Tam, gdzie rosną dyrektywy — raport z obłąkanego miasta [eng sub]

Data: 10.07.2019 10:50

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #wiadomosci #europarlament #uniaeuropejska #polityka #SosnierzTV

Tam, gdzie rosną dyrektywy — raport z obłąkanego miasta [eng sub]

„Tam, gdzie rosną dyrektywy” czyli raport z miasta obłędu — reportaż, a może nawet dokument, ukazujący Parlament Europejski od środka.

Kilometry korytarzy w Strasbourgu i Brukseli wciągają jak labirynt. Wszystko co możesz zobaczyć to jednak tylko eklektyczna dekoracja. Prawdziwy labirynt to ciemna i kręta droga unijnej legislacji, nad którą nikt nie ma kontroli. Oto wielka maszyna do zadrukowywania kartek papieru bezsensownymi regulacjami. Maszyna, w której posłowie są tylko pasażerami, z których każdemu się wydaje, że trzyma kierownicę.

Wszystko tutaj woła: weź, napisz coś, weź ureguluj, weź, wypowiedz się. Jesteś taki ważny ! Nie pozwól innym wyprzedzić się w gorliwości ! Nie czekaj, napisz ustawę, a przejdziesz do historii, a jakieś wdzięczne lobby będzie Cię miało za bohatera. Śmiało, wszystko na Ciebie czeka — drukarki, tłumacze, sale posiedzeń . . .

@lukasj

12.07.2019 10:04

@ziemianin, Fajnie że w końcu to przetłumaczył, może ktoś spoza Polski to także obejrzy, a może nawet trafi to do całkiem szerokiego grona.

@ekoterrorysta

11.07.2019 12:15

@lukasj

12.07.2019 10:07

@ekoterrorysta, jeżeli jest taki, jak obecnie to lepiej wogóle go nie mieć. A wszelkie regulacje w 99% przypadków są szkodliwe. Mało tego – produkując tony nowych dyrektyw, nie dość że niszczą ogromne ilości papieru (pokazane na filmie), ale też zwykły obywatel chcąc coś działać we własnym zakresie, nie ma możliwości zapoznać się z nimi wszystkimi, a tym bardziej ich zrozumieć.

@ekoterrorysta

12.07.2019 11:01