Afera zbożowa na reddit. Użytkownicy spamują r/worldpolitics/ zdjęciami NSFW

Data: 11.05.2020 00:43

Autor: Kamien23

reddit.com

Wszystko przez bezczynność moderatorów. Jacyś randomi zaśmiecali gorące niekorzystnymi zdjęciami Donalda Trumpa. Uzytkowników zirytowało, że moderatorzy odmówili usuwania tych wpisów, więc postanowili sami zaśmiecić forum zdjęciami gołych dup

#heheszki #reddit #moderacja

Data: 25.03.2020 03:10

Autor: PostironicznyPowerUser

71k upvotów dla czegoś tak oczywistego, że nawet taki debil jak ja to potrafił mimowolnie wymyślić #reddit

swoją drogą nie znoszę jak kasjerka najpierw mi nabija to co się pogniecie. specjalnie jej układam w prawidłowej kolejności, a ona i tak jakoś wybierze to co ma być ostatnie xD

Data: 18.03.2020 00:22

Autor: Ijon_Tichy

Wzięte z Reddit r/polska. Źródło pierwotne (wybaczcie): gazeta wyborcza.

"Rozpoczęły się pierwsze testy na ludziach eksperymentalnej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Preparat otrzymało wczoraj czworo mieszkańców Seattle.

Jak poinformował dr Anthony S. Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, w testach weźmie udział 45 dorosłych, zdrowych ochotników w wieku 18-55 lat. Każdy z nich otrzyma dwie dawki szczepionki w odstępie 28 dni.

Szczepionkę stworzyli naukowcy z firmy Moderna; nazwa preparatu to mRNA-1273.

Najważniejsze białko koronawirusa

Szczepionka nie zawiera osłabionego czy też zabitego wirusa. Naukowcy za pomocą metod inżynierii genetycznej odtworzyli natomiast fragment kwasu RNA odpowiedzialny za produkcję białka wirusa, które umożliwia mu wnikanie do ludzkich komórek.

Ów fragment RNA, zapakowany w lipidowe nanocząsteczki, jest kluczowym elementem szczepionki. Jego zadaniem jest wniknięcie do komórek zaszczepionej osoby i "skłonienie" ich do tego, by same zaczęły produkować wirusowe białko. To z kolei ma sprowokować do odpowiedzi nasz naturalny układ odpornościowy. Dzięki temu będzie on gotowy na walkę z prawdziwym wirusem, gdyby ten zaatakował organizm.

Ochotników podzielono na trzy grupy. Każda z nich otrzyma szczepionkę w innej dawce. Pierwsza czwórka ochotników została zaszczepiona wczoraj. Kolejne cztery osoby otrzymają preparat (podawany domięśniowo) dziś.

Celem tego etapu testów jest sprawdzenie bezpieczeństwa preparatu. Jeżeli zakończy się sukcesem, dopiero wtedy zaczną się badania, które pokażą, w jakim stopniu preparat jest skuteczny. W nich udział weźmie już o wiele większa liczba osób.

Powrót do przeszłości?

Szczepionka będzie testowana w Seattle, w stanie Waszyngton. Właśnie to miasto zostało jak do tej pory najsilniej dotknięte przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 (zachorowało tam prawie 700 osób). Władze jednak zaprzeczają, że to jest powód wyboru Seattle na miejsce testowania szczepionki.

– Decyzję o rozpoczęciu badań podjęliśmy naprawdę w rekordowym tempie. To sytuacja bez precedensu – mówi Fauci.

Jak dodaje, mimo tych nadzwyczajnych środków i przyspieszenia procedur, zanim szczepionka zostanie dopuszczona do masowego stosowania, minie co najmniej rok.

Na całym świecie w laboratoriach testuje się obecnie co najmniej kilkanaście eksperymentalnych szczepionek mających chronić przed zakażeniem nowym koronawirusem.

Nieco inne podejście zaproponowali wczoraj naukowcy ze słynnego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (USA). Można wręcz powiedzieć, że to podejście historyczne, gdyż opiera się na technice opracowanej pod koniec XIX wieku, a którą w następnych dekadach wykorzystywano do walki z epidemiami m.in. polio, świnki czy odry.

W swojej pracy proponują wykorzystanie przeciwciał krążących we krwi osób, u których rozpoznano zapalenie płuc COVID-19, wywołane przez koronawirusa."

#szczepionki #koronawirus #reddit

Data: 10.03.2020 17:36

Autor: PostironicznyPowerUser

wejdźcie sobie w jakiś starszy mało komentowany post z ~50 plusami na #reddit

przykładowo https://www.reddit.com/r/HelpMeImPoor/comments/fch9lu/cooking_things_in_the_microwave_instead_of/

i kliknijcie odśwież

obserwujcie liczbę upvote

pierdoleni kłamcy tworzą fałszywą rzeczywistość nawet przy takich błahostkach

Data: 04.03.2020 06:53

Autor: Ijon_Tichy

Jest nadzieja, @Monte

O ile za moje konserwatywne poglądy jestem minusowany i nienawidzony na największych sebredditach z wiadomościami, to kiedy napisałem antyimigranckie komentarze pod postem na temat inwazji nachodźców na Grecję, zachęcające Greków do walki i wytrwałości, to dostałem dużo plusów.

#nachodzcy #grecja #europa #reddit