Rząd zamyka 12 kopalń bo . . . koronawirus

Data: 12.06.2020 09:00

Autor: ziemianin

bankier.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kopalnie #gornicy #wegiel #polska #rzad #koronawirus

"W poniedziałek rząd podjął decyzję o zamknięciu 12 kopalń węgla kamiennego. 10 z nich należy do Polskiej Grupy Górniczej, 2 do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rząd zamyka 12 kopalń bo . . . koronawirus

Zamykaniu kopalni towarzyszy jednak bardzo pokrętna logika, czego świetnym przykładem jest Jastrzębska Spółka Węglowa. – W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 2771 przypadków zarażenia koronawirusem. W Pniówku jest to 1587 osób, 1148 osób w Ruchu Zofiówka, 13 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 10 osób w kopalni Budryk i 13 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 196 osób – brzmiał wczorajszy komunikat o zakażeniach w JSW. Które dwie kopalnie zamknięto? Pniówek i Zofiówkę? Nie, Budryk i Knurów-Szczygłowice.

Teoretycznie w ruchu ministerstwa nie ma żadnej logiki, wystarczy jednak szybkie spojrzenie na statystyki kopalń, aby znaleźć trop prowadzący do rozwikłania zagadki. Węgiel węglowi nierówny. Pniówek i Zofiówka to w zasadzie niemal jedynie produkcja węgla koksowego, głównie ortokoksowego, przeznaczonego do produkcji koksu wielkopiecowego. Budryk i Knurów-Szczygłowice to z kolei węgle gazowo-koksowe, ale i energetyczne. Te ostatnie w 2019 roku stanowiły 53 proc. produkcji w Knurowie i Szczygłowicach i aż 72,5 proc. w Budryku.

W przypadku Jastrzębskiej Spółki Węglowej zamykaniem kopalni kierowało zatem nie kryterium koronawirusowe, a produkcyjne. Jeżeli kierowano by się ogniskami zakażeń, należałoby zamknąć Pniówek i Zofiówkę, te jednak są zbyt ważne dla JSW i produkują przede wszystkim węgiel koksujący. Zamknięto zaś dwie kopalnie, które w koronawirusowych statystykach uwagi nie zwracają, ale jako jedyne w grupie mają przewagę produkcji węgla energetycznego"

To jest właśnie rząd, który pozycjonuje się na patriotyczny. Na wszelkich uroczystościach składają wieńce nawet w szczerym polu. Ta hipokryzja, obłuda, widoczna jest, kiedy przychodzi rozkaz "z góry". Zamknięcie 12 kopalń jest kolejną próbą zniszczenia polskiego węgla.

Węgiel to niezależność, więc są chętni na odebranie nam tej niezależności. Z węgla można produkować gaz… mogłoby się wydawać, że jesteśmy bogatym narodem surowcowym.

Jakiś czas temu, również doprowadzali branżę węglową do bankructwa, aby odsprzedać kopalnie Niemcom i innym tzw. inwestorom. W ich zakładach pracy nie byłoby tzw. koronawirusów.

Niech górnicy się nie łudzą. Tylko ich mocna postawa pozwoli obronić i kopalnie i miejsca pracy.

Premier w maju zapewniał, że sytuacja jest opanowana. W samej JSW jest 2,3 tys. przypadków więcej

Data: 08.06.2020 19:33

Autor: czarna_mamba

next.gazeta.pl

Chcemy ten problem raz a dobrze rozwiązać – zadeklarował w poniedziałek Jacek Sasin, zapowiadając wstrzymanie wydobycia w aż 12 kopalniach. Jednak wiele wskazuje, że to decyzja spóźniona, co najmniej o miesiąc. W połowie maja w JSW było 399 zakażeń, teraz jest ponad 2,7 tys., ale jeszcze kilka tygodni temu premier zapewniał, że sytuacja jest "opanowana". Prezentujemy kalendarium rozwoju epidemii wśród górników i zapewnienia władzy z okresu poprzedzającego poniedziałkową decyzję.

#koronawirus #slask #gornicy

Górnicy za postojowe dostaną 100% pensji.

Data: 08.06.2020 16:12

Autor: czarna_mamba

tvn24.pl

"Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podał w poniedziałek, że w związku z odnotowywaniem kolejnych zakażeń koronawirusem wśród górników od wtorku zostaną wstrzymane prace w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w dziesięciu Polskiej Grupy Górniczej. Jednocześnie zapewnił, że wszyscy górnicy za okres postojowego otrzymają 100 procent wynagrodzenia, czyli nie poniosą żadnych strat finansowych".

Jak widać są w Polsce równe i równiejsze branże, zwłaszcza te nierentowne.

#polityka #tarczaantykryzysowa #gornicy

Jak Greta Thunberg wykiwała polskich górników . . .

Data: 23.01.2020 20:29

Autor: ziemianin

fakty.interia.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #gornicy #naiwniacy #gretathunberg

"W zeszłym tygodniu 17-letnia szwedzka aktywistka odwiedziła polskie kopalnie. O swoim spotkaniu z górnikami opowiedziała podczas wtorkowej sesji Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. "Spotkałam się z górnikami, którzy stracili pracę, bo zamknięto kopalnie i nawet oni się nie poddali" – mówiła.

Jak Greta Thunberg wykiwała polskich górników . . .

17-latka odwiedziła dwie kopalnie w Zabrzu – Makoszowy i Guido. Towarzyszyła jej ekipa telewizyjna BBC.

Spotkanie górników z młodą aktywistką nie spodobało się części górniczego środowiska. Głos w tej sprawie zabrał m.in. rzecznik WZZ "Sierpień 80" Patryk Kosela. Napisał:

"Ciekawie zapowiada się narada górniczych central związkowych, skoro działacze ZZG w Polsce paktują z Gretą Thunberg […] To dzięki zdradzie Hubki, Greta mogła wykrzyczeć wczoraj na forum w Davos, że rozmawiała z polskimi górnikami i oni rozumieją konieczność zmian (zamykanie kopalń i odejście od węgla)"

Głupota nie zna granic…

Górnicy spotkali się ze sterowną przez globalistów aktywistką. Myśleli, że wypłaczą się w jej młode rączki, a ona załatwi im góry złota.

Oj głupoto!

Na spotkaniu w Davos Greta Thunberg powiedziała, że polscy górnicy chcą zamykać kopalnie, bo węgiel jest nieopłacalny…

To ładnie sobie strzelili w kolano.

Drogi górniku, wstyd i poniżenie dla walki o węgiel jest spotykać się z takimi osobami. Zadaniem tej dziewczynki jest nieść kłamliwą propagandę na cały świat.

Jej fundacja dostaje miliony dolarów za tę działalność. Ona nie broni ludzi, kopalń, tylko wykonuje zadania globalistów…