Data: 29.08.2019 03:02

Autor: LadacznicoOdporny

#allegro #januszebiznesu #prawo

Nie ma to jak o 2.30 przypominać sprzedającemu o tym, że nadal nie oddał mi kasy, jednocześnie informując, że właśnie założyłem dyskusję na Allegro.

Dostałem SMS, że dzisiaj przeleje mi pieniądze. Zobaczymy… Ten ostatni dzień mogę poczekać. Później spróbuję skorzystać z ochrony kupującego i przespacerować się do rzecznika.

Wcześniej składałem reklamację z tytułu rękojmi. 2x dojechał do mnie rozwalony przedmiot zamówienia. Głównie wina kuriera, ale to dostawca wybrany przez sprzedawcę, więc to on za to odpowiada. W poniedziałek zadzwonił i powiedział że odda pieniądze, szkoda, że wcześniej go trzeba było poganiać przez maila obietnicą wycieczki do rzecznika itp.

Coś już nie ufam typowi.

Jak sobie radzicie z problematycznymi sprzedawcami?

Ja chcę tylko odzyskać kasę, a nie robić mu pod górkę. Chciałem rozwiązać wszytko łagodną drogą, nie angażując osób trzecich. Szkoda, że mnie do tego zmusza :( Sprawa ciągnie się już prawie dwa miesiące od dnia zamówienia.

Data: 16.08.2019 17:27

Autor: ksajomi

Zamówiłem se na allegro pare ubrań, 13 opłaciłem, dzisiaj 16 a ten sprzedawczyk jeszcze nie wysłał bo tracking nie przesłany (wysyłka pocztex kurier 48). Pisać do niego na maila czy poczekać jeszcze? 🤔

Czas wysyłki ma 24h a rating 98,8

#shitposting #allegro #help

Data: 31.07.2019 13:47

Autor: Anty_Anty

Pierwszy raz chciałem coś kupić na raty przez allegro przy czym 90% chciałem wpłacić od razu ale nie, raty wyliczane są od ceny produktu i chu.. nie ma opcji aby tego zmienić.

No nic allegro może obejść się smakiem.

#allegro #zakupy

Prawdziwa płatność na fałszywym Allegro – uwaga na nowe oszustwo

Data: 07.07.2019 22:55

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #socjotechnika #Allegro #BlueMedia #EasySend #oszustwo #platnoscionline

Prawdziwa płatność na fałszywym Allegro – uwaga na nowe oszustwo

Złodzieje wymyślili, jak użyć prawdziwej strony pośrednika płatności na fałszywej stronie Allegro i ukraść w ten sposób pieniądze swoich ofiar. Oszustwo jest sprytne, więc warto o nim opowiedzieć i ostrzec internautów.

Przebieg oszustwa

To na czym polega oszustwo przestępców? Scenariusz jest prosty:

Oszuści zlecają w serwisie EasySend przelew na kwotę 1000 PLN na kontrolowane przez siebie konto.

Wybierają szybką płatność za pośrednictwem BlueMedia.

Ofiary, ściągnięte przez fałszywą stronę Allegro, zostają przekierowane na stronę prawdziwej płatności zleconej przez oszustów, gdzie płacą za przelew przestępców.

Oszuści otrzymują prawidłowo opłacony przelew z usługi EasySend.

Podsumowanie

Nie jest to jedyny scenariusz ataku, w którym przestępcy sprytnie używają prawdziwych mechanizmów szybkich płatności – kolejne opiszemy już wkrótce. Internautom pozostaje pilnie zwracać uwagę na adresy stron, na które wskazują linki przesyłane przez osoby oferujące atrakcyjne towary w internecie. Jeśli się przyjrzeć, to różnice łatwo zauważyć:

Data: 18.06.2019 09:38

Autor: bmbcz01

Nigdy, ale to nigdy już nie pójdę na rękę żadnemu sprzedawcy na allegro. Gościu wysłał mi uszkodzony sprzęt, wystawiłem negatywny komentarz, który usunąłem po jego prośbie i obietnicy wymiany. Dostałem tydzień później wiadomość, że zamówił tę część i jako, że jest to przesyłka zza granicy to może to potrwać. Jakoś się tak zdarzyło, że zapomniałem o sprawie, przypominając sobie jak już nie mogłem wystawić ponownie komentarza.

Janusz doskonale wiedział, że go nie skomentuję, więc nie raczył nawet odpisać na moją wiadomość.

To sobie teraz siedzę i zastanawiam się nad zamówieniem jak największej ilości najtańszych rzeczy tylko po to, żeby go zaspamować negatywnymi komentarzami. Legalne to? :D

#zalesie #allegro #januszebiznesu

Data: 11.05.2019 21:17

Autor: Thanos

szukam teraz jednej rzeczy na #Allegro. odkąd wprowadzili atrybut przedmiotu "powystawowe" (ang. refurbished), wielu sprzedawców swój używany gówno-towar wrzuca jako "powystatowy". co ta januszeria…

dla przykładu, poniższy fotelik gejmingowy jest w kategorii "powystawowe". oczywiscie w miniaturce nówka sztuka (zdjęcie od producenta). eh, jakiś spocony grubas na tym przeleciał całe World of Warcraft i ja teraz mam siedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#januszebiznesu