Data: 02.05.2019 14:37

Autor: Judasz

Dlaczego w Polsce nie jest idealnie, a niektórzy powiedzą, że źle? Polecam kroniki PRL, wypowiedzi tych ludzi. Większość to ciemnota i mentalność urzędnicza zwykłych ludzi. Dzisiaj ci ludzie mają po 50-60 lat i prawa wyborcze, jest ich też dużo.

Błędem Polski była pełna demokracja. Należało od razu wprowadzić cenzus wieku, wybierani mogli być jedynie 40 latkowie i co 5 lat wzrost cenzusu do max 60 lat. Stare dziady oblazły instytucje państwowe niczym szarańcza.

To między innymi dlatego, w Polsce rządzi papier, na wszystko trzeba mieć świstek i pieczątkę. Dopiero od tamtego roku nie musisz robić papierowych faktur. Przez 3 dekady poszły na to miliony ton papieru i miliony roboczo godzin.

#prl #polska

@false_nine

02.05.2019 15:37

@Judasz, Większość osób, które teraz decydują o losach kraju, to ludzie w średnim wieku. Ludzie wychowani w dużo lepszych warunkach, co powoduje, że myślą oni na zasadzie "co powinno być" a nie "co było kiedyś". To zupełnie naturalne.

Ja rozmawiałem na ten temat z rodzicami i opowiadali mi jaka była bieda w czasach ich dzieciństwa. Z perspektywy starszych obywateli, dzisiaj jest dobrze, wręcz bardzo dobrze. Z perspektywy młodszych obywateli jest źle i trzeba iść do przodu oraz wprowadzać zmiany żeby było lepiej.

Obie strony mają rację paradoksalnie, bo oba punkty widzenia mają swoje uzasadnienie.

@Judasz

02.05.2019 15:42

@false_nine, z mojej perspektywy trzeba uwolnić potencjał Polaków, niczym nieograniczona przedsiębiorczość, totalna wolność, a biurokrację trzeba zdekapitować (przykładowo, całkowicie znieść księgowość dla mikrofirm).

Wzrost gospodarczy może niemal natychmiast wskoczyć na 10-15%, ale potrzeba chęci by to zmienić. Polacy siedzą w strefie komfortu

@mosiek

02.05.2019 17:41

@Judasz, jesteśmy duszeni przez koszty pracy i podatki. Z ostatnich moich obserwacji wynika, że ludzie pomiędzy 20 a 30 r ż to zwykle bezrobotni albo marni studenci. Stary, nawet nie masz pojęcia ilu ludzi jest bez pracy w tym przedziale wiekowym!

To co się dzieje to jest katastrofa. Ostro się to nam odbije czkawką.

@Judasz

02.05.2019 19:21

@mosiek, chyba Ty jesteś bezrobotny, ja mam 30 lat i od 19 roku życia mam DG, widziałem Twoje wpisy tęsknoty do komuny, wyzywające złych pracodawców

@mosiek

03.05.2019 12:26

@Judasz, no i czego ode mnie oczekujesz w związku z bzdurami które piszesz?