Data: 21.04.2019 04:48

Autor: mosiek

#polityka

Jeżeli widzicie gunwo w naszym kraju które się dzieje, a które często jest opisywane i komentowane u somsiada, to znaczy że potraficie krytycznie myśleć, o ile przyjmujecie te informacje.

Otóż chciałbym wam powiedzieć, że są ludzie, którzy znając się na częściach gospodarki, w tym przykładzie polskiej, którzy potrafiliby tak ustawić prawo i podatki, że ludziom żyło by się znacznie lepiej. Ta wiedza jest obecnie dostępna i jest możliwa do wdrożenia. O ile nie mówię tutaj o Korwinie, tak mówię tutaj np. o Gwiazdowskim. Konfederacja też ma dobre pomysły, mając na uwadze praktyczność prawa w życiu.

Nic się nie zmieni, bo to demokracja. W demokracji rządzi większość. Większość jest średnia (rozkład normalny cech). Czyli generalnie mamy prawo które wspiera głąbów, jeżeli patrzeć na to z perspektywy człowieka bardziej inteligentnego.

Żeby coś się zmieniło, ci inteligentni musieliby dostać siłę której nie mają, żeby objąć rządzenie. Zobaczcie na np. Finlandię. Finlandia znana jest z tego, że są tam najwyżej inteligentni ludzie ze wszystkich krajów. Jak tam się żyje? Bardzo dobrze.

Dopóki przy sterach są debile, którzy mordą dostali się do władzy, czy to w rządzie, czy w firmach, będą rządzić bezproblemowo, jeżeli nie będziemy ich tępić. Jak to mówią, człowiek inteligentny ma wiele wątpliwości, a głupiec tylko gada i gada.

Do zastanowienia.

@solo1979

21.04.2019 06:21

@mosiek, tak dlugo jak Polska bedzie pod kuratela obcych wywiadow (mosad,sztasi, kgb,cia) , tak dlugo bedzie tak jak jest. Pojedyncze osoby naprawde nie maja sily zeby cokolwiek zmienic. A jak sa zbyt niewygodne to koncza jak zawsze przedwczesnie.

Zobacz na polityke zagraniczna pis. Ta uleglosc jest pochodna nieuzasadniego strachu.

Jestesmy tylko obserwatorami rozgrywki obcych wywiadow o wplywy w tak waznym miejscu w Europie. Szkoda, ze nie potrafimy tego wykorzystac.

"Nasz dom murem podzielony…"

@kosmitolog

21.04.2019 10:51

@solo1979, "Polskie" służby to jest jakaś smutna komedia, nawet starego michnika w szwecji stuknąć nie potrafią, a co mówić o jakichś trudnych zadaniach jak dbanie o państwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)