Data: 07.03.2019 15:24

Autor: FiligranowyGucio

Ciekawostka znaleziona na J.Monster

Dean Karnazes

Większość osób legitymujących się kanapową kondycją dostaje zadyszki już po przebiegnięciu stu metrów – i to w czasie, o jakim nie warto nawet wspominać. Nie Dean Karnazes, ponieważ on – na co wszystko wskazuje – jest w stanie biec bez końca. Jego rekordowe osiągnięcie to pokonanie biegiem 563 kilometrów… w ciągu trzech dni. Organizm Karnazesa nie wykazuje żadnych oznak fizycznego zmęczenia, nigdy nie doświadczył bólu mięśni czy skurczów. Jedyne, co jest w stanie go zatrzymać, to potrzeba snu. Ale i to, jak się okazuje, nie do końca, ponieważ zdarzały mu się już „drzemki na trasie”, podczas których nawet na moment nie przestawał biec.

Halowe Mistrostwa Europy: złoto Polek w sztafecie!

Data: 03.03.2019 22:06

Autor: piotre94

igrzyska24.poinformowani.pl

Zgodnie z oczekiwaniami Aniołki Matusińskiego – w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart, Małgorzata Hołub i Justyna Święty – zdobyły dla Polski złoto w ostatniej konkurencji europejskiego czempionatu.

Ewa Swoboda halową mistrzynią Europy w biegu na 60 m!

Data: 02.03.2019 22:26

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Ewa Swoboda została w Glasgow halową mistrzynią Europy w biegu na 60 metrów. W finale uzyskała czas 7,09 s, wyprzedzając utytułowaną Holenderkę Dafne Schippers (7,14 s) oraz broniącą tytułu Brytyjkę Ashę Philip (7,15 s).