NASA wyśle śmigłowiec na Tytana

Data: 03.07.2019 14:05

Autor: ziemianin

kopalniawiedzy.pl

#codziennaprasowka #kosmos #planety #tytan #nasa

W tej animacji NASA Dragonfly rotorcraft-lander zbliża się do egzotycznego księżyca Saturna, Tytana. Korzystając z gęstej atmosfery Titan i niskiej grawitacji, Dragonfly będzie badać dziesiątki miejsc w lodowym świecie, próbkując i mierząc skład organicznych materiałów powierzchniowych Tytana, aby scharakteryzować warunki życia środowiska Tytana i zbadać postęp chemii prebiotycznej.

"Tytan jest inny niż jakiekolwiek miejsce w Układzie Słonecznym, więc i Dragonfly będzie inną misją"

"Tytan może być kolebką dla jakiegoś rodzaju życia. Niezależnie od tego, czy życie się tam pojawiło, czy też nie, węglowodorowe rzeki i jeziora Tytana oraz węglowodorowy śnieg, czynią go jednym z najbardziej fascynujących obiektów w Układzie Słonecznym"

Nowa misja Dragonfly Latająca animacja sekwencji lądowania

@Orki

03.07.2019 18:43

@ziemianin, Swoją drogą od dawna dziwię się czemu już z Curiosity nie wysłali drona- za żadka atmosfera i zbyt duże zapotrzebowanie energetyczne? Brak technologii?

BTW. Myślałem że najbardziej obiecująca pod względem obserwacji życia w U.S. jest Europa

@kosmitolog

03.07.2019 18:50

@Orki, Wysyłają w następnym roku razem z łazikiem Mars 2020 :) Europa i Enceladus też są obiecujące, ale nie ma tam tak złożonej chemii organicznej jak na Tytanie, na którym też najprawdopodobniej jest podpowierzchniowy ocean.

@Orki

03.07.2019 18:56

@kosmitolog, Moim zdaniem to durnota, warunki na Tytanie są tak inne, od ziemskich a nawet marsjańskich, że moim zdaniem życie, nie miało tam prawa nigdy zaistnieć, sądzę że to chwyt marketingowy pod publiczkę i tak na prawdę chodzi bardziej o zbadanie potencjalnych możliwości Tytana jako źródła paliwa, albo ewentualnej stacji, do dalszej eksploracji, chociaż pewnie się mylę.

@kosmitolog

03.07.2019 19:11

@Orki, Mylisz :) Tytan jest bardziej podobny do Ziemi ( zwłaszcza z czasów przed powstaniem życia ) niż Mars. Ma gęstą atmosferę, cykl hydrologiczny, powierzchniowe jeziora, mnóstwo lodu wodnego na powierzchni ( zapewne bardzo dużo wody pod lodową skorupą ) oraz wspomniane, dość złożone związki chemiczne oparte na węglu. Nikt nie wysyła tam sond by zbadać potencjał paliwowy, bo jest on doskonale znany a dostarczanie stamtąd metanu i etanu na Ziemię jest całkowicie nieopłacalne. Otworzenie tam stacji "arktycznej" czy "benzynowej" miałoby może jakiś sens w dalekiej przyszłości, ale zważywszy na fakt, że tlen jest tam gazem wybuchowym a jedzenie będzie lecieć całymi latami to raczej bym się nie wybierał jako pierwszy :)

@Orki

03.07.2019 19:17

@kosmitolog, Dla mnie wyznacznikiem jest że nie czytałem żeby Tytan miał aktywne i gorące jądro jak Europa wiem że ma- jest ciepło i energia za free- może być życie, a z tego co wiem Tytan jest martwy, tak jak i Mars.

@kosmitolog

03.07.2019 19:21

@Orki, To ty leć na Europę a ja na Tytana i wtedy się zobaczy. A Miltona na Plutona (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

@Orki

03.07.2019 19:28

@kosmitolog, No to leć!! LEĆ! Na pewno nie będę Cię zatrzymywał! Tylko żeby nie było że nie mówiłem!

Taki myślisz że najmądrzejszy jesteś!

Zobaczymy jak potem do mnie po pożyczkę na Europę przylecisz, z tego biedackiego zadupia.

Europa dla ludzi- Tytan dla plebsu i okularników! Tak będą mówili!

Nic mi Cię żal nie będzie.

A miltonka, na Merkurego żeby się mógł grzać w blasku Słońca, żeby miał najbliżej i był pierwszy, a co za tym idzie najbardziej prestiżowy

@kosmitolog

03.07.2019 19:35

@Orki, Sam na pomoc będziesz wzywał!!! I nabiorę se z jeziorka gazu z dupy, wleję pod sam korek i przylecę. Będziesz jeszcze błagał, żebym ci przerębel wywiercił, bo Słońca nie widziałeś od piętnastu lat. Europa, też mi przyszłość – małpy wodne ci się czepią batyskafu i tylko "Daj, daj, śluzę otwórz" (✌ ゚ ∀ ゚)☞

@Orki

03.07.2019 19:37

@kosmitolog, XDDDD,

You make my day men :D

" małpy wodne ci się czepią batyskafu i tylko "Daj, daj, śluzę otwórz" "

XDDDD