Data: 19.05.2019 11:58

Autor: Jezus

Wczoraj oglądałem Pasję, bo fajnie krew bryzga, super opracowali aramejski i zrobili fantastyczne stroje. Dziś przyczepię się do idei "odkupienia". Jak to jest, że cała ludzkość była "potępiona" za grzech Adama, a miłosierny bóg, zamiast pstryknąć palcami i anulować grzech, wysyła swojego syna na śmierć? Tylko po to, by ludzie, żeby odkupić swój grzech, mogli popełnić jeszcze większy grzech – brutalną zbrodnię? Pomińmy już to, że "grzech" miała cała ludzkość, bo jakiś mityczny Adam zeżarł jabłko (metaforycznie). To się nie klei xD

#religia #katolicyzm #chrzescijanstwo

@Bing

19.05.2019 12:47

Nadwaga to choroba? UWAGA ŻART: Najwidoczniej masz nadwagę mózgu xD

@arti,

@Bing

19.05.2019 12:50

Jesteś otwarty? Żadnych argumentów, dwa bzdurne przykłady i pytanie o grzech jabłka Adama. Ile masz lat, dziewięć? Żegnam :]

@Jezus,

@arti

19.05.2019 12:52

@Jezus, za kilka set lat , hahah, nie mówiłeś, że masz też zdolności prorocze. Szczerze wątpię , że to kiedykolwiek nastąpi, chrześcijaństwo to religia, która ma wyjątkowa siłę trwania i rozrastania się co, przy oczywiście wielu błędach kościoła instytucjonalnego , pokazuje historia. W przeciwieństwie do drugiej prężnej religii ludzie na chrześcijaństwo nawracają się sami, a w islamie służy do tego przymus dlatego w dłuższej perspektywie islam zacznie zanikać wraz z ustaniem feudalnej struktury społeczeństw, gdzie jest popularny. Być może zmniejszy się za jakiś czas liczba wiernych w Europie , ale to nie wpłynie na ogólną liczbę wiernych dlatego, że nadrabiają to nawrócenia np. w Azji.

Zaś Europa zachodnia i co przykre środkowa i wschodnia też warte są tylko politowania, za niedługo ateiści w tych państwach wymrą, a pozostaną chrześcijanie, którzy poważnie traktują Boży nakaz rozmnażania się. Take tkwij sobie dalej w swoich marzeniach.

@arti

19.05.2019 12:53

@Bing, w ujęciu ogólnym tak, w ujęciu medycznym nie, ale otyłość już tak – zadowolony ? Użyłem nieopatrznie słowa nadwaga, ale wiemy że w omawianym przypadku chodzi o otyłość purysto językowy:).

@Bing

19.05.2019 12:55

Ujęcie ogólne to jakiś nowy konstrukt medyczny? Skończ pierdolić :*

@arti,

@Jezus

19.05.2019 12:56

@Bing, kultury trochę, bez wycieczek personalnych, stwierdzasz chorobę mózgu @arti i to "skończ pierdolić", to nie jest wykop i możesz się o tym szybko przekonać

@Bing

19.05.2019 12:58

Widzę chłopczyku że nie tylko z rozumieniem czytanego tekstu masz problem xD Mój ty oświecony wojujący ateuszku :*

@Jezus,

@Jezus

19.05.2019 13:00

@Bing, z chłopczykiem, to możesz wyjeżdżać do kolegów

@arti

19.05.2019 13:08

@Jezus, to może zanim się wypowiesz publicznie, poza stawianiem pytań, poszukaj najpierw odpowiedzi na własną rękę.

@arti

19.05.2019 13:15

@Bing, jeszcze nie zacząłem, jak byś czytał ze zrozumieniem nawet użyłem wymiennie nadwagę z otyłością, bo nie przywiązywałem w tej wypowiedzi aż takż dużej jak ty wagi do znaczenia tych słów, bo nie ot było istotą. Ne mniej jednak za medycynę to ty się lepiej nie bierz, bo pojecie choroby jest pojęciem archaicznym i nieścisłym więc wszystko zależy o definicji o którą się oprzesz , a wg akt. definicji WHO choroba to brak dobrostanu, więc choć to pewnie rzadka sytuacja, jeśli dla kogoś nadwaga się problemem, to jest to również stan chorobowy bo chory może nie osiągną przez to dobrostanu np psychicznego lub społecznego (np przestaje być akceptowany w gronie wysportowanych przyjaciół) , wiec popisz się czymś innym niż tylko łapanie za słowa, to nie moja wiana, że wytknąłem ci prawdę, że się sam oszukujesz co do ludzi otyłych.

@kosmitolog

19.05.2019 14:40

@Jezus, Pobożni katolicy a w świętą niedzielę jako pierwsi Jezusa minusami tłuką :)

@arti

19.05.2019 12:15

@Jezus, nie wiem skąd u ignorantów bierze się to przekonanie, ze grzech pierworodny polegał na zjedzeniu jabłka, to chyba taka wersja dla dzieci.

  1. Grzech pierworodny polegał na chęci człowieka Adama i Ewy stania się równymi Bogu, a za to karą jest śmierć. Przypomnę, że ten sam grzech pełnił diabeł.

  2. Grzech obciąża wszystkich- nie dlatego, że Adam zjadł jakieś jabłko, tylko dla tego, że Adam jest prototypem wszystkich ludzi, a więc formą, z której powstali wszyscy inni, w związku z tym skoro w nim znajdowała się skłonność do chęci bycia równym Bogu, to znaczy , że ta skłonność dotyczy każdego jednego człowieka i wystarczy stworzyć odpowiednie warunki by się ujawniła, a więc grzech pierworodny na dzisiejszy słownik należało by raczej nazwać wadą wrodzoną lub dziedziczną.

  3. Skoro człowiek popełnił najwyższy z możliwych grzechów, sam nie może się odkupić, odkupić może go tylko Bóg.

  4. Boga nie należy redukować np. tylko do pełni miłosierdzia, bo Bóg jest także między innymi pełnią sprawiedliwości. A skoro tak to nie może przepuścić grzechu za który grozi śmierć pstryknięciem palcami, bo wtedy nie był by pełnią sprawiedliwości.

  5. Kare za ludzi zapłacił sam Bóg bo to była jedyna droga aby uwolnić ludzi od kary i pozostać sprawiedliwym.

  6. Bóg uczynił to gdyż ludzie są dla niego ważni ("Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,

ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie", :oto na moich dłoniach wyrysowałem cię" . Ludzie zostali stworzeni przez Boga i dla Boga i stąd szczególna opieka i odpowiedzialność za człowieka.

  1. Zbawienie stało się możliwe, ale to nie znaczy , że każdy trafi do raju. Różnica polegała na tym, że wcześniej nawet najlepszy człowiek, do raju trafić nie mógł bo było to niemożliwe gdyż miał w sobie wielką niedoskonałość, która prędzej czy później ujawniła by się w postaci grzechu. Po zbawieniu może, ale musi sięgnąć po ten dar, jeśli go odrzuci trafi do drugiej śmierci.

@Jezus

19.05.2019 12:21

@arti, no i co? Jak uwierzy w Jezusa, to się automatycznie wyłącza "skaza"? xD

@arti

19.05.2019 12:35

@Jezus, nie chodzi o uwierzenie w Jezusa jako w Jezusa tylko przez "wiarę w Jezusa" urzeczywistnia się wiara w miłość Boga do człowieka – jeśli w to nie wierzysz popełniasz grzech przeciw Duchowi Świętemu – czyli jedyny grzech który nie będzie wybaczony nie dlatego, że nie może być wybaczony bo zbawienie obejmuje wszystkie grzechy, tylko dlatego, że polega on na odrzuceniu pomocy i dal tego nie zostanie wybaczony. Skaza zostanie usunięta parzy zmartwychwstaniu – bo zbawieni dostaną nowe ciało tak jest napisane. Na ten moment wszyscy jesteśmy dalej nią obciążeni, ale jeśli nie przekroczymy pewnej granicy grzechu to całą resztę doda nam Jezus, który nabył nas swoją krwią, aby ci którzy się zakwalifikują mogli dostać nowe ciało. Gdybyś znał słowa pisma, wiedział byś , że nawet okres wielkiego ucisku Bóg skróci, bo inaczej nikt by się nie ostał – czyli Bóg ma pełną świadomość, że w skrajnych warunkach żaden człowiek nie by by w stanie zachować świętości, ale po zbawieniu wszyscy którzy chcą i zrobią tylko to co w ich mocy , żeby się nie zhańbić otrzymają nowe ciało i od tego momentu staną się doskonałymi i będą mogli wejść do raju – bo raj z definicji to miejsce , w którym nie ma niedoskonałych istot. Odrzucając zbawienie pokazujesz, że sam sobie z tym poradzisz, a więc jesteś na etapie negowania swojej niedoskonałości, która w ten sposób nigdy cię nie opuści. Czyli odtwarzasz coś co często jest obserwowane ludzi uzależnionych, którzy tak długo jak nie sięgną dna nie chcą przyjąć pomocy z zewnątrz i zarzekają się , że sami dadzą sobie radę ze swoimi słabościami i sami rozwiążą swoje prpblemy.

@Jezus

19.05.2019 12:43

@arti, powiem Ci tak, nie chcę iść do żadnego raju, bo to nie będzie raj, jeśli będziesz miał świadomość, że miliardy ludzi zostały unicestwione lub cierpią gdzieś, bo bóg ich nie lubi xD

Natomiast, jeśli nie będziesz miał tej świadomości, to jest to pranie mózgu, ot! Miłosierny bóg wyczyści Ci wspomnienia, żebyś nie pamiętał, że miałeś matkę, którą właśnie unicestwił. Może inaczej, stałeś się doskonały i wierzysz, że to jest dobre ;)

Już wolę być zniszczony.

Idea zbawienia przyszła z Izraela, nic co przyszło od żydów nie jest dobre :)

@arti

19.05.2019 13:03

@Jezus, nie dlatego, że Bóg cię nie lubi, bo jest wręcz odwrotnie. Zrozum to – Bóg stwórca wszystkiego i najpotężniejsza istota, przy całym miłosierdziu myślisz , że w nieskończoność będzie przyjmował obelgi od jakichś ludzi ,którym się wydaje, że są tacy mocni, mają komputery i samoloty, śmiechu warte. Jak będzie wyglądać piekło to tego nikt nie wie, czy będzie miejscem wiecznego cierpienia, wiecznego smutku czy poprostu unicestwieniem, niemniej jednak nie będzie mi przeszkadzało jeśli znajda się tam ludzie, którzy np. składali swoje dzieci w ofierze bożkom, a z bardziej współczesnych przykładów np. tacy, którzy porywają dzieci dla organów, lub handlują kobietami ( i żeby nie było mężczyznami też) , a z nieodległej historii, tacy którzy organizowali obozy koncentracyjne np dla dzieci, albo budowali system gułagów gdzie ludzi katowano niewolnicza praca, albo tacy, którzy okupując jakiś kraj uważali , że mają pełne prawo gwałcić, kraść i mordować.

Właśnie piekło to najlepsze miejsce gdzie powinni trafić. A i nie warto operować liczbami typu miliardy bo to się dopiero okaże ilu ich będzie.

@Bing

19.05.2019 12:02

"To się nie klei xD"

W świętego mikołaja też wierzysz? Śmiać mi się chce z was- wojujących ateuszy, którzy za wszelką cene chcą dosrać katolikom z powodu ich wiary, zarazem nie rozumiejąc jej fundamentów.

@Jezus,

@arti

19.05.2019 12:19

@Bing, spokojnie nie złość się na niego ,jak mu się w końcu uda schudnąć to zmieni zdanie. jak każdy wojujący ateista, gdy w jego życiu coś się naprawi:)

@Bing

19.05.2019 12:21

Naśmiewanie się z czyjejś nadwagi jest równie żenujące, tym bardziej że człowiek się stara.

@arti,

@Jezus

19.05.2019 12:23

@Bing, głupotę trzeba zwalczać, za kilkaset lat po chrześcijaństwie zostaną już tylko zapisy historyczne ;) Im więcej ludzi straci wiarę, tym większa korzyść dla ludzkości.

@Bing

19.05.2019 12:24

"Im więcej ludzi straci wiarę, tym większa korzyść dla ludzkości."

Odważne stwierdzenie, możesz rozwinąć? Jakie korzyści widzisz?

@Jezus,

@Jezus

19.05.2019 12:26

@Bing, przykładowo, rozwój nauki. Przez dekady, badania na embrionach były zabronione, bo "tam jest dusza" :)

Nie mówiąc już o tym, że KK mógł spowolnić rozwój nauki na całe stulecia.

@Bing

19.05.2019 12:34

Rozwój nauki? Twierdzisz więc iż do tej pory żyliśmy w ciemnogrodzie? Chrześcijańska europa to najbardziej rozwinięta cywilizacja.

@Jezus,

@Jezus

19.05.2019 12:37

@Bing, mylisz się, do epoki renesansu, to świat islamu prezentował najbardziej rozwiniętą cywilizację, nie mówiąc już o Azji :)

skutecznym hamulcowym był KK, przykładowo, nie można było prowadzić sekcji zwłok i przez to setki tysięcy europejczyków umierało na taką głupotę jak zapalenie wyrostka robaczkowego

@Bing

19.05.2019 12:43

Nie mylę się, ja nie żyję w epoce renesansu. Kolejny twój przykład mnie zainteresował, i okazał się bzdurą po 45s weryfikacji.

*"W XIII wieku trwały jeszcze wyprawy krzyżowe. Podczas walk, daleko od ojczyzny, ginęło wielu znamienitych rycerzy. Ludzie ci byli skazani na pochówek z dala od swoich bliskich. Wymyślono więc, żeby ich ciała poćwiartować, ugotować, oddzialić mięso od kości, mięso pochować na miejscu, a kości przywieźć do domu i sprawić im pochówek. Tak zrobiono np. ze zwłokami Fryderyka I Barbarossy.

Wobec nasilenia takich kontrowersyjnych praktyk papież Bonifacy VIII wydał w 1299 roku bullę De Sepulturis, w której zakazał gotowania ciała w tych celach.

Niestety, później, wbrew intencjom papieża, bulla ta została zinterpretowana jako zakaz dokonywania sekcji zwłok w ogóle. W rezultacie papież Sykstus IV w 1471 roku wydał kolejną bullę, która explicite zezwalała na przeprowadzanie sekcji zwłok ludzkich."*

Weź się dokształć w temacie, ciężko się dyskutuje z kimś kto stawia tezy które trzeba za niego weryfikować.

@Jezus,

@arti

19.05.2019 12:44

@Bing, nadwaga to choroba jak każda inna, gdybym pisał o astmie lub złamanej ręce nie twierdził byś, że się niego nabijam, więc to w tobie jest problem skoro postrzegasz otyłość jako coś degradującego człowieka, tym bardziej ,że on sam się tego nie wstydzi. Nie zmienia to jednak faktu, że wojujący ateizm wiąże się z różnymi problemami natury osobistej i nie ma co tego ukrywać. Przytulając ludzi raczej im szkodzisz niż pomagasz.

@Jezus

19.05.2019 12:47

@Bing, @arti, niedziela dzisiaj, nie powinniście być w kościołach? Dlaczego ja mam dyskutować z ludźmi o zaczadzonych umysłach? Ja jestem otwarty, stawiam pytania, a arti wyjeżdża z wojującym ateizmem.

Religia zabrania myślenia? Cóż…

@kosmitolog

19.05.2019 12:01

@Jezus, Ja ci powiem jak to jest…kłamią, tak jak z tymi zwierzakami na statku (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)