została doprowadzona do stanu bezbronności. Nie ma już w Europie niczego, dla czego Europejczyk chciałby się poświęcać, a jeśli nawet niektórzy jeszcze by chcieli, są przez panoszącą się żydokomuę spychani na margines i represjonowani pod pretekstem walki z ,nienawiścią'."

Stanisław Michalkiewicz: "Niemcy, Żydzi i folksdojcze" 2018, s. 69-72.

 1. CYWILIZACJA ŁACIŃSKA W ODWROCIE

Według Feliksa Konecznego, który zajmował się cywilizacjami, nie ma możliwości dokonania syntezy dwóch cywilizacji. W przypadku takich prób albo cywilizacja niższa podbija cywilizację wyższą, albo obydwie uczestniczki tego eksperymentu ulgają bastardyzacji. Koneczny definiował cywilizację jako "formę ustroju życia zbiorowego" i wskazywał, że o przynależności do konkretnej cywilizacji decyduje unikalny sposób pojmowania pięciu kategorii: dobra, prawdy, piękna, zdrowia i dobrobytu. Każda z cywilizacji pojmuje te pięć kategorii na swój specyficzny sposób i to on własnie decyduje o charakterze każdej z nich.

Koneczny rozróżniał cywilizacje sakralne, do których zaliczał np. cywilizację żydowską, w której całe życie jednostki i społeczności podporządkowane jest bez reszty religii, cywilizacje półsakralne, w których znaczna część życia podporządkowana jest religii, np. cywilizacja arabska oraz cywilizacje niesakralne, jak na przykład cywilizacja łacińska.

Tymczasem we współczesnej Europie, pod wpływem socjalistycznych doktrynerów, którzy własne urojenia traktują jako rzeczywistość, finansowana jest wielokulturowość, a więc próba połączenia różnych cywilizacji w jakąś formę uniwersalną. W rezultacie niszczona jest cywilizacja łacińska, a powstałą w ten sposób próżnię wypełniają cywilizacje obce, jak na przykład żydowska, czy arabska.

Cywilizacja łacińska ma co najmniej dwóch wrogów: Żydów i socjalistów, przy czym kręgi te częściowo pokrywają się ze sobą, jako tzw. żydokomuna. Żydzi są odwiecznymi wrogami cywilizacji łacińskiej, ponieważ jednym z jej elementów jest – obok greckiego sposobu pojmowania prawdy i zasad prawa rzymskiego – etyka chrześcijańska, jako podstawa systemu prawnego.

Chrześcijański uniwersalizm podważa, a w pewnym sensie nawet ośmiesza żydowskie pretensje do wyjątkowości we Wszechświecie, w następstwie czego Żydzi są wrogami chrześcijaństwa i wszystkiego, co organicznie jest z chrześcijaństwem związane, a więc również cywilizacji łacińskiej.

Socjaliści nienawidzą cywilizacji łacińskiej z innego powodu. Ich celem jest wyhodowanie człowieka sowieckiego, który od normalnego człowieka różni się tym, że wyrzeka się wolnej woli. W rezultacie człowiek sowiecki nie może żyć w normalnym świecie, zwłaszcza w ustroju wolnościowym, gdzie nieustannie trzeba dokonywać osobistych wyborów. Z tego powodu człowiekowi sowieckiemu trzeba stworzyć sztuczne środowisko w postaci państwa totalitarnego, które jest drugim celem socjalistów.

Państwo totalitarne charakteryzuje się tym, że nie toleruje żadnej władzy poza własną, a więc np. władzy rodzicielskiej – bo to jest władza i w dodatku autonomiczna względem państwowej (a w każdym razie taka powinna być) – podobnie jak władzy religijnej. Stąd próby podporządkowania Kościoła państwu, dokonywane pod pozorem finansowania "apolityczności" Kościoła. Jednak ta "apolityczność" jest pozorna, bo piętnowane są tylko formy politycznego zaangażowania sprzeczne z socjalizmem albo żydowskimi interesami narodowymmi, podczas gdy formy politycznego zaangażowania wychodzące naprzeciw żydowskim celom narodowym (np. walka z "antysemityzmem") nie tylko nie są poteepiane, ale wręcz zalecane.

W "Międzynarodówce" – kultowej pieśni socjalistów, jest fragment mówiącyo tym, że "przeszłości ślad dłoń nasza zmiata". O jaki "ślad przeszłości" tu chodzi? Ano właśnie o cywilizację łaciińską, którą socjalisci muszą zniszczyć, by na jej gruzach zbudować państwo totalitarne, jako niszę ekologiczną człowieków sowieckich.

Socjaliści wpływają na politykę europejską od całych dziesięcioleci, w ciągu których, do spółki z Żydami, udało im się dokonać poważnej dewastacji łacińskiej przestrzeni cywilizacyjnej. W rezultacie Europa została pozbawiona cywilizacyjnych ideałów, które w dawnych wiekach umożliwiły jej cywiilizacyjną ekspansję na obszar całego świata. Dzisiaj pozbawiona tych ideałów Europa cofa siępod naporem obcych cywilizacji, bo została doprowadzona do stany bezbronności. Nie ma już w Europie niczego, dla czego Europejczyk chciałby się poświęcać, a jeśli nawet niektórzy jeszcze by chcieli, są przez panoszącą się żydokomune spychani na margines i represjonowani pod pretekstem walki z "nienawiścią".

Jaskrawą ilustracją tej bezbronnosci jest masakra dokonana w redakcji francusjkiego pisma "Charlie Hebdo", publikującego, powiedzmny sobie szczerze, chamskie karykatury Mahometa. Okazało się jednak, że takie chamstwo jest bezkarne tylko w przypaku drwin z religii chrzescijańskiej – bo muzułmanie swoją religię traktują poważnie i na drwiny z niej reagują karceniem śmieszków. Wprawdzie po tej egzekucji tysiące Europejczyków wyszły na ulice, ale cóż z tego, kiedy nic z tego nie wynika?

Manifestacje "przeciw przemocy" w wykonaniu francuskich eunuchów budzą szyderczy śmiech ze strony Arabów i Senegalczyków, którzy doskonale wiedzą, że prędzej czypóźniej francuski rząd, który dostał się w szpony własnych hipostaz, zmusi francuskich podatników, do zapłacenia im haraczu za to, by na przedmieściach nie palili samochodów i nie wydzierali kobieom na ulicach torebek.

Tak samo postepował w stosunku do Tatarów nasz król Michał Korybut Wiśniowiecki, co z punktu widzenia Tatarów było rozwiązaniem idealnym. Pobieranie haraczu było znacznie wygodniejsze od urządzania łupieżczych, ale przecież ryzykownych wypraw na ziemie Rzeczypospolitej. Już nie Tatarzy, ale polski król w ich imieniu łupił swoich poddanych, więc czegóż mogli chcieć więcej? W identycznej sytuacji i to od dziesiątków lat znajdują się Francuzi, więc jeśli nawet pod wpływem niepojętego impulsu jeszcze wyjdą na ulice, to przecież wrócą do domów, a tam będą czekać na nich rachunki, jakie będą musieli zapłacić swoim arabskim i senegalskim panom…..

#socjalizm #zydzi #wojnaidei #wojnacywilizacji #kulturoznawstwo #islam

Data: 17.04.2019 11:11

Autor: Ijon_Tichy

Ciekawostka.

Czy wiedzieliście, że w tym samym czasie, gdy płąnęła katedra Notre Dame płąnął w paryżu również inny katolicki kościół?

A wwiedzieliście, że od początku 2019 r. w Paryżu płonęło już 11 kościółów.

https://nczas.com/2019/04/16/plaga-atakow-na-koscioly-we-francji-codziennie-dochodzi-do-profanacji-trzech-swiatyn-video/

Istnieje duże podejrzenie, zę ten pożar nie był dziełem przypadku.

#chrzescijanstwo #wojnaidei