Data: 21.03.2020 09:39

Autor: raptor

Lurki pomocy!

Siedze w #pracbaza w godzinę czasu ogarnąłem wszystko co było na dziś a było nie wiele.

Kawa wypita, meemy i twarzoksiązka przejrzane, giełda dziś nieczynna, a moja firma którą prowadzę po godzinach z powodu wirusa nie może funkcjonować.

Co ja mam robić cały dzień??

#problemypierwszegoswiata

Data: 15.02.2020 23:09

Autor: reflex1

Kurwa. Język francuski jest naprawdę popierdolony. Czytam sobie czasami artykuły a tu nagle pojawiają się wyrażenia typu "furent", czy ;"vint" I co to? Ano czas przeszły Passé simple, który jest czasem przedstawiającym wydarzenia jako dokonane/skończone i nie mające żadnego związku z teraźniejszością. To czas literacki, używany głównie w powieściach, bajkach, opowiadaniach i tekstach/artykułach odnoszących się do historii. Całe szczęście u Helwetów jest praktycznie nieużywane.,

#problemypierwszegoswiata #jezykiobce

Data: 20.01.2020 20:11

Autor: reflex1

Fajnie się mieszka w tej Szwajcarii, ale na początku roku przychodzą różne zestawienia wydatków potrzebne do rozliczenia podatkowego i na samo ubezpieczenie zdrowotne (podstawowe oraz uzupełniające) wydałem prawie 5000 chf, gdzie i tak mam najtańsze i pierwsze 2500 chf w roku płacę z własnej kieszeni. Problem w tym ze już nie pamietam kiedy byłem u lekarza, czy w szpitalu (wypadków nie liczę, bo to inne ubezpieczenie pokrywane przez pracodawcę). A oficjalnie jestem tu od prawie 13 lat (nieoficjalnie 18), czyli ładna kasa poszła na nic. Jakieś 35-40k chf (wcześniej było taniej).

#szwajcaria #problemypierwszegoswiata #emigracja

Data: 20.01.2020 19:08

Autor: reflex1

No kurwa nie wierzę. Ktoś mi zajebał z klatki śmietnik na kompost. Śmietnik, który miasto rozdaje za darmo. Jprdl.

Ale po krótkiej rozmowie z cieciową , to chyba mamy jakiegoś kleptomana w klatce, bo jej ostatnio zajebali końcówkę proszku i płyn do płukania z pralni.

#problemypierwszegoswiata

Data: 03.01.2020 20:56

Autor: Ijon_Tichy

Mieszkam na wsi, skazany więc jestem na internet bezprzewodowy. Mam neta w plusie. Do tej pory w mojej lokalizacji miałem normalny dostęp do internetu LTE, który śmigał dość szybko. Ale od trzech dni mam ogromne problemy z internetem, jakość łącza drastyczniejsze spadła. Zarówno mój internet na telefonie, jak i osobny internet domowy.

Nie da rady oglądać na Youtube jakiegokolwiek filmu, nawet w najgorszej jakości. Tylko przez krótkie chwile internet jako tako działa, ale ogólnie jest tragicznie :/

W sumie, to tylko lurker działa znośnie, choć dość długo się wczytuje.

#problemypierwszegoswiata #internet #plus #oswiadczenie #zalesie

Data: 17.12.2019 18:25

Autor: reflex1

Kurde. Niechcąco wypożyczyłem sobie w moim TVbox najnowszy film Tarantino. „Once upon…”. Tylko wypożyczenie jest na 48h, a nie za bardzo mamy czas.

Chciałem zobaczyć tylko ile kosztuje i obejrzeć w weekend.

I drugi problem, nie ma napisów, a moja kobietka z angielskim tak sobie stoi. Jest albo VO, albo dubbing francuski, a z dubbingiem nie lubimy oglądać.

Więc muszę teraz znaleźć czas na film albo 15 chf w plecy.

#filmy #problemypierwszegoswiata

Data: 02.12.2019 05:23

Autor: Deadlyo

Lurki mam problem.

Skanowałem sobie dyski i znalazłem 2 partycje na jakimś dysku.

MSFTXVDD o rozmiarach 4GB i 666MB

Oba w 100% uszkodzone jak widać na screenach.

Nie widzę tych dysków nigdzie, nie mogę ich odłączyć, aby nie psuły reszty dysku, nie mam żadnego info o nich.

A w google nic nie widzę na ten temat, znalazłem tylko post na reddit, stary jak świat i podobno jest to coś z game pass od M$ a takiego mam…

#pcmasterrace #komputery #problemypierwszegoswiata #microsoft

Data: 26.07.2019 19:55

Autor: reflex1

Jeden ze szwajcarskich parlamentarzystów złożył w sejmie wniosek o zwiększenie stanu osobowego straży granicznej.

Chodzi o nielegalnych #imigranci? Nie.

Chodzi o przemyt mięsa.

Przemycanie mięsa do Szwajcarii jest podobno bardziej dochodowe niż przemycanie narkotyków.

W 2017 straż graniczna przejęła 200 ton mięsa, rok wcześniej było to 90 ton, a przedstawiciele branży mięsnej mówią że to tylko wierzchołek góry lodowej.

Nawet dzisiaj złapano Włocha z 140 kg rożnego mięsa.

Zwiekszona liczba straży granicznej, według projektu ma być sfinansowana poprzez podwyższenie mandatów za przemyt. Głosowanie nad tym projektem odbędzie się prawdopodobnie podczas jesiennej sesji parlamentu.

#szwajcaria #swissinfo #problemypierwszegoswiata

Data: 25.07.2019 22:05

Autor: Macer

Piszcie cos bo nuda :/

lurki doradzcie xd czy isc na doktorat do uk, co oznacza kolejne 4 lata na wygnaniu nie majac do kogo geby otworzyc, ale potencjalnie moglbym zrobic faktyczna kariere naukowa i potem przeniesc sie w dowolne miejsce na swiecie, czy zostac w polsce, gdzie mam dom w gorach nad jeziorem, zaglowke, kajaki, windsurfing, stok narciarski 20 minut autem, znajomych niedaleko, prace co prawda pewnie nudną ale zapewniajaca utrzymanie, chociaz raczej bez specjalnych perspektyw?

#decyzje i calkiem uzasadniony #problemypierwszegoswiata

Data: 28.05.2019 10:48

Autor: Raven

Dostałem zdjęcia od fotografa do ogarnięcia, pierwsze zaskoczenie – gdzie są RAWy, no ale ojej. Są pliki JPG, tylko kurła, 6000x4000 a rozmiar tylko 200 kb, co jest grane XD Już się boję, otwieram to i o Boże moje oczy, siła zastosowane kompresji przewyższa siłę Thanosa, widziałem tu artefakty ze wszystkich części Indiany Jones xD Nie mam zielonego pojęcia po co ktoś robi kompresję zdjęć z lustrzanki do JPG i chce ich obrobienia. Było już robić telefonem…

Żeby nie było, ze kłamię xD Ramię pewnego jegomościa na zdjęciu, widzicie piksele? No fajnie, rzeczywisty rozmiar pikseli to 16x16, albo masakryczna kompresja albo zdjęcie interpolowane (w co wątpię, bo to dopiero nie miałoby sensu)

#fotografia #grafikakomputerowa #problemypierwszegoswiata #informatyka