Wpadka Google: Twoje prywatne filmy mogły trafić na konta innych użytkowników

Data: 05.02.2020 19:56

Autor: ziemianin

niebezpiecznik.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ArchiwumX #daneosobowe #Google #wyciek #cyberbezpieczenstwo

Google właśnie poinformowało niektórych swoich użytkowników, że mogło niechcący ujawnić innym ich prywatne nagrania przechowywane w usłudze Google Photos. I choć każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że to co trzyma w chmurze może w każdej chwili zostać upublicznione (nie tylko przez atak hakerów, ale też przez błąd oprogramowania), to takie sytuacje mimo wszystko zawsze mało komfortowe…

Wpadka Google: Twoje prywatne filmy mogły trafić na konta innych użytkowników

To nie mój filmik!

Na przestrzeni ostatnich miesięcy dwóch naszych Czytelników zgłaszało nam, że w ramach danych zgromadzonych na ich kontach Google Photos pojawiły się im filmy, których nie rozpoznają. Filmy nienależące do nich. Choć mieliśmy kilka hipotez, z wielu powodów nie byliśmy tego w stanie tego incydentu wyjaśnić, ani zweryfikować w pełni. Zgłoszenia te, jak wiele innych, odłożyliśmy do naszej szuflady “Archiwum X“. A dziś je wyciągamy, bo najświeższy komunikat Google może być wyjaśnieniem tych przypadków. I niestety potwierdzeniem obaw naszych Czytelników, którzy widząc nie swoje filmy na swoim koncie, zastanawiali się, czy przypadkiem ich filmy nie pojawiły się na kontach kogoś innego… Wyglada na to, że mogły. Oto oświadczenie, jakie Google wystosowało do osób, których “dotknął ten błąd”

Pal licho filmy, Google pomieszało całe skrzynki pocztowe!

Ten incydent, to dobry moment, aby przypomnieć sprawę, jaką ok. 4 lata temu zgłosił nam jeden z Czytelników, którego firma korzysta z Google Suite (usługi chmurowej dla firm). Na skutek nieszczęśliwego splotu wypadków, firma straciła dane z konta jednego z pracowników i skorzystała z opcji przywrócenia ich z kopii bezpieczeństwa. Dane zostały przywrócone, ale nie dotyczyły tego pracownika, a kogoś zupełnie innego, z innej firmy…

Niestety, z tamtym Czytelnikiem straciliśmy kontakt na skutek (nomen omen) naszej automatycznej polityki kasowania e-maili od Czytelników :-) Ale jeśli nas teraz czyta, niech się odezwie na google@niebezpiecznik.pl — z chęcią się dowiemy jak dalej potoczyła się ta sprawa. A jeśli czyta nas inna firma, której kilka lat temu Google wysłało (jeśli wysłało) informację, że ich dane przez przypadek przekazali innej firmie, to też niech do nas napisze :)

Data: 09.04.2019 09:41

Autor: Roszp

Pewien audiofil powiedział mi, że nie mogę obśmiewać audiofilskich akcesoriów bez ich przetestowania.

Więc testuję.

Magiczne płytki Holfi, coś, co producent nazywa "pochłaniaczem promieniowania". Dzięki tej wspaniałej właściwości, płytki Holfi pomagają "absorbować szumy EMI" ale również "niszczyć pola elektromagnetyczne". Brzmi skomplikowanie? Już wyjaśniam:

Po prostu połóż płytkę w dowolnym miejscu zestawu i ciesz się lepszym brzmieniem. Działa na wszystkie elementy toru audio! Ba, nawet na monitory komputerowe!

Dlaczego otoczyłem płytkami telefon?

Każdy smartfon posiada wbudowany magnetometr, jeśli więc Holfi rzeczywiście "niszczy pola EM", to nie dość że nie powinno się dać na taki telefon zadzwonić, to magnetometr powinien pokazać zmieniony odczyt w tym samym miejscu.

A to tylko jeden z serii kuriozalnych testów, jakim poddałem to akcesorium audiovoodoo.

Zapraszam na niepoważny test tych cacuszek.

#archiwumx #heheszki #muzyka #autorskie

Data: 03.04.2019 10:30

Autor: Roszp

Na pewnej fejsbukowej grupie audiofil Jacek zapytał o opinie dotyczące audiofilskich płytek Holfi The Magican. Na początku przescrollowałem post bo myślałem że to jakiś dziwna podstawka pod lampy elektronowe. Wygląda to jak płytka drukowana, z tyłu pokryta jest folią miedzianą. Jacek opisywał, że płytki te chronią przed promieniowaniem EMI (wróg każdego audiofila, bo żaden z nich nie rozumie o co chodzi), ale wystarczy położyć je napisem do góry pod kolumną bądź pod/nad dowolnym elementem toru aduio i… możemy modelować "scenę dźwiękową" xD

Jacek zaproponował, że chętnie wypożyczy zainteresowanym do testów, długo nie zwlekałem ;) Właśnie montuję video test tych płytek a jak dopiję kawę to śmigam na pocztę odesłać płyteczki. On jeszcze nie wie ;)

Na jednej z aukcji sprzedawca pisze:

"Magiczne" płytki Holfi sceptycy uznają za skrajny przykład wyciągania pieniędzy od naiwnych. W odsłuchach okazało się jednak, że zielone akcesoria działają. Poprawiła się zwartość dźwięku, a kontury instrumentów stały się wyraźniejsze. Jednocześnie, poprzez zmianę pozycji płytek pod kolumnami, można było subtelnie modelować kształt sceny stereo.

Nie mamy bladego pojęcia, dlaczego tak się dzieje, ale różnicę słyszeliśmy.

Możemy też znaleźć opinie, jakoby płytki miały wpływ na wyświetlany obraz:

"Płytki podłożone pod monitor ewent pod telewizor lub ekran LCD

lub plazma powodują polepszenie rozdzielczości lepsze nasycenia

barw oraz uspokajają obraz itd."

Wszystko to dokładnie sprawdziłem, bullshit niesamowity, ale o tym już wkrótce ;)

#muzyka #archiwumx #ciekawostki

Data: 01.04.2019 21:33

Autor: FakeMMR

https://www.youtube.com/watch?v=VRU29YuARec

Live o Polskich wynalazcach.

A tagen tv daje 10.000 dla Polskiego wynalazcy + to co widzowie dopłacą na ten cel.Jeśli ktoś ma ochotę wziąć udział, to prozę…

Data: 01.04.2019 14:11

Autor: FakeMMR

Ciekawostka.Zwykle jest tego u mnie pełno.Oprysk zaczyna się średnio o koło godziny 10tej.A dziś piękne czyste niebo i ani jednego oprysku.Hmm czyżby dziś była statyczna pogoda, a wszystkie samoloty latały na tej samej wysokości?Czy nastąpił jakiś inny zbieg okoliczności?

Data: 23.03.2019 11:06

Autor: Roszp

Achhh, sobota! Nic, tylko usiąść z gorącą kawką i zacząć testy odsłuchowe listew zasilających. Tylko pamiętajcie, że wilgotność powietrza ma wpływ na przenikalność elektryczną izolacji, także nie szalejcie za bardzo z tą kawą.

Data: 22.03.2019 05:52

Autor: lisq

Brakuje mi nie prześmiewczego hasha "Ludzie Niezwykli" :C

Osobiście uważam że na takie osobistości jak lara6683 zdecydowanie powinno być miejsce na Lurkerze.

W skrócie o niej: Lara ma swojego streama na twitchu, gdzie gra różne kawałki na żądanie (nie wiem dokładnie jak to działa, nvm).

Jak się można domyśleć – widzowie domagają się róznych kawałków – tym razem trafiło na Through the fire and flames Dragonforce'u.

Oceńcie sami ;)

https://www.youtube.com/watch?v=LIxgJbuz3Lo

Nowa Zelandia: każdy potrzebuje swojego zamachu. Pan Nikt - Tomasz Gryguć

Data: 16.03.2019 05:28

Autor: rebeliant

youtube.com

Pan Nikt – Tomasz Gryguć o ostatnich zamachach w Nowej Zelandii z nieco innej strony, czyli o rozgrywkach tajnych służb, które mogły motywować wydarzenie. W filmie także komentarz o obecnej sytuacji nad Wisłą, w tym nadchodzące operacje mające na celu dalsze urabianie narodu polskiego.

Data: 15.03.2019 22:13

Autor: ZorD

Dziś niby dzień młodzieży eko? Czy coś tam… Widzę w TV że dziecko nastoletnie protestuje tym że w piątki nie chodzi do szkoły. Jest to interesujące.

Po pierwsze jest to ciekawe że dziecko podejmuje decyzję kiedy idzie do szkoły.

Gdzie są rodzice?

Ośrodek pomocy społecznej (bądź zamiennik)

I teoria…. Ktoś musi za to płacić bo to wszystko nie jest normalne.

Szykuje się nobel za zasługi jak dla Bolka.

Data: 15.03.2019 17:26

Autor: Roszp

Producenci audiovoodoo stają na głowie, żeby znaleźć nowe sposoby na golenie audiojeleni. Zazwyczaj szkaluję jeden produkt at the time, ale ta japońska firma tak mnie zachwyciła, że postanowiłem rozebrać w zasadzie cały ich asortyment. W menu dziś podają:

-Piegi tuningujące

-Wtyczka z dzyndzlem do kontaktu

-Folia na płyty CD i DVD

-Podstawki antywibracyjne pod kolce antywibracyjne które eliminują "zakłócenia elektroniczne"

Zapraszam do lektury

Data: 11.03.2019 01:08

Autor: Macer

a co jesli te wszystkie kampanie dla oddawania krwi biora sie stad, ze swiatem rzadzi kasta wampirow, ktorzy ją wypijają i dlatego jej ciagle brakuje?

Data: 10.03.2019 00:47

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Przypadkiem otworzyłem skrót ink w playerze i teraz nie mogę nic otwierać jako skórt do EXE

Co ja odjebałem

Pomocy pls

Szukałem w domyślnych programach w panelu kontroli i tam nie ma kurrrr wa .ink

chciałbym napisać xd ale to nie jest śmieszne.

Opere otworzyłem trikiem z plikiem html

Pomuszcie

EDIT

Mam miliard procesów explorer bo otworzyłem jakiś w explorer.exe z domyślnym pozostawieniem ustawienia

Data: 03.03.2019 10:21

Autor: Roszp

Poznajcie Zygmunta. Zygmunt jest zagorzałym miłośnikiem DIY. Zygmunt jest równocześnie producentem high-endowych kabli, głównie zasilających. Sprzedawanie kabla zasilającego za 4000 złotych od metra nie przeszkadza mu w stosowaniu w swoim systemie kabli głośnikowych zrobionych z kabla ethernet cat. 5, który – jak sam przyznaje, kosztował go 80 zł/10m.

W psychologii taką postawę nazywa się dysonansem poznawczym.

A postawę poniżej nazywa się byciem dzbanem.

Nie bądź Zygmuntem.

Rozwijam każdy z punktów programu Koalicji Europejskiej

Data: 02.03.2019 22:50

Autor: drewniany

wiadomosci.wp.pl

Celem tej koalicji jest wyrządzenie głębokich i trudnych do naprawienia zniszczeń w Polsce. Widać to w każdym jednym punkcie ich programu.

1) W ciągu 5 lat strefa euro: Najbardziej jaskrawy dowód na to że, ten program to sabotaż, szybko mielibyśmy tu drugą Grecję. Problem w tym że, bardzo trudno byłoby się z tego wycofać.

Pisiorki też niszczą gospodarkę, ale na swój, lepszy sposób xd. Ten system jebnie przy pierwszym międzynarodowym kryzysie, co da szansę na gospodarcze odrodzenie Polski wraz z nabyciem odporności na marksicę socjalistyczną.

2)Ochrona LGBT+: Typowy lewacki, ogolnie demoralizujacy postulat, ktory uderza głównie w młodzież będąca przyszłością kraji.

3)Ochrona mniejszość: W praktycę oznacza to sprowadzanie młodych facetów z krajów arabskich i afrykańskich i utrzymywanie ich z pieniędzy podatników. Długofalowy, trudny do rozwiązania problem.

4) Promowanie równości płci i wzmocnienie pozycji kobiet: Jak wygląda równość płci według lewicy, każdy myślący człowiek wie. Kobieta która już teraz stoi na dużo lepszej pozycji niż facet. Pod ich rzadami bedzie mogła jeszcze łatwiej wsadzić faceta do paki bez dowodów, bedzie miała jeszcze więcej przywilejów, dopłat i wysoko płatnych (z naszej kieszeni) stanowisk na ktorych niekompetentna paniusia, nie biorąc za nic odpowiedzialności bedzie mogla ustawiac facetów po kątach.

Biali mężczyźni na których pracy Polska się opiera, będę systematycznie wyniszczeni, głównie psychiczne, przez ciężką pracę, brak możliwości oraz konkurencję Arabów, Murzynów, bezczelność i hipergamię kobiet. Podkreślają też rolę kobiet w procesach decyzyjnych, czyli właśnie na takich stanowiskach.

5)Zwalczanie mowy nienawiści: Czyli po prostu cenzura jak na Facebooku.

6)Dbanie o klimat i środowisko: Uleganie unijnym gównoregulacjom typu ograniczenie mocy odkurzaczy, celem zwiekszenia dochodów swoich firm.

7) 3%PKB Unii na badania i granty: Uzależnić od siebie uczelnie, celem forsowania parytetów dla imigrantów i kobiet, oraz wprowadzanie ideologii na uczelnie (gender studies).

Nie trudno się domyślić że, takie granty wyrządza więcej szkód niż korzyści dla uczelni.

Impuls elektromagnetyczny może zakończyć naszą cywilizację

Data: 01.03.2019 20:08

Autor: Botak

strefa44.pl

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że jednym z największych zagrożeń dla istnienia cywilizacji nie jest ani globalne ocieplenie ani wojna atomowa, lecz zniszczenie sieci energetycznej przez impulsy elektromagnetyczne. Impuls taki może mieć pochodzenie ludzkie, lub kosmiczne, czyli słoneczne. Ludzkie – bo wystarczy zdetonowanie jednej bomby atomowej specjalnego typu przez zbójeckie państwo lub grupę terrorystyczną a już można wyeliminować sieć energetyczną na całym kontynencie.

Data: 28.02.2019 22:57

Autor: Jiren

Kurwa mać, tak jest co noc, kretyn na górze skuł sobie podłogę, wyłożył czymś głośnym i się tłucze. W dodatku zawiesił sobie telewizor przy rurach grzejnikowych, pod kątem, tak, że tworzy pudło akustyczne. Jeszcze jakby coś normalnego oglądał, ale nie, co noc jakieś porno leci godzinami, a debil się gnieździ na łóżku. Nie reaguje na stukanie w rurę, czy "wyłącz to porno zboczeńcu"…

Poltergeist - Niekoniecznie duch.

Data: 28.02.2019 22:17

Autor: MrHardy

okulta.pl

Poltergeistsy i duchy to nie koniecznie to samo zjawisko. Przeczytaj o różnicach je dzielących oraz jak je wypędzić.

INFORMACJE OGÓLNE O POLTERGEISTACH

Określenie Poltergeist wywodzi się z języka niemieckiego, nazwano go w ten sposób z powodu hałaśliwej natury. Jeśli masz jednego, wiesz o tym. Zatrzaskują drzwi, rzucają przedmiotami, przesuwają meble, stukają w ściany i, cóż, hałasują. Znane są również z włączania/wyłączania urządzeń elektrycznych czy zaworów kranów. Działalność poltergeista jest powszechnie źle rozumiana. Ludzie często mylą ducha z aktywnością poltergeista.

Oto, jak odróżnić je od siebie:

Duchy rzadko krzywdzą ludzi Duchy rzadko przenoszą/przestawiają przedmioty Duchy wytwarzają EVP Duchy generują zmiany w polu elektromagnetycznym Możemy przyjrzeć się porównawczym badaniom pod kątem wzorców i wskazówek. Wielu parapsychologów uważa, że ​​poltergeisty są bezcielesnymi duszami lub duchami, ale istnieje również konkurencyjna teoria, a mianowicie telekineza. Niektórzy eksperci uważają, że ludzie rzeczywiście przyczyniają się do powstawania poltergeistów. Teoria głosi, że pewien ​​domownik może posiadać zdolności telekinetyczne. Te zdolności pojawiają się w chwilach stresu lub urazu. Zjawisko to nosi nazwę Nawrotowej Spontanicznej Psychokinezy. W większości przypadków osoby posiadające zdolności telekinetyczne o nich nie wiedzą. Istnieją śledczy, którzy wierzą, że aktywność poltergeista jest aktywnością demoniczną. Jednak, egzorcyzmy nie mają wpływu na poltergeisty, co ma tendencję do dyskredytowania teorii dotyczących demonów. Kluczowym powodem, dla którego te istoty nie powinny być uważane za duchy, jest to, że poltergeist nie może przybrać formy zjawy. Możesz zobaczyć lub usłyszeć ich aktywność, jak wspomniany wcześniej hałas, jednak nigdy nie zobaczysz jego formy. Jeśli coś zobaczysz, najprawdopodobniej będzie to "nawiedzenie obszaru", które również generuje impulsy elektromagnetyczne i EVP.

Według Nathana Browna, autora "The Complete Idiot's Guide to the Paranormal", jest 5 etapów nawiedzenia przez poltergeista. Każdy z tych etapów robi się coraz gorszy od poprzedniego:

Etap 1 – etap uśpiony lub pasywny

Etap 2 – Czynność widoczna lub wykrywalna

Etap 3 – Zwiększona aktywność przenoszenia obiektów

Etap 4 – Poltergeist obiera za cel daną osobę

Etap 5 – Niebezpieczna aktywność w stosunku do tej osoby 5 etapów polowania poltergeista

Podaj opis obrazka

Etap 1 – Większość ludzi nie jest świadomych, że ​​coś jest nie tak. Jeśli już coś się stanie, zostanie nazwane to jako dziwne zdarzenie, jak na przykład obrazy spadające ze ściany. Istnieje kilka rzeczy, których powinieneś się dopatrywać: dziwne zachowanie zwierząt – warczący pies spoglądający w ciemny pusty kąt , lub Twój kot uciekający pod łóżko … Oraz dużo innych… Uczucie chłodu pewnych miejsc: wokół Ciebie robi się zimno, lecz pozostałe osoby znajdujące się w tym miejscu czują się dobrze.

Etap 2 – W tym punkcie, wzrasta chłód w danych miejscach. Wszystkie pokoje mogą wydawać się zimniejsze. Możesz również zauważyć niewyjaśnione zadrapania lub cięcia na meblach. Niektóre osoby mogą znaleźć na sobie lekkie zadrapania. Zwierzęta mogą unikać kogoś, na kogo poltergeist poluje.

Etap 3 – W tej fazie zaczynają dziać się na prawdę dziwne rzeczy. Nie jesteś w stanie dłużej ignorować obecności. Urządzenia zaczynają się włączać i wyłączać, otwierają się drzwi i okna, Ty również zaczynasz słyszeć stukania. W niektórych przypadkach ludzie są zadrapywani oraz krwawiący.

Etap 4 – Poltergeist zaczyna atakować danego domownika. Zazwyczaj jest to osoba dorosła, cierpiąca emocjonalnie lub nastolatka, ale może to być również osoba młodsza jak na przykład 10-latek. Poltergeist zaczyna rzucać przedmiotami w tę osobę. Zatrzaskuje drzwi za lub przed ludźmi. Atak zwykle nie szkodzi celowi, jednak mogą powstać drobne guzy czy siniaki na ciele. Jednak poltergeisty są również znane ze zrzucania ludzi przez balustrady czy spychania swoich ofiar ze schodów.

Etap 5 – Na etapie 5, powinieneś być zdecydowany do opuszczenia swojego domu. Poltergeist zdobył już siłę do zabicia kogoś. W tym momencie każdy domownik jest narażony na utratę życia, zwłaszcza osoba, którą sobie wybrał na ofiarę. Zadrapania przypominają już raczej rany, meble są zniszczone, małe ognie iskrzą w różnych miejscach, a te iskry mają tendencję do przenoszenia się na przykładowe zasłony lub meble które mogą spalić dom.

Niestety poltergeist nie manifestują się fizycznie ani nie "przemawiają" do sprzętów EVP. Oznacza to, że najprawdopodobniej nigdy nie dowiesz się, dlaczego zostałeś obrany za cel ataku. Gdyby tak było, można by zakwalifikować je, jako zjawy.

Podaj opis obrazka

JAK POZBYĆ SIĘ POLTERGAISTA

W wielu przypadkach nie jest możliwe pozbycie się poltergeista. Jest to szczególnie prawdopodobne jeśli centrum ataku okazuje się człowiekiem. Z tego typu poltergeistami, musisz nakłonić osobę do rozwiązania swoich problemów. Poltergeist będzie podążał za celem, gdziekolwiek ten się nie przeniesie, na przykład do nowego domu. Dla duchowych poltergeistów, większość technik ochrony oraz oczyszczania, których byś użył, byłyby skuteczne. Jednakże mogą one wywołać złość poltergeista i zwiększyć jego aktywność. Jeżeli chcesz się od niego uwolnić, postaw wszystko na jedną kartę i użyj najpotężniejszych ziół, kamieni, egzorcyzmów, zaklęć, modlitw i innych technik oczyszczających.

Ta próba uwolnienia się od oprawcy może jednak szybko ulec eskalacji, więc koniecznie skorzystaj z pomocy ekspertów. Jeśli podejmiesz decyzję o opuszczeniu domu, a poltergeist podąży za Tobą, prawdopodobnie masz do czynienia z duchem włóczęgi lub widmem. Te duchy ostatecznie dadzą Ci spokój, zwłaszcza jeżeli dosyć często będziesz stosował próby oczyszczenia.

Oba typy pozostawiają EVP, wytwarzają impulsy EMF i manifestują się jako zjawy, co znacznie ułatwia ich identyfikację. I, drobna rada, nie używaj tablic Ouija ani kart tarota, aby się z nim komunikować. To prawdopodobnie również doprowadzi do eskalacji sytuacji.

Upiorna aktywność

Nie wierzymy, że poltergeisty to duchy, ale energia psychiczna, która znajduje drogę do zamanifestowania swojej obecności. Nie wyjaśnia to intensywnych zimnych miejsc, które generuje, ale może to być wymiana energii pomiędzy naszym światem fizycznym a płaszczyzną psychiczną. Wierzymy również, że jest to energia psychiczna, ponieważ większość poltergeistów odchodzi, gdy młoda osoba dorasta do wieku późnej nastolatki i / lub uczy się kontrolować swoje emocje.

Data: 28.02.2019 14:56

Autor: drewniany

Jakiś czas temu pisałem teorię (spiskową) o chińskim sabotażu zachodu (w szczególności USA), przez ciche wspieranie środowisk lewicowo-socjalistycznych.

https://www.lurker.pl/p/VKufRqP8i

Niepodważalnym faktem za to jest że, Niemcy stosują u nas dokładnie taką taktykę z tą różnicą że, nawet się z tym nie kryją.

Kolejna odmienność polega na tym że, w tym wypadku chory zaraża zdrowego.

Chiny przebyły wyjątkowo zjadliwe postacie pasożytniczej choroby kolonialnej oraz marksicy socjalistycznej, dzięki czemu nabrały odporności.

Jakby potencjalnie w USA wyszła podobna akcja z ChRL, byłaby inba jak z Pekinu do Waszyngtonu.

https://www.youtube.com/watch?v=iVN_wKC7b5s

Data: 28.02.2019 02:15

Autor: Jiren

Nie wiem co właśnie widziałem, wyskoczyłem na Orlen po karty SIM (zarejestrować kilka gmaili). Idę ciemnym chodnikiem, coś mi mignęło przed drogą, jakby coś chodnik przebiegło w poprzek, wielkości dziecka. Patrzę się w lewo, a tam plac zabaw i jakaś kobieca (dziewczęca sylwetka się huśta na huśtawce). Czujesz? 2:05, czarno jak w dupie (nieoświetlony plac zabaw), wiatr, pizga i ktoś się huśta. Olałem to, idę kawałek dalej, patrzę na chodnik, na środku stoi wielki kot. Odwracam się z powrotem na plac zabaw, huśtawka się rusza, nikogo nie ma. Odwracam się tam gdzie był kot, kota nie ma. Poszedłem do chaty. Uczucie jakbym tego kota miał na karku :D

"Wywoływanie duchów"

Data: 26.02.2019 23:03

Autor: MrHardy

xurl.pl

Śmierć bliskiej osoby jest wielką stratą i często pragniemy jeszcze raz spotkać się z tą osobą. Możliwości takie daje nam stary przepis magiczny, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze raz spotkać się z ukochaną, nieżyjącą osoba.

Przygotowania należy rozpocząć na czternaście dni przed główną ceremonią. Pokój do wywoływania powinien być tym miejscem, w którym zmarły często przebywał, ale może też być to inny pokój.

Należy zgromadzić tam wszelkie pamiątki po osobie wywoływanej: ubiory, przedmioty osobiste. Trzeba tam także ustawić jego portret, przykryć go białym woalem, otoczyć ulubionymi kwiatami i codziennie je zmieniać.

W czasie tych przygotowań myśleć często i czule o zmarłym, zaś nikomu z otoczenia nie okazywać afektów, jakimi się go obdarzało.

Należy żyć samotnie, niewiele spać i niewiele jeść: najlepiej raz dziennie. Ponadto każdego wieczoru o tej samej porze zamykać się w tym pokoju pamięci i palić niewielkie światełko, np. świecę woskową umieszczoną za plecami. I wtedy, odrzuciwszy woal z portretu, wpatrując się weń w milczeniu, okadzać go. Pokój opuść tyłem patrząc na zasłonięty znowu portret.

Podaj opis obrazka

Dzień wyznaczony na przywołanie zjawy ma być traktowany jako uroczysty już od samego rana. Stół w pokoju wywołania, ma być nakryty białym obrusem i zastawić do uczty we dwoje, złożonej z chleba, wina, winogron lub innych owoców. Ucztować w milczeniu, przy zakrytym portrecie. Do kielicha nalać wina dla ukochanej osoby i odkroić dla niej chleb. Poza tą strawą, na stole nie powinno się nic znajdować.

Wieczorem, o tej samej, co zwykle porze, trzeba wejść w milczeniu do pokoju, rozpalić ogień z drewna cyprysowego i siedmiokrotnie wrzucić w ogień kadzidło, wymawiając imię osoby, którą się chce ujrzeć. Nie odkrywaj jej portretu, potem zgaś świecę bądź lampkę i pozwól by ogień sam wygasł.

Podaj opis obrazka

Wtedy dorzuć wonności na żar i wzywaj Boga z rytuałem wiary zmarłej osoby, wyobrażając sobie jak ona by tę modlitwę mówiła i starając się jak najbardziej z nią utożsamić. Zamilknij na kwadrans, a potem głośno odezwij się do wywoływanej osoby, z całą miłością prosząc, by się ukazała.

Zakryj swą twarz i w myślach nadal błagaj i wołaj ją. Potem podniesionym głosem trzykrotnie zawezwij ją do ukazania się. Czekaj na kolanach z zamkniętymi lub zakrytymi oczami przywołuj ją w duchu, a następnie znowu pełnym miłości głosem przywołaj tę osobę. Po trzecim wywołaniu, zjawa powinna się ukazać oczom wywołującego.

Sposób ten jest o tyle ciekawszy, że w 1993 roku niejaki dr.Raymund Moody autor książki „Życie po życiu” przeprowadził badania nad wywoływaniem duchów i posługiwał się podaną metodą jak opisana wyżej. Większość uczestników doświadczyła wizji bliskiego zmarłego.

Podaj opis obrazka

Inną metodą na spotkanie się z duchami może być seans spirytystyczny. Przed seansem należy się do niego odpowiednio przygotować, mam tu na myśli rekwizyty, jakie powinny nam towarzyszyć podczas tego rytuału. Jednym z podstawowych elementów jest specjalna tabliczka „oui-ja” lub narysowana plansza, taka jak na rysunku lub podobna.

Na talerzyku lub kawałku płaskiego drewna należy wymalować strzałkę tak, aby w półmroku była ona dobrze widoczna.

Stolik, przy którym będzie się odbywał seans spirytystyczny nie powinien mieć żadnych metalowych połączeń i powinien być okrągły. Obok stolika zapalamy świecę i ząbek czosnku nacięty na krzyż, który zapobiega przybyciu larw astralnych i innych niepożądanych gości. Po modlitwie odmówionej przez wszystkich uczestników seansu osoba prowadząca prosi ducha, aby przybył i odpowiedział na pytania. Może to być jakikolwiek duch osób, które zeszły z tego świata, do których mamy jakieś pytania.

Siedząc przy stole należy obie stopy mocno oprzeć na podłodze, rozluźnić mięśnie i delikatnie oprzeć palce na brzegu talerzyka. Jeżeli w seansie bierze udział większa liczba osób, to na talerzyku można położyć tylko palce wskazujące.

Jeżeli pomimo pytań talerzyk przestał wskazywać jakiekolwiek litery czy odpowiedzi, to znak, że seans się zakończył. Wtedy należy podziękować duchowi lub duchom za przybycie. Odmówić modlitwę, zapalić kadzidło lub ziele bylicy i wyobrazić sobie, że duchy wracają w zaświaty. Pokój trzeba starannie wywietrzyć i uczynić w powietrzu pożegnalny znak krzyża. Po takim seansie, jest wskazane, aby wziąć kąpiel w soli, a następnie zaserwować sobie prysznic– raz ciepły– raz zimny, na zmianę.

Data: 26.02.2019 10:48

Autor: drewniany

Dziwnym wydaje mi się fakt że, w gimnazjum mieliśmy wycieczkę do Auschwitz.

Już jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego w tak młodym wieku oglądaliśmy tak drastyczną ekspozycję, która obejmowała ścięte pukle włosów, buty zamordowanych więźniów, wnętrze komory gazowej czy zdjęcia wychudzonych, nagich ofiar, teraz wpadł mi do głowy pewien pomysł.

Chodzi o to by młodym ludziom słowo "Żyd, Żydzi" kojarzyło się z obozami, prześladowaniami i hitlerowskimi nazistami.

W tym wieku każdy jest podatny i tak mocny przekaz zapada głęboko w pamięć, dzięki temu mi (i prawdopodobnie nie tylko) żydzi kojarzą się głównie z tymi ofiarami Holokaustu, jest to dodatkowo podsycanie tym że, media regularnie o sprawie przypominają.

Nie jestem zwolennikiem "cackania się" z młodzieżą, przeciwnie, uświadamianie w takich sprawach jest bardzo potrzebne, jednak uważam że, dla większości gimnazjalistów to za wcześnie (kto chce i tak zobaczy w necie), a taka wycieczka powinna mieć miejsce w szkole ponadgimnazjalnej.

Kto wie czy to nie celowe działanie kogoś w MEN będącego pod wpływem środowisk żydowskich, a nawet człowieka który za celowe szkodzenie dzieciom wynagrodzenie otrzymuje w… szeklach.

Zabójcza mgła

Data: 25.02.2019 20:17

Autor: MrHardy

paranormalne.pl

Zabójczy opar – naturalny i paranormalny zarazem.

Mgła grała główną rolę w wielu filmach. Zapewnia budzącą grozę atmosferę, a także grubą, niematerialną kurtynę, z której w każdej chwili może wyłonić się skradający się wampir, zgraja zombie, potwór ze szponami czy statek UFO. Mgła ukrywa to co nieznane.

Mgła może też zabić

Ogromna liczba nieopowiedzianych wypadków, na drodze i na morzu, jest skutkiem zmniejszenia widoczności przez mgłę. Statki polegają na latarniach i innych znakach nabrzeżnych podczas podróży. W San Francisco kierowcy mają do dyspozycji system alarmów w przypadku mgły, tzn. szereg kamer internetowych, które czuwają i alarmują w przypadku nadejścia mgły znad wybrzeża. Winę za wiele poślizgów i śmierci przypisano mgle pojawiającej się niedaleko Calhoun w Tennessee od wczesnych lat ’70 do ’90. W tamtym przypadku zabójczy opar został dodatkowo wzmocniony przez zanieczyszczenia wyprodukowane przez lokalną fabrykę.

Przez lata zdarzały się także przypadki, że mgła zabijała ludzi bezpośrednio. Właściwie to w każdym z tych przypadków mgła była nosicielem zabójczych, przemysłowych oparów.

Sześćdziesiąt Belgów zostało zabitych w 1930 roku, kiedy mgła skoncentrowała zanieczyszczenia w dolinie Meuse na sześć dni.

Prawie połowa populacji Donora i Webstera w Pennsylvanii, zachorowała w październiku w 1948 roku przez mgłę, zawierającą przemysłowe odpady z małych miasteczek. Mgła była tak gęsta, że nie widać było, co się dzieje po drugiej stronie ulicy. Liczba zgonów: 20.

Tysiące Londyńczyków zginęło w grudniu 1952 roku, kiedy toksyczna mgła zakryła niebo nad stolicą Anglii. Opar niosący zabójczą mieszaninę gęstego dymu dosłownie zatruł społeczeństwo i do dzisiaj jest uważany za jeden z największych i najbardziej zabójczych incydentów w historii. Czarna mgła była podobno tak gęsta, że ludzie nie widzieli swoich stóp, kiedy chodzili po ulicach Londynu. Zabójczy czas trwał od piątego do dziewiątego grudnia i ostatecznie około 12,000 ludzi zginęło od działania mgły.

3 maja 1989 roku mieszkańcy Culham w Oxfordshire byli nękani przez częste krwotoki z nosa, a także bóle gardła przez gęstą mgłę zasłaniającą niebo wioski.

W październiku 2005 roku miasto Lagos w Nigerii, zostało otoczone tajemniczą mgłą, która powodowała u ludzi różne poważne choroby. Po jakimś czasie, gdy ludzie zaczęli narzekać na częste bóle żołądka i dolegliwości oczne, gubernator tego regionu postanowił zamknąć szkoły – na wszelki wypadek. Ludzie, z powodu odoru nie mogli usiedzieć w swoich miejscach pracy, a widoczność zmniejszyła się do 100m. Testy laboratoryjne wykazały, że opary mgielne zawierały wysokie stężenie kwasu siarkowego. Przyczyną prawdopodobnie była pęknięta rura przewodząca ropę naftową.

Okazjonalnie, mgła zabijała nawet bez użycia zanieczyszczeń. Opary mgły zabiły więcej niż 5000 ptaków nad zatoką Fundy, pomiędzy New Brunswick i Nova Scotia w Kanadzie, w czerwcu 2004 roku. Ptaki najprawdopodobniej zmarły na skutek hipotermii, kiedy wleciały w zimną mgłę. Lokalni rybacy opowiadali, że ptaki dosłownie spadały z nieba, niektóre lądując martwe w rybackich łodziach.

To były przypadki normalnej mgły i normalnych zanieczyszczeń. Jednak są też mgły istniejącej w świecie zjawisk niewyjaśnionych i efekty działania takich oparów mogą być jeszcze dziwniejsze. Niektóre mgły powstają kiedy cząsteczki wody pływają w powietrzu tuż nad ziemią, a niektóre materializują się z nieznanych wymiarów.

Burza czasu

Błyszcząca strefa mgły, która przenosi tych, którzy w nią wejdą w inne czasy i wymiary brzmi jak zapowiedź filmu fantastycznego. W książce "Time Storms: Amazing Evidence for Time Warps, Space Rifts, and Time Travel", autor Jenny Randles stawia fascynującą tezę, a mianowicie twierdzi, że takie mgły naprawdę istnieją. Autorka udokumentowała wiele przypadków, kiedy niczego niespodziewający się ludzie, podczas jazdy, spaceru lub innej formy transportu natrafiają na błyszczącą, białą mgłę. Czasami, Ci ludzie znikają, aby pojawić się parę minut później w stanie oszołomienia. Pewien kierowca, który wkroczył w taką mgłę został przetransportowany 600 mil dalej od miejsca w którym był na początku(Historia opisana jest tutaj: https://www.thoughtco.com/become-a-paranormal-expert-2595160 – niestety po angielsku).

Jedna z naszych czytelniczek, sama siebie nazywająca „Cher”, opowiada o swoim możliwym spotkaniu z tą charakterystyczną mgłą: „Opuściłam podjazd pod domem, aby przejechać milę do miasta. Dopiero co zaczęłam jechać, kiedy niebo zasnuła ta dziwna mgła. Powoli przejechałam pół przecznicy, kiedy zobaczyłam bardzo jasne światło. Kiedy podjechałam bliżej, zobaczyłam stację benzynową Philips 66. Nie było jej tutaj dzień wcześniej. Oszołomiona znieruchomiałam, kiedy jakiś facet do mnie podszedł. Zapytałam go, jak stacja mogła zostać zbudowana przez jedną noc, a on spojrzał na mnie dziwnie. Następnie odpowiedział, że stacja stoi tutaj od ośmiu lat. Zapytałam go, gdzie jestem. Po poznaniu odpowiedzi dowiedziałam się, że jestem 300 mil od domu”.

Znikający batalion

Trzech żołnierzy było świadkami nieoczekiwanego zniknięcia całego batalionu w 1915 roku, kiedy mgła zdawała się pożreć ich wszystkich. Stało się to podczas niesławnej kampanii Gallipoli podczas Pierwszej Wojny Światowej. Trzech członków piechoty patrzyło jak bataliony regimentu Norfolk, maszerują w górę zbocza na wybrzeżu Suvla w Turcji i powoli znikają w gęstej mgle. Nigdy z niej nie wyszli. Potem ta trójka żołnierzy opowiadała, że kiedy ostatni z batalionów wkroczył w mgłę, ta uniosła się i dołączyła do innych chmur na niebie. Ich zniknięcie nigdy nie zostało wyjaśnione.

Duchy z mgły

Ariele D. opowiada historię zjawy, która wyszła z jasnej, niebieskiej mgły: „Był to środek czerwca, koło godziny 17.00 wracałem moim ogierem z domu sąsiadów. Kiedy oddaliłem się od ich posiadłości z jedną milę, zauważyłem coś naprzeciwko. To wyglądało jak mała ilość jasnej, niebieskiej mgły. Zsiadłem z konia i razem z nim podszedłem do dziwnej substancji. Po około ośmiu krokach zatrzymał mnie strach. Przeraziłem się ponieważ pierwszy raz w życiu miałem do czynienia z takim zdarzeniem( z duchem). Wyglądał na 25 lat, może trochę więcej. Jego skóra wyglądała na spaloną. Nosił stare ubranie; jego spodnie wyglądały jak podarte, jednak z perspektywy czasu trudno mi powiedzieć, ponieważ nie mogłem wtedy oderwać oczu od jego twarzy. Miałem akurat tyle czasu, żeby dobrze mu się przyjrzeć, a potem zniknął, powoli rozpłynął się w mgle, która następnie została porwana przez wiatr.

Mgła i trójkąt bermudzki

Czy „elektryczna mgła” jest odpowiedzialna za wiele niewyjaśnionych incydentów i zniknięć w niesławnym Trójkącie Bermudzkim? Tak uważają Rob MacGregor i Bruce Gernon i próbują to udowodnić w książce „Mgła”.

Gernon osobiście nył świadkiem tego dziwnego zjawiska. 4 grudnia 1970 roku, on, razem ze swoim ojcem lecieli swoim samolotem – Bonanzą A36 nad wyspami Bahama. Na drodze do Bimini natrafili na dziwne zjawisko chmurne, które polegało, na tym, że w chmurze wyryty był tunel, portal. Samolot zahaczył skrzydłem o krawędź tej „dziury” podczas lotu. Przez około 10 sekund, Gernon czuł się tak, jakby doświadczał zerowej grawitacji. Cała elektronika i system nawigacyjny na pokładzie oszalał. Wskazówka kompasu kręciła się w niekontrolowany sposób. Kiedy dotarli do końca tunelu, spodziewali się zobaczyć błękitne niebo. Zamiast tego, zobaczyli tylko mlecznobiałą mgłę – żadnego oceanu, nieba czy horyzontu. Po kolejnych 34 minutach znaleźli się nad plażą w Miami – normalny lot do Miami powinien trwać przynajmniej 75 minut.

MacGregor i Gernon wierzą, że elektryczna mgła, którą Gernon doświadczył, mogła być odpowiedzialna za takie znane zniknięcia jak zniknięcie Lotu 19, lub innych samolotów i statków.

Strzeżcie się mgły

Film podsumowujący wszelkiego typu ateistów i racjonalistów.

Data: 25.02.2019 08:54

Autor: niewinda

youtube.com

Ateistów dodałem do tytułu sam, dlatego, że twierdzą, że po śmierci nie ma niczego. Tymczasem jeśli dobrze mi się wydaje, to osoba pokroju pana Jackowskiego bardziej jest medium komunikującym się ze zmarłymi niż jasnowidzem.

Nie twierdzę, że nie ma żadnych zdolności jasnowidza, twierdzę, że ma dużo lepiej udokumentowane dowody na odczytywanie informacji od zmarłych niż na temat przewidywania przyszłości w życiu ogólnym.

Trójkąt de la Burle

Data: 24.02.2019 23:15

Autor: MrHardy

paranormalne.pl

We Francji jest miejsce, które przeraża i fascynuje. W południowej części Masywu Centralnego odnotowano ponad 60 katastrof lotniczych, dlatego nazywany bywa francuskim Trójkątem Bermudzkim. Świadkowie donoszą, że wypadkom towarzyszą świetliste kręgi czy niezidentyfikowane pojazdy.

To cmentarzysko samolotów bywa również nazywane Trójkątem Śmierci, Trójkątem Sewennów czy Przeklętym Trójkątem. Niektórzy używają określenia Prostokąt Śmierci. Jednak przyjęło się nazywać ten teren Trójkątem de la Burle.

‒ Nazwą la Burle określać się zwykło wiatr wiejący w tamtej okolicy. Delikatny, niegroźny wiatr nosi nazwę Białego Burle, a gwałtowny, wiejący z olbrzymią siłą to Czarny Burle ‒ opowiada Ewa Kubasiewicz-Houée, która we Francji mieszka od 31 lat i napisała książkę "Miejsca święte, miejsca przeklęte. Tajemnice południowej Francji". ‒ Ten Noir Burle bywa niebezpieczny, ale nie aż tak, żeby aż tyle samolotów mogło się rozbić na tamtym terenie. Bardzo wiele z tych wypadków miało miejsce przy dobrej pogodzie ‒ mówi Polka.

Miejsce występowania francuskiego Trójkąta Bermudzkiego / Google Maps

To przeklęte miejsce jest umiejscowione w górach Sewenny, pomiędzy szczytami Mézenc Puy en Velay i Masywem Pilat, na terenie Oksytanii we Francji. Nie latają tu samoloty pasażerskie, ale maszyny wojskowe i małe samoloty sportowo-turystyczne.

Pilot nagle traci panowanie nad maszyną

– Lista wypadków jest bardzo długa, trudno je wszystkie wymieniać, ale łączą je podobne okoliczności. Świadkowie, którzy przeżyli katastrofy, wspominają nagłe zmiany temperatur. Opowiadali, że najpierw zrobiło się bardzo gorąco, potem bardzo zimno. Pilot tracił panowanie nad samolotem i pikował. Jak choćby brytyjska maszyna przelatująca nad Pot-au-Noir, która zerwała dachy kilku domów i wylądowała na głównej ulicy miasta, powodując wielki pożar – opowiada autorka książki.

Podaj opis obrazka

Podaj opis obrazka

Piloci zdążyli się katapultować. Gdy ich odnaleziono, zgodnie stwierdzili, że samolot nagle zaczął wydawać dziwne dźwięki i zaczął szybko spadać. Mieszkańcy zauważyli, że tym dziwnym zdarzeniom towarzyszyły nietypowe zjawiska, takie jak obecność świetlistych kul, ale nikt nie dawał im wiary.

Do czasu, gdy 31 grudnia 1964 r. o godz. 9:00 dwa wojskowe samoloty zderzyły się w powietrzu i spadły, rozbijając się na tym górzystym terenie. Piloci nie przeżyli, a komisja badająca wypadek, mimo skrupulatnej analizy, nie potrafiła znaleźć logicznego wytłumaczenia. "Tubylcy" nie odpuszczali i składali zeznania na policji, twierdząc z powagą, że wokół lecących samolotów widzieli sześć różowawych świetlistych kul. Świadkowie nie znali się, nie mogli się ze sobą kontaktować, więc zbieżność składanych zeznań mocno zastanowiła mundurowych. Od tego momentu datuje się sława tajemniczego Trójkąta de la Burle.

Podaj opis obrazka

Pytań coraz więcej

Zaczęto szeptać, że to UFO. Sprawą zainteresowali się dziennikarze. A pytań zaczęło powstawać znacznie więcej. Niestety nie malała liczba katastrof. Jedna z najbardziej dotkliwych i zagadkowych jednocześnie zdarzyła się 21 stycznia 1971 r. Maszyna z wojskowymi i uczonymi na pokładzie (wśród nich był m.in. "mózg" francuskiej energii atomowej) nagle runęła, rozbiła się na miejscu. Zginęło 21 osób, w tym 7 osobistości.

Za przyczynę wypadku podano wiejący Burle Noir, ale wielu świadków twierdziło, że samolot otaczały świetliste, niebieskawe i różowawe pojazdy. W 2010 r. zdarzył się kolejny nietypowy wypadek w samolocie lecącym z Perpignan do Paryża. Piloci zeznali, że gdy przelatywali nad Masywem Centralnym, nagle w kabinie pilotów poczuli zapach siarki, i to na tyle intensywny, że jeden z nich stracił przytomność. Po wylądowaniu na paryskim lotnisku odbyła się inspekcja maszyny, ale niczego szczególnego nie stwierdzono.

Podaj opis obrazka

Dziwne światła

Rok później, latem, w mieście Saint-Just-Malmont ktoś widział przez kilka minut okrągłą świecącą kulę. Młoda dziewczyna zgłosiła policji obecność na niebie świecącego pojazdu w kolorze bladoniebieskim. Obiekt w kształcie cygara zauważyła też ekipa rugby nad stadionem w Vichy. A we wrześniu tego samego roku rzekome UFO widziano aż 6 razy.

– To nie są zmyślone wydarzenia, tylko prawdziwe historie. Fakty. Tych relacji i świadków jest naprawdę dużo. Można je znaleźć w prasie i archiwach, kiedy świadkowie zeznawali, że często przed katastrofą samoloty znajdowały się w otoczeniu jakichś dziwnych świateł czy niezidentyfikowanych pojazdów – zapewnia Houée.

Podaj opis obrazka

Naukowcy badają sprawę

Naukowiec z NASA, Friedmann Freund, przekonywał, że lot samolotów zaburza aktywność sejsmiczna. Inni naukowcy snuli hipotezy, że efekt migoczących świateł mogą wywoływać spadające meteoryty lub świecące szczątki sztucznych satelitów spadających na Ziemię. Prof. Erling Strand, twórca programu badawczego Hessdalen, twierdził, że to, co my rejestrujemy jako dziwne światła, to obiekty latające, przesuwające się z prędkością nawet do 3 tys. kilometrów na godzinę…

Podaj opis obrazka

– Niektórzy mówią, że Sewenny od zawsze uważane były za ziemię magiczną, za miejsce licznych mitów i legend. Nawet jeżeli by dać wiarę takim stwierdzeniom, to mimo wszystko z całą mocą trzeba podkreślić, że katastrofy przytoczone w mojej książce wydarzyły się naprawdę.

Data: 24.02.2019 16:10

Autor: drewniany

Popuśćmy wodze fantazji i teoretyzujmy, zapraszam do dyskusji na hashu :')

Zachowanie białych, heteroseksualnych facetów, popierających sprowadzanie egzotycznych mężczyzn imigrantów, pomagający feministkom w akcjach typu #metoo i odwalajacych inne akcje które bezpośrednio uderzają w ich grupę społeczną, a pośrednio w całe społeczeństwa i państwa jest zadziwiające.

W związku z tym że, #metoo wybuchło w USA, naszła mnie myśl że, część z popleczników, zwłaszcza organizatorzy, może być agentami, płatnymi trollami których wynagrodzenie wypłacane jest w … juanach.

Inną teorią jest to że, Rosja celowo podsyca konflikt w Syrii celem uderzenia w Europę, przez zalanie jej nieskorymi do pracy, agresywnymi i atrakcyjnymi dla miejscowych kobiet facetami.

Wielce prawdopodobne iż Chiny także przykladają do tego rękę, ponieważ takie akcje odciągają uwagę zachodu od wyczynów Rosji i ChRL, jednocześnie osłabiając go od środka.

Chiny rozrosły się przez to że, amerykańska administracja była zajęta Bliskim Wschodem, a demokraci byli i są zwolennikami nie tylko toczenia takich wojen, ale także masowego przyjmowania imigrantów.

Ostatnią teorię jest to ze, Korea Północna jest "nieobliczalnym, atomowym wariatem" pełniącym rolę karty przetargowej w relacjach Chin z Japonia, Koreą Południową i USA.

Data: 22.02.2019 12:27

Autor: Roszp

Znacie ten obrazek z chlebem dla gamerów? ;)

Podobnie jest z zasilaczami dla audiofilów. Tropię absurdy w tej branży, wczoraj ktoś na jednej z grup zapytał o opinię na temat FILTRA SIECIOWEGO marki Dynavox. Przyjrzyjmy się temu urządzeniu. W środku jest rozgałęziacz zasilania, płytka z kilkoma opornikami/kondensatorami czy co to tam jest i kawałek miedzianego druta owinięty wokół tak zwanego toroida. Czyli de facto w dużym chassis otrzymujemy listwę zasilającą z filtrem (widzi ktoś bezpiecznik? :D ), musimy za to zapłacić całe 700 zł. Oczywiście jest to opcja budżetowa, można drożej. Wtedy dają chyba grubsze kable do leda i bezpiecznik xDD

P.S. opcja dodawania zdjęć z panelu edycji posta (na górze) coś nie śmiga ;)

Kosmiczne Opowieści: Pierwszy Kontakt z Obcymi - jak powinien wyglądać?

Data: 16.02.2019 19:22

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Oficjalny kontakt z cywilizacją pozaziemską byłby jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości. Warto się zatem zastanowić nad tym jak taki pierwszy kontakt powinien przebiegać oraz do czego mógłby nas doprowadzić.

Youtube i ich chamskie ukrywanie naszych komentarzy

Data: 07.02.2019 19:10

Autor: luckey

zarabiam.com

Czy wam też to syfiaste youtube ukrywa wasze komentarze po wylogowaniu? Nie przeklinam, nikogo nie obrażam, piszę normalne komentarze, przez 5 minut po wylogowaniu są, a potem youtube je ukrywa. Oczywiście inne komentarze ludzi z bluzgami nie są usuwane na yotube, czy nawet ukrywane. Czy to chodzi może o poprawnosć poliytyczną, że jak skrytykujesz mordowanie dzieci przy aborcji to juz pilnują twoje komentowanie na tym syfiastym youtube?

Odkrycie karłowatej galaktyki Bedin 1

Data: 07.02.2019 18:38

Autor: solus_ipse

solarsystem.nasa.gov

Naukowcy przypadkiem znaleźli galaktykę, małą i bardzo starą tzw. "żywą skamielinę",

co zakakujące ukrywała się względnie niedaleko nas.

Jak twierdzą astronomowie, którzy ją odkryli, galaktyka ma prawie ten sam wiek co wszechświat.

Może dać to lepszą sposobność do spojrzenia na to jak wyglądał początek wszystkiego.

Ta mała galaktyka znajduje się zaledwie (w skali kosmosu) 30 milionów lat świetlnych od nas,

mimo to jest na tyle ciemna i odległa, że odkryto ją przypadkowo.

Naukowcy zaobserwowali ją w czasie, gdy używali Teleskopu Hubble do badania białych karłów

w gromadzie kulistej znanej jako NGC 6752, która jest częścią Drogi Mlecznej i znajduje się 13 tys. lat świetlnych od nas.

Mieli zamiar wykorzystać gwiazdy do obliczenia wieku klasteru.

Podczas badań, dostrzegli mały system gwiazd na krawędzi obserwowanego obszaru.

Po analizach, stwierdzili że obiekty te nie należą do gromady NGC 6752,

lecz są położone miliony lat świetlnych od tej strefy.

Ta mała, lecz długa galaktyka otrzymała nazwę Bedin 1 na cześć swego odkrywcy Luigiego Bedina.

Liczy sobie około 3000 lat świetlnych, co jest drobnostką porównując to do rozmiarów naszej galaktyki – ok. 100 tys. lat świetlnych średnicy.

Przez swą niewielką jasność jest ledwo dostrzegalna. Te wszystkie właściwości pozwalają astronomom na zakwalifikowanie jej do galaktyk sferycznych, karłowatych. Obiekty te są określane jako małe i ciemne, a także jako te które nie posiadają międzygwiezdnego pyłu i mają ubogą historię formacji gwiazd. Ten rodzaj obiektów nie jest czymś niespotykanym, ale to odkrycie jest dziwne pod wieloma względami. Bedin 1 jest ekstremalnie odizolowany, znajduje się w odległości 30 milionów lat świetlnych od naszej galaktyki, a 2 miliony lat świetlnych od swojego najbliżego sąsiada galaktyki spiralnej NGC 6744, podobna odległość dzieli nas od Andromedy. Jest to najbardziej odizolowana, znana galaktyka karłowata.

Źródła:

https://solarsystem.nasa.gov/news/831/hubble-accidentally-discovers-a-new-galaxy-in-cosmic-neighborhood/

https://en.wikipedia.org/wiki/Bedin_I

Przypadek Omm Seti

Data: 05.02.2019 17:47

Autor: kierowcasolarisa

olabloga.eu

Kiedy Dorothy miała sie­dem lat, sen o budynku z kolum­nami zaczął nabierać sensu. Katal­iza­torem stała się fotografia, pod którą wid­niał pod­pis: Świą­ty­nia Seti I w Aby­dos. W zetknię­ciu z nią dziew­czynka krzyknęła z radoś­cią do ojca: To jest mój dom! To tutaj mieszkałam! – po czym z nutą smutku w głosie dorzu­ciła: Ale dlaczego wszys­tko jest w ruinie? I gdzie jest ogród?

Jeśli zaś chodzi o ogród, będący jej obsesją, został on w końcu odkryty przez arche­ologów, właśnie w punkcie, w którym Dorothy twierdz­iła, że się zna­j­duje (od połud­niowej strony świą­tyni).

Podróżnik z przeszłości

Data: 04.02.2019 23:07

Autor: p0mian

rebelianci.org

Jest rok 1950, człowiek z bokobrodami jak baranie kotlety i w łachmanach z epoki wiktoriańskiej pojawił się na Times Square. Świadkowie zdarzenia twierdzili, że wyglądał na bardzo zaskoczonego. Kilka minut później został potrącony przez auto w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

Tajemnicze błyski na powieszchni księżyca

Data: 04.02.2019 19:59

Autor: Botak

strefa44.pl

Na powieszchni Księżyca można zaobserwować niewyjaśnione zjawiska optyczne, objawiających się w postaci jasnych błysków widocznych na jego powierzchni.

MH370 - Największa ZAGADKA Lotnictwa ROZWIĄZANA

Data: 04.02.2019 15:23

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Zaginięcie samolotu MH370 zszokowało cały świat, jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się aby zaginął tak duży samolot bez jakiegokolwiek śladu, mimo że wraku nie znaleziono, śledczy już wiedzą co się kryje za tym lotem widmo, w tym odcinku przedstawie wam raport końcowy NTSB.

3 osoby w jednym ciele - historia Chris Sizemore

Data: 04.02.2019 04:04

Autor: soochy

youtube.com

Pod koniec długotrwałego leczenia, ujawniła się Chris Sizemore – ostatnia z 22 osobowości. Swoją niezwykłą historię Christine opisała w książce ,,Jestem Ewą”, w której wyjaśniła, że istnienie jej licznych osobowości było ,,osobliwym mechanizmem obronnym, pozwalającym radzić sobie z rzeczywistością.

Data: 03.02.2019 23:42

Autor: olo

Już widze że wypok zaczyna podpierdalać moje znaleziska :D Ja wiem że wszystkie to [ENG], sorki. Na wykopczaną spierdolinę nie wrzucam nic od czasów sajgonki2pięćdziesiąt, fanunzona itd. bo się to kompletnie rozlazło. Zaczynam wklejać tutaj a po kilku minutach już kopia na wypoku :)

Tajemnicze zaginięcie dwóch holenderek w Panamie. Dziwne zdjęcia,dziwna historia

Data: 03.02.2019 19:30

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Dzisiaj przeanalizujemy pewną mroczną i tajemniczą historię. Jeżeli format się przyjmie, chętnie zrobię jakąś serię w tym klimacie. O historii Lisanne i Kris pierwszy raz przeczytałem kilka lat temu na Wykopie i natychmiast wydała mi się niezwykle niepokojąca. Bardzo chciałem zgłębić jej tajemnice, ale jak się okazało, jest to niemal niewykonalne. Wszystko co udało mi się dowiedzieć zawarłem w tym filmie. Pomysł na niego pojawił się dwa lata temu, a kosztował mnie cztery miesiące intensywnych prac. Mam nadzieję, że było warto. Jako, że film jest bardzo długi poniżej podaję wskazówki jak trafić do kluczowych jego momentów, w razie gdyby ktoś chciałby go sobie podzielić na kawałki: 00:00:00 – Wstęp 00:01:03 – Skrót historii 00:08:30 – Dokładna analiza wydarzeń 00:29:51 – Śledztwo 00:53:30 – Popularne teorie 01:11:47 – Teoria spiskowa 01:12:46 – Moja teoria wydarzeń.

Czy żyjemy w symulacji komputerowej? (polskie napisy)

Data: 03.02.2019 18:54

Autor: soochy

youtube.com

Bardzo dobry temat na niedzielny wieczór. Skoro jesteśmy blisko stworzenia własnej autentycznej dla jej mieszkańców symulacji, to dlaczego nie mielibyśmy już w takiej być?

Core Debian developer wywalony za jakiegoś homofrasobliwego

Data: 03.02.2019 18:52

Autor: olo

lists.debian.org

1.Zwiększcie ilość znaków w tytule bo 80 znaków to sraczka.
2.Dodawajcie automatycznie jakiś hash #whatever jeżeli się nie wpisze, nie utrudniajcie ludziom życia. Lurker jest dla nich a nie oni dla niego.

Dziwny zamach i przedwczesne tweety..

Data: 03.02.2019 09:33

Autor: Linuksiarz

youtube.com

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Naukowcy udowodnili że jeśli uglądasz ten serial to twoje iq musi być powyżej...

Data: 03.02.2019 01:02

Autor: mikroblog

wcale nie cwele. Rick i morty to serial dla ciot pedałów i tzw. gejów

Data: 01.02.2019 16:39

Autor: UpadlySzczur

XD Sanjaya w formie tutaj wideo https://web.facebook.com/jasnastronamocyJSM/videos/2131524470409687/

Zablokujcie sobie archiwum x a nie minusujecie

po za tym przydał by się hash jsm, bo gdzieś trzeba to złoto wrzucać

Data: 01.02.2019 16:03

Autor: Sanay

Obejrzałem po raz 3 wypowiedz Dan Aykroyd'a na temat istot pozazięmskich https://www.youtube.com/watch?v=GQzMsItb46Q wciąż fascynuje mnie jego wiedza.

Data: 31.01.2019 22:07

Autor: Sanay

https://www.youtube.com/watch?v=GQzMsItb46Q
Polecam wypowiedz Dan Aykroyd'a który fascynuje się ufo i zjawiskami niewyjaśnionymi, swoje doświadczenie posiada już do kiedy był małym chłopcem, pierwsze doświadczenie z dokumentacją ufo miał w TV i od tamtego momentu z dziennikarskim zapałem śledził i monitorował temat obcych przybyszy z kosmosu.

Data: 31.01.2019 20:18

Autor: Mandarlin

Sponger w Dakocie Południowej, USA. Zdjęcie wykonane w 1993, tuż po przejściu huraganu Leonardine. Przedstawia imigranta z Rosji Kristofa Kiernozova, na tle pogorzeliska, rąbiącego drewno do ogrzania tego, co zostało z jego domu. Najbardziej charakterystycznym elementem zdjęcia jest bez wątpienia postać w czerwonej kurtce. Wielu ludzi często utrzymywało później, że widywało go w obu Dakotach i Montanie, tuż po katastrofie, jednak nikt nie potrafił go zidentyfikować. Wizytom mężczyzny w miasteczkach tych stanów miały nierzadko towarzyszyć makabryczne odkrycia takie jak zmasakrowane zwierzęta domowe (ślady wskazywały na ludzkie, niepełne, uzębienie). Tydzień po wykonaniu fotografii, Kristof został znaleziony martwy z rozbitą głową i rozszarpaną szyją. Mężczyzny ze zdjęcia nigdy więcej nie widziano. Ludzie mieszkający w okolicy zwykli nazywać go ironicznie "Czerwonym kapturkiem".
autor polskiburger4-40

Data: 31.01.2019 19:03

Autor: Mandarlin

Autor z wykopu - polskiburger4-40

Mężczyzni na zdjęciach to poszukiwani od ponad 20 lat mordercy.
Anthony "Piggy Pig" Cazzo di Maiale, pochodzący z rodziny włoskiej, i Darren McDrywhore, irlandczyk, należeli do przestępczej rodziny Bobollano z Kiczikago. Urodzeni w późnych latach 40-stych, wychowani na jednym podwórku, pchnięci biedą i brakiem perspektyw, już w latach 60-tych zaczęli kraść samochody, później spirytus. W roku 1973 zaczęli pracować w jednym z kasyn dona Bobollano jako ochrona, organizując również własne interesy takie jak przemyt konserw i sprzedaż rozpuszczalnika. Od roku 1979 pracowali jako osobista ochrona szefa gangu, a po jego śmierci w 1985 syn dona, który przejął władzę, Pedro "Black"/"5 a.m." Bobollano, wyznaczył ich na stanowiska "cyngli", czyli morderców na zlecenie. Szacuje się, że na terenie stanów Illinois, Indiana i Wisconsin, dokonali około 48 morderstw w 12 lat, jednak uchodziły im one na sucho. Prawdziwym powodem ich statusu poszukiwanych jest tzw. "Kanadyjskie czyszczenie pieca". W marcu 1997 roku Piggy i McDrywhore na zlecenie Pedro wyjechali do Kanady i przemierzając drogę z Tontoronto do Kubek City, w tydzień, zamordowali 19 osób, rywali Bobollano i ich zaufanych ludzi. Po tych wydarzeniach zniknęli bez śladu. Dopiero w lipcu znaleziono spalony wrak ich samochodowu, wiśniowego Vauxhalla, z dwoma ciałami, oraz nadpalonym przewodnikiem po ziemi podlaskiej-bandyckiej w środku. Biegli stwierdzili jednak, że ciała nie należą do poszukiwanych. W tym miejscu historia się urywa i pozostaje niezbadana do dziś.
W Kanadzie, dość ironicznie, nazywa się ich "Boner & Clyde"

PrzeciekDoInternetuPRZEKAŻ!PawełAdamowicz ŻYJE! To przekręt aparatu państwowego!

Data: 31.01.2019 12:09

Autor: UpadlySzczur

mega.nz

Kolejny film od foliarza Sanyai. Można się uśmiać! (。◕‿‿◕。)

codziennysanyaja

Linki:
https://mega.nz/#!0Y1imYKK!I7EGiHGNbRkyTzkqC_1lPkK4Gw3U-GqYEK2InI8NPV0 lub na FB
https://web.facebook.com/jasnastronamocyJSM/videos/847068798957430/

Tajemnicza śmierć grupy Diatłowa. Studentów zabiły testy rakietowe?

Data: 31.01.2019 11:32

Autor: Zodiac

rmf24.pl

Od 60 lat Rosjanie głowią się nad zagadkową śmiercią dziewięciorga uczestników wyprawy w góry Uralu. Organizacja zajmująca się upamiętnianiem śmierci tzw. grupy Diatłowa twierdzi, że dotarła do dokumentów rzucających nowe światło na sprawę

YouTube będzie rzadziej polecał filmy zawierające teorie spiskowe

Data: 28.01.2019 22:37

Autor: Asztom

rp.pl

YouTube dokona zmian w algorytmie odpowiedzialnym za polecanie użytkownikom nowych filmów do obejrzenia, tak aby ograniczyć tempo rozprzestrzeniania się filmów zawierających teorie spiskowe - wynika z piątkowego wpisu na blogu firmy.