#USA - Carlson Tucker: Czy można się dziwić?

Data: 28.08.2020 20:44

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #usa #zamieszki

Telewizja CNN zostało skrytykowana za podpisanie materiału wideo przedstawiającego płonące zabudowania w miejscowości Kenosha w Wisconsin jako “ognisty, ale w większości pokojowy protest” (Fiery but mostly peaceful) podczas relacji na żywo.

#USA – Carlson Tucker: Czy można się dziwić?

Zniszczenia w Kenosha:

Daylight reveals the aftermath of chaos in [#Kenosha](/t/Kenosha)

Local businesses took a huge hit, including car dealership ‘Car Source’, which had 50 of its vehicles and parking lot turned to embers. Two protesters were also shot dead. pic.twitter.com/ZF3wKX46c1

— RT (@RT_com) August 28, 2020

Po postrzeleniu 23 sierpnia czarnego mężczyzny przez policję, w Kenosha trwały zamieszki, w których udział brali zradykalizowani lewicowo młodzi ludzie, w dużej mierze biali. Tłum rabował sklepy i podpalał budynki.

Doszło tam również to zastrzelenia dwóch anarchistów przez białego siedemnastolatka Kyle Rittenhouse, który usiłował bronić zabudowań przed podpalaczami i grabieżcami sklepów.

Jest on oskarżony o morderstwo. Ponoć strzelał w obronie własnej, gdy tłum usiłował go zlinczować po zabiciu pierwszej protestującej osoby.

Postrzelił w rękę osobę, która skierowała w jego stronę pistolet:

Kyle Rittenhouse would’ve been killed but for his expert timing and precision marksmanship. The attacker had a pistol in his hand, which you see in his hand after he’s hit in the arm. This attacker needs to be charged with attempted murder. pic.twitter.com/keu7hBeZcb

— Eric Matheny🎙 (@EricMMatheny) August 28, 2020

Jednocześnie wiele osób wskazuje, że do miasta ściągnęli ludzie z okolicznych miejscowości wiejskich, aby bronić biznesów przed podpalaniem. Większość z nich uzbrojona w wojskowe karabiny. Zdaniem świadków obrońcy przyjechali dużymi ciężarówkami z amerykańskimi flagami już po ogłoszeniu godziny policyjnej, a policja ich nie zatrzymała.

Armed citizens attempt to guard local businesses in [#Kenosha](/t/Kenosha) [@DailyCaller](/u/DailyCaller)

pic.twitter.com/zzJUqB5fyx

— Breaking911 (@Breaking911) August 25, 2020

Facebook usunął z swych serwisów strony prawicowych milicji takich jak Kenosha Guard, które służyły do zwoływania się ludzi, którzy chcieli bronić miasta. Facebook tłumaczył, że naruszają one zasady polityki firmy przeciwne promowaniu organizacji paramilitarnych. Firma usunęła również konto Rittenhouse na Facebooku i w Instagramie.

The [#KenoshaGuard](/t/KenoshaGuard) militia is on the streets to protect their city since the local and state governments are allowing the Marxist uprising to continue. pic.twitter.com/0euVaBhGE1

— Mark Dice (@MarkDice) August 26, 2020

Milicje odnotowały na swym koncie wiele sukcesów między innymi, trzech uzbrojonych po zęby ludzi zdołało ochronić przed podpaleniem stację benzynową.

Znany komentator telewizji Fox Tucker Carlson usprawiedliwiał działania milicji twierdząc, że anarchia, jaka opanowała w nocy miasto była rezultatem bezczynności władz; poczynając od gubernatora, które umyły ręce i patrzyły jak Kenosha płonie; czy można być więc zdziwionym, że grabieże i podpalenia skończyły się morderstwem? – pytał w tweecie Carlson.

Kenosha devolved into anarchy because the authorities abandoned the people. Those in charge, from the governor on down, refused to enforce the law. They’ve stood back and watched Kenosha burn. Are we really surprised that looting and arson accelerated to murder? pic.twitter.com/oul2KUiDi3

— Tucker Carlson (@TuckerCarlson) August 27, 2020

The [#KenoshaGuard](/t/KenoshaGuard) militia is working to prevent the Burn, Loot, & Murder movement from doing more damage to their city. pic.twitter.com/h6JfDFjWr6

— Mark Dice (@MarkDice) August 26, 2020