@PanFizyk

20.08.2020 01:33

@Starszyoborowy, To uznanie Palestyny to tylko wymówka. Arabia Saudyjska to akurat takie samo pod względem moralnym państwo jak Państwo Islamskie, tylko oni w pierwszej kolejności nad zabijaniem niewiernych wolą zbijać z nimi interesy. Poza tym cele mają te same.

@Pajonk_STRACHU

20.08.2020 00:18

Nie chce mi się teraz szukać jak to leciała o dokładnie, ale w którejś przepowiedni(?) było coś o "kiedy zaczną mówić i nawoływać o pokoju".

No dobra znalazłem :)

1 Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. 2 Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy1. 3 Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą2. 4 Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. 5 Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. 6 Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi! 7 Ci, którzy śpią, w nocy śpią, a którzy się upijają, w nocy są pijani. 8 My zaś, którzy do dnia należymy, bądźmy trzeźwi, odziani w pancerz wiary i miłości oraz hełm nadziei zbawienia3. 9 Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, 10 który za nas umarł, abyśmy, czy żywi, czy umarli4, razem z Nim żyli. 11 Dlatego zachęcajcie się wzajemnie i budujcie jedni drugich, jak to zresztą czynicie.