Data: 05.04.2019 15:12

Autor: FiligranowyGucio

Lemingopedia Fb

Pamiętacie Radomira z PO/KOD/LGBT, tego prowokatora, którego MW tak bardzo chciało obedrzeć ze skóry, że gość według świadków miał przyjść z bandażem na dłoni jeszcze przed całą akcją, a potem krzyczeć, że krwawi? :v

Warto przypomnieć, co po tym wszystkim napisał Newsweek: TYTUŁ: Atak na KOD nie miał miejsca? „Cofajmy się od śmieci”. „Bije kobietę, bo jestem gejem”. To nagranie rozwiewa wątpliwości. TREŚĆ: „Wygoniliśmy komunistycznego śmiecia” – cieszą się mężczyźni z opaskami ONR. Nagranie z pogrzebu „Inki” rozwiewa wątpliwości i odbiera argument prawicy, że nikt nie atakował zgromadzonych na placu członków KOD. Na filmiku nie widać też żadnej prowokacji ze strony KOD-owców. Za to język, jakim posługują się „patrioci” jest bardzo wymowny. Ostrzegamy – nagranie zawiera dużą ilość wulgaryzmów.

Pobity podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” działacz KOD zapowiada zawiadomienie prokuratury. Najgorszy jest hejt, który zalał jego Facebooka i Twittera. Są nawet groźby karalne: „Następnym razem zabije Cię, cioto”. Tego nie można tak zostawić – mówi nam Radomir Szumełda.

Kiedy został pan zraniony?

Radomir Szumełda: Nie wiem kto i jak mnie zranił. Byłem oszołomiony całym zajściem. Nie rozpoznałem też żadnej z twarzy. To byli 20-40 latkowie z ONR i Młodzieży Wszechpolskiej w koszulkach z symbolami narodowymi. W pewnym momencie jedna z koleżanek zauważyła, że krwawię. Na miejscu opatrzyła mnie ratowniczka medyczna. To kłamstwo, że już przed zajściem miałem zabandażowaną rękę.

W sieci nie ma nagrania z tego zajścia.

My go nie mamy. Miałem zajęte ręce bronieniem się, w takim momencie trudno cokolwiek nagrywać. Poprosiłem prezydenta Pawła Adamowicza o udostępnienie zapisu z monitoringu miejskiego. Mam nadzieję, że istnieje i że pokażemy prawdę.

W uroczystej mszy udział brali prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. KOD zwrócił się z prośbą o stanowisko w tej sprawie.

Publicznie apelujemy do prezydenta, pani premier i arcybiskupa. Odpowiedź rzeczniczki rządu pani Elżbiety Witek, sugerująca, że KOD postanowił zakłócić imprezę, jest po prostu arogancka. Czy PiS daje certyfikaty na uczestnictwo w uroczystościach państwowych? KOD będzie obecny wszędzie tam, gdzie upamiętniane są ważne rocznice. Nie pozwolimy na zawłaszczanie dat, symboli i naszych bohaterów. To nie jest ich własność.

#inka #polska #danzig;)