Data: 12.09.2020 18:03

Autor: KonfederataRN

Jak myślicie – dlaczego od około 60 lat:

– nauka stoi praktycznie w miejscu, nie ma żadnych przełomowych wynalazków a jedynie odcinanie kuponów oraz rzeczy typu "gender studies" czy pralnie pieniędzy typu zderzacze "hadronów";

– nie istnieje w zasadzie sztuka – piękna i poruszająca, inspirująca i (w pozytywnym znaczeniu) eskapistyczna – mamy za to kobietę stojącą w gównie #pdk oraz "artystów" "performance", którzy, za przeproszeniem, metalowym chujem uderzają w metalowe pręty i to jest nazywane "sztuką";

– honor, bohaterskie postawy, patriotyzm czy konserwatyzm nazywane są "faszyzmem" czy "szowinizmem" – mamy za to promowanie pedalstwa, czarnuchów i pizdeczek w rurkach, które w razie wojny nawet nie byłyby w stanie unieść plecaka i karabinu, nie wspominając o prawdziwej walce;

– coraz więcej ludzi daje sobie wyprać mózgi ateistom, którzy z nienawiści do Boga uczynili swoją religię, a łaknącemu wyższych wartości człowiekowi wciskają protezy, karykatury tych wartości, takie jak "tolerancja" czy "ogólnoświatowe braterstwo", a dla zabicia jakichkolwiek uczuć religijnych forsowana jest np. teoria ewolucji, według której jesteś nie stworzonym na obraz i podobieństwo Boga Człowiekiem, a małpą.

Cóż takiego zdarzyło się ponad pół wieku temu?

#bekazlewactwa #takaprawda #gruparatowaniapoziomu

Data: 11.09.2020 14:06

Autor: Mimo

Idąc za ciosem przemyśleń i czystą ciekawością mam pytania:

– korzystacie z socjal mediów? Jeśli tak, to jakie?

– ile czasu na to poświęcacie? (fajnie jakbyście spojrzeli w statystyki np tygodniowe na telefonie)

– czy byłbyś gotów skasować swoje konta w socjal media? Jeśli tak, to co sprawia że tego nie robisz?

Ciekaw jestem Waszych odpowiedzi i zapraszam do dyskusji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#socjalizm #dyskusja #twojaoponiao

(zdjęcie dla atencji #pdk )

Data: 04.09.2020 21:01

Autor: raptor

Ech Lurki #zalesie

Poznajcie #przegryw a wszystko przez to że mam więcej jak 185 cm wzrostu.

Wszystkie te #p0lki to jebane księżniczki.

Możesz być dynamiczny, mieć wyjściowa mordę itp. ale jeżeli nie spełniasz ich wymagań co do wzrostu i jesteś za wysoki to nawet do nich nie pisz, bo nie biorą cię pod uwagę.

#pdk

Ps: a wszyscy niscy wypad z tagu! Jesteście wygrywami na loterii genetycznej.

Data: 22.08.2020 23:22

Autor: Ijon_Tichy

Jak być może pamiętacie, buduję sobie dom. Moje "KoBySzcze" #pdk

Trochę ociągałem się z szalunkami schodów oraz zbrojeniem i dłubałem je na raty, przerobiłem inaczej niż w projekcie i jest dużo lepiej i bardziej ergonomicznie. Tak w ogóle, to mój projekt ma gdzieniegdzie błędy logiczne, i bezsensowne rozwiązania, dlatego sporo rzeczy zmieniłem, konsultując sprawy istotne z kierownikiem budowy. W międzyczasie było murowanie ścianki kolankowe i inne rzeczy do zrobienia. No ale w końcu skończyłem przygotowania i dziś schody zalałem betonem z pomocą drugiej osoby, mojego taty – złotej rączki i człowieka, który zna się na wszystkim. Wyszło 28 betoniarek betonu z 23 worków cementu.

Znajomy, który pracuje w branży zrobił mi wyliczenie za robociznę, gdybym wynajął firmę do zrobienia tych schodów. Wyszłoby za samą robociznę miedzy 5-6 tysięcy zł. A więc mam kolejny niezły zarobek jak na hobbystyczne, relaksujące dłubanie po pracy, od czasu do czasu.

Dachówki i opierzenie mam kupione, przywieźli mi wczoraj HDS-em. Jeśli uzbieram na więźbę w ciągu miesiąca, dwóch, to w tym roku być może położę sobie dach. Jest obsuwa, bo zakładałem, że dach będę miał szybciej (syndrom @Thanos a xD ). Ale cóż. Życie zaskakuje i pisze nam scenariusz po swojemu. Nie szkodzi. Dach też będę kładł sam, bo to prosta robota, a zaoszczędzę ze 25-30 tys zł na robociźnie.

#kobyszcze #dom #budowa #chwalesie #zrobtosam

Data: 16.08.2020 12:27

Autor: Scorpjon

#liturgicznywykop

Laudetur Iesus Christus, siostry i bracia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj wam opowiem o tym co ja noszę na sobie, gdy posługuję na Świętej Liturgii.

Dlaczego Scorpjon chodzi w sukience i sznurku? – czyli o szatach Liturgicznej Służby Ołtarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*Szatą liturgiczną wspólną dla wszystkich szafarzy wyświęconych i ustanowionych jakiegokolwiek stopnia jest alba, przepasana na biodrach paskiem, jeżeli nie jest uszyta w taki sposób, że przylega do ciała nawet bez paska. Jeżeli alba nie osłania dokładnie zwykłego stroju koło szyi, przed przywdzianiem alby należy nałożyć humerał. Alby nie można zastępować komżą, nawet nałożoną na sutannę, wtedy gdy wkłada się ornat lub dalmatykę albo gdy zamiast ornatu czy dalmatyki używa się samej stuły.*

Z OWMR 336.

Jednym zapisem idzie zaorać pseudoteorie, co niektórych "liturgistów" co to upierają się, że po Vaticanum II nikt liturgicznie nie nosi alby, no bo bez humerału. A OWMR mówi jasno, że gdy alba nie osłania dokładnie stroju codziennego koło szyi, to tylko wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale co ja tam wiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

To teraz pochylmy się nad każdym elementem mojego ubioru z osobna:

alba, to długa biała szata, wywodząca się z dawniej noszonych tunik. Albus (nie ten co dziecku z blizną kazał pokonać seryjnego mordercę i psychopatę #pdk po łacinie znaczy "biały" i odnosi się do symboliki szaty, która oznacza przystąpienie do Liturgii z czystym sercem właśnie. Można to rozpatrywać jako nawiązanie do Objawienia św. Jana: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili (Ap 7,14b), nawiązanie do Koheleta wzywającego do noszenia białych szat na znak radości i niewinności (Koh 9,8).

Przy zakładaniu alby dawniej odmawiano następującą modlitwę:

Przyodziej mnie, Panie, i oczyść moje serce, abym obmyty Krwią Baranka cieszył się wieczną radością.

Przy okazji słów kilka o komży, czyli po prostu skróconej albie. Powstała pierwotnie jako element stroju chórowego (noszonego podczas wspólnotowego sprawowania Liturgii Godzin, gdy samemu się nie przewodniczyło), potem przyjęła się na mszy świętej. Powinno się ją nakładać na sutannę / sutanellę, a nie na bezczela na flanelową koszulę i wytarte dresy.

Prywatnie jestem za niemal całkowitym wycofaniem komży jako stroju liturgicznego. Ani tego przepasać nie idzie, ani to nie przykrywa stroju codziennego tak dobrze jak alba, ani nic. A uważam, że głębszą symbolikę ma komplet alba + cingulum + humerał, niż komża + sutanella. Ale to moje prywatne gdybania

cingulum, czyli z łac. pasek, to sznurek (XD), którym powinno się przepasać albę. Ponownie, geneza praktyczna i codzienna. Alby były dosyć luźne i co by wyglądały i nie przeszkadzały to przewiązanie się paskiem / sznurkiem było konieczne. Obecnie co raz częściej szyje się alby tak, aby przylegały do ciała nieco bardziej i żeby nie było konieczności używania cingulum. Choć ja uważam, że nie powinno się rezygnować z tego elementu stroju liturgicznego.

Wracając do cingulum, pierwotnie był paskami tkaniny na szerokość ok 5-6 cm, dopiero koło XVII wieku zastąpiono je plecionymi sznurami. Symbolikę tej szaty, ponownie, świetnie zaznacza modlitwa, jaką przed reformą z 1970 kapłan musiał odmawiać, przy zakładaniu go na albę, a jaką dzisiaj kapłani i posługujący mogą (i może nawet powinni) nadal:

Przepasz mnie, Panie, pasem czystości i zgaś we mnie ogień pożądliwości, aby królowały we mnie cnota wstrzemięźliwości i czystości.

humerał, czyli hełm zbawienia. To określenie zostało zaczerpnięte z 6 rozdziału Listu do Efezjan (Ef 6,11-12) i przypisano je właśnie tej szacie, będącej kwadratowym kawałkiem lnianej tkaniny z dwiema tasiemkami. Zakłada się go zawsze pod albę. Okrywa nim się ramiona i owija szczelnie okolice szyi tak by strój codzienny nie wystawał spod szat liturgicznych. Geneza, jak to zwykle bywa, codzienna. W starożytności ówczesne elity w podobny sposób nosiły ozdobne chusty. Ta szata, przede wszystkim pełni funkcję praktyczną: jak już wspomniałem zasłania strój codzienny pod szyją, wchłania pot, co by nim nie przechodził kołnierz alby, stuły czy sutanny (a te nie tak znowu łatwo się czyściło i prało dawniej). Wracając do symboliki, znowu, świetnie ją zaznacza odmawiana modlitwa:

Włóż, Panie, na głowę moją przyłbicę zbawienia dla odparcia wszelkich napaści szatańskich.

Sam nie noszę zazwyczaj humerału. Nie chcę korzystać z parafialnych, a swój od roku się zbieram by uszyć. I chyba koniec z opierniczaniem się, bo no… ileż można (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Na koniec jeszcze słów kilka o kolorach. Dawniej normalnym było, że alba, komża, humerał, cingulum są białe i kropka. Wyjątkiem było tylko cingulum czerwone, które nosić można było jedynie z albą pontyfikalną (taką, którą mógł nosić jedynie biskup / prałat). Obecnie trendów co do kolorów cingulum jest kilka przynajmniej. Dwa główne nurty to ten tradycyjny, już opisany i "nowoczesny" gdzie cingulum zakłada się w kolorze liturgicznym dnia. Co do humerałów i alb, na szczęście nadal pozostają białe, ale co raz częściej są (moim zdaniem zbędnie) zdobione haftami we wszystkich kolorach tęczy etc.

Dalmatyki lektorskiej nie opiszę, bo ten syf powinien zniknąć ze wszystkich parafii, gdyż jest wprost przeciw zapisom w Redemptoris Sacramentum punkt 153.

Na zdjęciu: sposób noszenia humerału

#gruparatowaniapoziomu #katolicyzm #liturgia #kosciol #ciekawostki

Data: 23.06.2020 07:55

Autor: Ijon_Tichy

Czołem wrogowie ludu! Wita was dumny, zapluty karzeł reakcji :) #pdk

Oto krótka, kulturoznawcza myśl z rana dotycząca walki z pomnikami i symbolami. Uważam, że to bardzo ważne spostrzeżenie, które odnosi się do bieżących wydarzeń. Coś mi jeszcze w tym łbie ze studiów zostało, więc postaram się przedstawić ciekawostkę w krótkiej i przystępnej formie.

Jedną z podstawowych rzeczy koniecznych do zachowania prawidłowego funkcjonowania grupy społecznej jest to, aby świadomość zbiorowa grupy społecznej była spójna, aby działała na podstawie w miarę jednolitego, spójnego systemu kulturowego – norm, etyki, systemu wartości, stosunku do prawa własności, stosunku do pojęć dobra, prawdy, piękna, zdrowia, dobrobytu. Itd., itp… Te wszystkie idee są zaklęte w symbolice i w taki sposób przede wszystkim przenikają do świadomości społecznej, gwarantując spójność systemu kulturowego. Śmiało można powiedzieć, że jednym z fundamentów spójności danego systemu kulturowego jest jego symbolika przenikająca bezustannie do świadomości zbiorowej.

Odniosę się do działań rozmaitych lewicowych bojówek na świecie. Od dawna obserwujemy intensywną walkę z symboliką i nośnikami symboli.

1) Dzieje się to poprzez obalanie materialnych symboli – jest to zawsze jaskrawym świadectwem każdej rewolucji – obalanie pomników, zrywanie flag, zrywanie tablic pamiątkowych, zmiana nazw ulic odnoszących się do bohaterów obalanego systemu, autorytetów, profanacja wszelkiej symboliki upadającego systemu.

2) Dzieje się to również już na poziomie symboli języka (język to symbolika w najczystszym znaczeniu), gdyż coraz częściej i coraz wyraźniej zabrania się ludziom używania zupełnie zwyczajnych słów, które nie pasują do marksistowskiej ideologii. Zastępuje się słowa nowomową, słowami atrapami, jak w socrealizmie.

Podstawową metodą jest zamykanie ust "wrogom ludu" i "zaplutym karłom reakcji". Dzieje się to poprzez cenzurę słów, szantaż emocjonalny i straszenie w przypadku użycia niechcianych przez rewolucjonistów słów. Sukcesywne usuwanie słów z użycia, zastępowanie słów nowomową.

Zamienia się słowa na inne, na przykład na cygana nie można mówić "cygan", bo te słowa rzekomo ich obrażają… (Nawiasem mówiąc – słowo "cygan" nabrało negatywnego brzmienia tylko ze względu na haniebny sposób postępowania cyganów, bo to ich sposób postępowania ich obraża, zaś słowo istniało "od zawsze').

Powyższe dwie przykładowe metody współistnieją z zakłamywaniem historii, zmianą narracji historycznej, wzbudzaniem dezorientacji poprzez propagowanie całego mnóstwa zakłamanych informacji dotyczących przeszłości i teraźniejszości….

Nie chce mi się robić gruntownego researchu, bo długich wpisów o tematyce kulturoznawczej prawie nikt nie czyta. Miłego dnia Lureksy.

#marksizm #rewolucjakulturowa #antykultura #kontrkultura #antifa #wojnaidei #kulturoznawstwo

Data: 20.06.2020 13:09

Autor: raptor

Dziś byłem z kumplem na dworcu, jakiemuś milfowi po 30stce udzieliliśmy odpowiedzi na jej pytanie odnośnie czegoś tam. Gdy wsadziła kaszojady takie w wieku przedszkolnym do pociągu to z uśmiechem do nas rzekła że dzieci się wyzbyła i może poszaleć, w końcu ma weekend.

Zapytałem o męża a ona że męża nie ma.

Od słowa do słowa i zawołałem numer który podała oraz zadeklarowałem się bliżej wieczoru zadzwonić celem spotkania się na drinka.

Ona poszła, kolega pod wrażeniem że to takie proste a ja na jego oczach skasowałem numer gdyż nie byłem nią zainteresowany xD

KUMPEL: "COS TY ZROBIŁ?"

JA: Hołduję zasadzie: złów i wypuść, ja łowię dla sportu #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º)

K: holdujesz zasadzie złap i wypuść, czy raczej daj chujowi jeść kurwa jego mać

A tak serio to nie byłem nią zainteresowany gdyż albo mąż w delegacji albo samotna matka a obie te opcje sprawiają, że kobieta nie jest dla mnie ani trochę atrakcyjna. A nawet gdyby nie te opcje to jej wiek już nie ten abym widział w niej obiekt pożądania seksualnego.

Data: 26.04.2020 08:39

Autor: Ijon_Tichy

Przecież każdy wie, że gwiazdy nie istnieją, tylko są namalowane na takim dużym płótnie, a obok dysku Ziemi siedzą olbrzymy i kręcą taką korbką, żeby kręciły się te rolki, na których to płótno jest zawieszone, żebyśmy myśleli, że Ziemia jest kulą i się obraca wokół własnej osi.

Nie z nami te numery! Oczywiście istnieje jakieś logiczne uzasadnienie tego, że utrzymuje się całą ludzkość w niewiedzy i przekonuje się ludzi, że Ziemia jest kulą. Otóż to jest zupełnie logiczne. Istnieje jakiś sensowny powód tej mistyfikacji zakrojonej na globalną skalę. Na pewno jest sensowne uzasadnienie. To jest logiczne. Tak.

#pdk #plaskoziemcy #heheszki

Data: 05.03.2020 21:21

Autor: Immortal_Emperor

W Szwecji gdy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, to każdy obywatel będzie musiał być bezwzględnie posłuszny władzy. Podobno nie dostosowanie się i próby obejścia ścisłej kwarantanny, będą poważnym przestępstwem. Czyli roznoszenie choroby i narażenie na utratę życia wielu ludzi, będzie niemal zrównane z próbą morderstwa. Na obecne szwedzkie realia, kara nie powinna przekroczy 60 godzin prac społecznych. #koronawirus #szwecja #pdk

Data: 04.03.2020 03:55

Autor: Monte

Wykop idzie w stronę degeneracji Reddita za kilka lat bedziemy tam czytać takie rzeczy jak na reddicie, a co się dzieje na reddicie podałem przykłady tutaj:

https://www.lurker.pl/p/b88wHrHf9

Idea założyciela jak dobrze zrozumiałem @Thanos a oraz @lisq a polegają na tym, żeby stworzyć Lurker takim wykopem ale w latach swojej świetności, ja doskonale pamiętam taki wykop, wychodząc z wykopu zawsze wychodziłem stamtąd z nową wiedzą zawsze się czegoś nowego ciekawego dowiedziałem.

Nie zgadzam sie z tezą, że wykop stał się taki jaki dzisiaj jest przez przegryw i patostreamy – to spłycanie problemu:

Pierwszym większym upadkiem wykopu to było branie kobiety na ważne stanowisko, której szybko brakło atencji i o aferze zbożowej każdy złyszał, głowa wykopu wprowadziła pierwszy większy patologiczny degeneracyjny content, który co prawda rozsławił wykop ale prowadzi to do tego czym stał się reddit.

Jeżeli ktoś sie inetresował polityką/aferami/moderacją to wie kto przypina czasem te patologiczne rzeczy z mirko na główną, usuwał nielewoskrętne znaleziska, banował ręcznie niechcianych użytkowników którzy za bardzo lubią prawicę (#pdk), później degeneracja szła coraz mocniej i wkrótce nie będzie się tam dało wejść i wyjść bez dostania nowotworu.

Przechodząc do meritum sprawy:

-Administracja oraz moderacja powinna świecieć przykładem, a to nie trudne jak mamy takiego dzika i chada @Thanos a ( ͡º ͜ʖ͡º)

-Moderacja nie może tak agresywnie moderować i usuwać niechcianych treści, bo będzie to tworzyło konflikty i zły PR, to do nas użytkowników należy, aby stworzyć takie lurkerowe okno overtona – rama w któryej będą znajdować się rzeczy akceptowalne i plusowane/pożądane z minusowaniem treści patologicznych znajduących się poza oknem overtona rzeczy nieakceptowalnych, a gdzie te okno będzie się znajdywało również zależy od nas i czy będziemy bronić by było tam gdzie chcemy.

Jakie da nam to korzyści? Ludzie którzy tworzą patologiczny content zostaną zminusowani i sami odejdą z tego serwisu z powrotem na wykopy, dobry content będzie nagradzany i pożądany to zwabi różnież takich użytkowników, którzy szukają takiego contentu w internecie. Kolejna korzyść tzw "normik" coś postuje szybko wyczuje co ma wrzucać by dostać plusy by sie przyjęło, a czego unikać by nie zostać zminusowanym i będzie tworzyć content porządany, wkrótce również sam załapie takie myślenie i ta lurkerowa rodzinka się będzie powiększać.

A administracji zostawmy to by tworzyli nowe funkcjonalności i dbali by się ten serwis rozwijał i był na topce rozwiązań technologicznych (。◕‿‿◕。)

Zgadzacie się z tym pomysłem? Zapraszam do dyskusji pod wpisem.

#lurker #pytanie #lurkeroweoknoovertona

Data: 15.12.2019 19:07

Autor: Bethesda_sucks

lol

Upośledzona moderacja usunęła mojego posta sprzed ponad 2,5 roku jako powód podając "nieodpowiednie treści." Oczywiście te dzbany nigdy nie sprecyzują czym są te "nieodpowiednie treści", macie do oceny: https://www.wykop.pl/wpis/24182617/obejrzalem-w-koncu-serial-wiedzmin-i-jestem-zszoko/

lol

Czyli twój zarzut to słabe efekty + charakteryzacja i kostiumy, czyli sfera wizualna, a jako wzór podajesz jeden z najdroższych seriali jakie kiedykolwiek powstały… Nie wiem czy śmiać się czy płakać. No i sory, ale GoT po pierwszym sezonie to g*wno, wrzucili pedalstwo (które w książkach było bardzo rzadkie i jeśli się zdarzało to było mocno zawoalowane

Dalej nie pamiętam co tam było, bo zbyt dawno pisałem komentarz. W każdym razie wywalanie całego komentarza za użycie słowa g*wno to jednak lekka przesada. #pdk

#wiedzmin #bekazlewactwa #moderacjacwel #moderacjatodzbany #netflix #podwojnestandardy #afera

Post powyższej treści też usunęli, ale jeszcze bana mi nie dali. Czekam na perma, w VPN-y czy inne myki nie będzie mi się chciało bawić, ale póki co jeszcze tam siedzę, bo parę interesujących tagów tam jest, do tego do promowania interesujących treści nie ma niestety nic lepszego.

Data: 06.12.2019 18:45

Autor: raptor

Polska jest najtańszym krajem w Europie #pdk i można tu zjeść obiad za cenę musztardy. Udałem się do osiedlowego spożywczaka celem jej nabycia.

Przechodzę między półkami i jakiś różowy pasek [R]w moim wieku pyta sklepowej o ziemniaki. Ta odpowiada że się skończyły. Zatroskany różowy stwierdza głośno "i co ja dodam do zupy".

Podpowiadam jej że może użyć ryżu, kaszy lub makaronu. Na co ona

R: kupię makaron ale nie wiem jaki.

Ja: najlepiej grubszy aby się nie rozgotowal np. świderki, jeżeli to rosół to w takim przypadku mogą być nitki.

R: to nie rosół, pewnie często pan gotuje.

Ja: Wręcz przeciwnie gdyż dla jednej osoby to się nie opłaca gotować na co dzień.

R: dziękuję za poradę, mam nadzieję że mnie nie wygonią z domu za taką zupę

Ja: pewnie będą się cieszyć że im ktoś ugotował.

R: woleli by z ziemniakami, ale może pan wpadnie?

Ja: chętnie, a jaka zupa?

R: ogonowa

Ja: jednak podziękuję, po czym się odddalilem ze swoją musztardą.

A ta serio to nie skorzystałem z oferty z trzech powodów:

1) co to za różowa co nie umie gotować, kobietom tylko jedno w głowie, pewnie mnie chciała wykorzystać abym to ja gotował za nią

2) jak można jeść ogonową?( ͡° ʖ̯ ͡°)

3) niepotrzebnie się wygadałem że jestem singlem, w myślach już pewnie wybierała imiona dla naszych dzieci. Otóż nie ze mną te numery p0lko!

#mojezdjecie #musztarda #p0lka #gotujzlurkerem

Data: 22.11.2019 15:16

Autor: Fallen

Raport ADL: „Polska najbardziej antysemickim krajem świata”

https://wmeritum.pl/raport-adl-polska-najbardziej-antysemickim/299670

W takich chwilach chyba trzeba żałować, że nie dogadaliśmy się z Hitlerem. Zarzuty byłyby przynajmniej prawdziwe.

Swoją drogą ciekawe, że chyba we wszystkich językach świata istnieje słowo "antysemityzm" ale nie ma antypolonizmu, antygermanizmu, antynordycyzmu, antyazjatyzmu etc… cóż za biedny pokrzywdzony przez gojów lud. #pdk

#antysemityzm #zydzi #izrael #zydowskieparanoje #polityka #wtf

Data: 20.11.2019 20:01

Autor: Ijon_Tichy

A to ciekawostka.! Kanada dołącza do antysemickiego portalu Lurker (#pdk) potępiając Izrael za okupację Palestyny.

Kanada przeciw Izraelowi. Kanada głosowała we wtorek za rezolucją ONZ popierającą prawo Palestyńczyków do samostanowienia.

Rezolucja potępiająca Izrael ma nieco łagodniejszy wydźwięk niż w przeszłości. Potępia mur, który Izrael zbudował blisko linii zawieszenia broni z 1949 r., Którą większość krajów uważa za prawdziwą granicę Izraela. Podkreśla także „pilną potrzebę bezzwłocznego zakończenia izraelskiej okupacji rozpoczętej w 1967 r.” I wzywa wszystkie państwa „do dalszego wspierania i wspierania narodu palestyńskiego we wczesnej realizacji ich prawa do samostanowienia”.

[…}Każdego roku pojawia się 16 rezolucji ONZ w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego, dotyczących takich kwestii jak suwerenność, uchodźcy, Jerozolima Wschodnia, prawa człowieka, osiedla i święte miejsca. Wszystkie są omijane przez przytłaczającą większość członków, podczas gdy przeciwstawiają się im Stany Zjednoczone i Izrael, do których czasami dołącza garstka innych narodów. […]

Więcej na [j. angielski]: https://www.cbc.ca/amp/1.5365637

#izrael #palestyna #polityka #wojna #onz

Data: 16.10.2019 08:14

Autor: BlaziuBlaz

Hej #lurker

Widzę, że ostatnio trochę krytyki na naszego Lurka się pojawiło.

Mam takie rozwiązanie:

za miesiąc ( #pdk ) wszyscy, którym zależy w jakiś sposób na tym miejscu przelejemy jakąś kwotę wg uznania na Lurker.

Druga opcja zakłada wynajęcie i zapłacenie @Thanos w celu odjebania Lurkera na cacy.

;D

Niech nic nie będzie dla niego ważniejsze niż Lurker. I hajs.

#lurkerwyskakujzhajsu

Data: 12.10.2019 07:49

Autor: Ijon_Tichy

Czy i wy żałujecie, że nie dowidzieliście się, że wczoraj, na drugim końcu świata w miejscu o niedorzecznej, egzotycznej nazwie wystrzelono satelitę pogodowego? Boja z żalu muszę zrobić sobie wlew dożylny z lewoskrętnej witaminy C i napić się strukturyzowanej wody w mojej aluminiowej czapeczce (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#ciszawyborcza #pdk #heheszki #rip

Data: 28.08.2019 08:11

Autor: eax

Byłem wczoraj w kinie, na filmie "Pewnego razu w Hollywood" i o ile zwiastun nie wyglądał jakoś szczególnie zachęcająco, tak po seansie mogę stwierdzić, że film był świetny. Ponad 2,5h, a nie byłem znużony nawet przez minutę. Film w stylu Tarantulino(#pdk), więc nie każdemu może się spodobać. Podczas senasu miałem flaszbaki z przed prawie 20 lat, kiedy to w niedziele o godzinie 11 oglądałem na tvp1 (lub tvp2) takie długie, ciągnące się westerny. Klimat, scenografia no i aktorzy – rewelacja. DiCaprio po raz kolejny utwierdził mnie w przekonaniu, że jest aktorem najwyższej klasy. Brad Pitt – zagrał świetnie – był bardzo wiarygodny i w moim przekonaniu idealnie odtworzył postać, którą miał grać :) Podsumowując – polecam, choć – jak wspomniałem – nie spodoba się wszystkim.

#filmy #kino

Data: 07.08.2019 08:38

Autor: turtelian

No elo lureczki, miałem zrobić podsumowanie #podroze do Charkowa, ale po powrocie ogrom obowiązków trochę mnie przyćmił.

Przyleciałem w piątek, wyleciałem w poniedziałek, więc można powiedzieć że byłem tam 3 pełne dni.

Zrobione zostało 70 tys kroków, co daje około 65 km.

Miasto polecam dla ludzi lubiacych jeżdzić na wschód którzy trochę już znają i lubią ukrainskie klimaty. O dziwo charków nie jest tak bardzo rosyjski jak się piszę w internecie, określiłbym go jako 70% zrusyfikowany. Zabytków nie ma tam za wiele, a już żadne nie robi efektu wow. Najciekawszym w mojej opinii jest Sobór Zwiastowania, zwłaszcza z zewnątrz(co widać na zdjęciu). Dla osób nieloubiących architektury sakralnej, robiący mega wrażenia jest pomnik Tarasa Shewczenki, naprawdę zrobiony z pomysłem.

Co do jedzenia, trafiłem tylko na 1 naprawdę dobrą restauracje w której podają kaczuszke #pdk, Chechow się nazywa.

Miasto posiada wiele ciekawych smaczków jak np knajpa wrona, szereg mniejszych pomników itp.

To chyba tyle :) Do nastepnego, czyli do słoweni lureczki !

#turteliancontent #ukraina #charkow

Data: 01.08.2019 00:26

Autor: Gra_Melodia

Gorączka wykopowa – inaczej zwana też "efektem bana u sąsiada". Zespół przypadłości, objawiający się głównie poprzez, założenie konta na Lurkerze oraz ciągłym i nieustannym przeklejaniu treści/tagów/trendów obowiązujących tam gdzie osobnik został zbanowany. Zwykle gdy osobnik taki spotka się z konstruktywną krytyką, następuje reakcja obronna w postaci usunięcia konta i wylewania żali na wszystkich dookoła

#pdk #heheszki

Data: 21.07.2019 11:34

Autor: raptor

Dzień dobry (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Nie było mnie tu kilka dni a aktywność jakby większa. Znowu siedzę w pracy i pracuje na tego złodzieja #pdk

A co u was? Żadnych afer nie było?

Data: 13.07.2019 16:18

Autor: raptor

Widzę że skoro weekend to nowa afera na lurku #pdk

Pozostawałem w niej bierny i nie stawałem po żadnej ze stron, mimo iż kiedyś lubiłem takie zabawy. Musicie wiedzieć że człowiek z czasem dojrzewa oraz z nich wyrasta, to tylko kolejna gówno burza. @ljon_Tichy ma pewne poglądy w kwestii wiary, czuje potrzebę ich propagowania i wyszedł z założenia że lurker będzie do tego dobrym miejscem, jednak Lurki podchodzą do tego z dystansem. Uważam że w całej tej pseudo dramie zabrakło podstawowej rzeczy, tj. Szacunku do człowieka w tym też do samego siebie. Jeden chciał być głosicielem wiary i męczennikiem, moim zdaniem poplątał się w tym wszystkim i pogubił. Nie potrzebnie dalej w to brnął skoro robił to w miejscu gdzie nie chcieli go słuchać. Z drugiej strony userzy stracili cierpliwość, zareagowali zbyt ostro do nie stwarzającego zagrożenia opa, który ma prawo do własnych poglądów.

Oczywiście uważam że obie strony miały swoje racje i nie bronie żadnej z nich.

Stawiam tylko jedno pytanie: po jakiego ta gówno burza? Ktoś się przez nią poczuł lepiej?

Nikt nikogo nie przekonał do swoich racji, portal na tym też nie zyskał a wręcz przeciwnie. Owszem możemy srac do własnego gniazda, tylko potem nie dziwmy się że śmierdzi.

#gownowpis #przemysleniazdupy

Data: 03.07.2019 11:57

Autor: bananaplug

Lurki nie polecam mieć kasy. Żona przepierdala w ciul floty na jogę z jakimś ulizanym instruktorkiem, dzieci mnie nie szanuja: jeden tylko gra w gry na konsoli, córka puszcza sie i jej jedyna aspiracje to być celebrytka. Człowiek chciałby mieć choć dobrego przyjaciela, ale jedyny bliski ziom to psychopata…

#zwiazki #pdk

Data: 01.07.2019 08:28

Autor: raptor

Dzień dobry Lurki, ja już od półtorej godziny w pracy.

Spałem lekko ponad godzinę.

Rano zimny prysznic, ogolony, w dress codzie i w wypastowanych butach zgłosiłem się przed 7 do pracy.

Przykładny pracownik, odpowiedzialny i obdarzony ogromnym zaufaniem, zajebiście wykonujący swoje obowiązki.

W takich dniach jak dziś sam zastanawiam się co ja robię ze swoim życiem, wiem że jej tędy droga i powinienem być bardziej ułożony. Gdzieś w alternatywnej rzeczywistości miałbym psa, dzieci i żonę która by mi zrobiła kanapki na drugie śniadanie do pracy, oraz u boku której bym się wysypiał, a nie którzy z was nie nazywali by mnie bykiem #pdk z drugiej strony ta wizja wydaje się bardziej przerażająca od obecnej.

Byle do 15

Data: 25.06.2019 13:34

Autor: Emil18

Wczoraj byłem na kebabie u Turka

Takiego prawdziwego

Ledwie go rozumiałem

No i oddawał gotowe zamówienia i coś mu się popieprzyło i niepotrzebnie zrobił zestaw "king box"

I na całą salę powtarzał

"BOX BOX

BOX?"

A w głowie miałem głos żeby odpowiedzieć

"Copy" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#f1 #pdk bo nie każdy zrozumie

Data: 10.06.2019 21:26

Autor: Lurker

Czołem Lukrecje i Lurki!

Jako że mało kto zagląda na główną – kopiujemy wpis dla zasięgu :)

link do posta

Lurker jako serwis postanowił wesprzeć jedną z ekip Złombolu.

W kilku słowach czym jest #zlombol:

Złombol to wyjątkowa akcja charytatywna, która 100% zebranych środków przekazuje na deklarowany cel

a deklarowanym celem jest

100% uzbieranych środków zostaje wykorzystanych na prezenty oraz wycieczki dla dzieci z domów dziecka. Organizator wybiera w zależności od uzbieranej kwoty ilość placówek, które otrzymają pomoc. Organizator z placówek na terenie całej Polski, wybiera te domy dziecka, które otrzymają pomoc.

W praktyce sprowadza się to do trasy Katowice – cel (w tym roku Irlandia) samochodem technologicznie PRLowskim. Złombol nie jest wyścigiem, każdy uczestnik który przekroczy linię startu jest zwycięzcą, nawet jeśli fura miałaby się rozkraczyć za rogiem ;)

Chcę pomóc, co mogę zrobić?

Wystarczy wpłata w dowolnej wysokości na zbiórkę na Paypalu -> @Thanos jako formalny organiator zbiórki zadeklarował się przekazać całość zebranej kwoty na załogę. Nick z Lurka w tytule wskazany :)

Paypalo-sceptyczni mogą dokonać wpłaty na bezpośrednie konto głównego sprawcy zamieszania i kapitana załogi:

Michał Ćmiel

93 1140 2004 0000 3902 7478 4795 (mBank)

Tytułem: "Złombol + nick z lurka".

Ale po co te nicki?

Zamiar jest taki że za uzbieraną kwotę przykleimy naklejkę 20x40cm lub 40x40cm z logiem Lurka oraz nickami wpłacających.

Kwoty wpłat w całości zostaną przekazane organizatorowi Złombola – koszta grafiki, jej wydruku, prowizje dla PP itp bierzemy na siebie.

To może wpłacę bezpośrednio?

Nie ma problemu, tylko tracicie w ten sposób niepowtarzalną możliwość zabrania swoich liter #pdk do Irlandii ;)

Do kiedy można wpłacać?

Biorąc pod uwagę fakt że pieniądze z naszej zbiórki trzeba jeszcze odpowiednio przelać na konto Fundacji, nieprzekraczalnym terminem wpłat jest:

23 czerwca dla wpłat PP,

21 czerwca dla przelewów bankowych.

Nie interesują mnie akcje charytatywne

Wrzucaj #charytatwne na czarno ;)

Biedny ten profil ekipy

Dużo rzeczy przy takiej akcji trzeba ogarnąć,profil jest aktualizowany między pracą etatową, spaniem a grzebaniem przy bolidzie – załoga obiecała się wrzucić kilka fotek ;)

Tymczasem…

Jakim gruzem zamierzają pokonać tę trasę?

… ukradkiem wyniesione zdjęcia gruza

Daewoo Lublin3, zaraz po kupnie

Testy wytrzymałości konstrukcji – market budowlany

Wizualka – bo trzeba jakoś wyglądać ;)

Więcej o samej akcji

Instagram Facebook

Data: 04.06.2019 16:01

Autor: raptor

Ech Lurki #zalesie

Poznałem cudowna dziewczynę.

Umawialismy się na wino, w planach były dzieci, długi związek a nawet juz ślub.

Niestety złamała mi serce, gdyż zachowała się nie w porządku wobec mnie o czym dowiedziałem się od jednego z was. Dziękuję panu @Orion

Już nic nie będzie takie samo, jak ona tak krucha i wrażliwa istota mogła tak postąpić. Przez nią się załamałem i popadłem w depresję. Nie umiem sobie z tym poradzić

Dowod na screen #zwiazki #zalesie #pdk

Data: 24.05.2019 16:27

Autor: Mimo

Witajcie moi drodzy!

Przychodzę do Was z nowiną – mianowicie dziś postanowiłem rozpocząć nowy cykl, nie jest on szczególnie imponujący czy nadzwyczajny, ale "challenge" bardziej dla mnie żeby wytrzymać. Nie przedłużając rozpoczynam cykl:

#codziennaazjatka

Będzie to przez najbliższe 100 dni zdjęcie jakiejś pięknej Azjatki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Będę kontynuować tag przez 100 dni niezależnie od tego czy będzie on popularny czy nie, ale miło by było gdyby jednak był 乁(ツ)

Istnieje legenda, że po zakończeniu challengu @Thanos z wpłat na Lurka zafunduje mi wycieczkę poznawczą owych Pań do Azji, więc warto ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #pdk dlatego zachęcam do dobrowolnych wpłat ( Zbiórka na Lurka)

A więc zaczynamy!

1/100

#ladnapani #azjatka #mimocontent

Data: 09.05.2019 15:16

Autor: Thanos

Dobra, już ostatni post w temacie. Jeśli ktoś nie jest na bieżąco z tą zacną aferą, przypominam: (1) mosiek spamuje od dłuższego czasu redpill-contentem, określając Polki nieładnymi epitetami i wylewając bez przerwy swoje gorzkie żale. (2) Bierze mnie wqrw i wprowadzam embargo na tego typu wysrywy: post tutaj. (3) Mosiek kasuje konto i obiecuje zemstę! Komentarz tutaj / tak też dochodzi do narodzin Lurkowego Rumuna ( #pdk ) ==> post tutaj, hehe ;D. (4) w odwecie robię dogłębny OSINT i wystalkowuje po całości jegomościa. obiecuję też zwrócić kasę, którą Mosiek wpłacił na rozwój Lurka ==> post tutaj. (5) Mosiek się obsrywa i wzywa mnie do skasowania posta z poprzedniego punktu, pisząc przez form. kontaktowy w stopce strony (nie ma juz konta w serwisie):

(6) przelewam mu kasę (przed momentem; screen ponizej) i zamykam temat. choć wiem, że jeszcze pewnie bedzie szkalowanie i wyzwiska pod moim adresem 乁(ツ)

(7) Wyciągam wnioski na spokojnie i opisuję, co następuje, a mianowicie…


Miałem czas, żeby przemyśleć temat. Po pierwsze wyjaśnienie: update regulaminu, który zrobiłem wczoraj, zrobiłem samodzielnie, bez konsultacji z nikim (ani moderacją, ani Lurkami, sam jakoś na to wpadłem, bo mnie zatrzęsło). Pamiętajcie proszę, że to bez znaczenia, co tutaj się odwali, ja – jako główny admin – jestem pełen pokory i autorefleksji, zawsze przyznaję się do błędu; i jeśli trzeba, zmieniam zdanie i sie wycofuję (patrz ==> hashe). nie mam dumy ani pychy, chcę po prostu aby nam się fajnie tutaj żyło i aby ludzie wierzyli w ten serwis. i z niego aktywnie korzystali. Ja to robie dla Was, a nie dla siebie. Dla siebie to remontuje łazienkę (pomagam fachmanom), niebawem wrzucę fotki ;D

Wracając, przeczytałem wszystkie posty i komentarze od wczoraj (chyba z 50 powiadomień dostałem na konto), DZIĘKUJĘ ZA ŻYWIOŁOWE ZAANGAŻOWANIE. jak wynosiłem dzisiaj grzejniki łazienkowe (a skurczybyki ważą tyle, co cała wanna, ciezkie dziadostwo), doszedłem do wniosku, że dopisywanie kolejnych punktów do regulaminu i dorzucanie kolejnych obostrzeń to nie jest właściwa droga.

Zrozumiałem też, że wszystkie założenia są słuszne (Strimy, blacklisty itd.): i będą działać wręcz bajkowo, ale dopiero jak bedzie duuużooo ludzi. Wówczas ten cały szit-content bedzie gubić się w tłumie, i jeden mosiek czy miltonek zaginie w tle, i nikt sie nie bedzie takim przejmować. Teraz jednak, niemal połowa wszystkich postów to był mosiek, a w ślad za tym content na Lurku to był mosiek. Lurek był mośkiem. Rozumiecie, co mam na mysli?

Jak widzę takie wpisy, gdzie jakiś posraniec próbuje skrzywdzić moje dziecko, to mam ochotę go od razu wywalić na zbity pysk. Wchodzisz polurkować w spokoju i widzisz mośka, krzyczącego, że p0lki są takie a takie, bla bla bla…

W obecnej fazie chcę, aby Lurker był rozwijany w pełni przez społeczność. Sad-content został przywrócony (regulamin jest już updejtnięty). Widziałem oceny i wypowiedzi userów i kieruję się głosem większości (oraz głosem rozsądku): najtrudniejszy etap jest teraz, kiedy nie mamy masy krytycznej i jak ktoś wrzuci 3 posty na godzinę, to jest to 90% dziennego contentu. Może przesadzam, bo postów przybywa, ale wiecie o co mi chodzi? Ruchu jest niewiele, ALE jest to ruch wartosciowy. Nie nabijamy reklam itd., nie musimy więc przestrzegać marketingowych zasad.

Czasami mam tak, że niektórych decyzji nie konsultuję z nikim, tylko lecę na spontanie (intuicja), ALE tak jak napisałem na początku, nie jestem gościem z zamkniętym umysłem, który za wszelką ceną musi trzymać się swojego zdania. Szczególnie jeśli jest błedne ( ͡º ͜ʖ͡º)

Idę jeść, bo te grzejniki dzisiaj wymęczyły mnie do upadłego ;]

#Lurker #lurkerchangelog #mosiek #afera

Data: 04.05.2019 21:29

Autor: Thanos

Nie hejtuje keto (bo sam na nim lece: karniwor to odmiana keto). Keto jest wtedy, jak sie ucina węgle. W pożywieniu 100% odzwierzęcym nie ma za wiele węgli (moze troche w mleku – ale to pije tylko zsiadłe, i tylko kozie), są za to głównie miesnie (mieso / białko), chrząstki (kolagen), kości (wapń, plus ten z mleka i np. ze zmielonych skorupek jaj), no i tłuszcz. dużo tłuszczu. warzywa są generalnie z dupy. tak, serio: polecam zgłębić temat (miejscie otwarty umysł ;P ). ja wiem, że teraz panuje moda na weg(etari)anizm, ALE nie idźcie z prądem ;)

Mówi się, że to nie jest dla kazdego (acz osobiscie uważam, ze jest, ale co ja tam wiem ;)) Pod spodem krótka historia Catherine (skriny z grupy na FB).

Z plusów takich, które widze po sobie:

– sen 4-6 h na dobe,

– libido jak u 14-nastolatka, rzadko sie kładzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

– masa mięśniowa całkiem przyzwoita (ostatni raz bylem na siłce 6 lat temu; treningi lece tylko w chacie, 5 min dziennie: na pompie mam prawie 40 cm w łapie, do tego super definicja. wcale nie wygladałem kiedys duzo lepiej)

– ogromna siła, zero zejść, cały czas power i naładowanie

– caly czas dobry nastrój + nieopisana radość ;D

– kratka na brzuchu, niski %BF, nawet jesli nie robię biegania

– kobiety zwracają uwagę ( #pdk / @Lilyy, hahaha! sorry nie mogłem sie powstrzymac ;D ==> dla niekumatych: 3 punkt od dołu ;D )

jedzenie miesa to najlepsze, co istnieje. jesli ktos z Was brał kiedyś kretkę (np. monohydrat), to pamiętacie, jakie po tym są wzrosty (masy + siły)? skromnie przypominam, że to mięso (najlepiej stejki) ma w sobie naturalną kreatynę. jest po prostu kosa. zachecam wszystkich do poczytania na temat diety miesnej (czyli same produkty odzwierzęce: bez warzyw, owoców, chlebków, bułeczek, etc.). Po prostu krwiście, mięśnie, tłusto, konkretnie. na pełnej petardzie.

#keto #dietakarniwora #dietamiesna

@Judasz, @Kiszony: Was to moze zainteresowac :)

Data: 01.05.2019 22:16

Autor: Bartek

Zanim odwiedzimy Siedlce (#pdk) trzeba jeszcze powrzucać miasta które odwiedziliśmy wcześniej. Tutaj taki wieluń – przypisałem mu hasło "sfinansowano ze środków ue", ponieważ praktycznie całe centrum było wyremontowane pomiędzy pierwszą wizytą ekipy google maps w 2012, a wizytą w 2017. Cały rynek oklejony tabliczkami że sfinansowano ze środków UE xD Niestety, widocznego na ilustracji PSS Tęcza nie zastaliśmy już w wersji z 2017. Może tylko na chwile… #podroze #podrozegooglemaps

Data: 01.05.2019 15:25

Autor: turtelian

Dzisiaj spotykamy się w Kijowie, jako ze poczułem się trochu wywołany do tablicy przez @RaW i jego post https://www.lurker.pl/p/anL5lQbV8 w którym było mało „mięska” i kilka nieścisłości.(tradycyjnie przepraszam za bledy, nie mam czasu i ochoty na redagowanie tekstu)

W Kijowie jest sporo rzeczy wartych zobaczenia, nic w tym dziwnego od wieków jest on jednym z większych miast w europie.Co widać w tym z jakim rozmachem miasto jest zbudowane. Bardzo szerokie ulice, chodniki. Dość wysokie kamienice, jak to u ‘ruskich’, wszystko musi być ‘bolszoje’. Mimo to uważam, że 3-4 dni to idealny czas na dośc dokładne zwiedzenie kijowa.

Według mnie jest kilka punktów wokół której warto zaplanować swoją podróż, tak aby ich na pewno nie przegapić, a sporą część spotka się idąc pomiędzy nimi, zwłaszcza używając mapy googlowej.

Jednym z takich punktów niewątpliwie jest złota brama ( a własciwie jej, rekonstrukcja), głównie dlatego, że jest to miejsce historycznie istotne i owiane wieloma legendami. Chociażby taką że sam Bolesław Chrobry przeniósł się w czasie i walnął ją szczerbcem i go ukruszył #pdk. Sama brama nie robi niezwykłego wrażenia, brama wjazdowa do wawelu podobne wrażenie by zrobiła. Co prawda można na nią wyjść w ramach „punktu widokowego” ale nie jest to wierza eifla jedyne co widać to okoliczne kamieniczki. Zreszta zobaczcie sami: https://imgur.com/a/2qC9CgG

Kolejnym punktem niemal obowiązkowym jest majdan niezależności. Plac znajdujący się w centrum kijowa otoczony ładnymi wysokimi kamienicami. Na nim znajduję się charakterystyczna kolumna z figurą anioła na szczycie, jako że sam mam tylko wujowe zdjęcia z majdanu wklejam jedno z neta żeby każdy wiedział o co chodzi. http://eastbook.eu/wp-content/uploads/2010/08/800px-Maidan_Nezalezhnosti_Kiev.jpg Oprócz tego jest też trochu fontann i pomników na nim/ w jego okolicy. Na pewno polecam odwiedzić majdan również w nocy. Iluminacje na budynkach i fontannach robią wrażenie, a często też odbywają się tam różniaste pokazy ulicznych artystów, ja trafiłem na fireshow.

Odwiedzenia kijowa nie można zaliczyć bez zwiedzenia przepięknych cerkwi, tutaj na 1sze miejsce wychodzi ławra pieczarska która gromadzi w sobie kilka takich obiektów sakralnych, kilka muzeów i kilometry jaskin (jaskinia=pieczara stąd nazwa). Przy okazji łącząc to z jednym wielkim odpustem/targowiskiem. Wbrew temu co napisał @RaW można tutaj fotografować (oprócz ściśle określonych eksponatów, ale i to da się obejść :P ). Jako że ławra jest naprawdę spora, to jej zwiedzenie wraz z mieszczącym się nieopodal muzeum wojny proponuje zostawić na jeden dzień zwiedzania. Tymbardziej że niedaleko znajduję się warta odwiedzenia restautarcja Carskie Selo, co też zabierze nam kilka godzinek. Ogromne złote ołtarze, bizantyjski przepych i ogrom ławry sprawia niemały zachwyt. A po za tym sprzedają kolorowe grzybki z cukru i ciasta, co dodaje +100 do atrakcyjności. A kolejne 100 daje to że możecie tam sobie kupić swoja własną złotą kopułę na cerkiew :D. Wszystko zobaczycie na tych zdjęciach:

https://imgur.com/a/BPqwab7

Prosto z ławry polecam udać się do wspomnianego muzeum wojny, które mieści się w statule zwanej Matką ojczyzną, charakterystyczna wysoka statua z mieczem i tarczą w dłoniach. Jest tak wysoka podobno dlatego że sowiety chciały pokazać swoją wyższośc nad cerkwiami a tym samym bogiem. Wuj to wie, ale muzeum warte odwiedzenia. Sporo eksponatów niedrogo i na sama statue można wyjechać( jak ja byłem winda akurat zepsuta była ;( ). Przed statuą można powspinać się na czołgi i pooglądać kilka ciekawych socrealistycznych rzeźb. Na zewnątrz można pooglądać pojazdy wojenne, a nawet wsiąść do bombowca czy odrzutowca.

https://imgur.com/a/mb7JNv6

Po takim spacerku wypada coś, zjeśc i tak się składa że dośc blisko jest dobra i ciekawie urządzona restauracja: Tsarske Selo. Na zdjęciach widać barszcz zielony, czerowny ukrainski z żeberkiem, placki ziemniaczane i o ile pamietam pieczeń wieprzowa nadziewana warzywami. Wszystko było bardzo smaczne i jak na polskie warunki w bardzo rozsądnych pieniądzach. Z tego co pamiętam jedynie desery a właściwie jeden- miodownik, pozostawiał trochu do życzenia. Restauracje polecam tymbardziej, że w okolicy ciężko znaleźć coś lepszego. Po za tym mają koze w ogródku którą można pogłaskać po różkach :D

https://imgur.com/a/pcD3S3Q

Inną godna polecenia restauracją jest Pervak (Первак ). Jedzenie tam było rewelacyjne, ale cenowo już zbliżone do polskich realiów w średniej klasie, a może ciut droższe. Inna sprawa że i tak warte swojej ceny. Wszystko co tam jedliśmy było co najmniej dobre. Najlepiej wypadał moim zdaniem królik, ale kacza z żurawiną też była bardzo dobra. Miłym gestem był też ‘darmowy’ zestaw powitalny czyli po kielonku wódeczki z przegryzką. Co do obsługi w kijowie, to jest naprawdę spoko przynajmniej jak się rozmawia po rosyjsku. W wielu miejscach jest problem z angielskim, ale jak duży on jest niestety nie wiem. Jedynym problemem który występuję niemal na całej ukrainie to dziwna maniera niepodawanie wszystkiego w nomralnej kolejności. Zwłaszcza problem z piciem które powinno być podane od razu, a tutaj nie raz dostajesz je równolegle z daniami głównymi. Genialny pomysł zwłaszcza w 30 stopniowym upale, raz ochrzaniłem biednych kelnerów a ci chyba niewiedzieli o co chodzi :D.

Jak już wcześniej było wspomniane w kijowie jedną z głównych atrakcji są cerkwie. Po za ławrą właściwie wyróżniały się 3 takowe: św. Włodzimierza, św. Michała Archanioła i sobór mądrości bożej. Ta pierwsz wyróżnia się swoim wyjątkowo ciemnym wykonczeniem wewnątrz, co w połączeniu ze złotem daje naprawdę fajny efekt. Natomiast 2 kolejne są już w bardziej ‘tradycyjnym’stylu, ale możliwość wejścia na dzwonnice, to że są blisko siebie, pomnika chmielnickiego i parlamentu(chyba, myla mi se budynki rządowe tymbardziej że są blisko siebie) sprawia że na mojej mapie rzeczy do zwiedzenia w kijowie jest to punkt obowiązkowy.

https://imgur.com/a/IpBNxvH

https://imgur.com/a/I1Wn6Cu

https://imgur.com/a/2UFhGWA

Jako że blisko jest parlament, pałac prezydencki oraz stadion dynama kijów(pod którym podczas rewolucji snajperzy zabili kilka osób), polecam odwiedzić je przy okazji. Budynki swoim ogromem robią wrażenie niesłychane.

https://imgur.com/a/9Aj2xzH

Ostatnim punktem o którym chciałbym wspomnieć coś więcej jest pirogowo. Co prawda moim zdaniem nie jest to punkt obowiązkowy w zwiedzaniu kijowa, ale za to na tyle interesujący, że warto poświęcić czas jeśli zobaczymy reszte z listy ‘must see’. Pirogowo to swego rodzaju skansen, do którego posprowadzano oryginalne chaty z różnych rejonów ukrainy, tak że w jednym miejscu można je oglądnąć. W samym pirogowie polecam wynająć rower bo obszar jest spory. Ciekawe połączenie parku z muzeum w swoiskim klimacie. Odradzam jedzenie tam, bo ichniejsze grille były po prostu średnie, jeśli już musimy coś zjeśc to polecam symbolicznie coś dziabnąć a później udać się do jakiejś dobrej knajpy. Naprawdę super miejsce na rekreacje, niestety pół dnia to jest minimum ile trzeba zarezerwować żeby z niego skorzystać.

https://imgur.com/a/Q6txbGX

Innych punktów wartych zobaczenia jest wiele, budynki banków, opera, synagoga, metro a zwłaszcza najgłebsza sacja metra na świecie czy chociażby dzielnica bogaczy będąca blisko parlamentu. Większość tych rzeczy zobaczymy po drodze albo zbaczając niewiele z trasy. I to nie one tworzą obraz Kijowa jaki ja zapamiętałem.

Teraz poradnikowa częśc dla osób które chciały by się wybrać.

Internet i telefon opisałemw poście z lwowa więc nie będę się powtarzał.

https://www.lurker.pl/p/rfJV3FEKM

Transport oprócz taksówek i tradycyjnego mpk wspomnianego w ‘odcinku’ lwowskim, dochodzi nam tutaj metro które jest chyba najwygodniejszą opcją podróżowania. Tanie, szybkie i bezinwazyjne.

Samo dostanie się do kijowa też dostarcza dodatkową sensowną opcje, mianowicie samolot. Loty są dośc tanie zwłaszcza jak się trafi jakąś promke, jedyny minus, że lotnisko jest dość daleko od centrum.

Co warto przywieźć ? Oprócz typowych dla ukrainy rzeczy, polecam zakupy w ławrze i kupienie róznych ikon czy też małych ikonek. Są naprawdę niedrogie, a cieszą oko a w Polsce tego typu rzeczy jest dośc mało.

Podsumowując, Kijów warto zobaczyć zwłaszcza w jakiś dłuższy weekend. Mimo że trochę droższy od reszty ukrainy, dalej jest tani. Jeśli ktoś się boi o swoje bezpieczeństwo to raczej nie ma czego. Serio ukraina, a zwłaszcza duże miasta to nie dzikie rejony. Jedynym problemem może być umiarkowana znajomośc angielskiego przez tubylców, nie wiem jak duża bo sam używałem rosyjskiego.

@WilkMorski bo może zamiast lwowa spasuje ci kijow, @BeoWulf bo mowiles że ci się przyjelo, @kosmitolog bo się udzielasz to wołam :D

#podroze #kijow #ukraina #turteliancontent i trochę #kulinaria #kuchnia

Data: 28.04.2019 12:07

Autor: zakowskijan72

Lukry i Lukrecje, pomóżcie.

Kodziłem sobie na netbooku (nic wielkiego, 13", i3, dotyk ekran) na ławeczce przy śmietniku. Żona mnie zawołała na chwilę, więc odłożyłem kompa, a gdy wróciłem, to już go nie było :(

#pdk ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 27.04.2019 08:04

Autor: raptor

Dzień dobry Lurki.

Ja właśnie przyjechałem na lotnisko.

Niestety zapomniałem rurki #pdk

Życzę wam wszystkim miłej soboty i smacznej kawusi z rana.

Jak dobrze pójdzie to po północy będę w znów w Warszawie.

Ktoś chętny na lurkerpiwo nad ranem?(ʘ‿ʘ)

Data: 17.04.2019 15:24

Autor: Roszp

Wyprałem earpady w moich słuchawkach AKG K601 w Vizirze. Nie spodziewałem się, że zmiana proszku do prania przyniesie aż takie rezultaty. Wcześniej prałem w Dosi, a wiadomo że Vizir to bardziej się z Sennheiserem kojarzy #pdk, niż z AKG – ale do odważnych świat należy!

Nie wiem jak to działa, ale jakość odsłuchu ewidentnie się poprawiła. Pojawiły się: dźwięczność, przestrzeń i wgląd we wszystkie plany, poprawie uległa także czytelność i siła głosów męskich. Głosy damskie z kolei nabrały wyraźnego kolorytu w środkowych rejestrach, słuchając Arch Enemy poczułem się zupełnie jakby wokalistka szeptała mi serenadę do ucha. Środek pasma zyskał na mięsistości, ale jednocześnie nie zamulał, nie tracił na czytelności. Kiedy odpaliłem swój ulubiony krążek Cock And Ball Torture – Sadochismo (ABLTD007) aż przysiadłem z wrażenia. Bulgoczące wcześniej wokale w końcu stały się klarowne a makro i mikrodynamika dały mi namiastkę uczestnictwa w występie na żywo. Poczułem tę wspaniałą mieszankę słońca, błota, różnych najpaskudniejszych wydzielin ludzkiego ciała i ciepłego, odgazowanego piwa marki Złoty Denar. Największą niespodziankę sprawiła jednak rodzima formacja Nuclear Vomit z ich legendarnym krążkiem Obora (MLR CD 016). Przecież znam ten krążek nie od dziś. Przecież znam tam każdego pig squeala i każde dziabnięcie cowbella. A jednak, po wypraniu earpadów w Vizirze, poczułem się jakbym słuchał zupełnie nowego nagrania. Ostre dźwięki stały się wyraźniejsze, zostały ubrane w bardziej cielesną powłokę. Oprócz dosadności i wyrazistości, muzyce przez cały czas towarzyszyła gładkość i kremowość struktury, zupełnie jakbym słuchał dobrego, lampowego wzmacniacza słuchawkowego. Albo jadł przedni smalczyk, skoro już o pig squealu mowa. A bas? Bas to jest coś, czego nie opisałbym nawet znając wszystkie języki świata. Ten stał się bowiem zagęszczony, solidny, nasycony i spójny. Zapewnił rytmiczną podstawę, która wcześniej niejako kryła się, trochę nieśmiało nie wychylając się przed szereg. Wrażenia odsłuchowe wzmacnia nuta zapachowa proszku Vizir, która nie przytłacza obecnością, ale zachwyca świeżością. I choć świeżość ta kłóci się z tym, co oczami wyobraźni zobaczyłem podczas odsłuchu Cock And Ball Torture, to muszę przyznać – kontrasty są najpiękniejsze.

#pasty #tworczoscwlasna #autorskie #heheszki

Data: 09.04.2019 19:17

Autor: raptor

Lurki, dzieje się ze mną coś dziwnego co jestem wstanie jedynie zauważyć. Obiektywnie patrząc powinienem się martwić o siebie ale mam całkiem wyjebane w to. Coś w stylu wyznawania "filozofii xD" #pdk

Od dzieciaka byłem wzorem sluzbisty, zawsze odpowiedzialny, sumienny, przestrzegałem każdego regulaminu itp.

Co roku świadectwa z paskiem, laureat wielu olimpiad wiedzy, dwa kierunki studiów i takie tam.

A teraz czuję się jak bohater filmów typu "podziemny krąg".

W pracy dostałem ostatnio awans, w związku z awansem zostałem wysłany w delegacje na kilku dniowe szkolenie na drugi koniec Polski. Na które nie dotarłem i sam nie wiem dlaczego.

W pociągu wzięło mnie na filozoficzne rozważania o dekadenckim nastroju.

Gdzieś w połowie drogi poznałem pewna pasażerkę z którą zacząłem śmieszkować i pierwszy raz w życiu postąpiłem nieodpowiedzialnie. Po prostu olałem wszystko i wysiadłem na jej stacji udając się do niej. Sam nie wiem dlaczego tak postąpiłem, na brak seksu nie narzekam. Dziś wróciłem do domu, olałem szkolenie i pracodawcę. Jej nr skasowałem za raz po pożegnaniu. Myślę aby jutro odwiedzić szefa w celu wypowiedzenia umowy o pracę.

Nie muszę u niego pracować, zjawisko dywersyfikacji dochodów jest mi dobrze znane, mam jakieś oszczędności. Może przerwa w karierze zawodowej dobrze mi zrobi.

Nie wiem tylko czemu tak postępuję, co mną kieruje. Nie poznaje samego siebie.

To do mnie ani trochę nie podobne. Zawsze byłem taki przewidywalny, zawsze można było na mnie polegać.

Nie wiem też po co w sumie wam to piszę. Może po to aby za jakiś czas wrócić do tego wpisu i wyciągnąć wnioski których dziś nie umiem dostrzec.

#psychologia #przemyslenia #gownowpis

Data: 08.02.2019 10:40

Autor: Thanos

Nigdy nie miałem lepszego brzucha #pdk ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

kodzenie do 5 rano, chwila snu, 12 km przebieżki i z powrotem coding… czuje sie wspaniale :))

inicjuje hash #PokazForme

~ dobrego dnia! uściski dla Wszystkich <3