Św. Maria z "tęczową" aureolą. Prokuratura wznawia postępowanie

Data: 05.11.2019 00:14

Autor: arti

rmf24.pl

Prokuratura uznała, że decyzja o umorzeniu była przedwczesna. Teraz chce zasięgnąć opinii biegłego i przesłuchać więcej osób pokrzywdzonych. Decyzję o podjęciu postępowania na nowo podjął po ponownej analizie materiału dowodowego ten sam prokurator, który wcześniej prowadził tę sprawę i ją umorzył. Ponowna analiza została przeprowadzona po tym, jak wpłynęły zażalenia na decyzję o umorzeniu.

Częstochowska prokuratura prowadziła wcześniej podobne postępowanie, dotyczące transparentu z białym orłem na tęczowym tle, niesionym na Marszu Równości w tym mieście. Także w tamtym przypadku nie dopatrzyła się przestępstwa i umorzyła śledztwo. Biegły, który wypowiedział się w tej sprawie, ocenił, że niesiony podczas manifestacji przedmiot trudno uznać za flagę, był to jedynie transparent z aluzyjną interpretacją flagi, a intencją jego twórców nie było znieważenie symboli państwowych.

#prokuratura #kosciolkatolicki #lpg #lgbtp

Data: 23.10.2019 19:21

Autor: Ijon_Tichy

Słuchałem dzisiaj wywiadu dr S. Krajskiego z jakimś kolesiem z zagranicy i panowie doszli nieśmiało (acz dość odważnie jak na ultra katolików) do wniosku, że papież Franciszek jest dla katolicyzmu szkodnikiem i antypapieżem, choć nie użyli tych słów. Mówili o tym, że papież działa jak dywersant, na szkodę kościoła, że dokonuje rozłamu itp.

To naprawdę znaczące i dające do myślenia. I niepokojące, choć nie jestem katolikiem i daleko mi do jego teologii. Katolicyzm jest bardzo ważny z kulturowego punktu widzenia. W kontekście przemian kulturowych na świecie słabnący KK, to słabnący "układ immunologiczny" społeczeństwa, szczególnie społeczeństwa polskiego.

#kosciolkatolicki #kulturoznawstwo #socjologia #wojnaidei

Data: 30.09.2019 22:33

Autor: turtelian

Proszę lurki macie tutaj fajny artykul w punktach odkłamujący tą złą inkwizycje.

http://sredniowieczny.pl/19-nieznanych-faktow-na-temat-inkwizycji/

Zeby nie bylo ze gowno zrodlo, wiekszosc tych informacji znajdziemy tez na wikipedii itp. Oraz warto porownywac do tego co było przed nią a nie do standardów dzisiejszych :)

#kosciolkatolicki #religia #inkwizycja #ciekawostki #historia #poprawawizerunkukk

zwlaszcza @UltraMarynek powinien poczytac bo w jego antykoscielnych wpisach pare razy sie na inkwizycje powolywal.

Jutro chyba wrzuca o "dzieciecych krucjatach' które nie byly ani dzieciece ani nie byly krucjatami :P tropche jak sprawiedliwosc spoleczna xD

Data: 16.05.2019 08:33

Autor: Ijon_Tichy

Jak co niektórzy wiedzą, ostatnio krytykuję Kościół Katolicki za odstępstwo od Ewangelii i uwikłanie w pogaństwo. Nie mniej wkurza mnie gra ideologiiczna na masową skalę i manipulacje nastrojami społeczeństwa w postaci zorganizowanej nagonki na Katolików. Maczanie krzyża w moczu, tęcza na głowie obrazu matki boskiej na publicznym WC, do zażygania granie emocjami ludzi w kwestii pedofilii. Ogólne obrażanie katolików bez powodu. W związku z powyższym i modą na obrażanie wiary innych ludzi zamieszczam co następuje.

Art. 196 Kodeksu Karnego: „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

#marksizmkulturowy #wojnaidei #kosciolkatolicki

Data: 14.05.2019 01:41

Autor: Jezus

Ja w swoim życiu, gdy byłem dzieciakiem, nie spotkałem księdza zboczeńca, ale księdza sadystę, który dzieci nienawidził.

Kiedyś w pierwszej ławce na "przygotowaniu do komunii", coś gadałem do kolegi. Wiadomo, jak to dzieci. Wtedy były mikrofony "bezprzewodowe", przerobione z przewodowych i miały końcówkę kabla. Tak mi tym kablem w łeb przypierdolił, że miałem szramę przez miesiąc jak od bata. Pamiętam też, że bawił się wskaźnikiem do tablicy na religii, często go nosił na palcu i przypadkowo spadał dzieciom na głowę. Potrafił też randomowym dzieciakom przywalić kluczami. Pamiętam też przygotowanie do bierzmowania w jego domu. Palił 3 paczki dziennie, mogłeś siekierę postawić i w tych warunkach przepytywał nas z modlitw. Jednej dziewczynie powiedział "ty kurwo głupia", bo ta się pomyliła w modlitwie.

Ot, taki ksiądz hitlerek.

Z drugiej strony, znam też fajnego księdza, który z nami jeździł na dni młodzieży i alko pił, żartował i rozmawiał, zero podtekstów i dziwnych akcji.

Generalnie po bierzmowaniu wyniosłem się z tej sekty i chyba dobrze.

#kosciolkatolicki

Data: 13.05.2019 17:09

Autor: Jezus

Pedofila to szokujący, ale tylko wierzchołek góry lodowej. Głosy o tym, co dzieje się w seminariach już się pojawiały, ale zawsze zostały zakopane. Jak to starsi księża ruchają kleryków, w zamian za "plecy" i korzyści materialne. Nieliczni, którzy podjęli się wywiadów, nieliczni księża mówili, że mało kto rezygnował. Jeden wielki festiwal ruchania się w dupę. Bo przecież rodzina jest dumna, że zostali księżmi, co powiedzą rodzice, co powiedzą dziadkowie. Jak to tak?

Inna sprawa, przekręty i machloje finansowe, często interesowała się nimi skarbówka, a jak doszło do tego, że ksiądz jest w to zamieszany, to magicznie wycofywała postępowanie.

Jeszcze inna sprawa, to instytucja gosposi, księża trzymają na parafiach zwyczajne kurwy. Często też dochodziło do wykorzystywania zakonnic.

Jakby to wszystko zebrać, to jest pracy na kilka lat by to wszystko udokumentować, wszystko było zamiatane pod dywan na przestrzeni dekad.

#kosciolkatolicki #kosciol

Data: 13.05.2019 14:09

Autor: Jezus

W zasadzie to mam dylemat. Mam być w tym roku chrzestnym dziecka mojego brata. Kilkukrotnie sugerowałem, że nie chcę być, bo bratu się nie odmawia wprost. Od jakiś 15 lat jestem ateistą, wręcz antykatolem. Myślę, że po prostu pójdę dla picu do tej spowiedzi i na chrzest, ale… po zobaczeniu "Tylko nie mów nikomu" ogarniają mnie mdłości na myśl o kościele.

#kosciol #kosciolkatolicki #religia

Data: 12.05.2019 12:38

Autor: Jezus

Pew Research Center przeprowadził sondaż wśród obywateli 108 państw. Z raportu wynika, że współczynnik spadku uczestnictwa w nabożeństwach najszybciej postępuje w Polsce.

Obecnie 26 proc. obywateli poniżej 40. roku życia chodzi do kościoła co niedzielę. Wśród Polaków powyżej 40. roku życia odsetek ten wynosi 55 proc.

Jeszcze kolejne skandale pedofilskie i będzie druga Irlandia. Należy pamiętać, że Irlandia była ultra katolicka, bardziej niż my, kościół odgrywał tam rolę pierwszoplanową w życiu codziennym każdego człowieka.

Dziś zostało im jedno seminarium, które niebawem się zamknie.

#religia #kosciol #kosciolkatolicki

Data: 28.04.2019 10:34

Autor: xyz

  1. Czekaj na znajomego

  2. Stań pod kościołem koło innego samochodu dosyć blisko

  3. Ludzie zaczynaja wychodzić

  4. Przychodzi kobieta obok z samochodu i zaczyna się na Ciebie drzeć (taki opierdol na start)

  5. Otwórz okno i zapytaj się "Gdzie jest Pani miłosierdzie do bliźniego swego, dopiero Pani z kościoła wyszła…"

  6. Zaczerwieniła się jak burak nie powiedziała słowa

  7. Ruszyłeś samochód o ok 0.5 metra wysłuchując klaksonów innych samochodów

  8. Bez profitów

#katolicyzm #kosciolkatolicki #ludzie

Senyszyn: „Sutannowi pedofile mają swojego patrona Jana Pawła II”

Data: 27.03.2019 18:11

Autor: ranek1

kolik.pl

Do komentujących sprawę przypadków pedofilii dołączyła niegdyś czołowa posłanka SLD Joanna Senyszyn ostro krytykując działania księży i biskupów. Na jej koncie na twitterze widzimy bardzo dużo wpisów dotyczących Kościoła.

Data: 09.03.2019 12:22

Autor: Kiszony

Wbijania do głowy ciąg dalszy…"Papież Franciszek mówi, że jest grzechem dla chrześcijan bycie antysemitą."

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6786803/Pope-Francis-warns-anti-Semitism-sweeping-wave-depraved-hatred.html

"Papież Franciszek potępił antysemityzm i ogłosił, że jest częścią fali "zdeprawowanej nienawiści" obejmującej wiele krajów na całym świecie, nakłania wszystkich do zachowania czujności."

…..co następne, biblia jest antysemicka?…a nie czekaj:

https://www.premier.org.uk/News/UK/Jewish-groups-say-Bible-needs-anti-Semitism-warnings

Ksiądz napadł wiernych i został skazany. Do dziś miga się od kary .

Data: 13.02.2019 13:10

Autor: MateuszTeusz

pikio.pl

Ksiądz Andrzej A., proboszcz sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej w województwie dolnośląskim, napadł na wiernych, którzy przyszli do kościoła. Duchowny zaatakował człowieka, który wszedł na teren miejsca kultu z małym psem na smyczy. Już sama napaść budzi wielkie kontrowersje. Co więcej, ksiądz użył paralizatora w „obronie” przez nieuzbrojonymi turystami. Na szczęście, z korzyścią dla poszkodowanych, całe zdarzenie zostało nagrane przez parafialny monitoring.

Rozstrzygnięcie sporu pomiędzy księdzem, Andrzejem A., a poszkodowanym Danielem Z., skończyło się oczywiście w sądzie. Wyrok zapadł w maju 2018 roku, proboszcz został skazany na wykonywanie prac społecznych przez 10 miesięcy. Choć od uprawomocnienia orzeczenia sądu minęło już kilka miesięcy, proboszcz nie zamierza nic z tym robić.

Upadek wiarygodności Kościół Katolicki w Irlandii

Data: 13.02.2019 12:03

Autor: JakovKarnic

tvn24.pl

Pomimo, że TVN, to polecam. Nie ma tu antyklerykalizmu. Mało tego, pokazuje współczesny KK w Irlandii w dobrym świetle (wypowiedź księdza, który mówi, że KK i Irlandii nie ma żadnej taryfy ulgowej), jednak na skutek afery pedofilskiej i afery z odbieraniem dzieci, nie jest on w stanie odzyskać zaufania. Na dodatek hierarchia straciła jakikolwiek posłuch u ludzi, co przejawiało się tym, że KK nie wypowiadał się na temat legalizacji małżeństw jednopłciowych czy aborcji.

Kościół katolicki - jedna z największych organizacji charytatywnych na świecie

Data: 12.02.2019 17:11

Autor: Tomm16

usa.inquirer.net

Kościół prowadzi około 5.5 tys. szpitali, 18 tys. przychodni, 16 tys. domów dla ludzi starszych i niepełnosprawnych. Caritas wydał miliardy dolarów na pomoc dla ubogiej ludności. Ale pomoc to nie tylko pieniądze, tysiące ludzi opiekuje się osobami starszymi, chorymi, sierotami, trędowatymi.

Ksiądz pije piwo w pociągu i wyzywa osobę która zrobiła mu zdjęcie.

Data: 10.02.2019 13:27

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.wp.pl

Ksiądz Roman Kneblewski został przyłapany na tym, że pije piwo w pociągu. Oburzony wierny zrobił mu zdjęcie i wysłał do kurii. – Piwo było smaczne. Zdjęcie zrobiło ludzkie zero – mówi duchowny.

Ks. Kneblewski opublikował filmik na Youtube, na którym nalewa sobie pełną szklankę piwa. – Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. Bardzo smaczne, niefiltrowane, rzemieślnicze. Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie – mówi duchowny i pokazuje swoje zdjęcie z pociągu.

Duchowny wyjaśnia, że taką fotografię wraz z opisem przesłała do kurii anonimowa osoba. – Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska – mówi ksiądz. "Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości" – brzmi donos.

– No i co z tego? Przecież to nie jest żadne przestępstwo. Przestępstwem jest zrobienie mi zdjęcia bez mojej wiedzy. Czy wypada księdzu wypić piwo w miejscu publicznym? Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z nich korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe. Sam Pan Jezus nie przemieniał wina w wodę, a wodę w wino. Można się domyślać, że weselnicy byli w Kanie na rauszu – przekonuje ks. Kneblewski. I dodaje: – Sam Ojciec Święty wypija kieliszek wina do obiadu na trawienie czy kieliszek polskiej wódki. Ale czy ktoś go widział pijanym?

Jan Paweł II kazał Ratzingerowi zatuszować sprawę nadużyć seksualnych

Data: 08.02.2019 12:41

Autor: szafa

newsweek.pl

Papież Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu zasugerował, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych i ekonomicznych w kontemplacyjnym zakonie sióstr ze wspólnoty św. Jana we Francji. Dowody miał mu pokazać Joseph Ratzinger, papież Polak – według słów Franciszka – nakazał mu jednak odłożenie sprawy do archiwum.

Papież przyznał że istnieje problem wykorzystywania zakonnic.

Data: 06.02.2019 13:35

Autor: MateuszTeusz

fakt.pl

Papież Franciszek przyznał, że istnieje problem wykorzystywania zakonnic przez księży. Ten haniebny proceder został wcześniej opisany w miesięczniku "Women Church World". Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Rzymu papież zapewnił, że trwają prace, by rozwiązać ten problem.

Ujawnione przez miesięcznik informacje są szokujące! Wynika z nich, że niektóre siostry zakonne pod presją duchowych dokonywały aborcji, a inne w tajemnicy rodziły dzieci, które nigdy nie poznały swoich prawdziwych ojców – księży i biskupów.

– To prawda, to jest problem Kościoła. Maltretowanie kobiet jest problemem – oświadczył Franciszek.