Data: 22.05.2019 21:38

Autor: Starszyoborowy

Sztuczne mięśnie.

"Sztuczny mięsień" składa się z połączonych ze sobą elastycznych kieszonek, które wypełnione są specjalnym olejem. Pod wpływem przyłożonego ładunku elektrycznego olej ten tężeje, co wywołuje swojego rodzaju skurcz całego elementu. Brak napięcia powoduje z kolei relaksację, a „mięsień” rozluźnia się jak prawdziwy.

https://www.youtube.com/watch?v=YGMyW6AESsQ

#robotyka

Roboty nie zabiorą nam pracy - to bzdura! Z Mentzenem o gospodarce #01

Data: 01.04.2019 21:08

Autor: piotre94

youtube.com

Pierwszy odcinek nowego cyklu „Z Mentzenem o gospodarce”. Na tapecie automatyzacja produkcji, czyli próba odpowiedzi na pytanie, czy to poważne, żeby w 2019 roku zastanawiać się nad niszczeniem maszyn parowych.

Z użyciem drukarki 3d zrobiłem rękę robota sterowaną przez arduino

Data: 27.02.2019 13:14

Autor: MI_Studio

youtu.be

Jakiś czas temu zbudowałem rękę robota. Jest ona wydrukowana na drukarce 3d i sterowana przy użyciu arduino. Zbudowałem ją według projektu InMoov który pozwala na zbudowanie całego humanoidalnego robota. Zapraszam do obejrzenia relacji z postępów prac. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania, tutaj lub pod filmem.

Robotyczne ramię uzyskało częściową samoświadomość

Data: 04.02.2019 04:35

Autor: soochy

whatnext.pl

Trudno określić, czym naprawdę jest samoświadomość. Nie możemy również przewidzieć, czy (a jeśli tak, to kiedy) roboty osiągną ten stan. Pewnym jest natomiast, że naukowcy z Columbia Engineering stworzyli ramię robota, które jest częściowo samoświadome – przynajmniej w podstawowym sensie. Taka funkcja pozwala mu lepiej przystosować się do zmieniających się warunków.

Data: 03.02.2019 12:40

Autor: mikroblog

1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)