Data: 25.11.2019 12:00

Autor: vundo_

Jestem absolutnie pewny, że gdybyśmy uprzątnęli całe państwo, nakazali szanować każdą publiczną złotówkę na każdym szczeblu administracji i ukarali winnych wszystkich przestępstw gospodarczych od 1989 roku na których straciło państwo oraz zabronili traktowania urzędów i państwowych spółek jako prywatnych folwarków do dojenia państwa, to okazałoby się że jesteśmy tak obrzydliwie bogatym państwem, że leninowska myśl o pozłacanych toaletach publicznych to jest nic, co my moglibyśmy sobie zafundować. U nas tak ta kasa przecieka przez ręce, że po prostu można sobie w łeb strzelić.

#gorzkiezale #polska

@AgentSpecjalnejTroskiFox

25.11.2019 12:40

@vundo_, Nie ma jak dokładnie kontrolować na co idzie każda złotuwa. Problemem też jest to że rządy zdzierają za nas 1500 samego zusu, przepędzając i odstraszając w ten sposób masę inwestorów którzy idą często do niemiec Czech itd. Wtedy też byśmy wiele więcej zarabiali, a i na osrane 500+ byłoby więcej. Teraz oni nam powoli masakrują budżet i niedługo nas czeka jakaś zapaść.

@Nietzsche

25.11.2019 12:47

@AgentSpecjalnejTroskiFox, jest jak ;)

  • e-administracja niczym w Estonii, okazuje się, że można wypierdolić 90% urzędników, bo wszystko robi AI

  • blockchain, kryptowaluta oparta o złotówki, do rozliczeń między resortowych, to sprawia, że żadna złotówka nie zginie i jest wydawana tylko na to, co jest potrzebne, każdą złotówkę można prześledzić

  • AI śledzące transakcje między restortowe

  • zamknięta "giełda", wymieniająca krypto-złotego, na PLN, ale tylko w dozwolonych przypadkach, jak zapłata za usługę dla prywatnej firmy, wszelkie anomalie byłyby wykryte przez AI, np. gdy urząd przepłaca nagle za usługę, znacznie powyżej średniej (np. usług dla innych urzędów w regionie)

Takim systemem można wychwycić łapówy, nepotyzm, drobne kradzieże, niegospodarność.

Tylko jest jeden problem, rządzą nami ludzie nie-IT, a gościa od IT zatrudnia się z publicznej oferty za minimalną krajową.

@vundo_

25.11.2019 12:49

@AgentSpecjalnejTroskiFox, właściwie to nawet nie chodzi o kontrolowanie, ale o wpojenie jakichś mechanizmów samokontroli urzędniczej i zaszczepienie zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Pieniądze są wspólne, to nie ruszam i nie kradnę, bo to służy społeczeństwu.

To jak klasowa zbiórka pieniędzy. Skarbnik wie, że nie może sobie pozwolić na kradzież bo reakcja będzie błyskawiczna. A w urzędzie? Może Cię złapią, może nie. A nawet jak Cię złapią i dostaniesz wyrok, to te tysiączki i tak nie zwrócisz, a z wyrokiem w zawieszeniu da się żyć.

@AgentSpecjalnejTroskiFox

25.11.2019 12:50

@Nietzsche, Żeby to wszystko wprowadzić musielibyśmy mieć rządy które nie sabotują UMYŚLNIE całego państwa i rodaków.

@BlaziuBlaz

26.11.2019 00:01

@AgentSpecjalnejTroskiFox, @vundo_ i obywateli bardziej ogarniętych. Zresztą tylko bezczelni krętacze pewni siebie pchają się do koryta.

@AgentSpecjalnejTroskiFox

26.11.2019 00:34

@BlaziuBlaz, na zachodzie mają bardziej ogarniętych i nikt nie powywiesza skorumpowanych sabotażystów którzy naściągali najeźdzców w celu zniszczenia życia ludziom.

@AgentSpecjalnejTroskiFox

26.11.2019 12:47

@BlaziuBlaz, wiesz jak przestępcy mają w garści sądy i resztę to jak chcesz wlaczyć z przestępcami?