#Niemcy - Lis kradł buty! Uzbierał ponad sto par i znosił je do kryjówki.

Data: 28.07.2020 15:42

Autor: ziemianin

dw.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #niemcy #berlin #lis #buty #zlodziej

Mieszkańcom dzielnicy Zehlendorf w Berlinie ukradziono ponad sto butów. To lis kradł buty i znosił swoje łupy w jedno miejsce – poinformował w poniedziałek serwis internetowy Deutsche Welle, powołując się na lokalne media.

#Niemcy – Lis kradł buty! Uzbierał ponad sto par i znosił je do kryjówki.

Lis kradł buty, ale złodzieja namierzył jeden z mieszkańców, Christian Meyer, któremu ukradziono but do biegania. Meyer o utracie obuwia napisał na platformie społecznościowej Nebenan.de. Szybko okazało się, że nie tylko jemu w okolicy zniknął pozostawiony przed domem but.

Jak podał serwis internetowy dziennika "Tagesspiegel", jakiś czas później Meyer zauważył w pobliżu lisa "przyłapanego na gorącym uczynku z niebieskimi klapkami w pysku" i zrobił mu zdjęcie.

Kilka dni później Meyer poszedł za zwierzęciem i odnalazł jego łup składający się z ponad stu butów, z których większość była "trochę pogryziona". Na zdjęciach opublikowanych w internecie widać różne rodzaje obuwia – w tym kapcie, sandały i buty sportowe – w różnych kolorach.

Według DW trzech właścicieli obuwia udało się już zidentyfikować, Meyer wciąż nie odnalazł jednak swojego zaginionego buta. Lokalne media nie podają, jak długo lis kradł buty sprzed domów w Berlinie.

Data: 08.06.2019 17:58

Autor: bananaplug

Hej Lurki, mam pytanie. Za moim blokiem jest taka polanka a za nią chaszcze. Zadomowił się w nich Lis, który w nocy grasuje. Nie wygląda na to żeby miał wściekliznę, gdy widzi mnie to ucieka na bezpieczną odległość z polany w haszcze, ale wchodzi w nie, tylko przygląda się z odległości. Problem z tym że wychodzę z psem (corgi) i boję się że może poczuć się zagrożony i zaatakować jeśli podejdziemy za blisko haszczy. Próbowałem go przepędzać świecąc mu laserem w oczy, ale nie robi to na nim zupełnie wrażenia. Ja mu też nie chce krzywdy robić tylko żeby sobie poszedł gdzieś w te haszcze głębiej. Myślę czy by nie kupić pic related i postrzelać żeby się przestraszył. Co o tym myślicie? Dzwoniłem na ekopatrol straży miejskiej, ale oni twierdzą że Lisów nie odławiają

#warszawa #lis