Data: 20.04.2020 22:12

Autor: Fallen

Nie chce wyjść na foliarza czy fana teorii spiskowych ale co jeśli ten cały dym z Covid-19 na świecie to pewnego rodzaju temat zastępczy? Owszem, wirus istnieje, zabija mniej lub bardziej ale… mam takie przeczucie, że to wszystko ma drugie – dużo straszliwsze dno, może nawet nie związane z chorobami… zupełnie inne zagrożenie, globalne i to nie ze strony mocarstw, terrorystów czy ogólnie ludzi. ( ಠ_ಠ)

Pamiętam jak koło roku temu, jeszcze pod starym nickiem pisałem tutaj, że coś wisi w powietrzu… jakaś wojna, kryzys albo inna destabilizacja (╥﹏╥) czemu nie mogłem tak trafić z numerami w EuroJackpot…?

#przemyslenia #covid19 #koronawirus

@BlaziuBlaz

20.04.2020 23:42

@Fallen, jeszcze trochę takich trafnych spekulacji i nam zamkną Lurka.

@ChopinHeuer2137

20.04.2020 23:09

@Fallen, myślę podobnie. Dokładnie to pomyslałem sobie że jakies wielkie głowy trzymające sznurki zebrali sie na naradzie i wyglądało to mniej wiecej tak

"no dobra panowie, jest ten wirus, rozplenił sie po świecie – nic z tym nie zrobimy. Zatem pomyślmy jak wykorzystać te sytuację aby nam sie przysłużyła"

@reflex1

20.04.2020 22:37

@Fallen, Temat zastępczy to nie jest. Znaczy wirus na bank nie powstał specjalnie aby coś zatuszować. Ale na bank zostanie wykorzystany do zatuszowania czegoś.

@false_nine

20.04.2020 22:35

@Negan

20.04.2020 22:40

@false_nine, ten cały kryzys jest dobry, nastąpi przemodelowanie cywilizacji. Ludzkość zapędziła się w szaleńczej konsumpcji – żryć, wydalać, żryć – kupować. Nawet się rozmnażać przestała (cywilizacja zachodnia). Ktoś wreszcie przewraca świat do góry nogami i będziemy produkować to, co realnie rozwiązuje problemy ludzkie, a nie dostarcza np. głupich filmików na youtube.

@false_nine

20.04.2020 22:41

@Negan

20.04.2020 22:49

@false_nine, z tym raczej problemu nie będzie. Problem mogą mieć spółki technologiczne, dostarczające masową rozrywkę. Teraz mamy lock down, o tym się też zbytnio nie mówi, ale np. Google traci miliardy dolarów bo reklama internetowa podupadła im. Adwords/admob miały dobrą synergię z realnym światem. Reklamowała się w Polsce Toyota, mbank, VW, Mcdonalds i dziesiątki firm ze świata fizycznego. Mi zarobki w admobie spadły 5x… ;) zarabiałem 600$ dziennie, teraz <$150

Chwilowo zyskują takie strony jak pornhub, steam, itp. ale żeby ktoś tam wydawał pieniądze, musi je najpierw zarobić. Nie mniej jednak świat władował biliony dolarów w firmy/startuppy o tematyce "o gównie i o wszystkim". U nas będzie to słynny portal dla bezdomnych, w USA będzie to Facebook i Uber. Facebook traci również gigantyczne środki na reklamie i skorzystał z amerykańskiej tarczy antykryzysowej by dać reklamodawcom bony. Uber nigdy nie przynosił zysku.

Coraz więcej widzę artykułów na stronach biznesowych w stylu "po chuj my produkujemy tyle niepotrzebnych nikomu dóbr" xD

Nie wiem co dalej będzie ;)