Przemowa

Data: 25.06.2020 19:04

Autor: SirSherwood

Joseph Slant

– LUDZIE, LUDZIE PATRZCIE – Slant pokazał tłumowi swoje ręce – To nie są ręce urzędasa! Patrzcie! – Joseph podniósł rękę osoby stojącej blisko niego – To też nie są ręce urzędasa! Ciężko pracujemy i jak nam odpłacają? Narkotykami i przemocą policyjną! Za co my mamy kupić drewno na opał? Za co mamy wyżywić nasze dzieci? A co oni robią? Oni siedzą i pławią się w luksusach za nasze pieniądze! – Slant spojrzał na grupkę kobiet w tłumie – Matki i córki! Gdzie wasi mężowie wydają pieniądze? W diabelskim kasynie! Zostali opętani przez handlarzy, a w szczególności diabła wcielonego Santoro! – tłum zgodnie przytaknął – I kiedy oni balują za nasze ciężko zarobione pieniądze, a my co? My jesteśmy zwalniani! Nasze firmy są rujnowane przez Santoro! Ile w GWW pracowało ludzi? GWW zostało założone przez krew tej ziemi! I gdyby nie Francja by cała firma zbankrutowała przez tego bandytę Santoro!

– Dobrze prawi! – odparł tłum.

– A co się stało z ADP? Jeszcze przed chwilą zatrudniali wszystkich, a teraz? Teraz Santoro ich rozbiera za rzekome bankructwo! Każdy z nas tam pracował i każdy zna właścicieli. To wspaniali ludzie, dzień dobry mówili póki ich nie zabili!

– GAŃBA – ryknął tłum.

– A te kredyty? Które są reklamowane jako odsetki, a tak naprawde pobierają odsetki w nieskonczoność! Tymczasem dają gotowe domy i nie pobierają za to opłat, kiedy my tymi ręcami zbudowaliśmy to miasto – Slant dramatycznie uniósł swoje ręce do góry – A czy gubernator tego chciał? Nie. Nie chciał, ale Santoro go zmusił!

– Złodzieje! Zdrajcy! Powiesić ich! – wykrzyczał tłum.

– Ludzie na ulicy umierają, a co oni robią? UCIEKAJĄ DO XANTHII, z rozkazu samego Santoro! A nas zostawiają na pożarcie i śmierć! Ale to nie koniec ich przekrętów. Oj nie! – pomachał palcem Slant – Tego pana chyba nie muszę wam przedstawiać! – wrzasnął Slant podnosząc Alvaro na podium – Bohater! Wizjoner! On pierwszy mówił, że PCS to szubrawcy i kłamcy! Alvaro oddaje ci głos – Slant się skłonił w stronę klaskającego tłumu, a na scenę wszedł Alvaro Kromhal.

#lacunafabularnienewbristol #lacunagragieldowa