Data: 27.08.2019 19:51

Autor: drewniany

A zrobię na to osobny wpis bo ciekawie będzie i merytorycznie będzie podyskutować .

[Zniesienie społecznych ról płci]

@Nieprzyjazny_Ziemniak,

Intencje dobre, ale takie działanie może przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych.

Role społeczne są wbudowane w mózgi kobiety i mężczyzny, tak samo jak wzorce idealnego faceta/kobiety.

Nawet jak zniesiesz je ustawą natura zrobi swoje, a kiedy prawo jest sprzeczne z ludzką naturą powstają patologie jak feminizm, hipergamia czy duża liczba samobójstw mężczyzn.

Dokładnie to samo jest z socjalizmem, idea szczytna: zapewnić wszystkim obywatelom dobrobyt, niestety ludzie są z natury pazerni i leniwi a kapitalizm to jedyny system w którym na chciwości/ambicji jednostki korzysta cała gospodarka (żeby się nie narobić a zarobić) tutaj nazywa się to innowacyjność, za to socjal rozleniwia z tego samego powodu, każdy chce pieniędzy bez wysiłku.

Podobnie multikulti, po co na siłę łączyć kultury które do siebie nie pasują?

Tak samo jak niszczycielski jest nadmiar mężczyzn.

Prawo powinno dostosowywać się do natury ludzkiej, bo ta nigdy się do prawa całkowicie nie dostosuje.

Pic podział dwuosiowy.

#polityka #gospodarka

@false_nine

27.08.2019 21:14

@Nieprzyjazny_Ziemniak

27.08.2019 20:39

@drewniany,

Role społeczne są wbudowane w mózgi kobiety i mężczyzny, tak samo jak wzorce idealnego faceta/kobiety.

Nie podchodziłbym do tego aż tak deterministycznie. Wszystko leży na jakimś spektrum, i tu z pomocą przychodzi gender. Jedną z płaszczyzn oceny płci osobnika jest ekspresja, czyli wszystko, co widzisz po danej osobie. Najprościej tutaj odesłać do google i kazać wyszukać butch czy femme. Teraz, w twoim rozumowaniu, wszystkie osoby odbiegające od stereotypowego wzorca swojej płci są jakby defektywne/źle zrobione, bo mają "wgrane" złe wzorce w mózgu.

Ja osobiście przychylam się do poglądu, że to to raczej jest narzucane przez społeczeństwo, przy czym te rzeczy są tak zakorzenione w naszej podświadomości, że minie wiele, wiele lat, zanim będziemy mogli mówić o prawdziwej "równości płci" i "równych szansach" kobiet i mężczyzn. Weźmy na warsztat mnie – ja jako osoba świadoma wielu stereotypów często łapię się na podśmiechiwaniu w myślach z kobiet za kółkiem, czy kobiet programistek z którymi mam styczność w pracy. Różne stereotypy są po prostu wryte w moją podświadomość i jedyne co mogę z tym zrobić to próbować świadomie zmieniać swoje myślenie.

feminizm patologią

Nah, wiele feministycznych idei jest na miejscu, tylko w internecie nie znajdują poklasku, bo tu rządzą biali faceci, którzy łapią ból dupy, bo np. ktoś uważa, że wrzucanie gigantycznych cycków na ekran na co drugiej postaci jest bezsensowne.

hipergamia

To idealny przykład jak działa wolny rynek.

socjalizm

Socjalizm to temat na osobny wpis, ale rzucę tylko bombę, że np. takie UBI jest wg. mnie nieuniknione [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅].

multikulti

Multikulti nie polega na łączeniu kultur na siłę. Kultury się będą mieszać, chociażbyś się zapierał rękami i nogami, szczególnie teraz ten proces będzie tylko przyspieszał dzięki globalizacji. Multikulti to idea, że każdy w każdym miejscu ma prawo żyć i wyrażać siebie. I zanim wyskoczysz z jakimiś muslimami, to jak ci zaczną podskakiwać i chcieć zakazywać "LGBT" czy innych zachodnich wartości i wolności, to się ich usadowi na swoim miejscu.

Tak samo jak niszczycielski jest nadmiar mężczyzn

A no to jest patologia, ale co zrobić, kobiety po prostu rzadziej emigrują, znowu – możliwe, że to przez narzucone na nie oczekiwania i inne role społeczne (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Prawo powinno dostosowywać się do natury ludzkiej, bo ta nigdy się do prawa całkowicie nie dostosuje.

Natura ludzka pełna jest gniewu i innych prymitywnych odruchów. Oczywiście, że powinniśmy starać się narzucać jakieś ramy i prawa, żeby okiełznać jaskiniowe odruchy. Myślisz, że po co wymyślono chociażby dekalog czy inny kodeks Hammurabiego?

Szybki edit, bo jeszcze mogę: minus w 10 sekund od opublikowania komentarza, to chyba musi być jakiś rekord na tej stronie xD Mame po co czytać.png

@drewniany

27.08.2019 21:24

@Nieprzyjazny_Ziemniak, Nie jestem za całkowicie wolnym rynkiem (anarchokapitalizm) bo to też rodzi patologie np. w interesie państwa jest niedopuszczenie do zalania rynku krajowego tanią chińszczyzną bo to zadusi rodzime firmy. Za to w obrębie kraju niskie podatki, proste prawo.

Ludzie jak mają wybór kupują tańsze taka ich natura.

To samo jest z kobietami, nie wolno dopuszczać do zalania kraju obcymi mężczyznami bo to nasila hipergamie i poważnie szkodzi Polakom, a długofalowo także całemu społeczeństwu i gospodarce.

Mądry interwencjonizm jest dobry, tylko to trza z głową. Nie anarchia i puszczenie na samopas, ale też bez nadmiaru regulacji i redystrybucji (żadnego rozdawnictwa!) bo obydwie skrajności szkodzą.

Poza tym feminizm, idea szczytna wykonanie do dupy. Równouprawnienie ustawowe i tak faworyzuje kobiety! ponieważ biologia i wzorce kulturowe nakazują mężczyzną się nimi opiekować. A feministki dążą jeszcze do tego żeby ustawowo mieć lepiej, rak z przerzutami.

UBI nieuniknione? Ale przecież tak czy inaczej ktoś na to będzie musiał harować a patologia zleci się i będzie pasożytować :(

@arti

27.08.2019 20:09

@drewniany, " socjalizmem, idea szczytna: zapewnić wszystkim obywatelom dobrobyt " rzecz w tym, że celem socjalizmów nigdy nie był dobrobyt obywateli a jedynie zniszczenie klasy średniej by móc przywrócić feudalizm , jedynym socjalizmem jaki się tu wyróżniał był narodowy socjalizm, który w prawdzie miał zapewnić byt Niemcom ale kosztem wszystkich innych , więc to naród niemiecki miał być elitą a reszta świata plebsem widać więc , że mimo wszystko schemat został zachowany.

@drewniany

27.08.2019 20:23

@arti, Założenia lewicowej narracji są jak najbardziej szczytne

@Orki

27.08.2019 21:01

@drewniany, Tak samo jak pchanie pierdyliardów pieniędzy w Afrykę, albo pasożytów społecznych, lub islamskich emigrantów- założenia szczytne- efekt do przewidzenia, aż za boleśnie wyraźny XD

@drewniany

27.08.2019 21:06

@Orki, Sprowadzanie jakichkolwiek niewykształconych i agresywnych mężczyzn to zły pomysł.

@Orki

27.08.2019 21:20

@drewniany, Wręcz przeciwnie, to bardzo dobry pomysł, tylko wymaga odpowiedniego podejścia, traktowania, polityki i warunków- aczkolwiek z niewolnictwem już skończyliśmy- więc w sumie owszem, w obecnych realiach to zły pomysł, zwłaszcza że Państwa w imię "humanizmu" a tak na prawdę jakiejś pojebanej lewackiej logiki, lub planu nie są w stanie egzekwować skutecznie własnych zasad funkcjonowania i praw obowiązujących wobec jego obywatelami i gości.

To jest świadectwo upadku Cywilizacji i Zmierzchu Kultury- na własne życzenie "elit" i Rządów w dodatku.

Imperium Rzymskie nie upadło przez jakieś dramatyczne przełomy- tylko włąśnie przez podobne rzeczy które dzieją się teraz u Nas, czyli emigrację, słabą prężność kulturowo społeczną podyktowaną nadmiernym spokojem i "dobrobytem", oraz zbyt dużą kumulację kapitału w pojedyńczych rękach- osiągnęli masę krytyczną xD jak każda poprzednia cywilizacja i kultura która upadła. A my mimo całego bagażu doświadczeń, wiedzy, zrozumienia, rozwoju i technologii powielamy ten sam schemat historyczny – i piękne i straszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sorry za offtop

@Orki

27.08.2019 20:06

@drewniany, Ale tu nie ma co dyskutować, skoro większość z założeń, to naukowo udowodniony fakt i prawidłowość biologiczno społeczna udowodniona chociażby behawioralnie.

Minus za mówienie rzeczy oczywistych, plus za śmiałość z uwagi na obecne realia.

Idę po warzywa z mięsem i będę obserwował- dobra robota @drewniany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Liczę na intensywny odzew lurkerowej "lewicy".

Lurker- lepszy niż seriale ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@drewniany

27.08.2019 20:21

@Orki, Czekam na metyroryczne kontrargumenty lewicowców (nie lewaków)

@Orki

27.08.2019 20:23

@drewniany, nom, ja też- poznaj wroga- jak to mówią

Na bank ktoś jebnie badaniami, linkami i statystykami z dupy XD

Warto pamiętyać że jeżeli coś ma w nazwie "Science" gdzieś to jest to fakt niepodważalny., zwłaszcza ze to pewnie Amerykańscy Naukowcy- albo Instytut, lub Badanie! XDD

@Nieprzyjazny_Ziemniak

27.08.2019 20:41

@Orki,

Na bank ktoś jebnie badaniami, linkami i statystykami z dupy XD

Nah, już po wczorajszym wpisie przekonałem się, że to kompletnie bezcelowe. Wszystkie badania kwituje się "to ustawione przez (((kogoś)))" i koniec, nie trzeba nawet dyskutować.

Sam swoim wpisem pokazujesz pogardę do naukowego podejścia, nie rozumiem w ogóle dlaczego.

@Orki

27.08.2019 20:54

@Nieprzyjazny_Ziemniak, Kolego, nie przypisuj mi czegoś, jeżeli tego nie zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Druga sprawa- "naukowe podejście", wiesz pewnie sam ile jest "naukowych podejść".

Tu proszę piękny przykład (btw. co ciekawe w większości przypadków to "lewa strona Mocy" Lgbt i itp itd, łajdaczy logikę, naukę i godność człowieka pseudobadaniami):

https://www.youtube.com/watch?v=OlqU_JMTzd4

@Nieprzyjazny_Ziemniak

27.08.2019 21:08

@Orki, projektowanie marnej prowokacji zrobionej w "miękkiej" dziedzinie nauki na całą "metodę naukową" jest chyba trochę bezsensowne, czy może się mylę?

Planuje zrobić wpis o tej prowokacji i napisać co o tym sądzisz bo to już któryś raz jak ktoś mi to wkleja jako dowód na cokolwiek (╯°□°)╯︵ ┻━┻

@Orki

27.08.2019 21:29

@Nieprzyjazny_Ziemniak, Nie nazwałbym tego mierną prowokacją, czy tam miękką.

Raczej obnażeniem naduprzywilejowania pewnych poglądów, ideologii i koncepcji nad innymi, oraz co z tego wynika manipulacją oraz zdyskredytowaniem środków przekazu uważanych powszechnie za opiniotwórcze i obiektywne.

I straszne i śmieszne i w chuj groźne, bo ewidentnie przypomina propagandowe manipulacje dwóch największych i najbardziej zbrodniczych ideologi i dyktatur XX wieku i jak sądzę wszech czasów.

Metody są te same, tylko czasy i "jedyna słuszna" koncepcja społeczno-polityczna inne.

@Wolvi666

27.08.2019 20:03

@drewniany, Nie zgodzę się… podział jest dwu-osiowy. Można być konserwatystą i socjalistą. Patrz PiS XD

@Nieprzyjazny_Ziemniak

27.08.2019 20:04

@Wolvi666, to chyba smutny komentarz jak denna jest klasyfikacja polityczna w naszym kraju ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

@arti

27.08.2019 20:12

@Wolvi666, bo mylisz konserwatyzm z tradycjonalizmem, konserwatyzm to przekonanie, ze cywilizacja łacińska jest najlepszą i należy dążyć do jej zachowania, nie można być więc socjalistą będąc konserwatystą, bo socjalizmy to sztuczne "cywilizacje" wymyślone na uniwersytetach w związku z tym stoją w sprzeczności do cywilizacji powstających naturalnie w tym szczególnie do cywilizacji łacińskiej.

@drewniany

27.08.2019 20:20

@Wolvi666, @Nieprzyjazny_Ziemniak, Podział dwuosiowy według mnie najprostrzy sensowny podział PiS to światopoglądowo konserwatyści gospodarczo socjaliści

@Wolvi666

27.08.2019 20:27

@arti, Bzdura… Przeczytaj sobie różnice między rewolucyjnymi i ewolucyjnymi przemianami społecznymi, to zrozumiesz czym jest konserwatyzm i nie dotyczy on jedynie kultury łacińskiej. Co do tradycjonalizmu to doktryna przeciwdziałająca przemianom społecznym i próbująca zawracać je.

@DarkTemplar

27.08.2019 19:59

@drewniany, o to to – lenistwo motorem postępu.

@Orki

27.08.2019 20:08

@DarkTemplar, Raczej; dobrobyt napędem upadku

@reflex1

28.08.2019 00:25

@drewniany

Wykres sie nie zgadza, bo ja jestem z przypisanej lewicy, a jestem za wolnym rynkiem. Na zasadzie wolnej wymiany, a nie agresywnemu przejmowaniu rynków (Chiny, USA, Rosja).

Co do socjalizmu, to któryś z twórców tej myśli (chyba Engels, ale mogę się mylić) napisał, ze socjalizm jest ostatnim etapem kapitalizmu. Ze poprzez zgromadzone środki społeczeństwo ewoluuje do stanu socjalizmu. A ze część lewicy (niestety większość) przeskoczyła czas potrzebny na ewolucje na natychmiastowa rewolucje, to maja jak maja.

Ale kiedy spojrzy się na Skandynawie w latach powojennych do późnych 90' to oni zrozumieli przesłanie. Podobnie jak rzad SLD obniżając CIT.

Co do kobiet, to wszystko zmieniła Wielka Wojna (a przypieczętowała II ws). Owszem wcześniej był podział ról, ale kiedy zaczęło brakować facetów ginących w okopach, ktoś musiał pracować w przemyśle, czy rolnictwie. I właśnie wtedy podział ról się zachwiał, bo kobiety weszły w buty mężczyzn i już tej możliwości nie oddały I to wtedy większość państw Europy przyznała kobietom prawa wyborcze.

Niby dlaczego to Szwajcaria najpóźniej przyjęła prawa kobiet (ostatni kanton latach 80')? Bo ominęły ich dwie wojny światowe.