Data: 05.04.2020 20:38

Autor: Ijon_Tichy

Piosenka o przemijaniu, bardzo nostalgiczna, wręcz załamująca, opowiadająca o czasach szkolnych, które odeszły w zaświaty… Piosenka, która zaczyna się groteskowo, a niektórych może irytować, ale proszę się nie zrażać, bo warto doczekać do przejścia, po którym następuje takie tąpnięcie psychodeliczne, że jeżą się włosy na głowie. Polecam każdemu fanowi psychodeli i progresywnego rocka, więc chyba nie popełnię nietaktu, jeśli zawołam @BlaziuBlaz i @FiligranowyGucio :)

Gentle Giant "Schooldays": https://www.youtube.com/watch?v=4-MdA0LPXj0

#muzyka #progrock #psychodela #nostalgia

Data: 29.05.2019 23:15

Autor: Wilec

Kilka dni temu odszedł kolejny po Gnida84 mireczek, który opisywał swoją chorobę na wykopie. To skłoniło mnie do refleksji ile gdzieś wokół nas jest takich martwych kont, o których nie mamy pojęcia bo nikt bliski nie poinformował, być może nawet nie wiedział, że takie konto istnieje.

Ile osób wylogowało się jak co wieczór z myślą, że za kilkanaście godzin znów napisze jakiś śmieszny post czy zagra z kolegami w gierkę, ale los miał dla niego inny plan.

Internet pozwala nam w zasadzie nawiązać relację z kimkolwiek, ale gdy ktoś pewnego dnia się wyloguje i znika zazwyczaj tego nie zauważamy, bo był jednym z wielu, tylko po jakimś czasie w przypływie nostalgii sprawdzamy listę znajomych i zastanawiamy się co u nich słychać, dlaczego tak nagle zniknęli i się nie odezwali. (・へ・)

#feels #nostalgia #przemyslenia

Lista tytułów w kolekcji gier „Contra Anniversary”. Klasyk na sto sposobów.

Data: 29.05.2019 19:13

Autor: Mimo

tabletowo.pl

"Contra” to chyba jeden z najlepiej znanych tytułów na konsole NES. Zapewne niejeden trzydziestolatek pamięta, jak łoił w tę grę na Pegazusie razem z kolegą w kanapowej kooperacji (albo podłogowej, bo kable od padów były krótkie). Konami zapowiedziało zestaw gier z serii Contra w postaci wydania „Contra Anniversary Collection”, a teraz dowiadujemy się, które z nich znajdą się w pakiecie.

#ps4 #xbox #nintendo #pc #steam #nostalgia