@drdpr

07.06.2020 16:58

@xeerxees, Cóż za stronniczy materiał, miało być o działaniu rasizmu, a było o rasizmie w tylko jednym państwie świecie i względem tylko jednej rasy. Autor ledwie napomknął, że istnieje rasizm działający w drugą stronę a tu jest też całkiem spore pole do popisów. Na przykład niedawne wydarzenia w RPA, gdzie napływowa ludność z różnych części Afryki mordowali białych mieszkańców, których przodkowie stworzyli ten kraj. Można też trochę pomówić o rasizmie Japończyków, którzy na obcokrajowców mają specjalne obraźliwe określenie "gaijin". A i trochę o założycielach ruchu skinheadowskiego, czarnych z Jamajki czy jawnym rasizmie Izraela wobec Palestyńczyków i Persów.

@CzarnyPasWKumitsu

07.06.2020 15:07

@xeerxees, to całe BLM to jedna wielka porażka. Otwieram sobie Deezera, patrzę a tam specjalna zakładka BLM. Trochę się poirytowałem, ale mówię sobie — daj im szansę — może chcą pokazać fajnych czarnoskórych artystów, żeby ich tylko nie utożsamiać ze złodziejami i NBA. Wchodzę — w sumie legitnie, trochę naciągane, bo i Rihanna i Beyonce i Marley, ale patrzę, jest też sekcja czarny rap. No to wchodzę — cyk, jest 2Pac. No i szukam ghetto gospel (bo lubię), ale nie ma. Jest dear mama o matce, która rodziła go w więzieniu, czysto murzyńskie all eyez on me, changes — które utrwalają stereotypowy obraz czarnoskórych ludzi etc. ale dziwnym trafem nie ma piosenki, w której śpiewa: Cause any day they'll push the button And all come in like Malcolm X or Bobby Hutton died for nothing. I dalej: Maybe you can learn to cheer me. It ain't about black or white 'cause we human. I hope we see the light before it's ruined, my ghetto gospel.

Tego już nie wstawią, bo burzy obraz leftistów, który usiłują przemycić.

@johny11palcow

07.06.2020 15:24

obraz leftistów

@CzarnyPasWKumitsu, Nie ma takiego słowa jak "leftista" w języku polskim, jest lewicowiec, lewak, skrajny lewicowiec.

Proponuję, żebyśmy na lurku trzymali w mare przyzwoity poziom również językowy co odróżnia nas od innego serwisu z lewicową cenzurą i lewicową moderacją.

W warstwie merytorycznej się z Tobą zgadzam.