„Czajka” pobiła niechlubny rekord. To największy zrzut ścieków w ostatnich latach... NA ŚWIECIE!

Data: 22.09.2020 22:42

Autor: Borok

m.niezalezna.pl

Ponad 5 mln. metrów sześciennych nieczystości wpłynęło do Wisły od początku awarii kolektora odprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". To największy zrzut ścieków, do jakiego doszło w ostatnich kilkunastu latach w różnych krajach na świecie.

#czaskosky #czajka #polska #ekologia #rekord

Brawo Panie czaskosky

Data: 09.09.2020 06:29

Autor: Borok

Rafał Trzaskowski oburza się, że Warszawa będzie musiała zapłacić za położenie mostu pontonowego, po którym będzie przebiegał tymczasowy rurociąg. – Przypomnę, że opłata ta jest znacznie niższa niż koszt paleciarni na Placu Bankowym czy wysokość dofinansowania lewicowej działaczki Lange, która inwigilowała Księdza Blachnickiego – skomentował sprawę poseł PiS Kazimierz Smoliński.

#bekazlewactwa #czaskosky #czajka

Tysiące martwych ryb. Wędkarze pokazują nowe zdjęcia i apelują

Data: 08.09.2020 17:24

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Internet zalewają kolejne zdjęcia i filmy niesionych przez Wisłę martwych zwierząt. „Płyną jedno za drugim! Jazie, klenie, leszcze, brzany, a nawet otruty ozonowanym szambem martwy bóbr” – alarmują wędkarze. – Nawet w porównaniu z ubiegłoroczną awarią to jest katastrofa. Rafał Trzaskowski powinien za to płacić z własnej kieszeni – dodaje w rozmowie z portalem tvp.info radny niezależny Marcin Korowaj, który osobiście nagrał tysiące śniętych ryb. #czajka #warszawa #sciek #wedkarstwo #ryby

Data: 06.09.2020 21:25

Autor: malcolm

#trzaskowski #scieki #czajka #platformaobywatelska #klamstwa

Ostatnio w mediach głównego ścieku pojawia się hasło że za Kaczyńskiego wszystkie ścieki trafiały do Wisły a teraz tylko część z zepsutego rurociągu bo za Kaczyńskiego nie było oczyszczalni. Co ciekawe podają to media też publiczne. Nie wiem skąd są ci ludzie ale przecież oczyszczalnia czajka nie powstała za gronikiewiczowej ani za niej nie została uruchomiona i nie jest jedyną oczyszczalnią ścieków! Oprócz "czajki" jest jeszcze np. oczyszczalnia "południe" a kiedyś było dużo innych przyzakładowych które obsługiwały również okoliczne osiedla a potem przejęła to "czajka" i "południe".

Budowę Czajki rozpoczęto w 1976 roku a zakład ruszył w 1991 roku więc jak w Warszawie Kaczyński doszedł do władzy to już dawno działał a był tylko poddawany kolejnym modernizacjom i rozbudową. Więc twierdzenie że za Kaczyńskiego więcej ścieku leciało do Wisły niż teraz jest mocno naciągane (do tego Warszawa się rozbudowuje więc więcej gówna leci do ścieków).

To tyle.

Trzaskowski zwołał posiedzenie nt. awarii w „Czajce” i nie przyszedł

Data: 04.09.2020 12:04

Autor: malcolm

tvp.info

#czajka #wisla #warszawa #ekologia #trzaskowski

Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy, zwołana na wniosek prezydenta miasta i poświęcona awarii przesyłu ścieków do oczyszczalni „Czajka”, odbyła się bez udziału Rafała Trzaskowskiego. – Jeżeli jest się inicjatorem sesji Rady Miejskiej, to naturalnym jest, że się w niej uczestniczy. "

Kożuch, zastoiska, przyducha - sytuacja na Wiśle.

Data: 02.09.2020 17:15

Autor: malcolm

tvp.info

#czajka #trzaskowski #warszawa

„Sytuacja będzie się pogarszać z godziny na godzinę” – poinformował prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Na ten moment z „Czajki” do Wisły wpływa każdej sekundy ok. 5 tys. litrów ścieków. Na największej rzece Polski tworzą się zastoiska. – To osady z burzynami, które opadają na dno i mogą powodować przyduchę . Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powiedział, że koszty związane z budową i utrzymaniem bypassa będzie musiało pokryć miasto. Wskazał, że w ubiegłym roku budowa i utrzymanie mostu oraz rurociągu kosztowało ok. 50 mln zł.

Sabotaż w oczyszczalni "Czajka"? Jest zawiadomienie do prokuratury

Data: 01.09.2020 12:47

Autor: Borok

rmf24.pl

Robi się ciekawie…

Odwracanie kota ogonem… Sami poczytajcie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nabrało podejrzeń co do przyczyn sobotniej awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. RMF FM dotarło do zawiadomienia, jakie MPWiK złożyło w prokuraturze. Podkreśla w nim, że w piątek dzień przed awarią zakończył się przegląd instalacji, który nie wykrył żadnych nieprawidłowości. Stąd przypuszczenie, że do awarii mogło dojść na skutek sabotażu lub innego działania o charakterze terrorystycznym.

#Czajka #czaskosky #warszawa #ekologia #terroryzm

Data: 01.09.2020 10:39

Autor: tenji

Czyżby awaria w Czajce to nie wina PIS a atak terrorystyczny ISIS? xD

Bo skoro MPWiK dzień przed awaria zakończył przegląd instalacji i nic nie wykazał to wiadomo, że to musiał być atak terrorystów według MPWiK.

https://fakty.interia.pl/polska/news-sabotaz-w-czajce-zawiadomienie-do-prokuratury,nId,4704770

#czajka #warszawa #bekazpo

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o Czajce do Trzaskowskiego (3 czerwca 2020)

Data: 30.08.2020 13:44

Autor: GzKk

twitter.com

MGWiŻŚ na temat Czajki:

Panie Prezydencie, zbiornik to jedno, ale przypominamy, że wciąż nie rozwiązał Pan sprawy rurociągu pod Wisłą, zgodnie z Pańską deklaracją. Brak zajęcia się tym problemem może powodować powtórzenie awarii z zeszłego roku. Prosimy o pilne zajęcie się sprawą.

12:15 PM · Jul 3, 2020


Mamy powtórkę sprzed roku i kolejną katastrofalną awarię Czajka. Warszawskie fekalia znów płyną Wisłą.

Trzaskowski nie zastosował się do zaleceń MGMiZS_GOV_PL, nie wykonał rurociągu awaryjnego. Ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły. Skierujemy sprawę do prokuratury.

4:41 PM · Aug 29, 2020

Gratis – uwagi n.t Czajki technicznie i o przekrętach od Janusza Wasia.

Janusz Waś, w ramach Instytutu Ekologii Polskiej Akademii Nauk w zespole dr. Włodzimierza Ławacza projektował i montował systemy do naturalnych metod rekultywacji wód powierzchniowych

#czajka #ekologia #polska #warszawa

Jak wygląda współpraca (a raczej jej brak) Trzaskowskiego z Wodami Polskimi ws. Czajki

Data: 29.08.2020 19:33

Autor: tenji

fakty.interia.pl

Jak zaznaczył prezes Wód Polskich., o kolejnej awarii dowiedział się od służb wojewody. "Osobiście nie zostałem poinformowany po raz kolejny przez MPWiK ani przez pana prezydenta (Warszawy – PAP)" – wyjaśnił. Dodał przy tym, że nie otrzymał też zaproszenia na zwołany przez Rafała Trzaskowskiego sztab kryzysowy, mimo że to Wody Polskie rok temu ratowały sytuację zastępczym rurociągiem.

#polska #warszawa #czajka #bekazpo

Awaria oczyszczalni "Czajka". Trzaskowski powołał sztab kryzysowy

Data: 29.08.2020 17:14

Autor: Beconase

polsatnews.pl

Awaria oczyszczalni "Czajka". Trzaskowski powołał sztab kryzysowy

Właśnie dowiedziałem się, że doszło do awarii rury przesyłowej do oczyszczalni "Czajka". Właściwe służby już zostały poinformowane. Na czas awarii uruchomiliśmy ozonowanie. Powołałem sztab kryzysowy – poinformował w sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z kolei wiceszef MSWiA Maciej Wąsik przekazał, że od godz. 14 Warszawa znów zrzuca ścieki do Wisły.

#polska #awaria #czajka #warszawa #trzaskowski