Bolek znowu nadaje...

Data: 14.09.2020 18:09

Autor: Borok

dorzeczy.pl

Były prezydent podzielił się swoimi refleksjami na temat polskiej demokracji. W filmie zamieszczonym na jego profilu w mediach społecznościowych Wałęsa mówi m.in. kompletnym "popsuciu" polskie demokracji. Przedstawia również swoją koncepcję odnowy państwa.

W materiale pt. "Stan demokracji na dziś wyzwania na jutro" Lech Wałęsa opowiada o swojej diagnozie polskiej demokracji oraz przedstawia propozycję naprawy sytuacji.

#otakepolskie #leszke #walesa #otua #zglowyczylizniczego

Data: 21.08.2020 17:40

Autor: 12358

"Zdaniem Lecha Wałęsy zaraza, z którą boryka się cały świat, zbierająca śmiertelne żniwo, to "pogrożenie ludzkości palcem". Były prezydent obawia się, że skutki zachowania ludzi na całym świecie mogą być opłakane. Polityk przestrzegł jednocześnie przed kolejną "chorobą", która zagrozi mieszkańcom naszej planety.

To jest pogrożenie ludzkości palcem. Następna choroba będzie tak wielka, jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy" #prorok #walesa #bolek

Data: 10.08.2020 17:02

Autor: Borok

https://m.facebook.com/lechwalesa/photos/a.800534196659394/3286597564719699/?type=3&refsrc=http%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F512866-walesa-robi-rozliczenia-panie-boze-wybacz-mi-i-daj-sile

Co ten Leszke odstawia to nie ogarniam…

#Leszke #walesa #heheszki

Wałęsa „Mam 6 tys. emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać”

Data: 19.03.2020 11:33

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#walesa #koronawirus

Epidemia koronawirusa i jej następstwa spędzają sen z powiek wielu Polakom. Wśród nich znalazł się również były prezydent Lech Wałęsa, który żali się, że emerytura nie starcza na życie, a "za friko robić nie będzie". – Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie – powiedział Wałęsa.

Lech Wałęsa: Taczki dla Kaczyńskiego są już przygotowane

Data: 29.02.2020 11:07

Autor: kisiel

fakty.interia.pl

"Potrzebujemy bohaterów, którzy będą nam potrzebni, kiedy będziemy Kaczyńskiego i innych odwozić na miejsce zasłużonych. Taczki są już przygotowane" – mówił w programie "Express Biedrzyckiej", której treść publikuje sobotni "Super Express", były prezydent Lech Wałęsa. "To początek wielkiego końca PiS" – podkreślał, nawiązując do sprawy sędziego Igora Tulei.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #bolek #walesa

Były premier SLD: Wałęsę do stoczni przywieziono

Data: 21.02.2020 09:45

Autor: kisiel

tvp.info

Film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” miał powstać po to, żeby wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława Kaczyńskiego, a końcówka została na prośbę Kulczyka zmieniona – tak wynika z rozmowy Jana Kulczyka z Leszkiem Millerem w 2013 r. w Amber Room. Portal tvp.info ujawnia fragmenty tej rozmowy.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #walesa #bolek

Data: 08.12.2019 19:15

Autor: FiligranowyGucio

Z głębokich przemyśleń pani Oli na uwagę zasługuje jedno: "Wydarzenia są Faktami."

Głębokie , hociaż w swej prostocie płytkie, ale patrząc na to z innej perspektywy można się pokusić o porównanie tego do bardzo głęboko drenujących ludzki umysł odlotów na poziomie astralno-duchowym.

Jeżeli uznamy, że doświadczenie jest doświadczalne, to doznamy swoistego doświadczenia doznań, a wtedy Fakty zastąpią Wiadomości i nikt nic już nie będzie umiał doświadczyć stanowiąc incydentalny przypadek doświadczania braku zrozumienia.

https://www.youtube.com/watch?v=uq4DIjLqGm0

#olgatokarczuk #filmik #yt #bolga #walesa

Data: 14.11.2019 20:33

Autor: 12358

Lech Wałęsa przebywa od kilku dni w Stanach Zjednoczonych. Z okazji 30. rocznicy przemian demokratycznych w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej były prezydent odwiedza Waszyngton na zaproszenie jednej z tamtejszych fundacji. „Super Expressowi” udało się porozmawiać z Lechem Wałęsą na kilkadziesiąt godzin przed odlotem byłego prezydenta do Stanów Zjednoczonych. Lecha Wałęsę zapytaliśmy o polityczne rady dla syna, Jarosława Wałęsy, który został posłem. – Żadnych rad! Bardzo mocno się różnimy, coraz bardziej się różnimy, on patrzy bardziej jak dzisiejsza młodzież, dzisiejsi politycy, a ja myślę trochę inaczej, więc nie rozmawiamy. Zbyt duża różnica w myśleniu. Żadnych rad dla syna, każdy musi odpowiedzieć na różne pytania swoim intelektem, myśleniem etc. – wyznał w rozmowie z „Super Expressem” Lech Wałęsa. #walesa

Międzynarodowe lotnisko w Gdańsku nosi imię L. Wałęsy. Może warto, aby nosiło imię kogoś innego?

Data: 07.10.2019 10:55

Autor: ziemianin

niewygodne.info.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #niewygodneinfo #walesa #gdansk #lotnisko

Lech Wałęsa po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego stwierdził, że "odchodzi jeden z wielkich". Ten sam Wałęsa po śmierci Kornela Morawieckiego stwierdził, że "to zdrajca", po czym dostał gromkie brawa od członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej zgromadzonych na konwencji tej partii. W kontekście tej i innych kontrowersyjnych, pełnych hejtu i nienawiści wypowiedzi Wałęsy na temat innych Polaków, powstaje pytanie – jak długo jeszcze międzynarodowy port lotniczy w Gdańsku będzie nosił jego imię? Może warto wyjść z postulatem zmiany w tej kwestii?

Międzynarodowe lotnisko w Gdańsku nosi imię L. Wałęsy. Może warto, aby nosiło imię kogoś innego?

Nazwanie przez laureata pokojowej Nagrody Nobla Kornela Morawieckiego "zdrajcą" nie było pierwszym, podobnym kalibrowo wstąpieniem Wałęsy. Przypomnijmy – kilka lat temu, kiedy pod Sejmem odbywały się protesty robotników przeciwko rządom PO-PSL, Wałęsa stwierdził, że protestujących i blokujących teren parlamentu trzeba "pałować", bo nie szanują władzy, a premierowi Tuskowi zarzucał brak zdecydowania: – "Panie premierze, więcej zdecydowania. Dość takiej zabawy! Ja bym wyszedł i spałował za to, że nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce. Na miejscu premiera albo komendanta bym sam wyszedł, żeby jakiś policjant się nie bał spałować przewodniczącego, to ja bym, jako komendant policji, sam go spałował" – powiedział podczas wywiadu dla Radia Zet Wałęsa.

Te i inne publiczne wypowiedzi Lecha Wałęsy kompromitowały go jako laureata pokojowej Nagrody Nobla, niszczyły jego wizerunek czy podkopywały autorytet. Podejście do sprawy Bolka również mu nie pomaga. To wszystko sprawia, że warto się zastanowić czy Międzynarodowy Port Lotniczy w Gdańsku-Rębiechowie, który od 2004 roku nosi imię Wałęsy, powinien dalej nosić jego imię?

Właścicielami wspomnianego lotniska są głównie miejscowe władze samorządowe: województwo pomorskie (31,45 proc. udziałów), Gdańsk (29,45 proc.), Gdynia (1,14 proc.), Sopot (0,35 proc.) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (37,61 proc.). W praktyce oznacza to, że władzę w województwie pomorskim lub w Gdańsku musiałaby przejąć siła polityczna nie związana z Platformą Obywatelską (która Wałęsę popiera niemal bezkrytycznie). Choć wydaje się to być mało prawdopodobne, to jednak uważam, iż w tym przypadku presja ma sens. Oczywistym jest, że PO będzie broniła swojego idola, ale niewykluczone, że za 4 lata sytuacja polityczna zmieni się na tyle, iż podmiana imienia będzie realna. Potrzebna, rzecz jasna, będzie oddolna siła, która zainicjuje odpowiednie procesy. Nie mam jednak wątpliwości, że pojawi się ona o czasie, jeśli tylko będzie się o tym mówiło i przypominało regularnie.

Lech Wałęsa, w ciągu 30 lat istnienia III RP, całkowicie roztrwonił swój autorytet. Międzynarodowy Port Lotniczy w Gdańsku mógłby nosić imię Solidarności, Kornela Morawieckiego lub Anny Walentynowicz.