Wstrząsające informacje ujawnione przez ks. Isakowicza-Zaleskiego.

Data: 16.09.2020 21:05

Autor: Borok

m.pch24.pl

Księża to tylko ludzie, ale jednak chyba przełożeni powinni coś robić z tymi, którzy stan duchowny kalają…

Ks.Isakowicz konkretnie podaje fakty,które powinny zakończyć niejedna "kariere". Należy ubolewać (o ile to prawda) że przełożeni nie mieli odwagi podjąć w tej materii konkretnych działań… Może ofiar księży-pedofilów byłoby mniej

#kosciolkatolicki #afera

W kontekście bredni ks. Wierzbickiego, stanowisko Episkopatu

Data: 14.09.2020 12:29

Autor: Borok

m.pch24.pl

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie LGBT+ to dokument niezwykle bogaty w treść. Pod wieloma względami stanowi przydatne kompendium dla duszpasterzy, katechetów i zwykłych katolików. Dobrze prezentuje nauczanie Kościoła, podejmuje liczne istotne i trudne kwestie teoretyczne oraz praktyczne. Niestety, dokument nie jest też wolny od niezwykle poważnej wady: ogromnego – i groźnego w skutkach – bałaganu semantycznego.

#kosciolkatolicki #wiara

Skandal! Gazeta włoskich biskupów publikuje tekst broniący kompromisu aborcyjnego

Data: 01.09.2020 12:43

Autor: Borok

m.pch24.pl

Katolicka gazeta należąca do włoskich biskupów Avvenire opublikowała artykuł wspierający włoskie prawo aborcyjne. W piątkowym wydaniu gazeta umieściła obronę „Ustawy 194” autorstwa dyrektora Caritasu diecezji Beneveto, Angelo Morettiego. Jego zdaniem można pogodzić akceptację tej ustawy z obroną życia poczętego.

Według Angelo Morettiego przepisy te nie kwestionują wrodzonej godności dziecka nienarodzonego, lecz jedynie biorą pod uwagę „społeczny fenomen” aborcji. Ta zaś, jak przekonuje Moretti i tak byłaby praktykowana – nawet w przypadku jej nielegalności.

Z mojej perspektywy, kiedyś lubiłem portal deon, ale mam wrażenie, że ostatnio też zaczynają odlatywać w kierunku "nadmiernej tolerancji" pytanie, czy to już sytuacja w której "sól traci swój smak", czy może moje oczekiwania są zbyt kategoryczne…

#wiara #kosciolkatolicki #chrzescijanstwo #religia

Wierny jest jak chłop pańszczyźniany. Może wystąpić z Kościoła tylko za zgodą plebana

Data: 28.08.2020 10:47

Autor: MarcinLabanowski

oko.press

W polskim prawie Kościół katolicki ma zagwarantowane przywileje, dzięki którym procedura wystąpienia z Kościoła jest całkowicie w jego gestii. Nieważne, że łamie to Konstytucję i prawa człowieka. Kolejne interpelacje poselskie w tej sprawie to jak bicie głową w mur.

#apostazja #katolicyzm #kosciolkatolicki

Data: 12.08.2020 09:26

Autor: Ijon_Tichy

Dzień dobry.

To fajnie, że osoby o różnych światopoglądach i wierzeniach zauważają patologię nowego marksizmu i rewolucji antykulturowej, (np. ideologii LGBTpedo) i w jakiś sposób przeciwstawiają się jej.

Nie mniej przypominam (bo już pisałem o tym na Lurku), że jedyną siłą, która zdolna jest dać rzeczywisty i skuteczny odpór chorej ideologii lewactwa, jest zjednoczone, silne chrześcijaństwo z Kościołem katolickim na czele (dla nowych użytkowników – nie jestem katolikiem, lecz wielkim sojusznikiem KK).

Wiedza kulturoznawcza i nauki społeczne nie pozostawiają złudzeń – tylko spójność kulturowa, zogniskowana wokół silnej idei nadrzędnej może dać odporność i spójność społeczną. Czy tego chcemy, czy nie, to co my nazywamy normalnością jest oparte o fundament cywilizacji łacińskiej, w której kościół ufundował piękną antropologię i system wartości, aksjologię.

Bez kościoła nie ma cywilizacji łacińskiej. Bez kościoła nie ostanie się nic, co czyni świat poukładanym w zgodzie z rozumem i godnością człowieka.

Dlatego zachęcam Was do zadania najpotężniejszego ciosu, jaki możecie w tej chwili zadać wrogom rozumu i godności czlowieka, wrogom cuwilizacji. Otóż nalegam i zachęcam do tego, byście wprowadzili w program swojego życia wizyty w kościele, nabożeństwa niedzielne na początek, albo jakieś w ciągu tygodnia, jeśli wam łatwiej.

To największy cios, jaki można teraz wymierzyć lewactwu. Kościół jest ostatnią sensowną instytucją, która aktywnie działa przeciw bolszewickiemu bydłu, organizuje akcje, działania i programy edukacyjne różnego rodzaju.

Zapewniam, że jeśli tak zrobicie, to po niedługim czasie zauważycie świetne rezultaty i zmiany oraz nadzieję.

#antykultura #kosciolkatolicki #chrzescijanstwo #wojnaidei #lewactwo

Ponowne aresztowanie Rwandyjczyka w zw. z podpaleniem katedry w Nantes. Przyznał się do winy

Data: 26.07.2020 10:08

Autor: Boewulf

niezalezna.pl

Dzisiaj nad ranem ponownie aresztowano 39-letniego Rwandyjczyka, który pracował jako kościelny w katedrze w Nantes. Oczekuje on teraz na postawienie mu zarzutów w związku ze spowodowaniem pożaru w XV-wiecznej świątyni – poinformował prokurator Pierre Sennes.

#francja #pozar #kosciolkatolicki

Spłonął budynek opactwa św. Marcina we francuskim Liguge.

Data: 24.07.2020 08:53

Autor: Boewulf

pch24.pl

W poniedziałek 20 lipca, tuż przed północą, wybuchł pożar w jednym z budynków należących do opactwa Saint-Martin w Liguge na zachodzie Francji. W akcji gaszenia wzięło udział 24 strażaków, którzy dzięki szybkiej interwencji nie dopuścili do doszczętnego zniszczenia budowli.

#francja #kosciolkatolicki #terroryzm

Francja: Pożar katedry w Nantes to podpalenie.

Data: 18.07.2020 20:39

Autor: Boewulf

pch24.pl

Katedra w Nantes stanęła w ogniu. Publikowane we francuskich mediach społecznościowych filmy pokazują języki ognia i unoszące się ze świątyni kłęby dymu. Straż pożarna ugasiła pożar, ale zniszczenia są duże. Służby mówią o podpaleniu.

#francja #pozar #kosciolkatolicki

Nadchodzi decentralizacja? La Croix: Papież podpisał przełomowy dokument. Kard. Sarah – odwołany?

Data: 15.07.2020 09:17

Autor: Boewulf

pch24.pl

Papież Franciszek złożył swój podpis pod konstytuują apostolską Praedicate evangelium, która głęboko reformuje funkcjonowanie Kurii Rzymskiej oraz jej relacje z poszczególnymi konferencjami episkopatów – przekonuje francuska La Croix. Przy tej okazji usunięty z dotychczasowych funkcji miał zostać szereg hierarchów, w tym prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah.

#kosciolkatolicki #papiez #swiat #watykan

Francja: Liga Obrony Czarnej Afryki domaga się rozwiązania Kościoła katolickiego

Data: 08.07.2020 09:27

Autor: Boewulf

pch24.pl

Działające we Francji od 2018 r. stowarzyszenie, Liga Obrony Czarnej Afryki (LDNA), którego oficjalnym celem jest walka z rasizmem i promowanie panafrykanizmu, domaga się obecnie rozwiązania Kościoła jako zadośćuczynienia za niewolnictwo i kolonizację.

#lewactworobactwo #francja #kosciolkatolicki

Boże Ciało – niezłomna polska tradycja i jej rola w życiu Polaków

Data: 11.06.2020 08:40

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #bozecialo #swieta #swietakoscielne #kosciolkatolicki #tradycja #swiatrolnika

Boże Ciało to jedna z uroczystości liturgicznych o najdłuższej tradycji. W Polsce obchodzona ze szczególną wzniosłością, a procesje jej towarzyszące co roku gromadzą niezliczoną liczbę wiernych chcących uczcić Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Pomimo regionalnych różnic w obchodzeniu uroczystości, wszystkie łączy jedno – procesje do czterech ołtarzy symbolizujących ewangelie według Łukasza, Marka, Mateusza i Jana. Jak tradycja ta, będąca na ziemiach polskich nieprzerwanie od wieków, będzie wyglądała w nowej, pandemicznej rzeczywistości?

Boże Ciało – niezłomna polska tradycja i jej rola w życiu Polaków

Boże Ciało pełni dla Polaków szczególną rolę

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem, przypada w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W Polsce święto to zostało wprowadzone na synodzie w Krakowie w 1320 roku. Tradycja procesji w trakcie których przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem obecna jest w Polsce już od XV wieku.

Przez wieki pełniła szczególną rolę, umacniając społeczności w wierze w Chrystusa, a szczególnego znaczenia nabrała po okresie rozbiorów. Polacy manifestowali w ten sposób nie tylko swoje przywiązanie do wiary, ale także przynależność narodową. Nie złamała tego nawet II wojna światowa. Natomiast w okresie Polski Ludowej władza zabraniała niejednokrotnie uczestnictwa i organizacji procesji. Stanowiło to element próby złamania wiernych i odebrania im tożsamości. Mimo tych haniebnych zabiegów nie udało się w Polsce wykorzenić tej pięknej tradycji.

Boże ciało w wielu odsłonach

O sile i pięknie tradycji związanych z obchodami Bożego Ciała świadczy niewątpliwie różnorodność, z jaką jest obchodzone. Różni się drobnymi zwyczajami nie tylko w zależności od regionu Polski, ale nawet poszczególnych diecezji czy parafii. Każda z nich może pochwalić się swoim własnym i niepowtarzalnym sposobem na uświęcanie tego dnia. Kraków, jako miasto w którym początek ma to święto w Polsce, od samego początku słynął z barwnych procesji. Do pewnego momentu w uroczystościach brali udział sami królowie Polski. Po dziś dzień największa i najpiękniejsza procesja bez wątpienia zaczyna się na Wawelu, a kończy w Kościele Mariackim. W Warszawie z kolei za najważniejszą z procesji można uznać tę, którą prowadzi Prymas Polski.

Procesje na wsiach nie odstają swoją podniosłością tym z głównych miast. Do dzisiejszego dnia w wielu regionach Polski wierni biorący czynny dział w procesji, na przykład niosąc święte obrazy, zakładają stroje ludowe. Bez wątpienia najbardziej rozpowszechnionym zwyczajem jest zabieranie przez wiernych do domu gałązek z brzozy, którymi uprzednio przystrojone były ołtarze. Ich ozdabianie jest przepiękną tradycją która umacnia społeczności i pozwala wspólnie przeżywać Boże Ciało. Święto to angażuje także najmłodszych – na przykład dziewczynki dumnie niosące koszyki z płatkami kwiatów, które sypią w trakcie drogi do kolejnych ołtarzy. Szczególnie piękną modyfikację tego zwyczaju praktykuje się w Spycimierzu, gdzie powstają od prawie 200 lat dywany kwiatowe. Z kolei uwite i poświęcone wianki niesione do domów mają zapewnić ochronę domowników, ale także zwierząt gospodarskich.

Jak będzie wyglądać Boże Ciało w dobie pandemii?

Coroczne świętowanie w tym roku niestety będzie musiało przybrać inną formę, dostosowaną do czasów, z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Biskupi zdecydowali się zaapelować o organizację w miarę możliwości procesji tylko wokół kościołów, zachęcają mimo wszystko do uczestnictwa w nich – oczywiście z zachowaniem wszystkich wytycznych sanitarnych.

Wsie i mniejsze miejscowości, gdzie liczba mieszkańców pozwala na zorganizowanie tradycyjnych procesji z jednoczesnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa, dostały od zwierzchników kościoła zielone światło na ich organizację. Jako wierni nie powinniśmy dopuścić, aby koronawirus osłabił tradycję, której nie zniszczyły nawet zabory i wojna. Sprawmy, więc aby Boże Ciało pomimo przeciwności zostało godnie uświetnione.

Episkopat wprowadził nowe przepisy dotyczące zawierania ślubu kościelnego

Data: 03.06.2020 10:59

Autor: ziemianin

episkopat.pl

#dekretogolny #dokumenty #Episkopat #KEP #narzeczeni #przygotowaniedomalzenstwa #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #kosciolkatolicki

Episkopat wprowadził nowe zasady dotyczące ślubu kościelnego. Co się zmieniło?

Episkopat wprowadził nowe przepisy dotyczące zawierania ślubu kościelnego

Od 1 czerwca ślub w Kościele katolickim na nowych zasadach. Episkopat tłumaczy, że wszystko przez rosnącą liczbę rozwodów.

Prawie 33 pary na 100 zawartych małżeństw rozwiodły się w Polsce w 2018 r. (rozwodów było 62,8 tys. a zawartych małżeństw – 192,4 tys.). Wskaźnik rozwodów w Polsce jest jednym z niższych w Unii Europejskiej, ale od lat wzrasta. Dla porównania jeszcze w 1960 r. rozwodziło się 6 par na 100 zawartych małżeństw, w 1981 r. – 12 par.

Na stronie episkopatu czytamy: „Kościół chce pomóc narzeczonym, by sakrament był ważnie i godziwie zawarty. Poza tym, celem nowej regulacji jest dostosowanie przepisów do nowych wyzwań, z którymi narzeczeni i duszpasterze stykają się w zmieniającej się sytuacji religijnej, społecznej i cywilnoprawnej”.

Stąd zmiany wprowadzone przez episkopat. Dotyczą one zawierania ślubu kościelnego. Od 1 czerwca 2020 roku narzeczeni muszą spełnić kilka dodatkowych wymagań. Czy to sprawi, że będzie mniej ślubów, a co za tym idzie – rozwodów?

Jedną z odczuwalnych zmian dla narzeczonych będzie wprowadzenie specjalnej rozmowy z księdzem. Małżonkowie będą rozmawiali z duchownym razem, jak i osobno. Kapłan będzie wypytywać o poprzednie związki oraz życie intymne.

Ksiądz nie udzieli ślubu kościelnego, gdy okaże się, że para nie chce mieć dzieci. Ślubu kościelnego nie otrzymają również impotenci oraz osoby, które w przyszłości rozważają separację.

W dekrecie możemy przeczytać : “niezdolne do zawarcia małżeństwa są osoby, które nie mogą dokonać stosunku małżeńskiego. W wypadku wątpliwości co do istnienia przeszkody nie należy zabraniać zawarcia małżeństwa. Pytania dotyczące tej przeszkody należy stawiać każdej ze stron bardzo dyskretnie, z właściwą delikatnością i szacunkiem“.

Zmiany dotyczą również parafii, w której brany będzie ślub kościelny. Uroczystość powinna odbyć się w parafii jednego z narzeczonych, jeżeli uroczystość ma się odbyć poza terenem parafii, narzeczeni muszą mieć specjalną zgodę. Oznacza to również, jeśli narzeczeni zmienili miejsce zamieszkania, a ślub chcą mieć w rodzinnej parafii, także będą potrzebowali na to specjalnej zgody.

„Jeśli narzeczeni mają słuszne powody, by zawrzeć małżeństwo w parafii innej niż parafia ich stałego lub tymczasowego zamieszkania albo miesięcznego pobytu, winni uzyskać zezwolenie własnego proboszcza lub ordynariusza miejsca” – pisze KEP.

Nowe przepisy stanowią: “Jeśli narzeczeni mają słuszne powody, by zawrzeć małżeństwo w parafii innej niż parafia ich stałego lub tymczasowego zamieszkania albo miesięcznego pobytu, winni uzyskać zezwolenie własnego proboszcza lub ordynariusza miejsca”.

Jeżeli jedna z parafii nie wyda zgody na ślub, może jej nie wydać również żadna inna – Dotychczas, jeśli narzeczeni nie otrzymali zgody na zawarcie małżeństwa od jednego księdza, mogli udać się do innej parafii. Od tej pory informacja o braku zgody zostanie zamieszczona w protokole, o czym będzie wiedział ksiądz w każdej innej parafii.

Nowy film braci Sekielskich na temat pedofilii w kościele.

Data: 16.05.2020 10:31

Autor: Gwiazda_Poranna

youtube.com

Oglądajcie, komentujcie, podawajcie dalej. Może jakimś cudem bezkarność kleru się kiedyś skończy.

A, no i ciekawostka. Jak już tak kręci ten filmy o pedofilach w sutannach, to trzecia część będzie o głównym bossie i człowieku bardzo często wiązanych z pedofilią.

https://film.dziennik.pl/news/artykuly/7703776,sekielski-zabawa-w-chowanego-pedofilia-kosciol-jan-pawel-ii.html

#polska #kosciolkatolicki #pedofilia #bekazkatoli #dokument

Data: 11.05.2020 09:27

Autor: Ijon_Tichy

Nie jestem katolikiem, więc nie jest to kryptoreklama.

KK ma swoje za skórą i nie po drodze mi ze sporą częścią teologii KK, ale WIELKI szacun dla KK za wiele rzeczy. Bardzo się cieszę, że żyję w kraju katolickim.

Przez półtora roku po studiach pracowałem jako dziennikarz i pewnego razu robiłem materiał o działalności dobroczynnej w powiecie. W ramach gromadzenia materiału odwiedziłem incognito różne miejsca, czasem jawnie, czasem incognito. Caritas bardzo pozytywne wrażenie zrobił. Oni naprawdę ogromną pomoc niosą ludziom CODZIENNIE. I w ogóle się tym nie chwalą. To są ogromne zasoby, które bezpłatnie trafiają do bardzo wielu ludzi.

Widziałem naprawdę wielu ludzi potrzebujących, którzy przyszli po pomoc. I widziałem działaczy Caritas, którzy usługiwali z serca. Tutaj nie było w ogóle atmosfery biznesu. W ogóle nie było czuć przepływu pieniądza, walki o wpływy, PR, politykę, ideologię. Ci ludzie na prawdę pomagali innym i na tym byli skupieni.

#kosciolkatolicki #religia #dobroczynnosc #caritas

Czytam wiec jestem.

Data: 03.05.2020 15:07

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

cczytam.blogspot.com

Straszliwa wojna nazwana później trzydziestoletnią, która spadła na Europę z początkiem XVII wieku pochłonęła według ostrożnych szacunków 8 milionów ofiar. W tamtych czasach nie było powszechnych spisów ludności, więc te szacunki mogą nie być dokładne, jednak te 8 milionów stanowiło wtedy prawie połowę mieszkańców obszaru objętego konfliktem. Taki kataklizm nigdy wcześniej się przez Europę nie przetoczył, bo chociaż europejskie konflikty dynastyczne i walki o wpływy toczyły się zawsze to jeszcze nigdy działalność Kościoła nie była tak intensywna.

#fakty #kosciolkatolicki

Data: 22.04.2020 14:16

Autor: Monte

Katedra w Burgos.

W miejscu, gdzie mieści się obecnie katedra, znajdowała się wcześniej świątynia romańska. Rozwój miasta i wzrost liczby mieszkańców dały impuls do podjęcia decyzji o wybudowaniu większego kościoła. Inicjatorem budowy świątyni był biskup Maurycy. Prace nad budową katedry rozpoczęły się 21 lipca 1221 roku. Budowę rozpoczęto od prezbiterium; fasadę budynku zakończono w drugiej połowie XIII wieku. W kolejnych wiekach świątynie rozbudowywano, dodając kaplice boczne, kaplicę Condestable, iglice na wieżach. Całość została ukończona w 1567 roku. Wzorem dla architektów były trzynastowieczne świątynie angielskie i francuskie.

Katedra została wzniesiona na planie krzyża łacińskiego o wymiarach 84 na 59 metrów, posiada trzy nawy z wysuniętym transeptem, z głębokim prezbiterium i ambitem. Do głównej części katedry na przestrzeni wieków doklejono kilka budowli, m.in. za ołtarzem głównym powstała w latach 1482–1496 Capilla del Condestable, ufundowana przez konstabla Kastylii Pedra Fernándeza de Velasco wraz z żoną. Projektantem kaplicy był Szymon z Kolonii, który zaprojektował również fasady wież i kaplicę św. Anny. Innymi znanymi architektami byli Felipe de Borgoña, Juan de Vallejo i Juan de Castañeda. Ostatnie prace konserwatorskie wykonano w 1994 roku; kosztowały one 30 milionów euro.

#hiszpania #kosciolkatolicki #katedra #architektura #traditionallifestyle #kulturaeuropejska #religia #kultura #sztuka

Data: 24.03.2020 05:49

Autor: Ijon_Tichy

Ksiądz Don Giuseppe Berardelli, 72 lata z Casnigo (Bergamo), postanowił poświęcić się dla innej osoby, której nawet nie znał.

We Włoszech ludzie umierają na koronę, bo brakuje respiratorów. Na koronawirusa zmarł właśnie 72-letni ksiądz z Casnigo Don Giuseppe Berardelli. Ksiądz zrezygnował z respiratora, którego potrzebował do przeżycia i który kupiła dla niego jego wspólnota parafialna. Zrobił to, aby respirator mógł uratować życie kogoś innego, kogo ksiądz nawet nie znał.

„Don Giuseppe zmarł jako prawdziwy ksiądz. Jestem bardzo wzruszony, że on, proboszcz parafii Casnigo, oddał swoje życie dla kogoś młodszemu od niego”- powiedział pracownik szpitala z domu spokojnej starości San Giuseppe dla magazynu „Araberara".

Don Giuseppe Berardelli zmarł w szpitalu w Lovere. Co najmniej 30 księży zmarło we Włoszech z powodu pandemii Covid-19, co najmniej 16 z nich było w diecezji Bergamo.

https://amp.tgcom24.mediaset.it/tgcom24/article/16491325

#kosciolkatolicki #chrzescijanstwo #koronawirus

W lubelskim kościele powstanie pierwszy elektroniczny terminal płatniczy

Data: 01.12.2019 13:41

Autor: kisiel

wolna-polska.pl

Już niedługo w lubelskiej parafii archikatedralnej powstanie możliwość składania ofiar za pomocą terminala płatniczego, tzw. „Ofiaromatu”. – To eksperyment, wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, który coraz częściej w rozliczeniach używa karty płatniczej – tłumaczy ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej.

#polska #newsy #newsyzkraju #kosciolkatolicki

Data: 24.11.2019 11:40

Autor: FiligranowyGucio

Historia, która nigdy nie powinna zostać zapomniana.

Wiek Siedemnasty – XVII – Lata 1601-1700

XVII wiek – w miasteczku Vardo w Norwegii w XVII wieku spalono na stosie około 80 domniemanych czarownic oskarżonych o kontakty z diabłem.

XVII w. – Eskalacja polskich procesów o czary przypada na ten wiek kontrreformacji. W samej Wielkopolsce i w okolicach stosy płonęły często w Rydzynie, Tomyślu, Bedlewie, Opalenicy, Srocku, Trzemesznie, Witkowie, Wągrowcu, Poznaniu, Zbąszyniu.

1611 r. – Synod w Tyrnau: „Wszelka złość jest mała wobec złości kobiety. Lepsza jest bezbożność mężczyzny niż dobroczynność kobiety”. – synod pod kierownictwem kardynała Forgatsa i w obecności nuncjusza papieskiego.

1614 rok – polskie ukazało się tłumaczenie podręcznika inkwizycji „Młot na czarownice", dokonane przez Stanisława Ząbkowica z Krakowa. Tłumaczenie to było szeroko znane, a księża chętnie i masowo się nim posługiwali w kazaniach.

1615 r. – Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia naukowej teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika. Utrzymuje, że ziemia jest płaska i stanowi centrum Wszechświata wokół którego wszystko krąży.

1616 r. — spalenie znachorki Reginy ze Stawiszyna, za czary i leczenie ludzi z chorób oraz wyznawanie dawnych bogów słowiańskich.

1619 rok – Wolde Albrechts nazwana później „Grubą” Wolde Albrechts to zielarka i wróżbiarka, która 28 lipca została 1619 roku została aresztowana. 18 sierpnia 1619 roku została oskarżona o czary i kontakty seksualne z diabłem. Podczas procesu, na torturach musiała wyznać, iż wspólnie z Sydonią von Bork i z pomocą diabła uśmierciły marianowskiego pastora i furtiana. W pobliżu Marianowa, nieopodal wsi Wierzchowo, znajduje się Diabelska Góra. To na jej szczycie, 9 października 1619 roku żywcem spłonęła na stosie Wolde Albrechts z Brzeziny, samotna matka nieślubnego dziecka. Dokumentacja z tej rozprawy o czary ma ponad tysiąc stron!

1620 rok – Sydonia von Borck (ur. 1545, Strzmiele, w zamku "Wilcze Gniazdo") pomorska szlachcianka, torturami zmuszona do przyznania się do winy, ścięta i spalona na stosie jako jasnowidząca czarownica i medium obcujące ze złymi duchami w 1620 roku za to, że zajmowała się zielarstwem. Większość z jej przepowiedni i klątw, w tym na rodzinę książąt pomorskich się sprawdzało, co przysparzało jej wielu wrogów.

1620 r. — szantaż wobec pewnego mieszczanina z Kalisza, że jeśli w ciągu 2 tygodni nie przejdzie z protestantyzmu na katolicyzm zostanie wygnany z miasta.

1627 rok – Kathariny Henoth, skazana w Kolonii za czary na spalenie na stosie. Wyrok wykonano.

1628 r. – Skazany na śmierć za czary w Bambergu Johannes Junius opuchniętymi po torturach palcami pisał do swojej córki w pożegnalnym liście z więzienia: „Dobranoc, moja kochana córko. Jestem niewinny. Byłem torturowany i muszę umrzeć. Możesz mi wierzyć: jestem niewinny. W tym więzieniu ludzie są torturowani, aż wyznają rzeczy, które nigdy nie miały miejsca. Gdy zostaliśmy sami w celi, kat namawiał mnie do wyznania prawdy lub wymyślenia czegoś, bym mógł uniknąć dalszych tortur. Miałbym wyznać, że jestem czarownikiem. Miałbym zaprzeczyć Bogu – nie zrobiłem tego nigdy w swoim życiu”.

1631 rok – w Rheinbach w Niemczech spalono żywcem 130 czarownic.

1633 r. – Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego naukowca, astronoma i przyrodnika Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu rzekomo nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na spalenie żywcem na katolickim stosie. Galileusz do końca życia znajdował się pod nadzorem katolickiej Inkwizycji.

1648 r. – Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce około 200.000 Żydów. Tak, dwieście tysięcy wyznawców religii Mojżeszowej i narodowości żydowskiej! Był to taki jednorazowy mord czyszczący Polskę z Żydów, taki Holocaust o którym historia nie powinna zapominać.

1649 rok – W Aachen w Niemczech 13-letnia Cyganki została zamordowana za wróżenie, czyli za uprawianie czarów. Zabijanie wróżących Cyganek rzadko odnotowywano w kronikach.

1650 r. – W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne.

1651-1652 rok – na stosach spłonęło około 250 kobiet, na terenie samego Księstwa Nyskiego czyli w Jeseníku (Jesionik), Nysie i innych miejscowościach tego księstwa. Księstwo Nyskie (niem. Fürstentum Neisse, czes. Nisské knížectví) to biskupie księstwo feudalne na Dolnym Śląsku z ośrodkiem w Nysie. Pokazuje to ilość palonych czarownic rocznie na około 125 w regionach wielkości Księstwa Nyskiego.

1652 r. – Opalenicki sąd miejski uznał Maruszę Staszkową z Jastrzębnik za czarownicę i skazał na spalenie na stosie.

1660 r. – to kolejne procesy czarownic, a spalone żywcem na stosie zostają: Ewa Kałuszyna, Dorota Mielkowa, Jadwiga Rybaczka, Katarzyna Moskwina, Agnieszka Odrobina.

1664-1669 rok – stracono poprzez spalenie żywcem na stosie 39 osób oskarżonych o czary w Kolsku (Śląsk) i w najbliższej okolicy. Wiedźmy na nocne sabaty, który odbywały się na pobliskiej świętej dla rodzimej wiary Słowian Górze Lipce dojeżdżały na koniach, nie na miotłach. Sabatowy grajek relacjonował, że w pląsach brało udział kilkaset osób, jednka nie wszystkie znał.

1670 rok – Barbara Królka, mieszkanka Wizny lub najbliższych okolic, oskarżona o bycie czarownicą i spalona na stosie przez tamtejszego burmistrza dekretem sądu wójtowskiego zapisanym w łomżyńskiej księdze miejskiej z roku 1670 nr 15 fol. 143-144. Barbara Królka była oskarżona o rzucenie czarów na poborcę ziemi wiskiej, Wacława Jeziorkowskiego i jego rodzinę. Przypisywano jej: oczarowanie Zygmunta Augusta, spowodowanie śmierci królowych: Elżbiety Habsburżanki (1545) i Barbary Radziwiłłówny (1551) oraz przyniesienie do Łomży morowej zarazy, która w 1624 roku w ciągu 2 miesięcy spowodowała śmierć 5021 mieszkańców.

1672 r. – W Wittenberdze ukazuje się rozprawa zatytułowana „Femina non Est homo”. „Była to ta sama dekada, kiedy w tej samej Wittenberdze dysputowano temat „Możliwości, że wielbłąd rzeczywiście może przejść przez ucho igielne” i opublikowano „Naukowo-przyrodniczą rozprawę na temat łez czarownic”.

1678 r. – Arcybiskup Salzburga kazał osobiście spalić 97 kobiet, jakoby odpowiedzialne były za zarazę bydła.

1681 rok – w tym roku odbyło się w Zbąszyniu na Wielkopolsce posiedzenie sądu, w trakcie którego kilkunastu osobom, miedzy innymi Krystynie Flanderce ze Starej Kramnicy i Jadwidze Ciemnej z Pierszyna zarzucano udział w sabacie czarownic na Łysej Górze, jak również to "że przyczynili narodowi wiele szkód w bydle i koniach oraz za pomocą czarów swoich robili żywe koniki polne z koniczyny". Oskarżone oczywiście spalono żywcem na stosach.

1690 – lincz oskarżonych o czary w Gnieźnie, których sąd chciał uniewinnić. Wściekli wyznawcy katolicyzmu doprowadzili do rozruchów, gdy sąd odmówił skazania oskarżanych o czary. Ludność podburzona przez księży doprowadziła do rozruchów oraz samosądów, zarówno na oskarżonych jak i ich rodzinach.

1700 rok – Reginę Frakową postawiono przed sądem w Obrażejowicach, bo „zbierała coś, a potem bydło chorowało”, a sąsiad widział, jak „nago, tylko w koszulce przez swój ogród biegła bardzo prędko do swojej chałupy”.

1701 rok – spalono żywcem na stosie najsłynniejszą czarownicę ze Słupska Trinę Papisten, znaną z nazwiska po drugim mężu jako Katarzyna Zimmermann.

1771 rok – w Brześciu Kujawskim, Zofia Marchewka, polska kobieta, uznana za czarownicę, skazana została na spłonięcie na stosie. W 1771 roku została oskarżona przez ustosunkowanego mieszkańca Brześcia, Kwiatkowskiego, o rzucenie uroku na jego żonę, zamordowana na stosie po dwóch seriach tortur.

1775 r. – W Polsce w Doruchowie k. Ostrzeszowa odbył się proces 14-tu czarownic. Trzy z nich zmarły zakatowane podczas bestialskich tortur, resztę zaś spalono na stosie w obecności kilku tysięcy bezmyślnych katolickich gapiów. Szczegółową relację naocznego świadka tego procesu oraz tortur i egzekucji tych niewinnych kobiet (takiego określenia wobec nich używał w swojej relacji autor) wydrukowano w 1835 roku w gazecie "Przyjaciel Ludu" (nr 16, 17 i 18). Józef Siemek w książce "Śladami Klątwy" informuje, iż "wiadomość o tej zbrodni zmobilizowała, co śmielsze i uczciwsze umysły do walki z pokutującymi tak długo upiorami średniowiecza. W wyniku tego na najbliższym Sejmie w roku 1776 podjęta została uchwała, która zabraniała sądom stosować tortury i rozpatrywać sprawy o czary".

1776 rok – uchwałą Sejmu zniesiono w Polsce tortury i karę śmierci za czary, a właściwie zakazano rozpatrywać spraw o czary.

1811 r. – Ostatni na dzisiejszych ziemiach polskich (jednocześnie ostatni w Europie) przypadek spalenia domniemanej czarownicy na stosie miał miejsce w miejscowości Reszel na Warmii 21 sierpnia 1811 roku na terenie ówczesnego Królestwa Prus władanego przez Zakon Niemiecki NMP (Maryji). Ofiarą zbrodni katolickiej religii była Barbara Zdunk. Przed spaleniem skazaną duszono i podtapiano. Miała rzekomo czarami wywołać pożar na zamku. Inkwizycja w Polsce trwała najdłużej w Europie, skoro ostatnią spaloną czarownicą, w swej istocie Słowianką, rodzimowierczą Poganką, była Polka. O czary były oskarżane głównie osoby potajemnie wyznające tradycje dawnej wiary, wiary ojców!

1832 r. – Grzegorz XVI uznaje wolność sumienia za „szaleństwo”. (Podobne są w tej kwestii poglądy Leona XIII).

1836 r. – Grzegorz XVI w nowym wydaniu indeksu ksiąg zakazanych uzależnia czytanie Biblii w językach narodowych od zgody katolickiej Inkwizycji. Zakaz obowiązywał do 1897 r.

1846 r. – 1 czerwca wydano zakaz wstępu do watykańskiego archiwum nawet kardynałom, bez specjalnego zezwolenia papieża.

Katarzyna Ewa Respondek

#historia #europa #kosciolkatolicki #watykan #zbrodnia

Św. Maria z "tęczową" aureolą. Prokuratura wznawia postępowanie

Data: 05.11.2019 00:14

Autor: arti

rmf24.pl

Prokuratura uznała, że decyzja o umorzeniu była przedwczesna. Teraz chce zasięgnąć opinii biegłego i przesłuchać więcej osób pokrzywdzonych. Decyzję o podjęciu postępowania na nowo podjął po ponownej analizie materiału dowodowego ten sam prokurator, który wcześniej prowadził tę sprawę i ją umorzył. Ponowna analiza została przeprowadzona po tym, jak wpłynęły zażalenia na decyzję o umorzeniu.

Częstochowska prokuratura prowadziła wcześniej podobne postępowanie, dotyczące transparentu z białym orłem na tęczowym tle, niesionym na Marszu Równości w tym mieście. Także w tamtym przypadku nie dopatrzyła się przestępstwa i umorzyła śledztwo. Biegły, który wypowiedział się w tej sprawie, ocenił, że niesiony podczas manifestacji przedmiot trudno uznać za flagę, był to jedynie transparent z aluzyjną interpretacją flagi, a intencją jego twórców nie było znieważenie symboli państwowych.

#prokuratura #kosciolkatolicki #lpg #lgbtp

Data: 23.10.2019 19:21

Autor: Ijon_Tichy

Słuchałem dzisiaj wywiadu dr S. Krajskiego z jakimś kolesiem z zagranicy i panowie doszli nieśmiało (acz dość odważnie jak na ultra katolików) do wniosku, że papież Franciszek jest dla katolicyzmu szkodnikiem i antypapieżem, choć nie użyli tych słów. Mówili o tym, że papież działa jak dywersant, na szkodę kościoła, że dokonuje rozłamu itp.

To naprawdę znaczące i dające do myślenia. I niepokojące, choć nie jestem katolikiem i daleko mi do jego teologii. Katolicyzm jest bardzo ważny z kulturowego punktu widzenia. W kontekście przemian kulturowych na świecie słabnący KK, to słabnący "układ immunologiczny" społeczeństwa, szczególnie społeczeństwa polskiego.

#kosciolkatolicki #kulturoznawstwo #socjologia #wojnaidei

Data: 30.09.2019 22:33

Autor: turtelian

Proszę lurki macie tutaj fajny artykul w punktach odkłamujący tą złą inkwizycje.

http://sredniowieczny.pl/19-nieznanych-faktow-na-temat-inkwizycji/

Zeby nie bylo ze gowno zrodlo, wiekszosc tych informacji znajdziemy tez na wikipedii itp. Oraz warto porownywac do tego co było przed nią a nie do standardów dzisiejszych :)

#kosciolkatolicki #religia #inkwizycja #ciekawostki #historia #poprawawizerunkukk

zwlaszcza @UltraMarynek powinien poczytac bo w jego antykoscielnych wpisach pare razy sie na inkwizycje powolywal.

Jutro chyba wrzuca o "dzieciecych krucjatach' które nie byly ani dzieciece ani nie byly krucjatami :P tropche jak sprawiedliwosc spoleczna xD

Data: 16.05.2019 08:33

Autor: Ijon_Tichy

Jak co niektórzy wiedzą, ostatnio krytykuję Kościół Katolicki za odstępstwo od Ewangelii i uwikłanie w pogaństwo. Nie mniej wkurza mnie gra ideologiiczna na masową skalę i manipulacje nastrojami społeczeństwa w postaci zorganizowanej nagonki na Katolików. Maczanie krzyża w moczu, tęcza na głowie obrazu matki boskiej na publicznym WC, do zażygania granie emocjami ludzi w kwestii pedofilii. Ogólne obrażanie katolików bez powodu. W związku z powyższym i modą na obrażanie wiary innych ludzi zamieszczam co następuje.

Art. 196 Kodeksu Karnego: „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

#marksizmkulturowy #wojnaidei #kosciolkatolicki

Data: 14.05.2019 01:41

Autor: Jezus

Ja w swoim życiu, gdy byłem dzieciakiem, nie spotkałem księdza zboczeńca, ale księdza sadystę, który dzieci nienawidził.

Kiedyś w pierwszej ławce na "przygotowaniu do komunii", coś gadałem do kolegi. Wiadomo, jak to dzieci. Wtedy były mikrofony "bezprzewodowe", przerobione z przewodowych i miały końcówkę kabla. Tak mi tym kablem w łeb przypierdolił, że miałem szramę przez miesiąc jak od bata. Pamiętam też, że bawił się wskaźnikiem do tablicy na religii, często go nosił na palcu i przypadkowo spadał dzieciom na głowę. Potrafił też randomowym dzieciakom przywalić kluczami. Pamiętam też przygotowanie do bierzmowania w jego domu. Palił 3 paczki dziennie, mogłeś siekierę postawić i w tych warunkach przepytywał nas z modlitw. Jednej dziewczynie powiedział "ty kurwo głupia", bo ta się pomyliła w modlitwie.

Ot, taki ksiądz hitlerek.

Z drugiej strony, znam też fajnego księdza, który z nami jeździł na dni młodzieży i alko pił, żartował i rozmawiał, zero podtekstów i dziwnych akcji.

Generalnie po bierzmowaniu wyniosłem się z tej sekty i chyba dobrze.

#kosciolkatolicki

Data: 13.05.2019 17:09

Autor: Jezus

Pedofila to szokujący, ale tylko wierzchołek góry lodowej. Głosy o tym, co dzieje się w seminariach już się pojawiały, ale zawsze zostały zakopane. Jak to starsi księża ruchają kleryków, w zamian za "plecy" i korzyści materialne. Nieliczni, którzy podjęli się wywiadów, nieliczni księża mówili, że mało kto rezygnował. Jeden wielki festiwal ruchania się w dupę. Bo przecież rodzina jest dumna, że zostali księżmi, co powiedzą rodzice, co powiedzą dziadkowie. Jak to tak?

Inna sprawa, przekręty i machloje finansowe, często interesowała się nimi skarbówka, a jak doszło do tego, że ksiądz jest w to zamieszany, to magicznie wycofywała postępowanie.

Jeszcze inna sprawa, to instytucja gosposi, księża trzymają na parafiach zwyczajne kurwy. Często też dochodziło do wykorzystywania zakonnic.

Jakby to wszystko zebrać, to jest pracy na kilka lat by to wszystko udokumentować, wszystko było zamiatane pod dywan na przestrzeni dekad.

#kosciolkatolicki #kosciol

Data: 13.05.2019 14:09

Autor: Jezus

W zasadzie to mam dylemat. Mam być w tym roku chrzestnym dziecka mojego brata. Kilkukrotnie sugerowałem, że nie chcę być, bo bratu się nie odmawia wprost. Od jakiś 15 lat jestem ateistą, wręcz antykatolem. Myślę, że po prostu pójdę dla picu do tej spowiedzi i na chrzest, ale… po zobaczeniu "Tylko nie mów nikomu" ogarniają mnie mdłości na myśl o kościele.

#kosciol #kosciolkatolicki #religia

Data: 12.05.2019 12:38

Autor: Jezus

Pew Research Center przeprowadził sondaż wśród obywateli 108 państw. Z raportu wynika, że współczynnik spadku uczestnictwa w nabożeństwach najszybciej postępuje w Polsce.

Obecnie 26 proc. obywateli poniżej 40. roku życia chodzi do kościoła co niedzielę. Wśród Polaków powyżej 40. roku życia odsetek ten wynosi 55 proc.

Jeszcze kolejne skandale pedofilskie i będzie druga Irlandia. Należy pamiętać, że Irlandia była ultra katolicka, bardziej niż my, kościół odgrywał tam rolę pierwszoplanową w życiu codziennym każdego człowieka.

Dziś zostało im jedno seminarium, które niebawem się zamknie.

#religia #kosciol #kosciolkatolicki

Data: 28.04.2019 10:34

Autor: xyz

  1. Czekaj na znajomego

  2. Stań pod kościołem koło innego samochodu dosyć blisko

  3. Ludzie zaczynaja wychodzić

  4. Przychodzi kobieta obok z samochodu i zaczyna się na Ciebie drzeć (taki opierdol na start)

  5. Otwórz okno i zapytaj się "Gdzie jest Pani miłosierdzie do bliźniego swego, dopiero Pani z kościoła wyszła…"

  6. Zaczerwieniła się jak burak nie powiedziała słowa

  7. Ruszyłeś samochód o ok 0.5 metra wysłuchując klaksonów innych samochodów

  8. Bez profitów

#katolicyzm #kosciolkatolicki #ludzie

Senyszyn: „Sutannowi pedofile mają swojego patrona Jana Pawła II”

Data: 27.03.2019 18:11

Autor: ranek1

kolik.pl

Do komentujących sprawę przypadków pedofilii dołączyła niegdyś czołowa posłanka SLD Joanna Senyszyn ostro krytykując działania księży i biskupów. Na jej koncie na twitterze widzimy bardzo dużo wpisów dotyczących Kościoła.

Data: 09.03.2019 12:22

Autor: Kiszony

Wbijania do głowy ciąg dalszy…"Papież Franciszek mówi, że jest grzechem dla chrześcijan bycie antysemitą."

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6786803/Pope-Francis-warns-anti-Semitism-sweeping-wave-depraved-hatred.html

"Papież Franciszek potępił antysemityzm i ogłosił, że jest częścią fali "zdeprawowanej nienawiści" obejmującej wiele krajów na całym świecie, nakłania wszystkich do zachowania czujności."

…..co następne, biblia jest antysemicka?…a nie czekaj:

https://www.premier.org.uk/News/UK/Jewish-groups-say-Bible-needs-anti-Semitism-warnings

Ksiądz napadł wiernych i został skazany. Do dziś miga się od kary .

Data: 13.02.2019 13:10

Autor: MateuszTeusz

pikio.pl

Ksiądz Andrzej A., proboszcz sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej w województwie dolnośląskim, napadł na wiernych, którzy przyszli do kościoła. Duchowny zaatakował człowieka, który wszedł na teren miejsca kultu z małym psem na smyczy. Już sama napaść budzi wielkie kontrowersje. Co więcej, ksiądz użył paralizatora w „obronie” przez nieuzbrojonymi turystami. Na szczęście, z korzyścią dla poszkodowanych, całe zdarzenie zostało nagrane przez parafialny monitoring.

Rozstrzygnięcie sporu pomiędzy księdzem, Andrzejem A., a poszkodowanym Danielem Z., skończyło się oczywiście w sądzie. Wyrok zapadł w maju 2018 roku, proboszcz został skazany na wykonywanie prac społecznych przez 10 miesięcy. Choć od uprawomocnienia orzeczenia sądu minęło już kilka miesięcy, proboszcz nie zamierza nic z tym robić.

Upadek wiarygodności Kościół Katolicki w Irlandii

Data: 13.02.2019 12:03

Autor: JakovKarnic

tvn24.pl

Pomimo, że TVN, to polecam. Nie ma tu antyklerykalizmu. Mało tego, pokazuje współczesny KK w Irlandii w dobrym świetle (wypowiedź księdza, który mówi, że KK i Irlandii nie ma żadnej taryfy ulgowej), jednak na skutek afery pedofilskiej i afery z odbieraniem dzieci, nie jest on w stanie odzyskać zaufania. Na dodatek hierarchia straciła jakikolwiek posłuch u ludzi, co przejawiało się tym, że KK nie wypowiadał się na temat legalizacji małżeństw jednopłciowych czy aborcji.

Kościół katolicki - jedna z największych organizacji charytatywnych na świecie

Data: 12.02.2019 17:11

Autor: Tomm16

usa.inquirer.net

Kościół prowadzi około 5.5 tys. szpitali, 18 tys. przychodni, 16 tys. domów dla ludzi starszych i niepełnosprawnych. Caritas wydał miliardy dolarów na pomoc dla ubogiej ludności. Ale pomoc to nie tylko pieniądze, tysiące ludzi opiekuje się osobami starszymi, chorymi, sierotami, trędowatymi.

Ksiądz pije piwo w pociągu i wyzywa osobę która zrobiła mu zdjęcie.

Data: 10.02.2019 13:27

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.wp.pl

Ksiądz Roman Kneblewski został przyłapany na tym, że pije piwo w pociągu. Oburzony wierny zrobił mu zdjęcie i wysłał do kurii. – Piwo było smaczne. Zdjęcie zrobiło ludzkie zero – mówi duchowny.

Ks. Kneblewski opublikował filmik na Youtube, na którym nalewa sobie pełną szklankę piwa. – Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. Bardzo smaczne, niefiltrowane, rzemieślnicze. Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie – mówi duchowny i pokazuje swoje zdjęcie z pociągu.

Duchowny wyjaśnia, że taką fotografię wraz z opisem przesłała do kurii anonimowa osoba. – Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska – mówi ksiądz. "Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości" – brzmi donos.

– No i co z tego? Przecież to nie jest żadne przestępstwo. Przestępstwem jest zrobienie mi zdjęcia bez mojej wiedzy. Czy wypada księdzu wypić piwo w miejscu publicznym? Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z nich korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe. Sam Pan Jezus nie przemieniał wina w wodę, a wodę w wino. Można się domyślać, że weselnicy byli w Kanie na rauszu – przekonuje ks. Kneblewski. I dodaje: – Sam Ojciec Święty wypija kieliszek wina do obiadu na trawienie czy kieliszek polskiej wódki. Ale czy ktoś go widział pijanym?

Jan Paweł II kazał Ratzingerowi zatuszować sprawę nadużyć seksualnych

Data: 08.02.2019 12:41

Autor: szafa

newsweek.pl

Papież Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu zasugerował, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych i ekonomicznych w kontemplacyjnym zakonie sióstr ze wspólnoty św. Jana we Francji. Dowody miał mu pokazać Joseph Ratzinger, papież Polak – według słów Franciszka – nakazał mu jednak odłożenie sprawy do archiwum.

Papież przyznał że istnieje problem wykorzystywania zakonnic.

Data: 06.02.2019 13:35

Autor: MateuszTeusz

fakt.pl

Papież Franciszek przyznał, że istnieje problem wykorzystywania zakonnic przez księży. Ten haniebny proceder został wcześniej opisany w miesięczniku "Women Church World". Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Rzymu papież zapewnił, że trwają prace, by rozwiązać ten problem.

Ujawnione przez miesięcznik informacje są szokujące! Wynika z nich, że niektóre siostry zakonne pod presją duchowych dokonywały aborcji, a inne w tajemnicy rodziły dzieci, które nigdy nie poznały swoich prawdziwych ojców – księży i biskupów.

– To prawda, to jest problem Kościoła. Maltretowanie kobiet jest problemem – oświadczył Franciszek.