Wielka Brytania - Brutalny atak labradora: odgryzł dziecku część twarzy (foto)

Data: 02.10.2019 09:04

Autor: ziemianin

thesun.co.uk

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #wielkabrytania #zwierzeta #pies

Ta dziewczynka do końca życia nie zapomni tego dnia. Bawiła się na dworze, kiedy zaatakował ją pies. Zwierzę odgryzło jej część wargi i policzka.

wymagany angielski

Wielka Brytania – Brutalny atak labradora: odgryzł dziecku część twarzy (foto)

9-letnia Lily-Fay Parfitt z Wielkiej Brytanii padła ofiarą agresywnego labradora. Pies rzucił się na twarz dziecka i odgryzł 25% górnej wargi, a także część policzka. Dziewczynce założono ponad 230 szwów.

Według relacji mediów pies był związany, jednak miał swobodny dostęp do bawiących się na sąsiednim podwórku dzieci. Do ataku doszło chwilę po tym, jak Lily zauważyła psa i zatrzymała się, by popatrzeć w jego kierunku. Wtedy labrador się na nią rzucił. Matka dziewczynki usłyszała tylko przeraźliwy krzyk dziecka.

Young girl needed 230 stitches to her face after a dog savages her lip leaving it looking 'like a jigsaw piece' https://t.co/sNmmMj13wm— The Sun (@TheSun) October 1, 2019

Lily doznała urazu słuchu, lekarze nie są w stanie powiedzieć, czy z tego wyjdzie.

Data: 01.09.2019 21:27

Autor: reflex1

To na zdjęciu to budka wymiany sąsiedzkiej. Masz niepotrzebne książki, gry, zabawki? To wkładasz tam i ktoś sobie weźmie.

To drugie na zdjeciu to moj pies, który znalazł tam niedawno pluszaki (obecnie ulubione zabawki).

I od tamtego czasu zagląda tam za każdym razem kiedy przechodzimy tamtędy.

#pies #pokazpsa

Data: 11.08.2019 17:55

Autor: reflex1

Mam wrażenie, że kiedy mój staruszek pies (-11 dni) w końcu zdechnie, to u mnie na dzielni ogłoszą żałobę dzielnicową.

Nie ma dnia żeby ktoś (w większości osoby, które mam wrażenie że widzę pierwszy raz w życiu) się nie spytał o dużego, widząc mnie na spacerze tylko z drugim, młodym psem. To samo ma moja narzeczona.

A jak widzą mnie (lub ją) ze staruszkiem, to wszyscy szczęśliwi z tekstami

„O jak miło widzieć, że jeszcze żyje”.

„O jeszcze jest wśród nas”

„Naprawdę szacunek za to jak się nim zajmujesz”

Itp. Itd.

Nie powiem, jest to bardzo miłe.

#psy #pies #zwierzaczki

Data: 06.08.2019 01:07

Autor: reflex1

Mój staruszek (-6 dni) to jednak prawdziwy twardziel. Z pańcią stoi równiutko. Potrafi się podnieść, nawróć.

Kiedy tylko wracam to już „pańciu pomóż”.

I oczywiście Mu pomagam. W końcu znam go lat 16.

#pies

Data: 03.08.2019 19:26

Autor: reflex1

Tak w ogóle to mój pies staruszek według ostatnich badań krwi (przeprowadzonych ponad miesiąc temu) od 5 dni powinien już nie żyć.

Ale że (jak na 16 lat) ma się całkiem nieźle, to postanowiłem jeszcze raz pobrać krew i zbadać parametry dotyczące nerek. I właśnie dzwoniła weterynarz. Jak to określiła, nie za bardzo wie jak to możliwe, ale nerki znowu działają (oczywiście nie na 100%). Tak więc data śmierci odłożona na nawet 6 miesięcy.

#czujedobrzeczlowiek #pies

Data: 27.07.2019 18:01

Autor: reflex1

Dostałem od jakiegoś randoma wodę swięconą ze źródła z Lourdes, gdzie kiedyś pojawił się wizerunek Maryii.

Wychodziłem właśnie z moim psem staruszkiem na siku, a ze on po schodach to nie daje rady, więc go wynoszę na trawę na zewnątrz. I przyuważył to właśnie ten gość. Po krótkiej rozmowie ze stary, choroby starcze itd. zakończyłem dialog słowami „ma 16 lat, więc cudu się nie spodziewam”, na co on „i tu się właśnie mylisz” i wręcza mi buteleczkę, bo właśnie wraca z pielgrzymki z Lourdes, a ta woda niejednego uleczyła.

#wtf #religia #pies

Data: 01.07.2019 17:38

Autor: ziemianin

#pies #piesek #fotografia

Belgijski fotograf działający pod pseudonimem Hondermooi uwielbia robić zdjęcia zwierzakom. „Fotografowanie psów w studiu to świetna zabawa, ale nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać, kiedy wejdą…” – mówi artysta.

„Czasami biegają jak szalone, a moje tło zostaje zniszczone, zanim będziemy mieli okazję zacząć robić zdjęcia! Cóż, jeśli tak jest to użyjmy tego, co mamy i zabawmy się!”

Psy wykształciły specjalne mięśnie wokół oczu, by budzić w nas czułość

Data: 01.07.2019 09:28

Autor: ziemianin

crazynauka.pl

#codziennaprasowka #ciekawostki #pies #psy #natura #czlowiek #nauka

Psy wykształciły specjalne mięśnie wokół oczu, by budzić w nas czułość

Chodzi o mięśnie służące unoszeniu brwi. Psy potrafią to robić w taki sposób, że ich oczy wydają się nam wówczas większe i trochę smutne. Wilki nie posiadły tej zdolności.

Ale po co psom ta umiejętność? Badacze sugerują, że unoszenie brwi wywołuje w nas ciepłe uczucia dzięki temu, że wówczas oczy psa wydają się nam większe, a przez to nieświadomie kojarzą się z oczami dziecka. Co więcej, taki wyraz oczu u ludzi wyraża smutek, co budzi w nas współczucie, przyciąga uwagę i wywołuje chęć opieki. Tak więc to duże, smutne oczy psa wraz z położonymi po sobie klapniętymi uszami pozwoliły temu gatunkowi owinąć nas sobie wokół małego palca 😉

Data: 15.06.2019 12:43

Autor: reflex1

Właśnie dzwoniła pani weterynarz z wynikami mojego psa. Powiedziała ze takich wyników u 16 latka to jeszcze nie widziała. Jedyny problem to dwa parametry nerek. Niestety nie do końca zrozumiałem co to za parametry (obawiam się ze i po polsku bym nie zrozumiał), ale jeden powinien mieć wartość max 150, a on ma 180, a drugi 9, u niego jest 14. Z tym ze miesięczna kuracja powinna zbić parametry do akceptowalnych wartości.

Tak wiec mój #pies jest najlepszym przykładem kłamstw zawartych w reklamach karm i chrupek weterynaryjnych. Całe życie wpieprza Frolic i ma się dobrze. I nie ze mu żałuje kasy na inne, ale innych po prostu nie je, a testowaliśmy sporo.