Data: 29.03.2019 17:34

Autor: MrHardy

CZAS POLSKI:

22:00 Opening Show

22:05 Matoma

22:35 Colonel Sanders

22:40 SOPHIE

23:00 Art Department

23:10 Fedde Le Grand

00:10 Tom Morello

00:30 Nic Fanciulli

00:45 Nicky Romero

02:10 Louis The Child

02:30 Alesso

03:55 Tiesto

04:40 Dog Blood (Skrillex + Boys Noize)

05:20 Carl Cox

05:30 Marshmello

https://www.youtube.com/watch?v=kWCRCUZdW-g

Ultra Music Festival 2019 – Nowe sceny, nowe możliwości!

Data: 07.03.2019 17:01

Autor: MrHardy

essentialmusic.pl

Dwudziesta pierwsza edycja festiwalu Ultra Music Festival w Miami już za niespełna 3 tygodnie. Wciąż oczekujemy na 3-cią fazę line-upu, a tym samym na zamknięcie listy artystów, którzy wystąpią podczas tej wyjątkowej edycji imprezy. Budowa miasteczka jeszcze się nie rozpoczęła, ale już wiemy, gdzie dokładnie będą się znajdowały poszczególne sceny i ile ich będzie.

Przypomnę, że tegoroczna edycja odbędzie się na Miami Marine Stadium oraz w Historic Virginia Key Beach Park, obie te lokalizacje będą połączone specjalnym przejściem wzdłuż głównej drogi, tak aby uczestnicy mogli się bezpiecznie przemieszczać nie opuszczając zarazem terenu festiwalu. To będzie zupełnie inny Ultra Music Festival niż ten, jaki mogliśmy obserwować przez ostatnie lata. Nowa, większa lokalizacja pozwoli organizatorom robić rzeczy, o jakich do tej pory tylko marzyli!

Opis

Pierwszą i zarazem najważniejszą zmianą w nowej lokalizacji będzie podział na tę bardziej komercyjna cześć festiwalu oraz na część underground-ową, czyli Resistance Island. Jeśli chodzi o komercyjną część, to będą się znajdować w niej scena główna, scena Worldwide, scena UMF Radio (gdzie piecze sprawują wytwórnie, w tym m.in. STMPD RCRDS, mau5trap oraz Foreign Family – scena kolektywu Odeszy), oraz zupełnie nowa, zadaszona, na wzór MegaStructure – Live Arena. W poprzednich latach mieliśmy „Live Stage”, która nie była zbyt duża do tego dość ograniczona na stałe znajdującymi się tam krzesłami. W tym roku scena będzie przystosowana do największych występów live, pozwalająca na własne konstrukcje sceniczne artystów dużych rozmiarów, jak np. Cube 3.0 – Deadmau5a. Ostatni dzień – niedziele, na na nowej Live Arenie przejmuje Armin van Buuren ze swoim „A State Of Trance”. Dotychczas domem dla popularnego ASOT-a było MegaStructure Carla Coxa. Poniżej zdjęcie planu zagospodarowania festiwalu na terenie Miami Marine Stadium.

Opis

Jeśli chodzi o drugą cześć – Resistance Island, to w niej będą się znajdować trzy sceny. Ambasadorem Resistance jest legenda – Carl Cox, a brand ten to nic innego, jak współpraca Ultra z Carlem. Od początku, czyli 2015 roku, współpraca ta przyniosła wiele sukcesów, jak np. dedykowaną scenę na każdym z festiwali Ultra Worldwide na całym świecie, a także oddzielne festiwale Resistance – głównie w Ameryce Łacińskiej. Nowa lokalizacja, czyli HVKBP pozwala rozwinąć skrzydła, wynikiem tego są trzy sceny a nie dwie, jak to było w poprzednich latach. Jedną z nich będzie legendarna MegaStructure, gdzie sam mistrz zagra, aż 3 sety tego weekendu. Następnie Arrival Stage, którą to mogliśmy obserwować w poprzednim roku oraz na festiwalu Burning Man. Trzecią z nich będzie scena Reflector. Póki co, nie wiele wiemy na temat tej sceny – to będzie debiut. Przez jeden dzień piecze na nią będzie sprawować label PlAYdifferently i to wraz z szefem – Richie Hawtinem. Poniżej plan zagospodarowana Historic Virginia Key Beach Park przez Ultra.

Opis

Prócz głównych scen będą też prawdopodobnie dwie małe, gdzie zaprezentują się lokalni DJ-e i producenci. Jedną z nich będzie scena Oasis, znajdująca się w sklepie z festiwalowymi gadżetami, natomiast lokalizacja drugiej jeszcze nie jest znana.

Kolejną zmianą względem ostatniej edycji będzie czas trwania festiwalu. W tym roku każdy festiwalowy dzień będzie startował o godz. 14:00, po czym kończył o godz. 02:00 czasu lokalnego Miami. W latach poprzednich festiwal odbywał się w godzinach 16:00 – 00:00 w piątek, 12:00- 00:00 w sobotę oraz 12:00 – 23:00 w niedzielę. Co to oznacza? Większa część imprezy odbędzie się w porze nocnej, kiedy to sceny mogą pokazać swój cały potencjał oraz zobaczymy dłuższe występy dzięki większej ilości festiwalowych godzin.

Opis

Zmieni się również sam klimat festiwalu. I o ile według planów widok z Main Stage będzie na panoramę Miami (zdjęcie powyżej), tak z pewnością nie będzie to ten sam zapierający dech w piersi widok na wieżowce osadzone na granicy z terenem festiwalu. Jednak będą inne plusy, przecież Ultra będzie rozgrywane na wyspie, a więc widoki na zatokę, na plażę i na naturę będą nam nieustannie towarzyszyć. W zeszłym roku mogliśmy liczyć na wiele supportów polskich producentów. Mam nadzieję, że tym razem będzie ich tyle samo, a nawet więcej. Jak to wszystko będzie się prezentować, przekonamy się już za kilkanaście dni!

https://www.youtube.com/watch?v=yIQhjH973qU

Data: 07.03.2019 16:54

Autor: MrHardy

Już nie długo Tomorowland Winter. Niestety tylko 3 dni będą streamowane, ale lepszy ryc niż nic. Festiwal potrwa od 9 do 16 marca.

Live stream na: https://www.tomorrowland.com/ 13, 14 i 15 marca

Tak prezentuje sie scena główna: Opis

Data: 23.02.2019 18:37

Autor: MrHardy

Dzisiaj transmitowane są 2 imprezy z grubymi lineupami, ASOT w Utrechcie i EDC Mexico.

Transmisja ASOT https://www.asot.tv/ od 21:00 transmitowane będą 2 sceny, main stage oraz scena WOA138?

Transmisja EDC Mexico od 0:00 https://tv.insomniac.com/ transmitowani m.in. Alan Walker, Skrillex, A-trak, Dimitri Vegas & Like Mike, Aly & Fila

Podaj opis obrazka

Podaj opis obrazka

International Dance Music Awards 2019 – Ruszyło głosowanie w plebiscycie!

Data: 23.02.2019 14:38

Autor: MrHardy

essentialmusic.pl

Niezależnie od opinii, ranking DJ Mag TOP 100 DJs jest najpopularniejszym tego typu plebiscytem w świecie muzyki elektronicznej, ale… nie jedynym! Ruszyło głosowanie w rankingu IDMA, czyli International Dance Music Awards, którego gala odbywa się w trakcie Winter Music Conference w Miami. Najpierw poznaliśmy nominowanych, a teraz możemy oddać swój głos w aż 31 kategoriach!

Tak szczegółowy plebiscyt pozwala wybrać, m.in. najlepszą wytwórnię muzyczną, program do tworzenia muzyki, a nawet kanał YouTube. Oczywiście nie zabrakło kategorii na najlepszych artystów, którzy zostali podzieleni ze względu na tworzony gatunek muzyczny i płeć. Przykładowo w kategorii „Najlepszy artysta płci męskiej (Pop/Electronic)” do wyboru są The Chainsmokers, Martin Garrix, DJ Snake, Marshmello oraz Alok. Jak zawsze ciekawie zapowiada się walka o miano najlepszego festiwalu, gdzie co roku konkurują ze sobą Ultra Music Festival i Tomorrowland.

Głosowanie w IDMA 2019: https://wintermusicconference.com/idma/#vote

W zeszłym roku tytuł „Najlepszego mainstreamowego artysty płci męskiej” zyskał Armin vn Buuren. W tej samego kategorii, ale wśród kobiet – wygrały Nervo. Tym razem Armin zawitał do kategorii Trance, gdzie zapewne wygra, ale kto wie? Tymczasem pozostawiam Was z najlepszym utworem zdaniem IDMA 2018, czyli „More Than You Know” od Axwell /\ Ingrosso.

Data: 20.02.2019 12:56

Autor: qqwe22

Bardzo proszę oto najlepszy utwór hardcorowy w dziejach wszechświata! (teledysk trochę śmieszny pod koniec)

https://www.youtube.com/watch?v=kR9dhvpBKhc