#ZaufanaTrzeciaStrona Co udało nam się wyciągnąć od komików, którzy strollowali prezydenta Dudę

Data: 17.07.2020 18:31

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomoscici #ZaufanaTrzeciaStrona #Wpadki #AndrzejDuda #troll #Vovan #wywiad #prezydent #prank

Osoby przeprowadzające ataki socjotechniczne nie są skuteczne dlatego, że dysponują ponadprzeciętną inteligencją czy talentami aktorskimi. Z reguły sukces osiągają dlatego, że nikt wcześniej nie próbował zrobić tego samego. Cudów nie potrzeba.

#ZaufanaTrzeciaStrona Co udało nam się wyciągnąć od komików, którzy strollowali prezydenta Dudę

O tym, jak rosyjscy komicy przeprowadzili i nagrali rozmowę z prezydentem Dudą, nie musimy wam chyba opowiadać. Spróbowaliśmy skontaktować się z autorami żartu i zadać im kilka pytań – i udało się. Oto nasze pytania i co na nie odpisał Władimir Kuzniecow, czyli Vovan.

Krótki wywiad z komikiem

Możecie opowiedzieć, jak udało się wam dodzwonić do prezydenta?



Nie chcemy za bardzo opowiadać o samym schemacie, jak udało się nam



zorganizować tę rozmowę, aby osoby, które popełniły ten błąd, nie



zostały ukarane lub zwolnione. Tak, był to z ich strony pewien brak profesjonalizmu, ale my też całkiem dobrze zadziałaliśmy. Po prostu nie chcemy ujawniać tych pracowników. Popełnili te błędy nieumyślnie.



Czy naprawdę pisaliście z Protonmaila?



Tak. Skorzystaliśmy z poczty na Protonmailu tylko dlatego, że była pod



ręką. Tej samej skrzynki użyliśmy także do innych pranków, na



przykład, aby skontaktować się z księciem Harrym. Jest ona dla nas w



pewnym sensie szczęśliwa. :) Ten adres e-mail zupełnie nie przypomina e-maila ONZ. Otrzymaliśmy na tę skrzynkę dwa e-maile z biura prezydenta. Ponadto nazwa naszego e-maila to imię jednego z byłych prezydentów jednego z europejskich krajów. Podpisaliśmy go jako „Asystent Sekretarza Generalnego ONZ”.



Czy do prezydenta Dudy było łatwiej się dodzwonić niż do Borisa Johnsona?



Osobiście nie mogę powiedzieć, że z prezydentem Dudą było trudniej. W



historii z Johnsonem zastosowaliśmy zupełnie inny, dłuższy schemat:



najpierw rozmawialiśmy z jednym z jego zastępców, a on sam



skontaktował nas z Johnsonem dzień później.

Patrząc na historię sukcesów, czy to rosyjskich komików, czy np. Sachy Barona Cohena, trudno dziwić się, że nawet proste, choć sprytnie przeprowadzone sztuczki zwodzą współpracowników głów państwa. Z drugiej strony nie wiemy, ile sztabów czy kancelarii takiego rodzaju ataki skutecznie odparło – jak zwykle kluczowym czynnikiem są ludzie i procedury, których powinni przestrzegać.

Data: 24.05.2020 19:06

Autor: Ijon_Tichy

@lisq Przepraszam, że wołam, nie chcę ciągnąć tematu, jednak ta osoba nie chce dać sobie na wstrzymanie.

Nie jestem zwolennikiem karania, ale zwracam jedynie uwagę na przykry fakt, iż żytkownik @Anty_Anty właśnie w tej chwili zrobił mi minus rajd (31 MINUSÓW) w ciągu JEDNEJ MINUTY, we wszystkich wpisach niezależnie od treści (nawet wpisy o pszczelarstwie pic rel :( na pierwszej stronie moich postów. Ponadto przez pół dnia bardzo wulgarnie mnie atakuje, dlatego grzecznie proszę moderacje o zwrócenie uwagi na tę sprawę.

#troll #lurker #minusrajd

Data: 23.05.2020 12:10

Autor: Gwiazda_Poranna

Oświadczam że jeśli ktoś zakopywał regularnie treści na temat pedofilii na luru mojego autorstwa, nie koniecznie musi być częścią afery.

Afery mogło nie być, nie wiem. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem mówiąc o aferze. Jednak na przyszłość polecam sprawdzać co się minusuje i nie, były to ciekawe treści.

To było niemiłe z mojej strony, chciałem jednak w tej sposób zwrócić waszą uwagę na fakt, że zakopujecie ważne i ciekawe newsy, w tym także takie o pedofilii wśród celebrytów.

#lurker #pedofilia #troll

Data: 23.05.2020 12:00

Autor: Ijon_Tichy

Oświadczam, że zakopywanie spamu na temat pedofilii wynika z tego, że jest to zaśmiecanie portalu i działalność zaczepna, trolling i robi to ostentacyjny szkodnik i złośliwiec, którym i tak nikt się nie przejmuje :)

#troll #szkodnik

Data: 18.05.2020 20:54

Autor: Monte

Jeszcze odniosę się do tego posta https://www.lurker.pl/p/ZFDoO8AFS bo nie miałem czasu. I ogólnie do twórczości pana @Gwiazda_Poranna .

Jego twórczość jest typowa do sterowania wykopowym brainlectwem, polaryzacji i wskazywaniu wroga "palcem". Porównałbym wykop do takiego gaplopującego konia, wiadomo że te opłacane trolle tego konia nie zatrzymają, więc próbują innej techniki – czyli wskakują na grzbiet tego konia i łapiąc za wodze kierują tego konia w odpowiedni kierunek i tworzą "pożytecznych idiotów" , by pomagali im bić w sfery które są dla nich odpowiednie czyli np: PiS czy media typu TVP, kościół katolicki, tradycyjne wartości. (żeby nie było nie jestem zwolennikiem tej partii, nie ma jeszcze prawdziwie prawicowej etnonacjonalistycznej partii na naszej arenie)

Ja zawsze uważam, że wszystko co przesuwa okno overtona w prawo jest dobre.

Dlatego bicie w PiS w stylu wykopków uważam za głupotę. Bo to jest osiąganie celów krótkoterminowych kosztem kompletnej porażaki w długim okresie. Przeciwnikiem jest establishment lewicowo-liberalny. PiS jest partią socjal-konserwatywną, która zagospodarowuje to miejsce które normalnie zagospodarowywało by coś znaczie gosroszczego niż PiS. PiS ma w rękach TVP i mamy w niej samą tępą propagandę, że PiS jest super, a gdyby TVP było w rękach chociaży Trzastowskiego mielibyśmy w mediach dużo gorszą propagandę pro-aborcyjną, że jesteśmy najgorszym krajem na tej planecie, że jesteśmy skrajnymi rasistami, homofobami, etc. Coś jak Brytyjska stacja BBC która jest finansowana przez publiczne pieniądze i mamy tam propagandę typu dehumanizacja dzieci, białych ludzi – że to najgorsze zło na tej plancie, promowanie trans dzieci, etc. Tutaj macie przykład marksistowskiej propagandy BBC:

https://streamable.com/iql4q6

Nie brakuje jeszcze tradycyjnych chochołów czyli, że 500+ = patologia. Czyli taka tępa propaganda, którą wykopki łatwo łykają, większość ludzi którzy biorą 500+ to zdrowi i pracujący ludzie i szczęśliwe rodziny, na pewno są na lurkerze ludzie, którzy biorą 500+, wiecie że dla niego jesteście skrajną patologią? Także pokrótce podsumowując, wykopki poświęcili mnóstwo zasobów w krytykę programu, który jest relatywnie najbardziej ‘rynkowym’ wydatkiem publicznym w polskim budżecie, nie osiągając przy tym nic poza budowaniem nastrojów antynatalistycznych. Co oczywiście mi – jako osobie o poglądach prawicowych – się bardzo nie podoba.

Apropos antynatalizmu https://www.lurker.pl/p/5aOrE1gZ1 tutaj promuje konsumpcjonizm i pojęcie masz dzieci = jesteś nieszczęśliwy.

Stara się bardzo mocno podzielić prawicę i lewicę w osi ekonomicznej czyli kapitalizm = prawica, szkoda że ten wolny rynek tak bardzo mocno cenzuruje i banuje prawicę. Wolny rynek podobnie jak komunizm, niczym się nie różni ma on na celu zebranie zasobów w rękach niewielu ludzi, przejmowanie instytucji i finansowanie kolejnych, które mają na celu zburzenie naszego porządku. Pozatym o liberałach wypowiedziałem się tutaj https://www.lurker.pl/p/053BbE_Ro

Podsumowywując jest to troll, który ma kreować dyskurs w internecie, problem jest taki, że lurker nie ma moderacji, która by mu pomagała usuwać ludzi zaburzających jego propagandzie i użytkownicy Lurkera w przeciwieństwie do wykopków mają 3 cyfrowe iQ.

Zgaduje, że wszędzie dzieje się to tak samo (reddit, wykop). Tj. najpierw jest wycinanie konserwatywnych użytkowników (którzy dominują na tych portalach od założenia), później zakładanie lewicowych kont trolli politycznych, które mają kształtowań sztuczny dyskurs portalu. Tym, którzy zostali jeszcze na portalu, a nadal są aktywni rozdaje się shadowbany. W między czasie oskarżając ich o fejk niusy, bycie rosyjskim szpiegiem cokolwiek. I tak sekunda po sekundzie żaba się gotuje nic nie zdając sobie sprawy. Taktyka salami, dokładnie tak jak robili to sowieci w republikach radzieckich. Kroczek po kroczku wycinasz przeciwnika, ale nie na raz wszystkich, żeby się nie domyślił, albo liczył na to że jakoś to będzie. A jak już masz wystarczającą przewagę to decydujesz się na dobicie.

Oceniam go na 6/10, bo robi ładne salta intelektualne.

#ocenaplatnychtrolli #troll #lurker #wykop #bekazlewactwa

Data: 17.05.2020 10:49

Autor: Ijon_Tichy

Każdy ma na Lurkerze swobodę wypowiedzi niezależnie od światopoglądu i toczyła się tutaj nie jedna zajadła dyskusja skrajnie różnych światopoglądów i nikt bana nie dostał, moderacja nie mieszała się w spory. Nie mam już wątpliwości, że użytkownik @Gwiazda_Poranna to ta sama osoba, która już kilka razy powracała tutaj w celu prowokacji i wszczynania kłótni.

Ty @Gwiazda_Poranna przyszedłeś tutaj ze z góry założonym celem prowokacji i jesteś ewidentnym trollem, a i tak z rowerka nie spadasz. Twoja obecność jest tolerowana, bo ludzie tutaj są stabilni psychicznie, więc olewają cię i nie dają się sprowokować, bo wiedzą, że czyjąś głupotą nie trzeba się zbytnio przejmować 乁(ツ)ㄏ czego więcej oczekujesz?

Dlatego mogą zrealizować się dwa scenariusze: albo zaczniesz być normalny i sobie będziesz koegzystować ze swoimi poglądami, jakiekolwiek by one nie były, albo zaczniesz być coraz bardziej jadowity, będziesz wierzgać, rzucać się, prowokować, aż w końcu spadniesz znowu z rowerka i pójdziesz żalić się na wypok.ru o tym, jak to prawaki cię brzydko potraktowały (choć są tutaj osoby o bardzo różnych poglądach).

Jak do tej pory, to prezentujesz bardzo niski poziom, dlatego interakcja z tobą musi ograniczyć się do wyrozumiałej ironii i zdystansowanej obserwacji. Bo obserwacja takiego zjawiska jak to, co sobą reprezentujesz, przypomina obserwację jakiegoś patologicznego zjawiska przyrodniczego.

#lurker #uzytkownicy #troll #przemyslenia