Partia Wiosna, chce aby wszyscy Polacy przeszli na wegetarianizm

Data: 24.08.2019 12:30

Autor: ziemianin

robertbrzoza.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #idioci #wegetarianie #wegetarianizm #masakra

Wegetarianie, weganie i wszyscy inni . . . "anie" zapewne rzucą się teraz do klawiatur, aby skrytykować statystyki, ale jednak. Polacy to zdecydowanie fani mięs i potwierdzają to kolejne badania.

Partia Wiosna, chce aby wszyscy Polacy przeszli na wegetarianizm

Pomimo, że „postępowi” starają się zrobić wszystko, aby zmusić nas do zmiany diety, to nadal jesteśmy krajem kochającym przysłowiowego schabowego.

Matematyka jest w tym przypadku bezlitosna. Jak wynika z raportu w 2018 r. średnie miesięczne bilansowe spożycie mięsa na jednego Polaka wyniosło ok. 6,38 kg, czyli 76,5 kg rocznie, co oznacza wzrost o 6 proc. w porównaniu do 2003 r.

Załamana może być m.in. europoseł partii Wiosna, Sylwia Spurek, która jeszcze niedawno zaprezentowała światu pomysł, na „przekonanie” Polaków i Europejczyków do wegetarianizmu. Jej zdaniem wszystko, co związane z mięsem powinno być dodatkowo opodatkowane, do tego stopnia, aby statystycznego Polaka nie stać było na zakupy.

Musimy sprawić, by produkcja wyrobów odzwierzęcych była trudniejsza i droższa – przekonywała Spurek na twitterze.

Choć wegetarianie praktycznie siłą chcą namówić Polaków do przejścia na dietę bezmięsną to jednak w liczbach widać doskonale, że Polacy coraz rzadziej sięgają po owoce i warzywa. Łatwo zatem wywnioskować, że w gospodarstwach domowych zdecydowanie częściej spotkamy kotlet mielony niż sojowy.

W analizy spożycia żywności w latach 2003 r. – 2018 r. wynika, że Polscy mniej jedzą owoców, warzyw, mleka i jaj. Średniomiesięczne spożycie owoców w gospodarstwach domowych spadło o 6 proc. do 3,75 kg, warzyw, czyli aż o ponad 37 proc. do 7,92 kg na osobę. W 2018 r. odnotowano również mniejsze średniomiesięczne spożycie mleka i jaj o około 30 proc. w porównaniu do danych z 2003 r.

[Poza tym Polacy jedzą za mało owadów, o których wartościach smakowych i odżywczych przekonuje nas „międzynarodowa” prasa – admin]

Warto podkreślić, że Polskim hitem eksportowym w Unii Europejskiej jest drób. W 2018 r. wartość eksportu tego mięsa wyniosła aż ponad 2,7 mld euro.

@Gruby

29.08.2019 08:27

@ziemianin, Boli mnie okrutny los pietruszki. A taką miała piękną nać, tak młodo musiała umrzeć, bo jakiemuś wege zachciało się jeść. Rośliny też mają uczucia!

@hexer

25.08.2019 00:28

@ziemianin, ograniczenie mięsa w diecie jest podobno spoko(podobno bo jakoś ciągle nie udaje mi się z niego zrezygnować, nie testowałem).

Polska kuchnia jest ciężka i brakuje edukacji jeśli chodzi o dietetykę.

Ograniczanie wyboru, narzucanie dodatkowych podatków(jak by teraz było ich mało) to już pomysły z czapy.

Mam nadzieję, że partia wstydzi się za wypowiedź pani Sylwi.

@Macer

24.08.2019 20:40

@ziemianin, opie, jak wygladal twoj proces decyzyjny przy stawianiu przecinka w tym tytule?

@Nieprzyjazny_Ziemniak

24.08.2019 21:06

@ziemianin, niezły fikołek logiczny, żeby łączyć statystyki spożycia mięsa (hint: bogatsze społeczeństwa jedzą go więcej) z oraniem lewactwa xD

@DarkTemplar

24.08.2019 20:18

@ziemianin, się przejmujecie… nikt na to nie pójdzie. Mięso za duże zyski przynosi, żeby taką branżę uwalać.

@Thanos

24.08.2019 13:15

@ziemianin, hahahhaah! xDDD widze, że komuna mocno. za czasów PRL też ludzie byli po całości into weganizm (ale nie z własnej woli).