Data: 02.07.2019 12:56

Autor: kat_wi

Dziś wam pokażę pewien zabytek, który znajduję się w mojej małej wsi ;)

(Pierwszy raz piszę coś takiego więc wybaczcie jak coś będzie nie tak ;p )

W chwili obecnej pałac jest już ruiną. Wcześniej należał do PGR'u. Teraz jest to teren prywatny. Mimo, że zachowały sie praktycznie tylko mury i trochę dachu, pałac jest czestym miejscem spotkań, co jakiś czas przyjedzie ktoś go zwiedzic, a nawet młode pary mają tu sesje ślubne.

Pałac neoklasycystyczny. Budynek piętrowy, wzniesiony na planie prostokąta w dłuższej osi północ-południe, składający się z trzech brył o zróżnicowanej wysokości i 3-kondygnacyjnej, prostokątnej wieży od północy. W całości podpiwniczony, nakryty (był) dachami płaskimi. Fasada od wschodu, z wejściem osłoniętym szerokim arkadowym gankiem, dźwigającym balkon. W całym budynku pozarywane są stropy i podłogi, z wyjątkiem większej części podłogi parteru, która jeszcze się trzyma (2015).

Do pałacu należy również mały park (obecnie wszystko pozarastane) jak i mały stawik niedaleko za nim. (Zdjęcia w komentarzach)

Istnieje o nim również legenda, że w jednym z korytarzy zmarła mała dziewczynka i od tamtej pory pałac jest nawiedzony. ;)

Jeśli się spodoba to postaram się opisać tak niektóre opuszczone już miejsca, które znajdują się w mojej okolicy ;)

#zabytki #ruiny #opuszczone