Kochajmy memy tak szybko znikają. Na wykopie.

Data: 07.06.2020 22:09

Autor: Andrzej_Zielinski

i.imgflip.com

Zapewne niektórzy Lurkerzy kojarzą taki śmieszny portal z obrazkami zwany Wykopem.

Jego administracja głośno się chwali jak to "użytkownicy go tworzą", jednocześnie notorycznie ingerując w jego treści.

Nie było by tu pewnie większego problemu. Jeśli chcemy portal z jakimiś konkretnymi treściami to przecież zawsze można napisać regulamin je określający czego nie wolno a co można.

Prawda?

Ten regulamin został napisany przez jedną z lepszych kancelarii prawnych w tym kraju, a jego kształt nie jest naszym "widzimisie". Serwis o tej skali i często kontrowersyjnych treściach, nie może działać na amatorskim regulaminie ;-) Poprawki, wyjaśnienia, doprecyzowanie – to może pojawić się w Dobrych Praktykach. I Dobre Praktyki z pewnością zostaną poprawione :-)

-cytat główna moderator Wykopu, pracownik ds. PR – Anna Stecka (słynna głównie z nagiej sesji w zbożu dostępnej dalej w internecie)

źródło: https://www.wykop.pl/wpis/36238405/powiedzcie-mi-mircy-czy-jest-mozliwe-ze-administra/#comment-127417287

Mimo starań kancelarii prawnej najwyraźniej odwalili chałturę skoro sama moderacja się do niego nie stosuje oceniając wg. widzimisię co może na Wykopie przejść a co nie.

Taki też los spotkał prześmiewczy memik z Keanu będący komentarzem do ostatnich wydarzeń w USA

Wspomniany mem z Keanu

Bierzcie i dzielcie się nim wszyscy, albowiem to memik z internetu i #niemoje

Czy w jakiś sposób łamał regulamin? Nie.

Czy był na tyle prześmiewczy i dwuznaczny by wywołać zwarcie u wiecznie oburzonych płatków śniegu? Zapewne tak. Bo wis użytkownika który go dodał wysypuje stronę "404"

Wpis z memem był na tyle popularny by wpaść automatycznie na główną stronę Mikrobloga.

Niestety administracja tu też ma coś do powiedzenia.

Tak, to prawda, wpisy na strone glowna wybierane sa manualnie. Nigdy nie twierdzilismy inaczej

-cytat wodzirej Wykopu, Michał Białek (słynny z współpracy z panem "Piekarzem" Bakerem, fan świadka koronnego pseudonim "Masa", bohater pasty o Wykopie, oraz znany z utrzymywania stanowiska Steckiej)

źródło: https://www.wykop.pl/link/4611161/comment/59714921/#comment-59714921

Jeśli kiedykolwiek byliście ciekawi czemu na głównej stronie Mikrobloga pojawiają się treści skrajnie lewicowe, polityczne, obrażające Polskę i Polaków, wywołujące raka czy wprost żenujące to już znacie odpowiedź.

Cenzura na Wykopie potrafi być bezlitosna.

Zwłaszcza gdy uderza w światopogląd moderacji.

– powyższe zestawienie za uprzejmością jednego z wykopowiczów który che pozostać incognito.

Jak by jednak nie lubić moderacji wykopu, czasem spojrzą łaskawym okiem.

Tuż przed okresem wyborczym odblokowali  tag "polityka" na wykopie tak że można ją widzieć przez osoby nie zalogowane, na stronie głównej. (niestety tego samego z innymi odgórnie blokowanymi tagami nie zrobili)

Jednocześnie uraczyli niezalogowanych belką "Jeśli nie podoba Ci się polityka na wykopie to załóż swoje konto i ją zablokuj".

Wprost genialny i zachęcający sposób do dołączenia do takiego znamienitego grona :)

#ciekawostki #wykop #heheheszki #humor #humorobrazkowy #moderacja #cenzura #internet

Data: 07.06.2020 20:36

Autor: lisq

#justwykopthings #elfik32 #aferazbozowa

Przeżyjmy to jeszcze raz xD

https://pokazywarka.pl/z66i5o/ <- jakby miało spaść z rowerka to treść poniżej ;d

Wiwat administracja – dzięki za bezpodstawne bany – nikt nie manipulował, i za automatyczną blokadę znaleziska. Poziom macie niższy niż głębokość Rowu Mariańskiego, gdzie żyją rurkowce. Dziękujemy gazeta.pl za zamieszczenie linka do tej strony.

Tekst i zdjęcia: winnux

Kim jest moderator Wykopu Elfik32? Jak dobrze wiemy, kilka miesięcy temu zrobiła ona swoją nagą sesję zdjęciową (link do ogłoszenia, zdjęć niestety brak już), która wyciekła w sylwestra. Na początku nie banowano za wrzucanie zdjęć (jak sama elfik mówiła "nie ma się czego wstydzić"), a potem się zaczęło: bany za zdjęcia, za aluzje do nich, w tej chwili nawet za ich fragmenty nie przedstawiające elfika (zdjęcia zboża!). W tej chwili wiele osób zostało zbanowanych nawet rykoszetem, bo moderacja uznała że komentarz nawiązuje do sesji. Dziś bana dostało kolejne kilkanaście osób które wcale nie wrzuciło tych zdjęć, a jedynie jakieś przeróbki nieprzedstawiające elfika. Czy chcemy takiego moderatora? Sami spójrzmy na jej komentarze – nimfomanka, hipokrytka (choćby przykładem komentarz do znaleziska o 16-latce)… Dość tego! Żądamy usunięcia elfika ze stanowiska i zaprzestania banowania za jakiegokolwiek aluzje do tych zdjęć – sami zobaczcie jaka jest nasza ukochana moderatorka:

klik

klik

klik

klik

klik

klik

klik

klik

klik

Znalezisko zawiera jedynie opis i screeny, nic zakazanego przez regulamin. Jeżeli ktoś ze związanych z akcją osób dostanie za to bana albo znalezisko zostanie usunięte, to tylko pokaże, że poziom administracji jest niższy niż poziom mułu.

Data: 05.06.2020 00:39

Autor: Monte

https://www.wykop.pl/wpis/49867209/https-www-wykop-pl-link-5537221-awantura-w-sejmie-/#comment-176496733

Tak sojarze pozbawieni tostosteronu manipulują i sterują wykopkami jak bydłem i tworzą NPCków XD

Wyjop to drugi TVP/TVN a wykopki to banda lemingów, change my mind.

#wykop #manipulacje

Data: 17.04.2020 17:22

Autor: johny11palcow

Na wykopie kolejna afera, tym razem dość poważna ponieważ pada oskarżenie, że jest to wyciek danych.

https://www.wykop.pl/link/5454911/wyciek-danych-z-wykopu/

Co ciekawe w jednej chwilo pojawiło się 2500 zakopów z kont nieużywanych od wielu miesięcy bądź lat.

https://www.wykop.pl/link/5454911/comment/76058539/#comment-76058539

Pisałem już wielokrotnie, że należy rozwijać Lurkera i przystosowywać go do roli alternatywy dla wykopu, a okazje same się nadarzą, żeby ludzie sami migrowali. Jak nie ma prawidłowego i regularnego rozwoju to tu gówno będzie a nie serwis.

Był poruszany problem samofinansowania się serwisu, kasa może się znaleźć jak tylko pojawią się wreszcie dodatkowe funkcje i za nimi nowi użytkownicy. Jest trochę pomysłów na zdobycie kasy ale jeśli rozwój lurkera ma wyglądać tak samo jak naprawianie tagów na wykopie to może szkoda nerwów i czasu.

Podstawowe funkcje jak wysyłanie prywatnych wiadomości nadal nie działają……

#lurker #administracja

Data: 06.04.2020 18:43

Autor: tenji

Władza nie wykupi spotów w telewizji o największej oglądalności bo jest im nie po drodze ze sobą? Niemożliwe, przecież to byłoby igranie z życiem Polaków, nie mogą być aż tak bezczelni.

Czy jednak mogą?

https://www.wykop.pl/link/5433825/#comment-75535955

Bo niewykupienie reklam w TVNowskim ścieku to igranie z życiem Polaków Uczcie sie Platfusowe lemingi jak komentować xD

#bekazpo #bekazplatfusow #koronawirus #tvn

Timelapse ukazujący 24 godziny ruchu obrotowego kuli ziemskiej

Data: 28.09.2019 15:18

Autor: Bethesda_sucks

youtube.com

Mirek namrab stworzył coś niesamowitego – sporządził timelapse ruchu obrotowego Ziemi, który trwa 23 h 56 min 4,09 s (tzw. doba gwiazdowa). Na wykopie szczegółowo opisał jak tego dokonał. Szacun.

#nauka #gruparatowaniapoziomu #liganauki #fotografia #astronomia #kosmos #ciekawostki

Więcej szczegółów tutaj:

https://www.wykop.pl/link/5150095/comment/69422423/#comment-69422423

Data: 30.07.2019 09:16

Autor: eneduerikefake

mbarry dodał znalezisko https://www.wykop.pl/link/5066345/a-co-my-tutaj-mamy/

wczoraj funkcjonariusz polityczny zapowiedział, że oznaczy je tagiem polityka aby zmniejszyć przypał

dzisiaj mbarry inforuje, że moderacja dokleiła mu tag polityka, chociaż nie ma nic w wymoderowanych treściach

https://www.wykop.pl/wpis/42924875/a-co-my-tu-mamy-zmawianie-sie-poza-wykopem-na-mani/#comment-151260273

honk honk

#bekazlewactwa #4konserwy #wykop

Data: 05.04.2019 18:05

Autor: L3stko

Wykop to stan umysłu. Dostałem bana na dwa miesiące, ponieważ ośmieliłem się merytorycznie dyskutować na argumenty i udowodnić, że treść artykułu, do którego prowadziło znalezisko była prawdziwa.

Dwa dni temu na wykopie dodane zostało znalezisko, w którym przypomniano sprawę z 2017 roku o usunięciu ze szwedzkiej biblioteki książek mogących zawierać określenia rasistowskie.

„Bibliotekarze w Botkyrka koło Sztokholmu usuwają z półek książki, które zawierają treści niezgodne z wielokulturową polityką gminy. Znalazły się wśród nich kultowe powieści Astrid Lindgren. (…) Gmina poinformowała, że bibliotekarze usuwają starsze wydania książek, w tym »Pippi na Południowym Pacyfiku«, zawierające przestarzałe i obraźliwe zwroty, które mogą być odbierane jako rasistowskie.”

Tytuł znaleziska brzmiał „Szwedzka biblioteka pali książki o Pippi Långstrumpf. Powód – »Król Murzynów«. Od razu pojawiły się komentarze, że to informacja nieprawdziwa, bo biblioteka wcale nie paliła książek itd. czyli typowe chwytanie za słówka. Skomentowałem to następującymi słowami:

„Przecież znalezisko nie jest fejkiem. Książki usunięto z półek z powodu poprawności politycznej. Książki zostały oddane do firmy recyklingowej. Jedynie tytuł znaleziska jest kontrowersyjny bo to nie biblioteka pali książki a firmy recyklingowe.”

Po krótkiej i kulturalnej wymianie zdań poszedłem spać. Rano zauważyłem, że moderacja usunęła znalezisko a autora zbanowała. Powód? Informacja nieprawdziwa i uzasadnienie w postaci odsyłacza: https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=2054&artikel=5958571

Sprawdzam, czytam i myślę sobie WTF? Co ma wycofanie ze sprzedaży zasłon w sklepie z pamiątkami w parku rozrywki Astrid Lindgren's World do biblioteki na południu Sztokholmu i książek. W dodatku to sprawa z 2014 roku. Opisałem swoje wątpliwości w krótkim wpisie na wykopie i niemal zapomniałem o sprawie. Do czasu, aż zobaczyłem żółty napis w swoim profilu „Twoje konto zostało zablokowane, a Twoje prawa w serwisie ograniczone.” Sprawdzam panel zgłoszeń a tam usunięty ów wpis a w profilu komentarz „wykorzystywanie serwisu do wojenek politycznych”. Ręce opadły. Oczywiście próba odwołania się posiłkowana odnośnikami do oficjalnego stanowiska biblioteki i artykułu prasowego, które potwierdzają wszystko to co pisałem – nie pomogła. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

Oficjalne stanowisko Biblioteki brzmi:

“Biblioteki w gminie Botkyrka dokonały selekcji niektórych wydań »Pippi na Morzu Południowym« Astrid Lindgren, gdzie są przestarzałe wyrażenia, które mogą być postrzegane jako rasistowskie (…) Aby uzyskać więcej informacji na temat recyklingu książek, Wydział Kultury i Wypoczynku odsyła do firmy recyklingowej SRV.”

Źródło

Co stanie się z książkami możemy przeczytać w artykule gazety Nyheter Idag:

“Najbardziej wielokulturowa gmina w Szwecji, Botkyrka na południe od Sztokholmu, postanowiła usunąć z bibliotek niecenzurowane kopie książek Pippi Longstocking Astrid Lindgren. Jednak każdy, kto chce, będzie miał okazję kupić stare książki. (…) Książki, które nie znajdą nabywcy, będą wysyłane do firmy recyklingowej SRV i spalone.”

Źródło

Krótko mówiąc moderacja uciszyła mnie za dyskusję i próbę udowodnienia prawdziwości znaleziska, które mogłoby się nie spodobać liberalnej części społeczeństwa. Jak mówi przysłowie "prawda i cnota ginie od złota".

P.S. W międzyczasie dowiedziałem się, kto mnie zgłosił i wyszły na jaw manipulacje o których moderacja ma świadomość.

#wykop #moderacjacontent #afera #banujo #tangodown