Data: 24.04.2019 18:48

Autor: kosmitolog

Podłubałem dziś trochę w garażu i mam już prawie całe przednie koło. Zostało jeszcze 5, ale to już w zasadzie pięciokrotne ctr+v. Chyba czas napisać do Kryśki z NASA, że mają przysłać wymiary kabelków i kod kreskowy trytytków, bo już nawet otworki w śrubkach sfazowałem :) Jeśli zrobię zawieszenie to pewnie zrobię i resztę, pozostaje kwestia tego ile trzeba będzie improwizować a ile uda mi się obcykać na dostępnych fotkach.

#blender

Data: 22.04.2019 18:37

Autor: kosmitolog

Zainspirowany chińską podróbką marsjańskiego łazika postanowiłem sam zrobić podróbkę na miarę moich możliwości. Trochę zajmie, może nawet dłużej niż trochę, bo będę robił tylko w naprawdę wolnych chwilach, ale postaram się wrzucić z czasu jakiś update. Może zdążę nim żółci wylądują na czerwonym :)

#blender

Data: 19.04.2019 09:19

Autor: kosmitolog

Dzień dobry lurko. Skończyłem sobie z rana mojego aniołka – zrobiłem najprostsze materiały PBR, bez zbędnego pedrylenia ( jest malutka wariacja barw, delikatne przebicie tekstury drewna, którą w sumie mogłem trochę bardziej wyjaskrawić na jasnych elementach i prosta bump mapa – nie bawiłem się w wypalanie normala ). Całość i tak ma iść na druk, więc materiały i światło pyknąłem w sumie dla zabawy, ale wyszło jako tako, więc wrzucam. Kto chce niech sobie bierze, jest dobra rozdzielczość, więc może robić za tapetkę na foniaku, albo nawet nie. Najlepiej odpalić w nowej karcie. W komentarzu dorzucam jeszcze oryginał rzeźby, bo projekt nie był mój ;)

  • chociaż korci żeby go porządnie dopracować

#blender

Pyszna kanapka w 3D - Blender Tutorial.

Data: 13.04.2019 18:09

Autor: kosmitolog

youtube.com

Szybki ( jak na specyfikę zagadnienia ) tutorial pokazujący proces tworzenia trójwymiarowej kanapki w darmowym Blenderze. Przyjemna podróż od pierwszego vertexa aż po ostateczną postprodukcję w mniej niż 3 godzinki. Jako przewodnik występuje zdolny Fin z dość dziwnym akcentem, ale dla głodnego nic trudnego :)

https://www.youtube.com/watch?v=znU3oXMUAds

#blender #grafika3d #tutorial

Spring - animacja stworzona w całości w darmowym Blenderze.

Data: 06.04.2019 18:34

Autor: kosmitolog

youtube.com

Kolejny tzw. open movie od Blender Animation Studio, tym razem demonstrujący możliwości wersji 2.8. Zarówno pliki wykorzystane w filmie jak i różne tutoriale będą zapewne udostępnione w internecie. Sam Blender oczywiście jest i zawsze będzie darmowy. Miło patrzeć jak mój ulubiony soft powoli zaczyna doganiać swoich drogich konkurentów oraz jak z pomocą grupy utalentowanych twórców można stworzyć coś bardzo ładnego :)

https://www.youtube.com/watch?v=WhWc3b3KhnY

#blender #grafika3d #animacja3d

Agent 327 - Animacja stworzona w całości w darmowym Blenderze.

Data: 15.02.2019 11:28

Autor: kosmitolog

youtube.com

Trzyminutowy trailer filmu animowanego, stworzony przez Blender Animation Studio. Wszystko, poza stworzeniem strony dźwiękowej ( głosy aktorów oraz muzyka ) zostało wymodelowane, zanimowane, zmontowane i wyrenderowane w Blenderze. Świetny pokaz możliwości starszej wersji programu. W komentarzu wrzucam ciekawą, blisko godzinną konferencję na temat produkcji Agenta 327.

https://www.youtube.com/watch?v=mN0zPOpADL4

Proceduralna skóra własnej roboty do ściągnięcia za free

Data: 03.02.2019 22:47

Autor: kosmitolog

blendswap.com

Zgodnie z zapowiedzią w związku z otwarciem hasha Blendera wrzucam swój stary, darmowy materiał do ściągnięcia za free. Jak macie konto na Blendswapie to możecie sobie zassać i korzystać do woli w dowolnych projektach. Zalecam przerobić go pod najnowsze wersje ( podmienić shader w nodach ). Śmiało możecie sobie również wejść w profil i ściągnąć pozostałe :)