Mount Everest jest pokryty martwymi ciałami oraz odpadami. Raport 2019.

Data: 30.07.2020 11:30

Autor: 2_M_A

foxnews.com

Raport sprzed roku. A w nim:

– 30 ton śmieci pokrywa Mt Everest,

– ~200 zamarznietych truchł leży na zboczach góry.

Everest zabrał życie 300 wspinaczy od pierwszej próby jego zdobycia w 1921, 2/3 z których leży pogrzebanych w śniegu i lodzie na miejscu. W związku z globalnym ociepleniem, ciała te zostają stopniowo odkrywane przez topniejącą powłokę. 5,200 ludzi wspięło się na Everest, z kolejnymi 775 planującymi zrobić to w tym (2019) roku. Podczas tych wypraw, ludzie zostawiają odpady za sobą.

Denali na Alasce, ma inny, osobliwy problem. Mianowicie, na górze znajduje się ~66 ton ludzkich ekstrementów, które również zostają odsłaniane przez topniejącą powłokę w związku z globalnym ociepleniem.

#everest #denali #alaska #nepal #mounteverest #globalneocieplenie #himalaje #wspinaczka #turystyka #himalaistyka

Ekspert IPCC ujawnia prawde o kłamstwach środowisk ekologicznych w sprawie globalnego ocieplenia!

Data: 17.07.2020 20:35

Autor: nuubeczek

brulion24.pl

Jeden z najbardziej znanych ekologów od 30. lat zajmujący się zmianami klimatu, przyznaje, że wprowadzał opinię publiczną w błąd i przeprasza za wywołanie paniki klimatycznej. Chodzi o Michaela Shellenbergera, eksperta ds. Energii Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPPC).

„W imieniu ekologów na całym świecie chciałbym oficjalnie przeprosić za strach związany z klimatem, który wywołaliśmy w ciągu ostatnich 30 lat. To po prostu nie koniec świata. To nie jest nawet nasz najpoważniejszy problem środowiskowy” – pisze Michael Shellenberger

Michael Shellenberger wymienia najważniejsze mity, którymi ekolodzy straszyli opinię publiczną:

„Ludzie nie powodują „szóstego masowego wymierania”.

Amazonka to nie „płuca świata”.

Zmiana klimatu nie zwiększają katastrof naturalnych.

Pożary spadły o 25% na całym świecie od 2003 r.

Ilość ziemi, którą wykorzystujemy na mięso – największe wykorzystanie ziemi przez ludzkość – spadła o obszar prawie tak duży jak Alaska.”

http://brulion24.pl/ekspert-ipcc-przeprasza-ze-straszyl-zmianami-klimatu-opisuje-jak-ekolodzy-dezinformuja/

Inne artykułu na jego temat:

https://www.theguardian.com/environment/2020/jul/04/the-environmentalists-apology-how-michael-shellenberger-unsettled-some-of-his-prominent-supporters

https://independentaustralia.net/business/business-display/murdoch-press-supports-reformed-climate-activist-michael-shellenberger,14065

https://www.spectator.co.uk/article/an-environmentalist-s-apology-i-am-guilty-of-alarmism-

Jego storna

https://environmentalprogress.org/big-news/2020/6/29/on-behalf-of-environmentalists-i-apologize-for-the-climate-scare

#ekologia #4konserwy #globalneocieplenie #ciekawostki #nauka #fizyka #meteorologia

Data: 24.06.2020 07:38

Autor: Ijon_Tichy

@lachiarma, Czasami prześmiewczo, a czasem na poważnie krytykuję teorie o antropogenicznym globalnym ociepleniu, co wzbudza sprzeciw i ja szanuję to. Moi oponenci w dyskusji maja sporo dobrej woli i argumentów, więc miło jest mi zapoznawać się z ich punktem widzenia.

Wyjaśnię bardzo skrótowo, dlaczego tak bardzo krytykuję taką oto niebezpieczną ideę: "człowiek powoduje globalne ocieplenie i czeka nas z tego powodu wielki kataklizm, dlatego aby temu zapobiec trzeba zmienić cały świat, podporządkowywać wokół tej idei i przerabiać go pod ten konkretny plan…"

W tym krótkim poście nie będę udowadniać, że klimat się nie zmienia (bo się zmienia, tak jak zawsze się zmieniał), tylko krótko przedstawię podłoże mojego sprzeciwu (oraz sprzeciwu wielu innych ludzi, w tym wielu nie idących na kompromis naukowców).

Za propagandą wokół globalnego ocieplenia kryje się cała potężna machina zupełnie poważnej wojny gospodarczej, politycznej, która niesie ze sobą ciężkie konsekwencje w polityce światowej i przenosi ciężar dominacji na konkretne twory polityczne i siły gospodarcze KOSZTEM i ZE SZKODĄ słabszych, jak na przykład Polska i inne kraje. Prosty przykład: jeden z największych "przyjaciół" zielonej energii – Niemcy, propagatorzy pustych frazesów o emisji CO2 – otwierają kolejne elektrownie węglowe ( ͡º ͜ʖ͡º) Dobrze wiedzą, że im to popłaci, jeśli jednocześnie inne kraje będą obciążane limitami CO2, będą zamykać kopalnie i przechodzić na sprzedawaną i zdominowaną przez potentatów międzynarodowych zieloną energię.

Otóż aby ta polityka i inżynieria społeczna na skalę globalną była możliwa, cała ta idea jest do granic absurdu napompowana nadinterpretacją danych, do których dorabia się straszak ideologiczny, a odpowiednie finansowanie propagandy, dotowane z odpowiednich kieszeni i sił politycznych ustawia paradygmat myślenia, z którym ciężko się dyskutuje, ponieważ większość ludzi przyjmuje to myślenie tylko na podstawie wiary w autorytet (jeżeli napisane jest, że pan naukowiec tak powiedział, to musi być prawda ;)

Jest wielu badaczy, naukowców i intelektualistów, którzy krytykują tę ideę, ale odmawia im się pieniędzy, grantów, tytułów, wywiadów, artykułów prasie – wyklucza się ich, gdyż nie pasują do ideologii. To na prawdę tak wygląda w tym "poważnym świecie nauki" – tam też jest mnóstwo ideologicznego zacietrzewienia, brudnego szmalu i propagandy. Wielu też woli się nie odzywać i nie wychylać, aby spokojnie wieść swój żywot naukowca nie będąc wykluczanym poza nawias ustawiony przez dobrze dofinansowany paradygmat.

Uprzejmie przypominam, że każdy poważny ustrój ideologiczny ma swoje rzesze "nieomylnych naukowców", którzy się doktoryzują i profesorują nad ważnymi dla politycznych celów i ideologii tematami. W ZSRR na przykład propagowano i doktoryzowano się nad tzw. Łysenkizmem, który był uznany za fakty naukowe! W Hitlerowskich Niemczech lansowano też zupełnie na poważnie darwinizm społeczny i eugenikę itd. Spróbowałbyś wtedy negować te bzdury, to stałbyś się wyklętym, zaplutym i nieracjonalnym karłem antynaukowym.

Kolejną kwestią jest pogardzane przeze mnie, majaczące gdzieś w tle ideologiczne podłoże walki "o Matkę Ziemię", jak ruchy New Age, weganie, czy inni lewicujący eko-propagandyści, którzy z człowieka robią raka Ziemi i uważają, że należałoby wyrugować dużą część ludzkości z Ziemi. Kryje się za tym myślenie zbrodnicze, kłamstwa i antyludzkie bzdury, bo nie człowiek jest tutaj problemem. Ziemia bez problemu może kwitnąć życiem w harmonii ze znacznie większa liczbą ludności niż dziś. Jestem wrogiem ideologii mówiącej, że człowiek na Ziemi jest pasożytem, którego trzeba się pozbywać. A dokładnie taka idea bezustannie majaczy w kontekście "spowodowanego przez człowieka globalnego ocieplenia".

DW kolegi @reflex1

#globalneocieplenie #globalizacja #inzynieriaspoleczna #biznes #polityka #politykaspoleczna #wojnaidei

Data: 22.06.2020 08:46

Autor: Ijon_Tichy

Dziś istnieje zagrożenie – uwaga!– MINIMUM DALTONA, czyli globalnym OZIĘBIENIEM. Drastycznym spadkiem temperatur ze względu na kaprys Słońca, naszej gwiazdy, która od kilku lat wykazuje znacznie zmniejszoną aktywność.

Klimat jest żywy i zawsze, ale to zawsze się zmienia i zawsze na przestrzeni dziejów można było mówić, że oto mamy anomalie klimatyczne. Jeszcze ZALEDWIE kilkanaście tysięcy lat temu pół kuli ziemskiej znajdowało się pod lodem, który miał grubość liczoną w KILOMETRACH! To było naprawdę niedawno temu. Pamiatką po tym niedawnym zlodowaceniu są na przykład polskie góry i jeziora.

A potem temperatury znacznie się podwyższyły i czapa lodowa względnie gwałtownie zniknęła i nikt mi nie wmówi, że kilkanaście tysięcy lat temu prymitywni ludzie ogniskami zrobili globalne ocieplenie. Wcześniej, przed ta epoką było globalne ocieplenie i ziemia była jedną wielką "szklarnią" z ogromnymi rejonami o klimacie z upałami. Były czasy, że na biegunach rosły lasy.

Takie cykle oziębień i ociepleń są czymś normalnym i było ich wiele w historii Ziemi.

#globalneocieplenie #nwo #newage #inzynieriaspoleczna

Globalne oziębienie? Naukowcy alarmują.

Data: 17.06.2020 08:16

Autor: Ijon_Tichy

nczas.com

– Minimum słoneczne trwa i jest bardzo głębokie, o czym świadczy liczba plam słonecznych. Pole magnetyczne Słońca ewidentnie osłabło – powiedział astronom dr Tony Phillips, cytowany przez „The Sun”. Naukowcy alarmują, że przez 100 dni w tym roku na Słońcu nie zaobserwowano plam słonecznych.

Powtórka z Minimum Daltona?

Według NASA istnieje poważne ryzyko powtórki z „Minimum Daltona”, które przypadło na lata 1790-1830.

Wówczas średnia temperatura w ciągu 20 lat spadała średnio o 2 stopnie Celsjusza rocznie. Mała aktywność słoneczna doprowadziła do „roku bez lata” w 1816 r. W trakcie astronomicznego lata padał nawet śnieg.

Eksperci uważają, że wkraczamy w najgłębszy okres „recesji” słońca od momentu prowadzenia pomiarów. Systematycznie rośnie liczba dni bez ani jednej plamy na słońcu.

W 2018 roku liczba tych dni wynosiła 61 proc. w skali roku. Rok później Słońce było „puste” prawie przez 8 dni na 10 (dokładnie 77 proc.). Trend się utrzymuje, bo w trwającym roku już ponad 100 dni (dane na 14.05.2020) nie było żadnej plamy na słońcu, co stanowi 76 proc.

Cykle słońca

Słońce ma około 11-letni cykl aktywności, więc teoretycznie od 2021 roku powinno być znów więcej plam słonecznych. Eksperci wskazują jednak, że bieżący cykl, nawet w okresie maksimum aktywności, przypadającym na 2014 rok, był wyjątkowo spokojny.

Według danych dr Davida Hathaway’a z Marshall Space Flight Center, tak niewielkiej ilości plam podczas obecnego, 25. cyklu nie obserwowano od 5. lub 6. cyklu, które miały miejsce w 1805 i 1816 roku.

W szerszym zakresie, uwzględniając średnią wszystkich cykli, Słońce tak spokojne nie było od 200 lat.

Część naukowców sądzi, że trend się utrzyma i wejdziemy w nową, „małą epokę lodową”. Tym samym globalne ocieplenie odejdzie w zapomnienie.

Czy naukowcy twierdzący, że to Słońce, a nie emisja gazów cieplarnianych, ma wpływ na zmiany klimatyczne na Ziemi, mają rację? I czeka nas ochłodzenie, a nie ocieplenie klimatu? Tradycyjnie wszystko zweryfikuje czas.

#zlodowacenie #przyroda #slonce #ziemia #globalneocieplenie #klimat #globalneoglupienie

Badacz klimatu Dr Peter Carter podsumowuje konferencję ds. zmian klimatu COP25 [NAPISY]

Data: 10.04.2020 13:57

Autor: tazos

youtube.com

W grudniu 2019 odbyła się w Madrycie (przeniesiona ze Santiago, Chile), Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu COP25.

W tym 20-minutowym wywiadzie, australijski dziennikarz Nick Reese rozmawia z doktorem Peterem Carterem – dyrektorem ośrodka "Climate Emergency Institute" na temat odbywającej się konferencji, zmian klimatu, współpracy z decydentami i odrzucaniu stanowiska nauki w negocjacjach.

#klimat #zmianyklimatu #globalneocieplenie #nauka #ciekawostki

Data: 18.01.2020 13:37

Autor: Macer

Bruksela: Nowe energooszczędne wtyczki od 1.05.2020 r.

Grozi nam katastrofa klimatyczna, energia elektryczna staje się coraz droższa: Komisja Europejska chce do 1 stycznia 2023 r. stopniowo obniżyć życie energii elektrycznej w europejskich gospodarstwach domowych o połowę przez wprowadzenie nowych, energooszczędnych wtyczek.

Nowe wtyczki trudno odróżnić od zwykłej wtyczki gołym okiem. Jednak zmniejszenie liczby bolców z dwóch do tylko jednego sugeruje, że 50 procent energii zostanie zaoszczędzone w perspektywie długoterminowej.

Pomimo rewolucyjnej technologii wtyczka jest również w pełni kompatybilna ze starszymi gniazdami. Jednak w dłuższej perspektywie wszystkie gniazda w całej UE mają zostać przekonwertowane na nowy standard – od 2023 r. Podłączenie wszystkich z obecnie zużywanych urządzeń będzie całkowicie niemożliwe.

W sieci krąży już wiele instrukcji, które powinny umożliwić każdemu przekształcenie starego urządzenia za pomocą zwykłych szczypiec w energooszczędny cud.

Odpowiedź jest bardzo pozytywna. Wielu hobbystów chce zaoszczędzić nawet 100 procent energii po modernizacji – znacznie więcej niż obiecuje to prawo.

#heheszki #pasta #uniaeuropejska #globalneocieplenie

Polityka klimatyczna wykańcza europejskie huty

Data: 13.01.2020 10:12

Autor: Macer

industriemagazin.at

nie radzą sobie z tanią konkurencją z chin. cele emisyjne nie do zrealizowania nawet przy dobrych wiatrach, a ostatnio najwiekszy odbiorca czyli firmy samochodowe zamawiają mniej. oczywiscie rozlegają sie glosy do polączenia dwoch glownych konglomeratow, Tata i Thyssenkrupp, co coraz bardziej przybliza nas do centralnego sterowania.

#stal #gospodarka #globalneocieplenie #uniaeuropejska #niedojebaniemozgowe #zmianyklimatu

We włoskich szkołach nauka o zmianach klimatu będzie przedmiotem obowiązkowym

Data: 07.01.2020 09:02

Autor: swiatoze

swiatoze.pl

Włoski minister edukacji Lorenzo Fioramonti poinformował, że od nowego roku szkolnego do włoskiego programu nauczania wprowadzone zostaną lekcje poświęcone zmianom klimatu i zrównoważonemu rozwojowi. Nowy przedmiot będzie obowiązkowy, co – zdaniem Fioramontiego – sprawi, że Włochy znajdą się w czołówce państw zapewniających swoim obywatelom odpowiednią edukację ekologiczną.

#ekologia #globalneocieplenie #zmianyklimatu #wlochy

Data: 04.01.2020 07:47

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukrecje.

Odnośnie oburzenia na ludzi, którzy kwestionują narastającą panikę wokół globalnego ocieplenia. Żaden z myślących sceptyków nie zaprzecza zmianom klimatycznym. One przecież miały miejsce wiele razy w dziejach Ziemi. Całym sercem jesteśmy za tym, by dbać o przyrodę, troszczyć się o nią, ograniczać zatrucie środowiska, szczególnie przez wojsko, wielki przemysł, transport itd.

Naszej krytyce poddajemy natomiast cyniczne, polityczne i biznesowe wykorzystywanie tego procesu, straszenie Armagedonem klimatycznym, tworzenie wokół tego coraz bardziej totalitarnej ideologii, naciąganie pod nią faktów i nadinterpretacje, coraz wyraźniejsze budowanie w świadomości zbiorowej odczucia, jakby zwykli ludzie byli pasożytami, robactwem na tej planecie, a dzieje się to poprzez użycie wręcz namolnej, wszędobylskiej i żenującej propagandy (jak np. Greta, Vaiana, Viki Gabor itd.) oraz wiele innych negatywnych zachowań eko ideologów.

Wielu ludzi po prostu zauważa tutaj jaskrawą rozgrywkę globalistycznej polityki. Podobnie jak wielu innych ludzi mam awersję do manipulacji i propagandy i zawsze reaguję buntem na takie zagrywki. Generalnie idea globalnego ocieplenia stała się narzędziem ukierunkowania międzynarodowego tłumu, przechwytywania bezwładności przemian społecznych dla osiągania celów polityki globalnej. Kiedyś stosowano różne ideologie do skoncentrowania uwagi całych narodów wokół wspólnego celu np. rozmaite religie, wielkie ideologie, kulty, wspólny wróg, wspólne zagrożenie. Dziś, pośród innych narzędzi socjotechniki, stosuje się zawoalowany kult Gai, czyli (parafrazując) "kult zagrożonej przez ludzkie robactwo planety matki".

Ileż to niewyobrażalnie potężnych, politycznych i biznesowych planów można zrealizować przy wykorzystaniu tej ideologii! Planów na skalę historii ludzkości. Wstydem i marnotrawstwem byłoby jej nie wykorzystać. Naiwnością byłoby mniemać, że z tą troską i jednoczeniem się ludzkości wokół Gai, to tak na serio i wale nie jest to narzędziem globalistycznej bandyterki.

Oczywiście, że jest to w skrajnie cyniczny sposób wykorzystywane przez największych zbrodniarzy na tej planecie. Gdyby nie mieli kultu "zarażonej ludzkim robactwem planety Gai", to by wymyślili cokolwiek innego (np. kosmitów) i wpoiliby to masom ludzkim tak samo konsekwentnie realizowaną propagandą, wszak mają wszelkie narzędzia propagandowe, by osiągnąć taki cwany cel.

#globalneocieplenie #globalneoglupienie #nwo #wojnaidei

Apokalipsy Globalnego Ocieplenia, które już przeżyliśmy:)

Data: 04.12.2019 15:38

Autor: Cheater

thenewamerican.com

Dobre wyjaśnienie sekty globalnego ocipienia – zebrane przepowiednie z przeszłości największych "amerykańskich naukowców" (w tym NASA, Pentagonu, IPCC, UCLA, Cambridge… niektóre ze wstydu próbowano ukryć:)

Połowa UK i Beneluxu już dawno miała być pod wodą, świat miał wyglądać jak w Fallout lub MadMax, miało się pojawić 1,5mld "uchodźców klimatycznych", itp. Dobra beka i ostateczne zaoranie sekty GO. Polecam

#globalneocieplenie #klimat #nauka

Data: 22.10.2019 15:54

Autor: Ijon_Tichy

Musimy zacząć chodzić nago, w imię dobra planety.

Przemysł mody emituje więcej dwutlenku węgla niż loty międzynarodowe i żegluga morska łącznie: przemysł ten wytwarza 10% całkowitej emisji dwutlenku węgla przez ludzkość, jest drugim co do wielkości konsumentem światowego zaopatrzenia w wodę i zanieczyszcza oceany plastikiem.

https://www.businessinsider.my/fast-fashion-environmental-impact-pollution-emissions-waste-water-2019-10-2/

#globalneocieplenie #przemysl #moda #bekazlewactwa

Data: 20.10.2019 14:21

Autor: Ijon_Tichy

Greta Thunberg w kanadyjskim centrum naftowym wyznaje: „Nie robimy tego dla zabawy, lub dlatego, że mamy jakiś szczególny interes w polityce klimatycznej, albo dlatego, że chcemy zostać politykami, gdy dorośniemy. Robimy to, ponieważ w grę wchodzi nasza przyszłość".

Znakomite obnażenie prawdziwych intencji, nawet jeśli ta dziewczyna nie jest świadoma tego, jak się ją cynicznie wykorzystuje. Takie tłumaczenie siebie należy odczytywać następująco: "robimy to dla biznesu i polityki". Chodzi o biznes, politykę i kariery tych, którzy wykorzystują tę dziewczynę – zarówno potężnych ludzi za kurtyną, jak jej rodziców, którzy samych siebie lansują na tej nieszczęśnicy.

#gretathunberg #co2 #klimat #globalneocieplenie #polityka

Data: 29.09.2019 12:16

Autor: Ijon_Tichy

Temat globalnego ocieplenia znajdował się zawsze na marginesie moich zainteresowań, ale od dawna czułem, że więcej tu polityki i biznesu w globalnej rozgrywce, niż sensownych zrównoważonych poglądów. Oglądałem wczoraj na BALD TV film pt: „Bajka o Grecie i złym dwutlenku” i była tam podana pewna ciekawostka. Zadam więc pytanie, bo nie znam się, a chętnie poznam wasza opinię. Może czegoś nie rozumiem, w końcu jestem laikiem w tej dziedzinie. Proszę więc o wyjaśnienie, bo chętnie nauczę się czegoś nowego.

Według zwolenników teorii o antropogenicznych przyczynach globalnego ocieplenia, działalność człowieka przyczynia się do emisji ogromnych ilości gazów cieplarnianych do atmosfery, w tym głównie CO2 – dwutlenku węgla – który odkłada się w atmosferze tworząc na wysokości około 6 kilometrów warstwę, która przepuszcza krótkofalowe promieniowanie słoneczne do powierzchni planety, ale ogranicza wypromieniowywanie długofalowego promieniowania cieplnego na zewnątrz. W ten sposób globalne temperatury na ziemi sukcesywnie się podnoszą.

No ok. Powtarzając za BALD TV: z lekcji chemii dowiadujemy się, że CO2 jest cięższe od powietrza i opada na dół, więc nie mogłoby tworzyć stale utrzymującej się, a nawet wciąż rosnącej warstwy na wysokości, a już szczególnie na wysokości 6 kilometrów, gdzie atmosfera jest jeszcze rzadsza i lżejsza… Intuicyjnie i zdroworozsądkowo rzecz ujmując powinniśmy wnioskować, że CO2 opada na ziemię i w dużej mierze wchłaniane jest przez rośliny.

Czegoś nie rozumiem? Coś przekręcam? Przyznaję, że nie jest to moja dziedzina i się po prostu nie znam, ale pytanie uważam za sensowne.

#globalneocieplenie #gretathunberg #sceptycyzm #kontrowersje

Data: 25.09.2019 23:00

Autor: Ijon_Tichy

Pod groźbą kar UE zabroniła ratowania finansowego stoczni przez państwa członkowskie ----> Polska (za PO) posłusznie nie wsparła swoich stoczni, przez co upadła prawdziwa potęga stoczniowa ---> dokładnie w tym samym czasie Niemcy z budżetu państwa dotowali swoje stocznie nie zważając na unijne prawo ----> skutek: Polska została praktycznie wyeliminowana jako rywal, musi odnawiać swój upadły przemysł stoczniowy, a niemieckie stocznie mają się znakomicie, dominują i przynoszą ogromne zyski.

Podaję ten przykład, by zostać lepiej zrozumianym – podobnie widzę całą tę histerię wokół globalnego ocieplenia (które, powtarzam po raz kolejny, uważam za fakt). Jest to jednak fakt wykorzystywany politycznie, i to globalnie. Wokół niego załatwia się też wielki biznes. Wokół tego powstała histeria, wyolbrzymianie, wymuszenia, i rozmaite formy makiawelicznego nacisku, które coraz bardziej narastają, a ich cel analogicznie odzwierciedla przytoczona przeze mnie powyżej anegdota o stoczniach.

Nakłada się limity emisji CO2, ustala "pakiety klimatyczne", a dla dobra planety każe się produkować odkurzacze o mocy maksymalnie 800 Watt oraz energooszczędne żarówki led (specjalnie produkowane tak, aby spaliły się po max 2 latach) itp., jednocześnie bagatelizując fakt, iż Chińczycy zadeklarowali budowę kolejnych kilkudziesięciu elektrowni węglowych, Niemcy, USA zwiększają produkcję prądu z węgla i są gigantycznymi wytwórcami gazów cieplarnianych. To hipokryzja, idiotyzm i gierka dla ogłupiania mas.

#opinia #globalneocieplenie #polityka #kontrowersje

Data: 25.09.2019 17:15

Autor: Kiszony

Globalne ocieplenie-Podzielam zdanie wielu tu wymienionych wybitnych osób, zachęcam do własnej analizy:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_scientists_who_disagree_with_the_scientific_consensus_on_global_warming

@kosmitolog, nie musimy się zgadzać, ale wiedz że ja nie kwestionuje potrzeby troski o "zanieczyszczenie" ziemi, ale nie w takiej formie, gdzie jacyś aktorzy w odrzutowcu z panienkami i cygarem w mordzie mówią mi jak mam żyć i zmniejszyć swój "carbon print"…..To nie C02 jest problemem, a te wszystkie chlewy obsrane gównem, kraje które mają głęboko w dupie wszystko i wszystkich, dlaczego to zawsze "white man's fault" …kurwa!

No kurcze, poważnie?

https://www.youtube.com/watch?v=rYxt0BeTrT8

@nauka #globalneocieplenie

To już oficjalne: lipiec najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów

Data: 22.08.2019 09:56

Autor: ziemianin

kopalniawiedzy.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #nauka #klimat #ocieplenie #ciekawostki #temperatura #globalneocieplenie #zmianaklimatu

To już oficjalne: lipiec najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów

Źródło: National Oceanic and Atmospheric Administration

Amerykańska NOAA (Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna) potwierdza przypuszczenia innych specjalistów i mediów. Lipiec 2019 był najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów. Rekordowe upały panowały w wielu miejscach na Ziemi, a lód morski Arktyki i Antarktyki skurczył się do rekordowo małej powierzchni. Średnia temperatura w lipcu bieżącego roku była o 0,95 stopnia Celsjusza wyższa, niż średnia dla lipców z całego XX wieku.

Istnieniu globalnego ocieplenia nie da się zaprzeczać. Aż 9 z 10 najgorętszych lipców miało miejsce od roku 2005, z czego pięć ostatnich lipców jest jednocześnie pięcioma najcieplejszymi w historii pomiarów. Ponadto było to 43. lipiec z rzędu i 415. miesiąc z rzędu z temperaturami powyżej średniej wieloletniej.

Jakby tego było mało, pierwsza połowa bieżącego roku również była rekordowo gorąca i wyrównała dotychczasowy rekord należący do I połowy roku 2017. Bieżący rok był dotychczas rekordowo gorący w niektórych częściach obu Ameryk, w Azji, Australii, Nowej Zelandii, południowej połowie Afryki, częściach zachodniego obszaru Oceanu Spokojnego, na zachodzie Oceanu Indyjskiego i na Atlantyku.

Zanotowano też rekordowo niski zasięg lodu morskiego w Arktyce. Był on o 19,8% niższy niż średnia. W Antarktyce zaś zasięg lodu morskiego był o 4,3% mniejszy niż średnia i również był najniższy w historii pomiarów.

Nie wszędzie było jednak wyjątkowo upalnie. W częściach Skandynawii oraz w Rosji temperatury były o 1,5 stopnia Celsjusza poniżej średniej.