Nicky Crane- Ikona brytyjskiego nacjonalizmu, pan po latach okazał się aktywnym gejem

Data: 20.05.2020 20:47

Autor: Gwiazda_Poranna

natemat.pl

Razem z kolegami brylowali w środowiskach nacjonalistycznych w UK. Byli to skini-narodowcy, którzy w latach '70 właśnie się odradzali i związali się z Frontem Narodowym – skrajnie prawicową partię. Jednak gdy zapadał zmrok zrobił to o czym tak krzyczą nacjonaliści, jebał gejów ile tylko sił.

Niech on będzie przykladem dla wielu młodych zagubionych chłopców którym imponuje siła, okrzyki, których podnieca wspólnie skakanie i obściskiwanie się z kolegami.

#ciekawoski #heheszki #polityka #bekazprawakow

Data: 17.12.2019 11:58

Autor: xeerxees

#bieda #polska #ekonomia #ciekawoski

Polska 29 miejsce w Europie, siła nabywcza. Nasza siła nabywcza to 50% średniej Europejskiej.

Siła nabywcza pieniądza – realna wartość pieniądza. Określa, ile dóbr i usług można nabyć za jednostkę pieniądza. Siła nabywcza zmienia się pod wpływem zmiany cen w gospodarce. Jeżeli w gospodarce nie zmieniają się dochody ludności i występuje wzrost cen (inflacja), to siła nabywcza pieniądza zmniejsza się. Jeżeli występuje spadek cen (deflacja) – siła nabywcza ulega zwiększeniu.

Ale w mediach nadal usłyszysz że deflacja jest zła dla gospodarki – idiotyczne kłamstwo powtarzane od lat.

Data: 19.11.2019 08:09

Autor: raptor

Na swiecie w tym momencie: nieustajace protesty w Hongkongu, krwawe protesty w Iraku, rosnace w sile protesty w Iranie, kontynuacja antyrzadowych protestow w Chile, starcia zwolennikow

zbieglego prezydenta Moralesa z policja i wojskiem w Boliwii, antyrzadowe protesty w Gruzji, Libanie i Haiti, wielka antyrzadowa demonstracja w Czechach, niewielkie, ale wciaz trwajace protesty Zoltych Kamizelek we Francji, manifestacje w Katalonii.

#protesty #nwo #ciekawoski

Data: 07.10.2019 02:57

Autor: aborygo

Według hiszpańskiego misjonarza i kronikarza Bernabé Cobo królewska flaga Inków, to kwadratowy płat tkaniny o boku 10 lub 12 piędzi długości, wykonany z bawełny lub wełny. Podobnie jak flagi państw europejskich była zawieszona na wysokim maszcie, ale w odróżnieniu od nich, była napięta i sztywna, i nie łopotała na wietrze. Stałym elementem na fladze była tęcza umieszczona w górnej części flagi, pod środkiem której znajdowała się inkaska opaska-korona z chwostem z piór w centralnej części korony. Po bokach tęczy znajdowały się dwa pionowo umieszczone złote węże, zwrócone głowami do góry i grzbietami na zewnątrz flagi. W wolnej przestrzeni pomiędzy w/w symbolami, każdy władca malował swoje ręce oraz wybrany symbol jako swój herb, np. orła.

Poza opisaną, Inkowie używali także wielu innych flag. Jeden z hiszpańskich konkwistadorów Francisco de Jerez zauważył, że inkaska armia podzielona była na oddziały, z których każdy posiadał własną flagę. Ilustracje przedstawiające inkaskie flagi zamieścił Guaman Poma w książce Primer Nueva coronica y buen gobierno, są to jednak flagi schematyczne i bez żadnych symboli.

A Wy skąd znacie te barwy?

#ciekawoski #flaga #lgbt i chyba #kradziez

Data: 05.10.2019 08:47

Autor: 12358

Kto wymyślił ruletkę, zwaną królową kasyn?

Blaise Pascal. W 1645 r. wybitny matematyk Blaise Pascal wymyślił ruletkę na bazie swoich matematycznych zainteresowań rachunkiem prawdopodobieństwa. Nie było w niej wówczas zera, które zostało dodane później, aby zwiększyć zyski kasyn./ globalquiz.org / #matematyka #ciekawoski #hazard

Data: 04.10.2019 00:33

Autor: lisq

Zawsze gdy naszła mnie ochota na piwerko wieczorem, popijałem oglądając jakieś pierdoły na #youtube.

Ostatnio jednak natknałem się na kanał gościa który najwidoczniej kupuje miniaturowe,pełnosprawne modele silników i pokazuje ich montaż oraz pracę :D

Trochę #zabijanieczasu, trochę #ciekawoski, a na pewno #mechanikaporn :D

https://www.youtube.com/watch?v=WYT40oKnuZY

Data: 11.08.2019 08:40

Autor: Ijon_Tichy

Pierre Brassau – szympans wykorzystany do mistyfikacji popełnionej w 1964 roku przez Åke „Dacke” Axelssona, dziennikarza szwedzkiego tabloidu Göteborgs-Tidningen. Axelsson wpadł na pomysł wystawienia serii obrazów wykonanych nie przez człowieka, ale przez innego przedstawiciela naczelnych, podając przy tym informację jakoby były dziełem wcześniej nieznanego francuskiego artysty nazwanego „Pierre Brassau”. Dziennikarzowi chodziło o sprawdzenie, czy krytycy są w stanie odróżnić prawdziwą awangardową sztukę współczesną od dzieła szympansa.

„Pierre Brassau” był w rzeczywistości czteroletnim szympansem zwyczajnym o imieniu Peter ze szwedzkiego zoo Borås djurpark[2]. Axelsson namówił siedemnastoletniego opiekuna Petera, żeby dał szympansowi pędzel i farby. Kiedy Peter stworzył kilka obrazów, Axelsson wybrał najlepsze cztery i zorganizował wystawę w Gallerie Christinae w Göteborgu. Krytycy chwalili obrazy. Rolf Anderberg z Göteborgs-Posten napisał: „Brassau maluje silnymi pociągnięciami, ale również z wyraźną determinacją. Pociągnięcia jego pędzla zakręcają z wściekłą drobiazgowością. Pierre jest artystą, który działa z delikatnością baletnicy”.

Po tym, jak oszustwo zostało ujawnione, Rolf Anderberg utrzymywał, że dzieła Petera/Pierra były „w dalszym ciągu najlepszymi obrazami na wystawie”.

#sztukanowoczesna #snoby #zwierzeta #ciekawoski

Data: 25.04.2019 14:05

Autor: Hmmmmmmmmmm

Tak, według symulacji, wyglądałby tunel czasoprzestrzenny, którym dałoby się podróżować pomiędzy Uniwersytetem w Tybindze w Niemczech, a wydmami w francuskiej miejscowości Boulogne-sur-Mer. Zdjęcie to otrzymano za pomocą techniki śledzenia promieni 4D, korzystając z metryki tunelu czasoprzestrzennego Morrisa-Thorne’a, teoretycznie umożliwiającego przesył energii i materii.

uwaga: trochę nie wiem o czym piszę, ale fakt, że tak by wyglądał tunel czasoprzestrzenny uważam za ciekawy, więc jeśli gdzieś jest błąd to soreczki

#ciekawoski