Polska i Węgry oficjalnie nie chcą uchodźców, a wpuszczają coraz więcej imigrantów zarobkowych

Data: 06.11.2019 10:43

Autor: kisiel

kresy.pl

Mimo oficjalnych deklaracji o nieprzyjmowaniu uchodźców, Polska i Węgry ściągają coraz więcej imigrantów zarobkowych, głównie Ukraińców – pisze szwajcarski „Neue Zuercher Zeitung”. Gazeta twierdzi, że „imigracja jest koniecznością” i że obecne decyzje rządów tych krajów to tylko początek.

W weekendowym wydaniu szwajcarskiej gazety „Neue Zuercher Zeitung” (NZZ) zamieszczono artykuł dotyczący polityki migracyjnej Polski i Węgier. Zdaniem autora, oba kraje demonstracyjnie odmawiają przyjmowania uchodźców, podczas gdy jednocześnie „potajemnie” sprowadzają coraz więcej imigrantów zarobkowych spoza Europy.

#polityka #polska #wegry #newsy #newsyzeswiata

@Lukmar

06.11.2019 12:03

@kisiel, Po pierwsze to chyba żadna tajemnica. Po drugie moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Im kraj bardziej rozwinięty tym większy jest problem z zapewnieniem tzw taniej siły roboczej. Zamiast ściągać potencjalnie niebezpiecznych muzułmanów, bierzemy bliższych nam kulturowo Ukraińców albo w miarę bezpiecznych Hindusów czy innych szeroko pojętych azjatów.

@Monte

06.11.2019 12:29

@Lukmar, A czasem grooming gang w UK to nie są Azjaci?

@Lukmar

06.11.2019 13:08

@Monte, Szczerze to nigdy o tym nie słyszałem. W Polsce azjaci są moim zdaniem najbardziej zasymilowaną i najlepiej zachowującą się wobec gospodarzy mniejszością i wydaje mi się że mają taką opinię niezmiennie od lat 90.

@CzarnyPasWKumitsu

12.11.2019 22:46

@Lukmar, Ło panie. Prawda, że spokojną wobec Polaków, ale z tą asymilacją to duża przesada. To są grupy hermetyczne, tylko różnią się od np. arabów etc. tym, że nie są fanatykami religijnymi. Ale spróbuj np. umawiać się z Azjatką i niech Cię jej rodzina zaakceptuje. Mission (almost) impossible. Z ukraińcami bywa różnie, ale np. podobnie do Azjatów oceniam stan mniejszości ukraińskiej w Polsce. Nigdy nie będziesz dla rodziców za dobry bo: jesteś z krwi tych represjonujących, jesteś za mało łemkowski, bojkowski i inne uje muje dzikie węże. Przerabiałem ja, przerabiało kilku kolegów. Smutne, ale pod wpływem opinii rodziców dziewczyny odpuszczały i szukały sobie kogoś "ze swojego sosu". Znam jednego gościa z ich środowiska. Ma obecnie 33 lata i dalej szuka panny tylko z mniejszoścu ukraińskiej. A że grupa dość mała i żadna go nie chce, to powoli zaczyna być "mniej wybredny" w tych obszarach. Los pokaże czy coś mu się uda wyrwać.