W bankomaty uderzył koronawirus. Niektóre banki ograniczają wypłaty gotówki

Data: 27.06.2020 18:22

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #banki #bankomat #wyplatygotowki #limitywbankomatach

Właściciele sieci bankomatów wprowadzają limity jednorazowych wypłat, a PKO BP, dysponujący największą siecią własnych bankomatów, rozważa ograniczenia dla obcych klientów.

W bankomaty uderzył koronawirus. Niektóre banki ograniczają wypłaty gotówki

Polacy tuż przed i już po okresie lockdownu oraz zamrożenia gospodarki wypłacili ogromne kwoty, które trzymają w domach. „Dla sieci bankomatów jest to prawdziwy dramat” – ocenia „PB”. Dlatego też, by zwiększyć rentowność biznesu, przed dwoma tygodniami największy niezależny operator bankomatów Euronet, wprowadził limit jednorazowej transakcji w wysokości tysiąca złotych.

Niedługo potem w ślady konkurenta poszła druga niebankowa sieć – Planet Cash, ustalając ograniczenia w tej samej wysokości – dodaje dziennik. W przypadku Planet Cash limity nie obowiązują klientów banków: ING, Getin, BNP Paribas, BPS i mBank"

@drit

27.06.2020 20:32

@ziemianin,

"Polacy tuż przed i już po okresie lockdownu oraz zamrożenia gospodarki wypłacili ogromne kwoty, które trzymają w domach"

Trochę późno a jednak dotarło -trzymanie walut w banku gwarantuje stratę.

Mega inflacji nie widać to widać, że wiara w zwiększenie stóp procentowych nie umarła w narodzie, czeka on by z powrotem wpłacić kasiorkę na konto.

Banki mają ustawowy obowiązek trzymania niewielkiej części realnej waluty, reszta jest wirtualna.

Łapę sobie dam uciąć, że wszystkie tutejsze banki nie spełniają wymagań prawa bankowego w względzie utrzymywania bezpiecznej ilości makulatury.

Ale to nic złego, wszak i tak wyjęte są spod tutejszej jurysdykcji (dziękować Belce) i można im naskoczyć z obu nóg naraz.