Data: 18.03.2020 15:31

Autor: Starszyoborowy

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizja 2020 zostaje odwołany! Poinformowali o tym organizatorzy w mediach społecznościowych. – W ostatnich tygodniach rozważaliśmy wiele opcji, by konkurs mógł się odbyć – napisali organizatorzy. Dodali jednak, że niepewna sytuacja w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz restrykcje wprowadzane przez europejskie kraje zmusiły ich do odwołania imprezy. Finał koncertu miał się odbyć 16 maja w Ahoy Arena w Rotterdamie.

#eurowizja #europa i chyba #lgbtp

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs. Polska zwycięża drugi rok z rzędu

Data: 24.11.2019 18:27

Autor: kisiel

radiozet.pl

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019 z piosenką „Superhero”. Reprezentantka Polski Viki Gabor zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, który odbył się w niedzielę w Gliwicach. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał drugi rok z rzędu.

#polska #newsy #newsyzkraju #eurowizja

Data: 21.11.2019 16:14

Autor: Ijon_Tichy

Siema Lureczki.

Żeby osiągnąć sukces w mainstreamie medialnym, celebryckim, szczególnie na arenie międzynarodowej, to trzeba wchodzić w narrację ustalonego dyskursu, którą potocznie nazywa się "polityczną poprawnością". Konczita Wurst (facet z brodą, pomalowany jak klaun i przebrany w ubrania kobiety) wygrało Eurowizję dla dorosłych tylko ze względu na lansowanie transów i gejów, to powszechnie wiadomo.

Wsłuchuję się mimochodem w tę piosenkę, którą śpiewa ta polska dziewczyna (Wiktoria Gabor) na Eurowizję Junior. Muzycznie są to klimaty arabskiego pop. Mocno zieje tą muzyką, którą się słyszy w tureckich kebabach xD Jej wokal mocno daje tymi egzotycznymi wokalistami, chodzi mi o sposób śpiewu. Na teledysku ona nawet jak śpiewa, to na początku ten palec wskazujący wystawia, jak te islamskie kobiety, gdy coś ogłaszają, przeplatane gestami murzyńskich gangsta raperów xD niektóre z występujących dzieci mają bliskowschodnie rysy, cechy.

Przesłanie piosenki, to mniej więcej (parafrazując): "Jestem obywatelem całego świata, jednoczmy się, by ocalić świat. Zgódź się na to, bo to droga do szczęścia". Wygląda na to, że promotorzy Wiktorii chcą zwiększyć jej szansę na zwycięstwo poprzez politycznie poprawne przesłanie piosenki, przystające do propagandy multikulti.

Mam obsesję, czy jest coś na rzeczy? Zapraszam do dyskusji.

#multikulti #eurowizja #marksizmkulturowy

Data: 07.10.2019 22:20

Autor: itsokay

Melani to moja faworytka tegorocznej eurowizji junior

Jestem pod wrażeniem jej głosu i tych wysokich dzwieków pod koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=WdEGWyikkns

Moja topka:

  1. Hiszpania

  2. Polska (piosenkę mamy super, ale wygrać drugi raz z rzędu to mało realne ( ͡º ͜ʖ͡º))

  3. Serbia

Z tym że jeszcze nie wszyscy reprezentanci krajów sa znani, mogą się jeszcze jakieś perełki pojawić ( ͡º ͜ʖ͡º)

#eurowizja #muzyka