Amerykańscy generałowie „nie mieli litości” dla Polski. „Wszędzie panuje ogromny chaos i bałagan”

Data: 05.03.2020 04:56

Autor: ziemianin

theduran.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #wojsko #polska #usa #cwiczenia #DefenderEurope2020 #europa

27 lutego szef MON poinformował o rozpoczęciu polskiej części amerykańskich manewrów Defender – Europe 2020. Są one zaplanowane od lutego do maja i zakładają przerzut 20 tys. amerykańskich żołnierzy, wraz z ciężkim sprzętem do Polski, gdzie wezmą udział w ćwiczeniach poligonowych. Będzie to największy przerzut amerykańskich wojsk do Europy od 25 lat.

Amerykańscy generałowie „nie mieli litości” dla Polski. „Wszędzie panuje ogromny chaos i bałagan”

Pierwsza kolumna wojsk USA dotarła do Polski, a już wybuchł nowy skandal związany z przygotowaniami do manewrów „Defender Europe 20”. Wysokiego rankingu oficerowie amerykańskiej armii w Europie nie kryją swojego oburzenia i negatywnie komentują dowództwo Wojska Polskiego.

Tak ocenił zastępca dowódcy wojsk USA w Europie gen. Joe Jarrard przygotowania polskiej armii: „Biorąc pod uwagę idealną organizację ćwiczeń, którą widzieliśmy w Niemczech, nie spodziewaliśmy się, że w Polsce mogą pojawić się liczne problemy. Sytuacja jest po prostu fatalna. Miejsca na odpoczynek nie były odpowiednio wyposażone, amerykańscy żołnierze po długim marszu musieli spać na ziemi. Oprócz tego, żołnierze i oficerowie narzekają na złe jedzenie”.

Szef sztabu wojsk USA w Europie gen. bryg. Hartmut Renk również zwraca uwagę na liczne problemy: „Mogę stwierdzić z całą pewnością, że dowódca 12. brygady zmechanizowanej gen. Dudczak nie zorganizował ani wsparcia technicznego ani logistycznego. Wszędzie panuje ogromny chaos i bałagan. Rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe są niewystarczające do wsparcia wojsk amerykańskich w Polsce. Miejsca wsparcia technicznego nie są wyposażone. W jednostkach wojskowych brakuje wymaganej ilości paliwa. Niestety, musimy dostarczyć benzyny i oleju napędowego z Niemiec”.

@drit

05.03.2020 07:32

@ziemianin,

Gen. Dudczak przygotował jankesom atrakcje zbliżone do dziadowskiego prowadzenia wojny a ci jeszcze narzekają.

Z dobrym zaopatrzeniem to każdy gupi potrafi wojnę wygrać, panowie amerykańscy generałowie.

I cieszcie się żeście jeszcze nie widzieli, pospolitego ruszenia z kosami na sztorc.

Ciekawym kto wybije jankesom z głowy, mrzonki o uczynieniu tego kalwaryjskiego dziadostwa lokalno

militarnym mocarstwem. Może minister Płaszczak?

Nieee, on woli sobie robić słit focie z podstarzałą ambasadorką na tle F-35.

Mam pytanie – czy ktoś widział przechodzące obok ludzkie pojęcie?

@drdpr

05.03.2020 07:27

@ziemianin, O co im chodzi? Polskie dowództwo dokłada wszelkich starań aby odtworzyć warunki panujące w czasie wojny, a ci narzekają. A nie, czekaj, to tylko zwykła polska bieda, spowodowana rozkradzeniem funduszy przez pseudopolskich polityków, muzeum polin i żydowskie instytucje i cmentarze.