Data: 13.10.2019 18:37

Autor: rebul4

Myślałem ostatnio nad zakupem szosówki, ale dzisiaj zrobiłem sobie fajna trasę, po lasach górach i wertepach. Jak sie juz wygramoliłem na góre to widoki nawet nawet. Całkiem spoko zabawa. Spodobało mi się to brodzenie w błocie i pchanie mojego starego złomu pod góre. Chyba zacznę się bardziej interesować światem MTB. Dzisiaj idealny jesienny warun. Nie za ciepło nie za gorąco, w sam raz ;) W sumie pykło jakies 35km w stylu beskidzkim, nie jest to wyczyn, no ale w trudnym terenie to chyba nie ma co km liczyć, nogi mam po tym do wyjebania, zmeczyłem sie

#mtb #rower #gory #weekend #warun

Data: 08.10.2019 12:55

Autor: KLAssurbanipal

Włoscy bersalierzy niosą rowery, fotografia z czasów I wojny światowej.

Bersalierzy są lekką, mobilną piechotą włoską, która w założeniu ma przemieszczać się w trudnych i nietypowych warunkach wojennych. W 1836 r. powstał pierwszy korpus bersalierów w armii Królestwa Sardynii. Podczas pierwszej defilady z ich udziałem, która odbyła się w Turynie zaskoczyli widownię szybkim marszem – 130 kroków na minutę. Bersalierzy brali udział w wojnie krymskiej oraz w obu wojnach światowych. Do 1883 sformowano 12 pułków bersalierów. Podczas I wojny światowej ich liczba wzrosła do 21. Aktualnie w armii włoskiej istnieje 6 pułków tej formacji. Obecnie bersalierzy są wysyłani w "zapalne miejsca" m.in. na Bałkany, do Somalii czy Iraku. Cechą charakterystyczną umundurowania są kapelusze z szerokim rondem, do których doczepiane są pęki ciemnych piór kogucich.

#Italia #Wlosi #Wlochy #bersalierzy #rower #bike #IWW #Irak

Data: 21.09.2019 18:59

Autor: rebul4

pojechałem dzisiaj polatać, ale skończyło sie awaryjnym lądowaniem w bardzo ciasnym poletku, pełnym ostrężyn. Na szczescie sie nie zabiłem. No nic #shithappens … Spakowałem glajta i poszedłem nad jezioro poobserwować #regaty na uspokojenie, a potem #rower i 20km pykło. Hardcorowy to był dzień. Teraz trzeba skoczyć po browary i na spokojnie przemyśleć czemu tak ten lot zjebałem :D

#wekend #paralotnie #jezioro

Data: 15.09.2019 20:50

Autor: rebul4

Jak mnie dupa piecze od tego pedałowania. Miała być szybka przejażdżka 20km na piwo, a się zgubiłem w górach, zjechałem gdzieś daleko, na jakimś zadupiu i kombinowałem jak wrócić, w koncu noc mnie zastała, ale do domu dojechałem. w sumie 3h jazdy nonstop i 50km po górach pykło. przeszkoda to było to jezioro. trzeba było je objechać do okola bo żadnych mostów.. Zmęczyłem sie troszkę, az mi niedobrze. Ale chyba nie będę spawać ;D

#boldoopy #rower #gory #lost #zycienakrawendzi #weekend

Data: 12.09.2019 16:37

Autor: rebul4

Dzisiaj znowu jazda na rowerze, dupa piecze bo na niebie piękne cumulusy, jest warun na latanie, ale czasu starcza mi tylko na rzeczy przyziemne, tak wiec dzisiaj znowu rower, troszke lajtowniejsza górka niz wczoraj.

Szczyt 750m n.p.m

Długość podjazdu 6.8 km o średnim nachyleniu 4.6%. Przewyższenie: 309m.

Maksymalne nachylenie na 1km: 10%. Maksymalne nachylenie na 100m: 15.9%.

Nawierzchnia: szosa. Ruch samochodowy: mały. Ludzi brak.

#rower #gory #jezioro #trawa #zielen #warun

Data: 11.09.2019 15:54

Autor: rebul4

Dzień jak co dzien, dzien po dniu….. pogoda jest, to trzeba pozwiedzać okolice. Dzisiaj ambitniejsza górka niż wczoraj, 750m n.p.m.

Długość podjazdu 5 km o średnim nachyleniu 7.2%. Przewyższenie: 360m.

Maksymalne nachylenie na 1km: 11.6%. Maksymalne nachylenie na 100m: 15.1%.

Nawierzchnia: szosa, stan bardzo dobry. Ruch samochodowy: minimalny. Ruch pieszy żaden (jedna mocno najebana baba w lesie, gadająca do siebie)

W sumie moze ze 20km pykło

#gory #rower #beskidy #mountains #poland #bike #cotamjeszcze #zdjecie

Data: 10.09.2019 16:18

Autor: rebul4

pojeździłem dzisiaj troszkę na rowerze po okolicznych wioskach. Na drodze sporo dzieci wracających ze szkoły. Przy podjazdach sporo gimbusów mówiło mi dzień dobry.

Wnioski:

1 – jestem stary

2 – dzieci to prawdopodobnie nie taka bezstresowo wychowana hołota, jak to sie często przedstawia w internecie

#rower #gory #wnioski #szkola

Data: 23.07.2019 10:00

Autor: LadacznicoOdporny

#rower #mechanizmkorbowy #blaty #zebatki #naped #naprawa

Robię remoncik roweru, ponieważ tak zdarłem zębatki, że nie przyjmują nowego łańcucha. Tylną kasetę wymieniam w całości, bo nie opłaca się rozdrabniać. Z przodu do wymiany środkowy blat. Duży jeszcze się trzyma. Mały praktycznie, więc wygląda jak nowy.

Docelowo dla świętego spokoju i oszczędności czasu wymienię średni i duży blat z przodu.

Ale ciekawi mnie czy skoro duży blat jeszcze łapie łańcuch, to czy mimo zauważalnego zużycia może bez konsekwencji pozostać na swoim miejscu? Jak myślicie, warto wymieniać zawczasu?

Data: 20.07.2019 00:46

Autor: LadacznicoOdporny

#lurkerdeals #kupujzlurkerem #rower #blotnik

https://allegro.pl/oferta/nowy-blotnik-sks-shockblade-26-przod-7604622737

Od jakiegoś czasu szukałem dobrego błotnika do roweru. Nie wiem czy ten sprzedający zamyka biznes, czy pomylił się w cenie, czy cokolwiek, ale wiem, że sprzedaje towar za 1/3 standardowej ceny. Nawet doliczając koszty nietaniej dostawy zostaje Ci 25zł w kieszeni. Finalnie zamówiłem sam dla siebie. Mogę dać znać jak już towar będzie u mnie (o ile będzie :p).

Data: 06.07.2019 18:18

Autor: Prospero

Pierwsze 100km w tym roku, zlało mnie konkretnie, ale i tak myślałem, że będę bardziej zdychał. Kolejny punkt na mapie do odwiedzenia rowerem zaliczony, jeszcze tylko 200 i będzie można zacząć sprawdzać sąsiednie województwa.

#rower #warmia

Data: 21.06.2019 11:35

Autor: V3RS

Zalepiłem dętkę w #rower łatką i docisnąłem z drewnianymi klockami w imadle. Po godzinie mogę już napompować i jeździć, czy powinno to kilka godzin schnąc?

W necie czytałem, że ludzie kilka minut w palcach wciskają, od razu do opony wkładają i pompują do połowy ciśnienia :o

Data: 23.04.2019 15:54

Autor: Anty_Anty

W rowerze po stuknięciu przestał mi łapać przedni hamulec hydrauliczny, tzn raz łapie raz nie , poczytałem i wygląda na to że trzeba go tylko odpowietrzyć. Pytanie czy muszę wymieniać olej? Hamulce mają 3 tyg, jest tam oryginalny olej czy wystarczy sam lejek do odpowietrzania hamulców?

Hamulce shimano SM-BH59-JK

#rowery #rower #mechanika