Większość kobiet jest niezadowolonych z rozmiarów biustu. To poważny problem zdrowotny

Data: 10.02.2020 16:20

Autor: ziemianin

aru.ac.uk

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #piersi #cycki #kobieta #dziewczyna

Większość kobiet na świecie jest niezadowolonych z rozmiaru swoich piersi. To odkrycie, które ma znaczący wpływ na zdrowie i systemy opieki zdrowotnej. W Breast Size Satisfaction Survey (BSSS) pod kierunkiem profesora Virane Swamiego z Anglia Ruskich University, zaangażowanych było ponad 100 naukowców z całego świata, którzy przeprowadzili ankiety wśród 18 541 kobiet z 40 krajów.

Większość kobiet jest niezadowolonych z rozmiarów biustu. To poważny problem zdrowotny

Jak czytamy w piśmie Body Image, naukowcy stwierdzili, że 48% kobiet chciałoby mieć większe piersi, 23% chce mieć mniejsze, a jedynie 29% kobiet jest zadowolonych z rozmiaru swojego biustu. MEdiana wieku kobiet biorących udział w badaniu wynosiła 34 lata.

Kobiety, które nie są usatysfakcjonowane z wielkości piersi, przyznały też, że rzadziej badają piersi, co ma duże znaczenie w profilaktyce antynowotworowej. Ponadto okazało się również, że brak satysfakcji z rozmiarów biustu wiąże się też z gorszym dobrostanem, mniejszą samooceną i mniejszym poczuciem szczęścia. Jest też związane z większym prawdopodobieństwem niezadowolenia z własnej wagi i ogólnego wygladu.

Największy stopień niezadowolenia z rozmiarów biustu – czyli różnica pomiędzy rzeczywistym a wymarzonym rozmiarem – zaobserwowano u kobiet w Brazylii, Japonii, Chinach, Egipcie i Wielkiej Brytanii.

"Nasze badania pokazują, że większość kobiet na świecie może być niezadowolonych z rozmiarów swojego biustu. Ma to duże znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego kobiet", mówi profesor Swami.

"Nowotwór piersi to jedna z głównych przyczyn zgonów kobiet z powodów nowotworów. Słaba przeżywalność jest tutaj związana ze słabą samoświadomością. A niezadowolenie z rozmiarów biustu może prowadzić do stosowania strategii unikowych, które ograniczają świadomość własnego ciała, szczególnie, jeśli kobieta czuje się zawstydzona rozmiarem biustu. Podczas naszych badań znaleźliśmy bezpośredni związek pomiędzy niezadowoleniem z rozmiarów piersi i słabą ich świadomością, co przejawia się rzadszym ich badaniem i słabszym rozpoznawaniem zmian w piersiach", dodaje uczony.

Uczeni stwierdzili też, że niezadowolenie z rozmiarów biustu spada z wiekiem. Niewykluczone, że starsze kobiety czują mniejszy nacisk na posiadanie idealnego biustu, albo też po urodzeniu dziecka i jego karmieniu piersią kobiety zaczynają postrzegać biust z bardziej utylitarnego, a nie estetycznego, punktu widzenia.

@drewniany

10.02.2020 16:49

@ziemianin, No problem zdrowotny poważny jak cholera…. Ale niskich facetów to już wszyscy wyśmiewają a potem mamy samobójstw 8:1. To samo z depresją i innymi chorobami psychicznymi.

Samobójczych śmierci jest w polsce (specjalnie z małej) więcej niż tych w wypadkach komunikacyjnych, a należy pamiętać że, samobóje typu prosta droga, ładna pogoda, 150 km/h i drzewo wliczane są zwykle do wypadków.

Tych śmierci jest mniej więcej tyle samo ile tych spowodowanych rakiem piersi, jednak ten sporej ilości zabija w takim wieku że, podchodzi pod 'przyczyny naturalne'.

No ale wiadomo, pańcia narzeka na swoje cycki, to jest POWAŻNY PROBLEM ZDROWOTNY mimo że, dla normalnych facetów cycki to cycki.

@false_nine

11.02.2020 12:08

@drewniany, tzw. "problemy" z cyckami jak i wzrostem to kompleksy. Niski wzrost i małe cycki nie grają roli bo co mi po babie z super biustem skoro będzie zołzą.

@drewniany

11.02.2020 12:13

@false_nine, Nie równaj tego. Kobieta jakie cycki by nie miała i tak będą na nią lecieć. A jak jest zołzą to nie jej problem tylko facetów którzy będą z nią kręcić. Za to niski facet ma przerąbane.

@false_nine

11.02.2020 12:36

@drewniany, gdyby tak było, to laski nie miały by takich kompleksów. Przecież one często ryzykują zdrowie żeby cycki powiększyć lub ciągle katować cerę makijażem. Ja wiem, że faceci łatwo nie mają, i dzisiaj wygląd jest równie ważny co osobowość czy kompetencje, ale z tego co zauważyłem to damski świat dużo lepszy to nie jest. Dzisiaj spierdolenie jest ogólnoświatowe i dotyczy praktycznie wszystkich. Taki system stworzyliśmy.

@drewniany

11.02.2020 12:59

@false_nine, Tylko laska ma kompleksy bo nie chce jej najlepszy facet na którego wszystkie lecą, a facet ma kompleksy bo nie chce go żadna dziewczyna. Na tym polega różnica. Trzeba rozróżniać osobę która narzeka że, nie ma nic do jedzenia od tej która wybrzydza bo ma kaszę a chce ośmiorniczki.

@LadacznicoOdporny

10.02.2020 16:41

@ziemianin,

Też mi odkrycie… Laski prawie zawsze chcą mieć inaczej niż mają :p