Data: 03.01.2020 11:06

Autor: rebul4

Na jednej z angielskojęzycznych stron internetowych znalazłem list rodziców 15 letniej córki, którzy z dobroci serca postanowili pomóc swojemu dziecku w naprawianiu zepsutego przez nich świata.

Może stanie się inspiracją dla was?

„Kiedy nasza córka w wieku 15 lat została poruszona i rozpłakała się po przemowie Grety Thunberg podczas zjazdu ONZ, rozgniewała się na nasze pokolenie, „które przez trzydzieści lat nic nie robiło”.

Postanowiliśmy więc pomóc jej w zapobieganiu temu, co dziewczyna w telewizji ogłosiła „masową eradykację i zanikanie całych ekosystemów”.

Jesteśmy teraz zobowiązani do zapewnienia naszej córce przyszłości, robiąc wszystko, aby pomóc ochłodzić planetę o cztery stopnie.

Od teraz będzie jeździć na rowerze, ponieważ jazda samochodem wymaga paliwa, a paliwo powoduje emisję do atmosfery. Oczywiście, że niedługo będzie zima, a potem będzie chciała jechać autobusem, ale jazda na rowerze przez mróz buduje odporność.

Oczywiście, teraz prosi o rower elektryczny, ale pokazaliśmy jej dewastację spowodowaną na obszarach planety w wyniku wydobycia litu i innych minerałów używanych do produkcji akumulatorów do rowerów elektrycznych, więc będzie pedałować lub chodzić.

Co nie zaszkodzi jej ani planecie. Jeździliśmy też na rowerze i chodziliśmy do szkoły.

Ponieważ dziewczyna w telewizji zażądała „musimy pozbyć się naszej zależności od paliw kopalnych”, a nasza córka się z nią zgodziła, odłączyliśmy otwór wentylacyjny z nawiewem w jej pokoju. Temperatura spada teraz wieczorem do dwunastu stopni, a zimą spadnie poniżej zera, obiecaliśmy jej kupić dodatkowy sweter, czapkę, rajstopy, rękawiczki i koc.

Z tego samego powodu zdecydowaliśmy, że odtąd bierze tylko zimny prysznic. Umyje ubrania ręcznie drewnianą tarą, ponieważ pralka jest po prostu konsumentem energii, a ponieważ suszarka korzysta z gazu ziemnego, zawiesi swoje ubrania na linie, aby wyschły, tak jak kiedyś moi rodzice i dziadkowie robili.

Mówiąc o ubraniach, wszystkie te, które obecnie ma, są syntetyczne, a więc wykonane z ropy naftowej. Dlatego w poniedziałek przyniesiemy całą jej markową odzież do sklepu z odzieżą używaną.

Znaleźliśmy sklep ekologiczny, w którym jedyne sprzedawane przez nich ubrania są wykonane z niebarwionej i niebielonej bielizny z juty. Nie można też mieć ubrań wykonanych z wełny, ponieważ emisje z pierdzących owiec prawdopodobnie powodują złą pogodę.

Nie powinno mieć znaczenia, czy dobrze na niej wygląda lub czy będą się z niej śmiać, gdy ubiera się w bezbarwne, nijakie ubrania , ale to cena, którą musi zapłacić za korzyść Klimatu.

Bawełna nie wchodzi w rachubę, ponieważ pochodzi z odległych krain i używa się do niej pestycydów. Bardzo szkodliwe dla środowiska.

Właśnie zobaczyliśmy na jej Instagramie, że jest na nas zła. To nie była nasza intencja.

Odtąd o godz. 19:00 wyłączymy Wi-Fi i włączymy je dopiero następnego dnia po obiedzie na dwie godziny. W ten sposób zaoszczędzimy na elektryczności, dzięki czemu nie będzie ona niepokojona przez stres elektryczny i będzie całkowicie odizolowana od świata zewnętrznego. W ten sposób może skoncentrować się wyłącznie na pracy domowej. O jedenastej wieczorem pstrykniemy wyłącznik, aby wyłączyć zasilanie jej pokoju, żeby wiedziała, że ciemność jest naprawdę ciemna. Pozwoli to zaoszczędzić dużo CO2.

Nie będzie już brać udziału w sportach zimowych w ośrodkach narciarskich, nie będzie też wyjeżdżać z nami na wakacje, ponieważ nasze miejsca na wakacje są praktycznie niedostępne na rowerze.

Ponieważ nasza córka w pełni zgadza się z dziewczyną w telewizji, że emisje CO2 i życie pokoleń po jej pradziadkach jest winne „zabicia naszej planety”, to wszystko to po prostu oznacza, że ona również musi żyć jak pradziadkowie którzy nigdy nie mieli wakacji, samochodu ani nawet roweru.

Nie rozmawialiśmy jeszcze o śladzie węglowym żywności.

Zero śladu CO2 oznacza brak mięsa, ryb i drobiu, ale także brak substytutów mięsa opartych na soi (w końcu rośnie na polach rolników, które używają maszyn do zbioru fasoli, ciężarówki do transportu do zakładów przetwórczych, gdzie zużywa się więcej energii, a następnie przewozi samochodem do pakowalni / konserw i ponownie przewozi do sklepów), a także nie importuje żywności, ponieważ ma to negatywny wpływ ekologiczny. I absolutnie bez czekolady z Afryki, bez kawy z Ameryki Południowej i bez herbaty z Azji.

Tylko domowe ziemniaki, warzywa i owoce, które były uprawiane w miejscowej chłodnej glebie, ponieważ szklarnie działają na kotłach wyrzucających CO2 i sztucznym świetle. Najwyraźniej te rzeczy są również złe dla Klimatu. Nauczymy ją, jak uprawiać własne jedzenie.

Chleb jest nadal możliwy, ale masło, mleko, ser i jogurt, twarożek i śmietana pochodzą od krów i emitują CO2. Na patelni nie będzie już więcej margaryny i olejów, ponieważ tłuszczem jest olej palmowy z plantacji na Borneo, gdzie są niszczone lasy deszczowe.

Latem nie ma lodów. Bez napojów bezalkoholowych i bez napojów energetycznych, ponieważ bąbelki są CO2.

Zablokujemy również wszystkie tworzywa sztuczne, ponieważ pochodzą one z fabryk chemicznych. Wszystko wykonane ze stali i aluminium również musi zostać usunięte. Czy kiedykolwiek widziałeś ilość energii, którą zużywa wielki piec lub huta aluminium? Wszystko szkodzi klimatowi!

Zastąpimy jej materac piankowy z pamięcią górną, jutową torbą wypełnioną słomą, poduszką z włosia końskiego.

I w końcu nie będzie już używać makijażu, mydła, szamponu, kremu, balsamu, odżywki, pasty do zębów i leków. Pędzle będą lniane, które będzie mogła prać ręcznie drewnianą tarą, tak jak robili to jej przodkowie, zanim spowodowali zmiany klimatu, przez co była na nas zła za zniszczenie jej przyszłości.

W ten sposób pomożemy jej udzielać się, aby zapobiec masowemu wyginięciu, podnoszeniu się poziomu wody i zanikaniu całych ekosystemów.

Jeśli naprawdę wierzy i chce z nami dyskutować o dziewczynie w telewizji, chętnie zaakceptuje i z radością przyjmie nowy styl życia.

Pozdrowienia,

#heheszki #co2 #ekologia #klimat #rower #pasta

Data: 24.11.2019 11:37

Autor: Kielbasa

#rower #rowery

Hej, mam w całkiem niezłym stanie klasycznego holendra. Jakich korb i supportu szukać do tego? Czy da się tam wrzucić support od górala, na przykład na kwadrat? Pytam, bo jestem troszkę przytłoczony mnogością różnych standardów ect. Wieczorem będę robił pierwsze podejście w celu zdjęcia korb. Mogę wam cyknąć fotkę jak to wygląda.

Data: 13.10.2019 18:37

Autor: rebul4

Myślałem ostatnio nad zakupem szosówki, ale dzisiaj zrobiłem sobie fajna trasę, po lasach górach i wertepach. Jak sie juz wygramoliłem na góre to widoki nawet nawet. Całkiem spoko zabawa. Spodobało mi się to brodzenie w błocie i pchanie mojego starego złomu pod góre. Chyba zacznę się bardziej interesować światem MTB. Dzisiaj idealny jesienny warun. Nie za ciepło nie za gorąco, w sam raz ;) W sumie pykło jakies 35km w stylu beskidzkim, nie jest to wyczyn, no ale w trudnym terenie to chyba nie ma co km liczyć, nogi mam po tym do wyjebania, zmeczyłem sie

#mtb #rower #gory #weekend #warun

Data: 08.10.2019 12:55

Autor: KLAssurbanipal

Włoscy bersalierzy niosą rowery, fotografia z czasów I wojny światowej.

Bersalierzy są lekką, mobilną piechotą włoską, która w założeniu ma przemieszczać się w trudnych i nietypowych warunkach wojennych. W 1836 r. powstał pierwszy korpus bersalierów w armii Królestwa Sardynii. Podczas pierwszej defilady z ich udziałem, która odbyła się w Turynie zaskoczyli widownię szybkim marszem – 130 kroków na minutę. Bersalierzy brali udział w wojnie krymskiej oraz w obu wojnach światowych. Do 1883 sformowano 12 pułków bersalierów. Podczas I wojny światowej ich liczba wzrosła do 21. Aktualnie w armii włoskiej istnieje 6 pułków tej formacji. Obecnie bersalierzy są wysyłani w "zapalne miejsca" m.in. na Bałkany, do Somalii czy Iraku. Cechą charakterystyczną umundurowania są kapelusze z szerokim rondem, do których doczepiane są pęki ciemnych piór kogucich.

#Italia #Wlosi #Wlochy #bersalierzy #rower #bike #IWW #Irak

Data: 21.09.2019 18:59

Autor: rebul4

pojechałem dzisiaj polatać, ale skończyło sie awaryjnym lądowaniem w bardzo ciasnym poletku, pełnym ostrężyn. Na szczescie sie nie zabiłem. No nic #shithappens … Spakowałem glajta i poszedłem nad jezioro poobserwować #regaty na uspokojenie, a potem #rower i 20km pykło. Hardcorowy to był dzień. Teraz trzeba skoczyć po browary i na spokojnie przemyśleć czemu tak ten lot zjebałem :D

#wekend #paralotnie #jezioro

Data: 15.09.2019 20:50

Autor: rebul4

Jak mnie dupa piecze od tego pedałowania. Miała być szybka przejażdżka 20km na piwo, a się zgubiłem w górach, zjechałem gdzieś daleko, na jakimś zadupiu i kombinowałem jak wrócić, w koncu noc mnie zastała, ale do domu dojechałem. w sumie 3h jazdy nonstop i 50km po górach pykło. przeszkoda to było to jezioro. trzeba było je objechać do okola bo żadnych mostów.. Zmęczyłem sie troszkę, az mi niedobrze. Ale chyba nie będę spawać ;D

#boldoopy #rower #gory #lost #zycienakrawendzi #weekend

Data: 12.09.2019 16:37

Autor: rebul4

Dzisiaj znowu jazda na rowerze, dupa piecze bo na niebie piękne cumulusy, jest warun na latanie, ale czasu starcza mi tylko na rzeczy przyziemne, tak wiec dzisiaj znowu rower, troszke lajtowniejsza górka niz wczoraj.

Szczyt 750m n.p.m

Długość podjazdu 6.8 km o średnim nachyleniu 4.6%. Przewyższenie: 309m.

Maksymalne nachylenie na 1km: 10%. Maksymalne nachylenie na 100m: 15.9%.

Nawierzchnia: szosa. Ruch samochodowy: mały. Ludzi brak.

#rower #gory #jezioro #trawa #zielen #warun

Data: 11.09.2019 15:54

Autor: rebul4

Dzień jak co dzien, dzien po dniu….. pogoda jest, to trzeba pozwiedzać okolice. Dzisiaj ambitniejsza górka niż wczoraj, 750m n.p.m.

Długość podjazdu 5 km o średnim nachyleniu 7.2%. Przewyższenie: 360m.

Maksymalne nachylenie na 1km: 11.6%. Maksymalne nachylenie na 100m: 15.1%.

Nawierzchnia: szosa, stan bardzo dobry. Ruch samochodowy: minimalny. Ruch pieszy żaden (jedna mocno najebana baba w lesie, gadająca do siebie)

W sumie moze ze 20km pykło

#gory #rower #beskidy #mountains #poland #bike #cotamjeszcze #zdjecie

Data: 10.09.2019 16:18

Autor: rebul4

pojeździłem dzisiaj troszkę na rowerze po okolicznych wioskach. Na drodze sporo dzieci wracających ze szkoły. Przy podjazdach sporo gimbusów mówiło mi dzień dobry.

Wnioski:

1 – jestem stary

2 – dzieci to prawdopodobnie nie taka bezstresowo wychowana hołota, jak to sie często przedstawia w internecie

#rower #gory #wnioski #szkola

Data: 23.07.2019 10:00

Autor: LadacznicoOdporny

#rower #mechanizmkorbowy #blaty #zebatki #naped #naprawa

Robię remoncik roweru, ponieważ tak zdarłem zębatki, że nie przyjmują nowego łańcucha. Tylną kasetę wymieniam w całości, bo nie opłaca się rozdrabniać. Z przodu do wymiany środkowy blat. Duży jeszcze się trzyma. Mały praktycznie, więc wygląda jak nowy.

Docelowo dla świętego spokoju i oszczędności czasu wymienię średni i duży blat z przodu.

Ale ciekawi mnie czy skoro duży blat jeszcze łapie łańcuch, to czy mimo zauważalnego zużycia może bez konsekwencji pozostać na swoim miejscu? Jak myślicie, warto wymieniać zawczasu?

Data: 20.07.2019 00:46

Autor: LadacznicoOdporny

#lurkerdeals #kupujzlurkerem #rower #blotnik

https://allegro.pl/oferta/nowy-blotnik-sks-shockblade-26-przod-7604622737

Od jakiegoś czasu szukałem dobrego błotnika do roweru. Nie wiem czy ten sprzedający zamyka biznes, czy pomylił się w cenie, czy cokolwiek, ale wiem, że sprzedaje towar za 1/3 standardowej ceny. Nawet doliczając koszty nietaniej dostawy zostaje Ci 25zł w kieszeni. Finalnie zamówiłem sam dla siebie. Mogę dać znać jak już towar będzie u mnie (o ile będzie :p).

Data: 06.07.2019 18:18

Autor: Prospero

Pierwsze 100km w tym roku, zlało mnie konkretnie, ale i tak myślałem, że będę bardziej zdychał. Kolejny punkt na mapie do odwiedzenia rowerem zaliczony, jeszcze tylko 200 i będzie można zacząć sprawdzać sąsiednie województwa.

#rower #warmia

Data: 21.06.2019 11:35

Autor: V3RS

Zalepiłem dętkę w #rower łatką i docisnąłem z drewnianymi klockami w imadle. Po godzinie mogę już napompować i jeździć, czy powinno to kilka godzin schnąc?

W necie czytałem, że ludzie kilka minut w palcach wciskają, od razu do opony wkładają i pompują do połowy ciśnienia :o