RSYNC Linux - Praktyczne zastosowanie w celu tworzenia automatycznej kopii zapasowej na serwerze NAS

Data: 30.07.2020 23:59

Autor: R20_swap

youtu.be

RSYNC czyli zdalnej synchronizacji plików, katalogów z moim domowym serwerem postawionym na EEPC Asus B202 i systemem Debian 10. Pokazuję w jaki sposób jest to realizowane oraz jak można użyć komendy rsync lokalnie ( synchronizacja katalogów na tym samym komputerze.

#backup #komputery #serwery #internet #linux #rsync

Pajączek – najstarszy polski edytor stron WWW. Legenda po przejściach

Data: 08.07.2020 19:31

Autor: dobrochoczy

dobreprogramy.pl

Fakty są takie, że wielu polskich projektantów stron „wychowało” się na tym edytorze. Działo się to, zanim pojawiły się różne serwisy i narzędzia umożliwiające stworzenie strony internetowej bez konieczności kodowania oraz znajomości HTML-u i CSS. Sukces Pajączka tkwił w wygodzie obsługi, ponieważ stronę tworzyło się na nim za pomocą łatwych w obsłudze tabelek. Na swój czas był on też jednym z najbardziej nowatorskich edytorów dla programistów w naszym kraju. #polska #www #programowanie #serwery #ciekawostki #gimbynieznajo

Chińska myśl techniczna - potężna płyta główna z 32 złączami SATA

Data: 17.09.2019 17:18

Autor: ziemianin

benchmark.pl

#wtf #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #technologia #komputery #serwery #intel #Onda

Chińscy inżynierowie chyba nigdy nie przestaną nas zadziwiać. Firma Onda przygotowała jedną z najdziwniejszych płyt głównych pod procesory Intel.

Chińska myśl techniczna – potężna płyta główna z 32 złączami SATA

Większość płyt głównych wygląda dosyć podobnie, a główne różnice sprowadzają się do rozmieszenia złączy i wzornictwa. Tym razem mamy jednak ciekawostkę, którą zaprezentowała chińska firma Onda.

Najdziwniejsza płyta główna

Model B250 D32-D3 współpracuje z procesorami Intel Skylake i Kaby Lake pod gniazdo LGA 1151. Do dyspozycji oddano dwa banki pamięci DDR3 SO-DIMM oraz jeden slot PCI-Express 2.0 x1.

To jednak nie wszystko, bo oprócz tego producent przewidział… 32 złącza SATA, do których można bezpośrednio podpiąć dyski twarde. Jest też sześć gniazd zasilających PCIe PEG (takich jak do kart graficznych).

Wszystkich poruszonych pragniemy jednak uspokoić – nie, chińscy hakerzy nie wynaleźli sposobu na kopanie kryptowalut za pomocą dysków twardych. Model B250 D32-D3 został zaprojektowany z myślą o budowie pojemnego serwera plików. Płyta jest jednak „trochę” większa od standardowych modeli (jej wymiary to 404,5 x 310,5 mm).

Data: 10.02.2019 23:49

Autor: dodgers

@Thanos – wrzuciłbyś proszę jakieś statystyki ruchu na serwerze Lukiera od momentu powstania?

Aktywność, obciążenie (szczególnie mnie interesuje jak to wyglądało podczas tego ddosa ;), przesłane gigabajty informacji :D

Data: 05.02.2019 14:00

Autor: redwater

Proponuję aby admin ustawil te tryby sortowania domyslnie na "wszystko", bo jest domyslnie na 8 godzin i nowi wchodzac widza jedna, dwie strony, czyli nic sie nie dzieje.

Dane 36 tys. użytkowników księgarni XLM.pl wyciekły i ktoś chciał je sprzedać

Data: 03.02.2019 14:41

Autor: Linuksiarz

niebezpiecznik.pl

Dziś w nocy klienci księgarni XLM.pl otrzymali mail z ofertą kupna jej bazy danych. Prezes wydawnictwa Fronda.pl potwierdził dla Niebezpiecznika, że do włamania istotnie doszło.

Księgarnia XLM.pl reklamująca się jako katolicka Księgarnia Osób Myślących ma najwyraźniej poważny problem. Obecnie na jej stronie wyświetla się lakoniczny komunikat o pracach konserwacyjnych.

“All user data (…) for buying”
Niestety czytelnicy zarejestrowani w bazie mailingowej serwisu powiadomili nas, że w nocy otrzymali e-maile o temacie “Hacked”, w których zawarty był bardziej niepokojący komunikat. O sprawie napisało do nas około 100 osób.