Polskie wojsko jedzie walczyć u boku Izraela. Polacy będą tam jako 'siły ONZ'

Data: 22.08.2019 14:45

Autor: false_nine

nczas.com

Skoro Polacy nie chcą sami zaangażować się w walkę to trzeba ich do tego "zmotywować". Czyli jak nadszarpnąć całkiem dobrą reputację polaków wśród arabów i narażać własne państwo na ataki terrorystyczne. To w prawdzie skok myślowy, ale moim zdaniem odpowiedni w tej sytuacji. W piątek na poligonie w Wędrzynie odbędzie się ostatni etap certyfikacji 1. zmiany polskiego kontyngentu wojskowego udającego się na misję w ramach sił ONZ do Libanu; sprawdzian obserwował będzie szef MON Mariusz Błaszczak – poinformowało w czwartek MON.

#polska #izrael #liban #wojna #onz #informacje #newsy

@Orki

22.08.2019 22:41

@false_nine, Może jeszcze wyślemy im z kilkadziesiąt naszych kobiet, na misję w ramach Brygady Komfortu ヽ( ͠°෴ °)ノ

@reflex1

22.08.2019 16:15

@false_nine, Przecież my w tamtych rejonach jesteśmy obecni od lat. W Libanie już byliśmy przez prawie 20 lat. W Syrii jeszcze dłużej, bo 35 lat. Byliśmy też w Iraku z własną strefą okupacyjna.

Także ta misja raczej nie zmieni postrzegania Polaków przez Arabów.

@Watcher

22.08.2019 19:52

@reflex1, mimo wszystko przed konferencją antyirańską mieliśmy z nimi dobre stosunki, zresztą co to za argument-mieliśmy słabe to już chuj możemy je dalej pogarszać?

@reflex1

22.08.2019 21:24

@Watcher, Ale ja nigdzie nie napisałem że mieliśmy złe. Wręcz przeciwnie. Mój ojciec, ktory jest trepem (już na emeeyturze) był i w Syrii i w Iraku. I nasi żołnierze są tam naprawdę mile wspomniani. Podobnie w Libii. I to że teraz tam wrócimy raczej tego nie zmiemi. Nie jedziemy tam (a właściwie wracamy) przecież jako sojusznik Izraela, tylko pod mandatem ONZ.