Bundeswehra wzywa prawicowców do odejścia

Data: 28.05.2020 17:08

Autor: ziemianin

jungefreiheit.de

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ekstremizm #Niemcy #politycznapoprawnosc #prawica #wojsko #polityka

Szef jednostek specjalnych niemieckiej Bundeswehry, generał brygady Markus Kreitmayr, wystosował specjalne wytyczne dla swojej jednostki. Wzywa w nich żołnierzy o prawicowych poglądach do odejścia ze służby, bo w przeciwnym razie zostaną oni z niej usunięci. To reakcja na przypadek zatrzymania żołnierza, który miał posiadać w domu między innymi materiały wybuchowe, a jego poglądy zostały sklasyfikowane jako „ekstremistyczne”.

Bundeswehra wzywa prawicowców do odejścia

Specjalny list wystosowany przez wspomnianego dowódcę do sił specjalnych Bundeswehry (KSK) skierowany jest do wszystkich żołnierzy, mających nie popierać obecnego porządku konstytucyjnego lub też sympatyzujących z radykalnymi poglądami. Według Kreitmayra takie osoby powinny jak najszybciej zrezygnować ze służby. W przeciwnym razie zostaną oni zidentyfikowani przez odpowiednie organy kontrolne, a następnie relegowani z wojska.

Ogólnik dla KSK związany jest z przypadkiem żołnierza zatrzymanego w połowie maja przez krajowy urząd policji kryminalnej w Saksonii. W jego domu znaleziono broń, amunicję oraz materiały wybuchowe, zaś jego poglądy zostały sklasyfikowane jako „prawicowy ekstremizm”.

Kreitmayr uważa, że cała sprawa była nie tylko szokująca, lecz przede wszystkim uderzała w dobre imię niemieckiego wojska, a także jest szkodliwa z punktu widzenia każdego żołnierza Bundeswehry. Przez wojskowego z Saksonii armia może być bowiem teraz kojarzona z „prawicowym ekstremizmem”. Tymczasem szczególnie siły specjalne mają dbać o swój wizerunek i stawiać najwyższe wymagania żołnierzom.

Wielka Brytania: Skrajnie prawicowi ekstremiści rozklejają naklejki z białą supermacją

Data: 04.03.2020 23:04

Autor: Monte

bit.ly

** „OBRZYDLIWE”** skrajnie prawe naklejki przylepione na szkole w York przez białych supremacystów

Biali supremaciści przykleili naklejki propagandowe w szkole podstawowej w Yorku – w ramach kampanii „obrzydliwej”.

Naklejki – promujące rasistowskie poglądy – zostały odkryte w Szkole Podstawowej Scarcroft wczoraj rano, we wtorek. Jeden został umieszczony na tabliczce wejściowej do szkoły.

Wydaje się, że naklejki promują skrajnie prawicową grupę zwaną Hundred Handers.

Cllr Jonny Crawshaw, rodzic i dyrektor szkoły, powiedział, że „nie cierpi dawać tlenu” propagandzie białej grupy supremacistowskiej – ale linia została przekroczona.

Powiedział: „Propagowanie tej żółci w szkole podstawowej jest obrzydliwe.

„Europa widziała już kiedyś takie bzdury o supremacji i wiemy, dokąd to prowadzi.

„Niestety jestem świadomy wielu przypadków rasizmu i przemocy związanej z rasą w mieście w ostatnich miesiącach.

„Nie wiem, kto za tym stoi, ale nie reprezentują mojej społeczności ani mojego miasta.

„Silne społeczności są tolerancyjne i współczujące. York, którego znam, jest otwarty i wita wszystkich ludzi z dowolnej narodowości i pochodzenia. Rasizm i nietolerancja nie są tu mile widziane”.

Powiedział, że naklejki są „całkowicie i całkowicie nie do przyjęcia” i odzwierciedlają rosnącą nietolerancję.

Wezwano policję do szkoły i powiedzieli, że sprawdzają kto umieszcił naklejki.

Mówią, że podobne naklejki pojawiły się w całym mieście w ostatnich miesiącach.

Inny rodzic ze szkoły powiedział, że byli „zszokowani” widokiem skrajnie prawicowych poglądów promowanych w Yorku.

Powiedział: „Byłem bardzo zły, widząc naklejki w szkole ze wszystkich miejsc.

„Miejsce nauki nie powinno być miejscem nienawiści.

„Dzieci to zazwyczaj te, które muszą zaakceptować innych i powinniśmy się od nich uczyć. Przesuwanie rasistowskich poglądów na małe dzieci jest dość obrzydliwe”.

We wtorek rano policjanci zostali wezwani do szkoły po doniesieniach o nalepkach promujących ideologię białej supremacji.

Rzecznik prasowy powiedział: „Funkcjonariusze wzięli udział w sprawdzeniu lokalnego obszaru pod kątem dalszych naklejek i upewnieniu się, czy w tym obszarze może być dostępna telewizja przemysłowa.

„Byliśmy świadomi podobnych naklejek pojawiających się w okolicach Yorku w ostatnich miesiącach, a nasi funkcjonariusze ds. Zapobiegania współpracują z lokalną policją i władzami lokalnymi w celu zidentyfikowania, powstrzymania i w stosownych przypadkach, ścigania osób, które rozpowszechniają ekstremistyczne poglądy w naszej społeczności”.

Namawiali każdego, kto zobaczy podobną naklejkę lub kogoś, kto ją nakleja, aby zgłosił ją policji, dzwoniąc pod numer 101.

Charlie Croft, asystent dyrektora ds. Społeczności w Radzie Miasta York, powiedział: „York jest miastem, które szczyci się włączeniem i gościnnością.

„Miasto jest domem dla ludzi z całego świata, z wieloma różnymi religiami i seksualnością, z których wszyscy sprawiają, że jest to tętniące życiem, przyjazne miasto, które kochamy.

„Nienawiść i dyskryminacja nie mają miejsca w Yorku”.

Prasa postanowiła pikselować naklejki, aby uniknąć rozpowszechniania propagandy skrajnie prawicowej grupy.

#wielkabrytania #ekstremizm #nienawisc