Łatwiej zanocujesz na dziko w Lasach Państwowych

Data: 16.11.2019 17:36

Autor: raptor

lasy.gov.pl

Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Pilotażowy program ruszy w kilkunastu regionach Polski już 21 listopada. – Efekty ocenimy za rok, ale to może być przełom. Usuwamy bariery niezrozumienia między różnymi grupami i wspólnie szukamy rozwiązań, które pozwolą wszystkim cieszyć się lasem w sposób bezpieczny dla nich i dla lasu – mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

#polska #zainteresowania #natura #survival #bushcraft #las

Data: 01.09.2019 08:13

Autor: Major_Bialkov

Żyję ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie było mnie ostatnio na Lurku, ponieważ pogrążony w najdzikszych zakątkach Beskidów, spędzałem urlop. Nie było na tyle silnego sygnału żeby korzystać z neta. Nie Orange(mam w tym samym tel. drugą kartę z T-mobile ale nie wpadłem na to by się przełączyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)).

Chyba nie chciałem być online.

Były za to tropy niedźwiedzia (i groźne pomruki w lesie), wataha wilków kręcąca się po swoim terenie, rogacizna i ciekawi goście próbujący w nocy dobrać się do namiotu.

Były grzyby i znajdki detektorystyczne na własnych pastwiskach. Stada owiec, prawdziwy oscypek od bacy i zyntyca.

Był czas spędzony z rodziną i emocje na tyrolce. Był też czas męski w totalnej dziczy.

Dobrze było. Szkoda że jeszcze nie mogę tak żyć na stałe (ꖘ‸ꖘ)

#beskidy #survival #outdoor #detektorystyka #urlop

Data: 14.08.2019 09:55

Autor: Dobrohoczy

Idę jutro w #karkonosze Plan jest taki, że idę przed siebie, gdzie dojdę tam nocleg i następnego dnia wracam. Ponieważ będę starał się unikać ludzi cały prowiant będę niósł ze sobą. W tym celu upiekłem batony energetyczne których bazą są płatki owsiane i mleko w proszku. Robi je się bardzo prosto i zajmuje to ok pół godziny. Mianowicie do miski wsypujemy płatki owsiane, mleko w proszku (dla kaloryczności jeśli chcemy wersję fit pomijamy) i wszystko co mamy pod ręką. U mnie były to wiórki kokosowe, rodzynki, żurawina, miód, olej słonecznikowy, maślanka i dżem truskawkowy. Pieczemy 15 minut w 200 stopniach i gwarantuje, że efekt was zadowoli;)

400kcl w 100g. Ja zrobiłem ok 600g.

#gotowanie #pieczenie trochę też #survival